Problem sa maticnom plocom

poruka: 19
|
čitano: 5.460
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa maticnom plocom

Hp p4b-mx maticna ploca pc nije dugo radio odnosno bio je bez hdd sad sam stavio hdd i stavio graficku kartu koja je ispravna i radi na drugom pc ali kad start hp ploca mi samo pisti i nema nikvog signala na grafickoj kartici u cemu moze biti problem hvala svima na pomoc 

zlaja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa maticnom plocom

kako nisi opisao kako točno beepa ne može se znati koji je kvar u pitanju...

pogađam da bi to trebalo biti ono drugo DRAM nije detektiran.

link za manual te matične ploče

 

a na slici opis beep kodova koje koristi tvoj bios pa vidi {#}

 

sve se mijenja, samo mi je google konstanta...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 21:42 (scaramush).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa maticnom plocom

problem je u tome sto uobste nece graficka karta da ima ikav signal a stavim je u drugi pc i ona radi nemogu nista vidjeti da podesim kao npr ram itd 

zlaja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa maticnom plocom
diora kaže...

problem je u tome sto uobste nece graficka karta da ima ikav signal a stavim je u drugi pc i ona radi nemogu nista vidjeti da podesim kao npr ram itd 

Ako je prijašnja grafička kartica radila a druga ne, može bit u Biosu podešen drukčiji vrijednost. Resertiraj Bios i stavit grafičku karticu tad bi trebao radit a onda podesi Bios po potrebi.

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa maticnom plocom

ali u mene nema VGA izlaz na maticnoj ploci znaci nema integrisane graficke nego samo dodatna i pokusavam to napraviti ja mislim dame zezaju oni mali prekidati sto imaju od 1 do 10 neznam koji treba biti na on a koji na of 

zlaja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa maticnom plocom
diora kaže...

ali u mene nema VGA izlaz na maticnoj ploci znaci nema integrisane graficke nego samo dodatna i pokusavam to napraviti ja mislim dame zezaju oni mali prekidati sto imaju od 1 do 10 neznam koji treba biti na on a koji na of 

Ove 1 do 10 služe za CPU frenkvenciju i nesmiju dirat. A jedino možeš vadit bateriju s matične ploče i sačekaj oko 5 min i stavi natrag, stavi novu grafu i upali ga i ako se sve prođe u redu. Onda ga u Biosu po potrebi podesit za zvuk, lan ako nisu na disable. Javi ta rezultate.

Nenad
14 godina
offline
Problem sa maticnom plocom

neko zaista ne čita svoju temu...

DRAM nije detektiran prema ovom kako beepa stalno ukrug.

zamjeni RAM i probaj onda.

sve se mijenja, samo mi je google konstanta...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa maticnom plocom

bog drustvo,ovako sastavio sam jedan stari comp, no imam problema s driverima.

trebam pomoc,ja nigdje nisam nasao,ako ima nekoga da mi pomogne.naime radi se o

maticnoj ploci,winfast nf3250,molim pomoc.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa maticnom plocom
fight kaže...

bog drustvo,ovako sastavio sam jedan stari comp, no imam problema s driverima.

trebam pomoc,ja nigdje nisam nasao,ako ima nekoga da mi pomogne.naime radi se o

maticnoj ploci,winfast nf3250,molim pomoc.{#}

http://www.driverssoftwareupdates.com/w/winfast_nf3_250_series.html

Gaming 4ever.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa maticnom plocom
Pozzz ljudi
Imo sam neku maticnu plocu gigabyte...i nije mi dala da bootam windows pa sam cijeli dan booto i ugasio sam je tako da sam drzo tipku za gasenje 5-6 sekundi jer je zastekala...i sad je vise nemogu upaliti...u cemu je problem...probo sam drugo napajanje al neide
12 godina
offline
Re: Problem sa maticnom plocom
goran___1992 kaže...
Pozzz ljudi
Imo sam neku maticnu plocu gigabyte...i nije mi dala da bootam windows pa sam cijeli dan booto i ugasio sam je tako da sam drzo tipku za gasenje 5-6 sekundi jer je zastekala...i sad je vise nemogu upaliti...u cemu je problem...probo sam drugo napajanje al neide

ako je nikako vise nemozes upaliti najprije napravi clear cmos

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa maticnom plocom
Sta je to
Kako se to radi
14 godina
odjavljen
offline
Problem sa maticnom plocom

Uzmi upute od maticne ploce ako ih imas ili ih guglaj na netu, i nađi gdje u nacrtima piše CLR_CMOS, i kraj toga obično su 2 jumpera (izgledaju kao igle) koje moras spojit sa šarafcigerom dok ti je računalo kompletno ugašeno i odvojeno od napajanja a to resetira sve postavke biosa i vraća ih na tvorničke postavke.

 

Ako nemaš knjižice možeš uvjek isključit računalo iz struje kompletno, ispraznit ostatak struje tako da nakon šta si ga isključio (izvadio kabel iz najapanja) stisneš tipku za paljenje računala, ispraznih statički elektricitet iz ruku tako da diras kučište po metalnim djelovima iz vana sa obje ruke, nakon toga otvori kućište, i potraži na matičnoj ploči gdje piše CLR_CMOS i ta dva jumpera te ih spoji sa šarafcigerom. Ako nemožeš nać jumpere, izvadi bateriju od ploče van i vrati je nazad nakon par minuta i sve postavke biosa bi trebale biti vraćene na tvorničke postavke.

From chaos the world was born, from chaos the world will die.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa maticnom plocom
Hmmm mislim fda sam to sa baterijom napravio...a sta ako to ne upali?
14 godina
odjavljen
offline
Problem sa maticnom plocom

Onda ti preostaje da isprobaš drugu matičnu ploču sa istim utorom za procesor tako da eliminiraš problem matične ploče. Ali ako se uopće ne pali a probao si drugo napajanje koje sa sigurnoscu radi onda je 100% problem u ploči. Nešto je otišlo.

 

U slučaju da se pali a problem se javlja kada se windowsi dižu onda je problem u nečem drugom, ako se windowsi ne bootaju normalno onda je lako problem u njima. Probaj u safe modeu podignut windowse, obično je tipka F8 da ti izbaci meni u kojemu odaberes Safe Mode with Networking, pa odmah mozes tamo deinstalirat stvari za koje sumljas da rade probleme i skinut nove drivere, obavit ciscenje itd.

From chaos the world was born, from chaos the world will die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2013 14:03 (D.N.R.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa maticnom plocom
A jbg...nemogu sad nista probat jer ploca uopce ne pali :((
12 godina
offline
Re: Problem sa maticnom plocom

ako nepali a stalo ti je do ploce i imas volje popraviti ili dijagnosticirati kvar uzmi bar 2,3 h i polako vadi komponente iz nje. najprije iscupaj tipkovnicu,mis,net,video,itd.probaj upalit.

onda vadi dvd-rom,hdd. probaj upalit.ako neide vadi grafu i rame.probaj upalit.ako neide onda povadi sve ostavi samo proc i kabel za paljenje pc(power SW) i zvucnik na ploci.ako neide povadi sve iz kucista i na neki stol stavi napajanje maticnu i to je to. spojis plocu i probaj je upalit s jumperom(kratkospojis power SW). ako neide zamijeni napajanje i probaj. ako neide maticna ti je crkla 100% 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa maticnom plocom
Stari moj...eoo odnio ju kod prijatelja...i spojio je on na svoje napajanje...i odjednom upalila...sve fino radila...spojio svoje napajanje i nece :) spojio njegovo pa moje...i sa oped ide i sa mojim :)) hvala ti ;) a imam jos jednu "asus k8n8" i kad je palim...ventilator na procesoru se vrti pa stane...vrti pa stane...i necujem bip...jel znas sta moze biti snjom :)
12 godina
offline
Re: Problem sa maticnom plocom

a gle ako spajas samo maticnu i napajanje ploca ti mora samo zavrtiti ventilator i to cijelo vrijeme mora normalno radit.Onda stavljas cpu i ram i graf, da dobijes sliku ako nema slike, stavis mali zvucnik da ti dadne beep. a s tom gore navedenom plocom najprije napravi clr_cmos ili resetiraj bios ako neide vadi cpu i stavi samo ventilator da vidis dal ce onda prekidat

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice