Problem s novom konfiguracijom

poruka: 15
|
čitano: 2.694
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
problem s novom konfiguracijom

pozdrav svima,

 

naima napokon sam nakog 2 mjeseca cekanja dobio RAM-e te sam slozio novu platformu ukljucujuci :

 

i9 1200K, Asus Maximus Hero z690, Corsair Dominator 64GB 5600MHz te novi 980Pro SSD od 500GB.

 

sve sam ja to slozio kako sam i na prijasnjoj konfiguraciji koja je takodjer imala Hero seriju ali onu stariju z490.

 

naima sta je problem.

 

problem nastaje paljenjem kompa, iz prve mi nije DP radio, nikako nema slike, kontam ja da nije uljucena integrusa, kad ono je.

 

pokusam iskljuciti interiranu grafu tj u BIOS-u stavim da mi primary bude PCIE no nakon restara samo mi bootloop-a blackscreen i nemam slike.

 

uradim Clear CMOS da mi vrati BIOS na tvornicke i opet samo integrusa radi, ajd reko nema veze dignut cu windowse prvo, pa cu kasnije pogledati sto i kako.

 

naime, drivere od graficke sam uspio instalirati, Nvidia 3080Ti u pitanju, u Device Manageru ju uredno prepozna, ali mi je ona samo kao Psyix ili kak se pise vec u windowsu.

 

RAMi takodjer ne radu u XMP profilu, moraju raditi na manjim herzcima. uradio sam BIOS update, gdje je pod opisom pisalo da popravlja DRAM problem. medjutim opet nista.

 

cini mi se da sam nesto nacuo, ispravite me ako grijesim, da posto ova maticna ima PCIE 5GEN ako koristim oba NVMe ispod grafe da bih imao problem s PCIE-om od graficke, nisam sto posto siguran, medjutim dobio sam ja i dodatnu karticu u koju idu 2x NVMe diska pa nisam pametan dal da ih ustekam u nju i nju ispod grafe ubacim?

 

ubiti samo problemi, sinoc sam se pola dana za*ebavao oko toga svega, ugl komp radi na HDMI-u i integrusi, uspio sam nekako da mi radi na DP ali nisam od tada resetirao komp, ako to uradim sigurno ce otici u bootloop opet.

 

te sam dobio i ove poruke nakon prvog paljenja : slike ispod.

 

ako netko zna neko rijesenje, molio bih vas da pomognete.

 

hvala unaprijed svima na sugestijama.

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 6:28 (_itsmoriarty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem s novom konfiguracijom

 Probaj ugasit monitor (full ugasit), pa prvo upalit monitor (ne dozvolit da ode u stand by) a zatim pc. Inače ima taj problem, al eto to funkcionra kod mene. Dal ti možda svijetli koje svijetlo na matičnoj ili imš zvučnik uštekan?

 

evo nešto slično: https://linustechtips.com/topic/1383264-fixed-white-vga-light-on-mobo-issue-but-i-dont-understand-how-the-solution-worked/

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 9:40 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Problem s novom konfiguracijom
rokonja kaže...

 Probaj ugasit monitor (full ugasit), pa prvo upalit monitor (ne dozvolit da ode u stand by) a zatim pc. Inače ima taj problem, al eto to funkcionra kod mene. Dal ti možda svijetli koje svijetlo na matičnoj ili imš zvučnik uštekan?

 

evo nešto slično: https://linustechtips.com/topic/1383264-fixed-white-vga-light-on-mobo-issue-but-i-dont-understand-how-the-solution-worked/

 hvala, pokusat cu.

 

svjetlilo je DRAM onako narandzasto, pa se nakon par restarta makne i svjetli zeleno i dobijem sliku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 10:07 (_itsmoriarty).
6 godina
offline
Problem s novom konfiguracijom

nasao sam neku informaciju na redditu.

 

pokusat cu danas OS Nvme spojiti u doljnji m2 prikljucak. odmah pokraj drugog NVMe-a.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem s novom konfiguracijom

E kolega, hoće to tako kad si tester nove platforme, trebao si sačekati da to malo sazrije pa kupiti tamo za godinu dana od sada.

Ja sam veliku fan Intela, ali ruku na srce nije Intel ništa bolji od AMDa, samo prijašnje generacije su radile manje više dobro

jer su rađene na prastaroj platformi koju je Intel peglao godinama.

Sad nema smisla kukati, jebga, bori se, još kad pogledaš da Adler radi bolje na Windowsu 11, onda se na kraju moraš boriti i sa problemima

koje ima Win 11, mukama nema kraja.

ps. sretno, trebat će ti.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 10:24 (Valentin17).
 
4 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Problem s novom konfiguracijom
Valentin17 kaže...

E kolega, hoće to tako kad si tester nove platforme, trebao si sačekati da to malo sazrije pa kupiti tamo za godinu dana od sada.

Ja sam veliku fan Intela, ali ruku na srce nije Intel ništa bolji od AMDa, samo prijašnje generacije su radile manje više dobro

jer su rađene na prastaroj platformi koju je Intel peglao godinama.

Sad nema smisla kukati, jebga, bori se, još kad pogledaš da Adler radi bolje na Windowsu 11, onda se na kraju moraš boriti i sa problemima

koje ima Win 11, mukama nema kraja.

ps. sretno, trebat će ti.

 hvala kolega, u pravu si.

14 godina
offline
Problem s novom konfiguracijom

Imao istu stvar s black screenom:

 

Prvo novi bios flashati.

 

Reboot.

 

Onda u biosu isključi XMP za test i bootaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 12:32 (softwaremaniac).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s novom konfiguracijom

Kod mene nakon spajanja komponenti, sve je radilo iz prve. Disk spojen u prvi M2_1 utor, grafa radi na 16x.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 15:27 (Sima007).
6 godina
offline
Problem s novom konfiguracijom

ljudi radi sve OK, ja sam kreten eto zato nije radila grafa, i nije bilo slike 

 

eto podjelicu s vama koliko sam glup 

 

ubiti tad kad nije bilo slike, imao sam HDMI i DP ukljucen u monitor i u maticnu. 

 

evo sada sve radi odlicno. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Problem s novom konfiguracijom
_itsmoriarty kaže...

,,

 

evo sada sve radi odlicno. 

 -radilo je čitavo vrijeme :) ali dobar primjer kako banalne stvari mogu biti odgovor..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Problem s novom konfiguracijom

Envy  je lipo reka plug&play.

Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Problem s novom konfiguracijom
_itsmoriarty kaže...

ljudi radi sve OK, ja sam kreten eto zato nije radila grafa, i nije bilo slike 

 

eto podjelicu s vama koliko sam glup 

 

ubiti tad kad nije bilo slike, imao sam HDMI i DP ukljucen u monitor i u maticnu. 

 

evo sada sve radi odlicno. 

 LOL stvarno početnička greška, ali bitno da radi. 

Uživaj sad kad sve radi.

13 godina
offline
Re: Problem s novom konfiguracijom
ihush kaže...

 -radilo je čitavo vrijeme :) ali dobar primjer kako banalne stvari mogu biti odgovor..

Ja npr. ne očekujem takve greške od nekoga tko prati forum i promjenio je više konfiguracija.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2021 15:55 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Problem s novom konfiguracijom
_itsmoriarty kaže...

ljudi radi sve OK, ja sam kreten eto zato nije radila grafa, i nije bilo slike 

 

eto podjelicu s vama koliko sam glup 

 

ubiti tad kad nije bilo slike, imao sam HDMI i DP ukljucen u monitor i u maticnu. 

 

evo sada sve radi odlicno. 

RTDM iliti RTGM.

Ubio sam pare kada su ljudi pokušavali da Instaliraju XP sa bežičnim Mišem jer nisu znali da BIOS neće prepoznati ili Windowsi miš dok se ne podignu Windowsi i onda se instaliraju driveri. Nisam nikada rekao za taj problem, ali tada sam naplaćivao oko 100 kuna.

Meni je najvažnije da si sredio problem i da sve radi. Sad imaš Space Shuttle od računara. Čestitam: 

MGloc kaže...

Envy  je lipo reka plug&play.

Plug'n'Play baby, Plug'n'Play za sada nešto ispod 10-tak Aldera ne znam koje su ploče niti me je zanimalo niti sam upućen u te XMP pprofile. pobodi na ploču sve i upali računar.

Na Windowsu DEV, ne trebaš ni instalirati Windowse, jednostavno na živo iščupaš SSD na kojima je PAZITE SAD AMD+Radeon i ubaciš u novu konfiguraciju. Windowsi se dignu i pokupe sve drivere za Intel + Nvidiu.

Zašto sumanjete, ako je Doctor rekao Plug'n'Play onda tako mora i da bude. Evo piva i tebi jer si me fino označio kada si me spomenuo:  

15 godina
offline
Re: Problem s novom konfiguracijom
Valentin17 kaže...

* * *

Sad nema smisla kukati, jebga, bori se, još kad pogledaš da Adler radi bolje na Windowsu 11, onda se na kraju moraš boriti i sa problemima

koje ima Win 11, mukama nema kraja.

ps. sretno, trebat će ti.

DEV ili regularni? Kod mene osim što ne rade LED-ice na tipkovnici, sve ostalo ide kao raketa. Svaka APP i sve živo.

Hint: Nisam istalirao novi DEV sa mamutskim promjenama jer ne radi onaj .dll fajl ili nisam imao ISO kako treba.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice