Problem sa kompom u igrama

poruka: 30
|
čitano: 5.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

Pozdrav.Ja imam problem sa kompom.Prije malo više od dvije godine nadogradio sam svoju kantu.I radila je kako spada,ali imao sam problema sa nekim igrama kao što su:Crysis,COD4,Bad Company2,MW2,WiC itd..Problem u tim igrma je bio ovaj:kad bi ja ušao u igru igrao bi normalno nekih sat vremena sve dok ne bi mi se slika zamrznula,čulo bi se zujanje iz zvučnika i morao sam restartati komp,a igrao sam na low postavkamaPlač.Tih problema nije bilo u igrama kao GTA serijali(i četvorka),Fallout3,Dragon Age,Far Cry 2 itd..Stavio sam par modova za oružja u GTA 4 i nakon 20 minuta igranja isto mi se dogodilo kao i drugim igrama.I morao sam restartati komp.Ali kad sam ga restartao dočekalo me ne baš ugodno iznenađenje Cijela ekran je bio plave boje,pa sam ponovo restartao i isto samo ovaj put zelene boje,i ponovio sam postupak pa je ovaj put crvene boje,pa sam ištekao komp iz zida i ostavio tako do sutra i sutra je bilo normalno.Sada dolazim do mog problema,a to je da nakon toga u svim mi se igrama događa to što sam gore naveo.San Andeas,Gta 3,Delta force,Fallout 3,GTA 4 i sve druge igre sto imam to se događa, osim u Half Life 1 i Baldurs Gate i ostalim igrama iz 1998.Sve igre osim Dragon Age i Fallouta su orginal.Ponekad mi se pojavio blue screen.Ja mislim da mi je neki problem sa grafičkom,ali nisam siguran.Sistem mi je na 48 stupnjeva kad nije pod opterećenjem.Ako netko zna koji je problem molio bih ga da mi odgovori.Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom u igrama

Meni vuce na dva moguca problema. Jedan je mozda pregrijavanje procesora ili graficke, posto ti je racunalo nestabilno pri igranju novijih (zahtjevnijih) igara. Savjetujem da promatras temperaturu sve moguce temperature na hardveru uslijed igranja (imas masu alata na netu). U svakom slucaju bilo bi dobro da uzmes u obzir prozracnost kucista i dostatnost protoka zraka. Takoder, bilo bi dobro da promjenis termalnu pastu na procesoru.

 

Drugi problem bi mogao biti problem s driverima. Mozda postoji nekakav glitch u driveru (za graficku npr.) koji uzrokuje smrzavanje i BSOD. Neispravni i nekompatibilni driveri nerijetko su uzrocnici citavom nizu BSOD-ova. Jesu li svi relevantni driveri updateani? 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom u igrama

instalirao sam sve najnovije drivere ali je uvijek isto

14 godina
offline
Problem sa kompom u igrama

i ja sam imao sličan problem. komp se smrznuo i čulo se zujanje. problem je bio u driverima za zvuk, naime imao sam dva različita drivera za zvuk instalirana (neki ATI-jev i realtekov). problem je nestao kada sam disableao jedan od njih (ATI-jev).

Guns don't kill people... lasers do
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

pomocu nvidia monitor view-a sam vidio temperaturu i ona je 60 stupnjeva kad nije pod opterecenjem

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom u igrama

gdje mogu to provjeriti ako imam vise drivera za zvuk

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

Imam isti problem...najvjerovatnije je problem u tome sta ti se pregrijava graficka...

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

Čudno,gta 4 radi a mw2 ne...stvarno neznam ovo jer nikad nisam imao sličan problem,sori Mršti se

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom u igrama

jos je cudnije da se gta 4 vrtio bez problema između medium i high postavkama

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

Koliko sam shvatio kod gta4 se problem počeo pojavljivati nakon stavljenih modova.

 

Prati temperature dok igraš. Točnije neka to radi npr. HW Monitor dok si u igri.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 14:47 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom u igrama

nemogu jer cim stisnem start u meniju poazu se 2 slike i zasteka.

14 godina
offline
Problem sa kompom u igrama

idi na my computer, system properties pa na device manager i na sound,video i game controlers bi trebalo pisati za drivere za zvuk. ako vidiš dva različita isključi jedan.

 

Guns don't kill people... lasers do
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom u igrama

meni pise ovo:video codecs

                       legacy audio drivers

                       legacy video capture devices

                       media control devices

                       realtek high definition audio

                       video codecs

da iskljucim jedanod ovih video codecsa sa jednim od drivera za zvuk?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom u igrama

meni pise ovo:audio codecs

                       legacy audio drivers

                       legacy video capture devices

                       media control devices

                       realtek high definition audio

                       video codecs

ja nevidim ovdje 2 drivera

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 16:47 (strebo55).
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

Znam da postoji neki program koji čisti sve drivere iz sustava, ne znam kako se zove, neka se sad netko ubaci i kaže nam.

Možda ti taj program pomogne tako da ti makne sve drivere, ako netko od iskusnijih forumaša misli da je do njih, a ti lijepo poslije instaliraš sve drivere nanovo. 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom u igrama

program se zove driver cleaner i pokusao sam s time ali neradi

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

To moze biti apsolutno sve,moj PC je zavrsio na servisu zbog toga i vec 2 tjedna je tamo:

 

1. Provjeri temperature CPU i GPU (preporucujem EVEREST)

 

2.Provjeri jesi dobro instaliro nove drivere za graficku(izbrisao stare prvo)

 

3.Proveri jesi dobro stavio rame u kuciste(i to zna bit)

 

4.Jesi napajanje dobro spojio(Moje nije bilo dobro spojeno-nije bio ukopcan 4pinski konektor na graficku)

 

5.BIOS postavke su ti dobro postelane?

 

6.3DMARK skini i ostavi komp da se testira prek noci(da ti optereti graficku na najjace)

 

obicno je nesto od ovog navedenog,ako ne onda ti je vjerovatno graficka ostecena.......

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Problem sa kompom u igrama

@strebo55

imaš gigabyte mbo, a i grafička ti je istoga proizvođača.

pojedine kombinacije istoga proizvođača imaju svoje muhe Namigiva

samo za probu zamjeni grafičku sa nekime ali da nije gigabyte i vjerujem da će te muhe nestati...

problem je čisto hardwarske prirode radi nekompatibilnosti unutar branda, pitaj dečke koji rade po servisima.

Kada je učenik spreman, učitelj se sam pojavi.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

gle, moze ti biti do stvarno puno puno stvari sto znam iz iskustva. tako da bi ja na tvom mjestu prvo izvadio graficku i rame iu slota i opet ih vratio. zatim bi stavio nove windowse, i naravno instalirao sve drivere da budes siguran da ti problem nije softwarski. pa onda kad to rjesis i ako opet neradi lagano ce biti otkriti sta ti nevalja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa kompom u igrama

Možda mu se nešto pregrijava,ja sam na svom igrao GTA4 bezproblema dok mi se na MW2 pregrijavao procesor pa sam si lijepo nabavio aftermarket cooler.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa kompom u igrama

Ako si overclockiro memoriju vrati na standard postavke

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

komp mi je bio na servisu i zamjenio mi je hard,ali se isto događalo, pa je dosao jos jednom i rekao da je sa kompom sve u redu nego da je problem u igrama,a sve su orginal i bez ostecenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompom u igrama
strebo55 kaže...

komp mi je bio na servisu i zamjenio mi je hard,ali se isto događalo, pa je dosao jos jednom i rekao da je sa kompom sve u redu nego da je problem u igrama,a sve su orginal i bez ostecenja

Daj malo više informacija.

Koji točno problem imaš?

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompom u igrama

pise u prvoj poruci

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

kad sam pokrenuo video card stability test nakon nekog vremena mi se pojavio bsod.Pa bi ili trebao biti problem u grafi ili driveru

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

pliz pomagajte jer moram znati da li je problem u grafi ili driveru(zadnja verzija drivera)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompom u igrama
strebo55 kaže...

pliz pomagajte jer moram znati da li je problem u grafi ili driveru(zadnja verzija drivera)

Mislim da ti je problem u grafickoj,

-ne znam koje su normalne temperature za tu graficku 8800gt, al mi se cini da temperatura od 60c dok nije pod opterecenjem je malo visoka??

-mozes pokusati i sa starijim driverima (ako vec nisi)

13 godina
offline
Re: Problem sa kompom u igrama

idles at 45 C with 51% fan speed kaže neki lik 

http://hardforum.com/showthread.php?t=1297954

 

neš s karticom ne valja

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompom u igrama

probao sam sa starijim driverima.isti problem.temperatura mi je u zadnje vrijeme oko 50 u idlu

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom u igrama

pokrenuo sam gpu-z i vidio da mi grafa uopce ne podrzava opencl,cuda,physx i directcompute,a mislim da bi mi trebala podrzavati barem phyx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice