Pregrijavanje Radeona HD4890

poruka: 26
|
čitano: 3.519
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

Pozdrav, naime imam problem oko temperatura radeona HD4890. Downclockao sam ju na core:550mhz i memorija 690mhz a tvornicki bi trebalo biti core: 850mhz i memorija 975mhz i unatoc tolikom downclocku ona se i dalje pregrijava nakon 1h igranja te su joj temperature u idleu 48/49 stupnjeva. Probao sma samo hladnjak izvana ocistit jer neznam ju rastavljat i iznutra stoga molim da mi neko kaze dali se smije otvarati posto se bojim da nebi nesto strgao. Jos nesto kad se pali komp. ventilator od graficke stoji ko da je blokiran pokusava se pokrenut napravi pola kruga i stane tek u windowsima kad preko CCC stavim haldanjak na 100posto uspije se pokrenut te cujem buku,  kad pokusam rukom dok je ugasen komp okretat hladnjak jako se tesko okrece. Inace stara je 1 godinu grafička te je cijelo vrijeme bila normalno overclockana na core: 950mhz te memorija: 1050mhz. Pls help!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890

Si probao kompresorom ispuhat?Mozda je vent na izmaku?

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

Probao sam ali mislim da je prasina usla pod ventilator ono sot ga okrece i tamo se nakupila i tesko se vrti a hladnjak inace se neklima

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890

Ako se bojis sam to radit onda u neki servis gdje znas da te nece sad pokrast radi ciscenja ili na garanciju ako je ima.

 

Ako ima garanciju nemoj nista radit,samo zovi kod koga ima reci mu sto i nama,a onda ce ti oni rec sto napravit.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 18:09 (ivanoile).
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

Neam garanciju ali vjerovatno cu tkao napravit i odnest u servis na čišćenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

Pa mojoj HD4870 su temperature u idleu oko 70°C, nije to ništa strašno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

pa nije toliko velika temperatura...mora se grijat ako je opteretis uru vrimena..neboj se...i ako se vec bojis samo je kopresorom pod osrednjim tlakom ispusi i bit ce ok :)

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

To je normala temp. ovoga Radeona, on bi u idleu trebao imati oko 50°C, to je sasvim normalno {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

haha sta se zabrinjavas , ako ne prolazi 90 pod opterecenjem nemas problema , skini i upali program furmark , dakle idi run kad ga instaliras , otvorit ce ti se nesto kao dlakava krafna koje ce se vrtit po ekranu a na dnu ce ti pisat temperatura grafe , ako ne prode 90 sve ti je ok , ako prode 90 ugasi ga , to je znak da trebas ocistit grafu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890
[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890

vjerojatno je on nesto krivo vidio , da mu se ventilator ne vrti bila bi mu u idleu preko 120 , 50c je savrsena temp za 4890 u idleu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890

Odlična stvar za svoju cijenu.

 

Prolazio sam pored Linksa neki dan pa reko da navratim i na kraju je kod mene završio TTP.

Temperature su dobrano išle dole, otključana 6950 u Furmarku ne ide poviše 57c, a usput su ventovi na 100% tiši od referentne turbine na 40% što je neki prosjek u 3D aplikacijama. Ukratko, nebo i zemlja.

 

http://img841.imageshack.us/img841/5885/furmarkttp.png

 

Što se same montaže tiče, prilično je jednostavna. Sve što morate je staviti ježeke na memorijske čipove i VRM-ove i pričvrstti cooler šarafićima. Što se tiče paste, na bazu je već nanesena MX2 tako da ni tu nemorate brinuti.

 

Svakako odlično riješenje za sve koje muče temperature, napredak zagarantiran.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
ATiGamer kaže...

Odlična stvar za svoju cijenu.

 

Prolazio sam pored Linksa neki dan pa reko da navratim i na kraju je kod mene završio TTP.

Temperature su dobrano išle dole, otključana 6950 u Furmarku ne ide poviše 57c, a usput su ventovi na 100% tiši od referentne turbine na 40% što je neki prosjek u 3D aplikacijama. Ukratko, nebo i zemlja.

 

http://img841.imageshack.us/img841/5885/furmarkttp.png

 

Što se same montaže tiče, prilično je jednostavna. Sve što morate je staviti ježeke na memorijske čipove i VRM-ove i pričvrstti cooler šarafićima. Što se tiče paste, na bazu je već nanesena MX2 tako da ni tu nemorate brinuti.

 

Svakako odlično riješenje za sve koje muče temperature, napredak zagarantiran.

 

nepotrebno baćenih 250kn lol , zar je toliki problem rastavit karticu , ocistit je i promijenit pastu , ima 2924810418401284 tutoriala na youtube-u

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 21:08 (athlon64).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
athlon64 kaže...

nepotrebno baćenih 250kn lol , zar je toliki problem rastavit karticu , ocistit je i promijenit pastu , ima 2924810418401284 tutoriala na youtube-u

Griješiš sine, fresh kupljeni nereferentni cooleri koji nisu jeftinjava i sraćka od 100 kn dobrano snizuju temperature i donose preporod što se buke tiče. Da stavi neznam kakvu pastu, tu efikasnost TTP-a može postići samo u vraški dobrim snovima.

 

Uostalom nigdje ja njemu nisam rekao nek uzme cooler, samo izražavam doživljaje {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
ATiGamer kaže...
athlon64 kaže...

nepotrebno baćenih 250kn lol , zar je toliki problem rastavit karticu , ocistit je i promijenit pastu , ima 2924810418401284 tutoriala na youtube-u

Griješiš sine, fresh kupljeni nereferentni cooleri koji nisu jeftinjava i sraćka od 100 kn dobrano snizuju temperature i donose preporod što se buke tiče. Da stavi neznam kakvu pastu, tu efikasnost TTP-a može postići samo u vraški dobrim snovima.

 

Uostalom nigdje ja njemu nisam rekao nek uzme cooler, samo izražavam doživljaje {#}

pazi ne kupuje taj cooler za gtx580 nego ce ulozit 250kn u karticu koja vrijedi 700 , o tome ti ja govorim nek je sredi i koristi jos koliko dura...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
athlon64 kaže...
ATiGamer kaže...
athlon64 kaže...

nepotrebno baćenih 250kn lol , zar je toliki problem rastavit karticu , ocistit je i promijenit pastu , ima 2924810418401284 tutoriala na youtube-u

Griješiš sine, fresh kupljeni nereferentni cooleri koji nisu jeftinjava i sraćka od 100 kn dobrano snizuju temperature i donose preporod što se buke tiče. Da stavi neznam kakvu pastu, tu efikasnost TTP-a može postići samo u vraški dobrim snovima.

 

Uostalom nigdje ja njemu nisam rekao nek uzme cooler, samo izražavam doživljaje {#}

pazi ne kupuje taj cooler za gtx580 nego ce ulozit 250kn u karticu koja vrijedi 700 , o tome ti ja govorim nek je sredi i koristi jos koliko dura...

TTP nije ni namjenjen za 580 nego bas za ovakav tip kartice, koja jos uvijek nije poklekla FullHD-u, te uz male clockove sve gura na max @30+FPS, a taj TTP omogucuje da se kartica OC-a na 1000/1100 MHz sto je poprilicno vise od 875/975 MHz {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
Mitsuoka kaže...
athlon64 kaže...
ATiGamer kaže...
athlon64 kaže...

nepotrebno baćenih 250kn lol , zar je toliki problem rastavit karticu , ocistit je i promijenit pastu , ima 2924810418401284 tutoriala na youtube-u

Griješiš sine, fresh kupljeni nereferentni cooleri koji nisu jeftinjava i sraćka od 100 kn dobrano snizuju temperature i donose preporod što se buke tiče. Da stavi neznam kakvu pastu, tu efikasnost TTP-a može postići samo u vraški dobrim snovima.

 

Uostalom nigdje ja njemu nisam rekao nek uzme cooler, samo izražavam doživljaje {#}

pazi ne kupuje taj cooler za gtx580 nego ce ulozit 250kn u karticu koja vrijedi 700 , o tome ti ja govorim nek je sredi i koristi jos koliko dura...

TTP nije ni namjenjen za 580 nego bas za ovakav tip kartice, koja jos uvijek nije poklekla FullHD-u, te uz male clockove sve gura na max @30+FPS, a taj TTP omogucuje da se kartica OC-a na 1000/1100 MHz sto je poprilicno vise od 875/975 MHz {#}

a dobro , kako on zeli  , s ulaganjem od 250kn mu je blje prodat karticu za 700 , dodat tih 250 i onda kupit onu polovnu gtx465 sa foruma za 900kn , dobit ce preformansi koliko 4890 nemoze sanjat.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
athlon64 kaže...
Mitsuoka kaže...

TTP nije ni namjenjen za 580 nego bas za ovakav tip kartice, koja jos uvijek nije poklekla FullHD-u, te uz male clockove sve gura na max @30+FPS, a taj TTP omogucuje da se kartica OC-a na 1000/1100 MHz sto je poprilicno vise od 875/975 MHz {#}

a dobro , kako on zeli  , s ulaganjem od 250kn mu je blje prodat karticu za 700 , dodat tih 250 i onda kupit onu polovnu gtx465 sa foruma za 900kn , dobit ce preformansi koliko 4890 nemoze sanjat.

di na 465 pobogu, bolje mu je ostati na 4890 nego na nju ici {#} po mome misljenju. A onda na kraj godine ako bog da seriju 7*** i GTX6**, a ako ne nju pricekat i rjesit je se, 2.5 godine staza, na FullHD max uz AA i AF je respektabilno {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
athlon64 kaže...

a dobro , kako on zeli  , s ulaganjem od 250kn mu je blje prodat karticu za 700 , dodat tih 250 i onda kupit onu polovnu gtx465 sa foruma za 900kn , dobit ce preformansi koliko 4890 nemoze sanjat.

Hah, di baš GTX465.

Prodat HD4890 za 600kn(da prije ode), dodat tih 250kn koje bi da za cooler i uzet neku GTX 460 768MB, koja je brža, hladnija i uz to ima garanciju. (trenutno se jedna prodaje u Zagrebu i u Splitu)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 21:43 (Penryn).
14 godina
online
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
athlon64 kaže...

pazi ne kupuje taj cooler za gtx580 nego ce ulozit 250kn u karticu koja vrijedi 700 , o tome ti ja govorim nek je sredi i koristi jos koliko dura...

Ja taj hladnjak iman na 9600GT

Temperatura mi ne prelazi 40 u loadu, ventilator na 35% {#}

http://about.me/antesirkovic
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

Da ail meni se komp restarta kad temp. dođe na 71stupanj ni neuspije doći na 90 :S i još k tome je 49 u idleu ali underclockana za 300mhz oboje i mem i core.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890

Meni je sa svime OK, i jos boljim hladnjakom od referentnoga (VaporX) u idleu preko 45°C i to je sasvim normalna temperatura.

12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

da ali neznam zašto se gasi na 71stupanj ako moze do 90, da nije do drivera il windowsa?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 22:17 (jaiLL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
jaiLL kaže...

da ali neznam zašto se gasi na 71stupanj ako moze do 90, da nije do drivera il windowsa?

to nije do grafe nego do necega drugoga , nema fiksne temp određene , preživjela bi ona i da dode do 120 samo nebi dugo radila , komp ti se nemoze gasit od 71c na grafi , lijepo je vrati na normalne taktove i dokući u cemu je problem , mozda cpu temperatura , jesi to provjeriO=

12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Radeona HD4890

CPU mi je Phenom IIX4 955 u idleu je 54stupnja hlađen sa thermaltake bigtyphooon120 i overclockan na 3.6, napajanje fortron bluse storm II 500W tako da nezz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Radeona HD4890
jaiLL kaže...

CPU mi je Phenom IIX4 955 u idleu je 54stupnja hlađen sa thermaltake bigtyphooon120 i overclockan na 3.6, napajanje fortron bluse storm II 500W tako da nezz

u idleu 54c ????? ti znas da je tom procu max62 i da se tad gasi , tako da to ti uzrokuje problem  , upali skini i pokreni program prime95 i onda prati temp proca pa vidi kad ce ti se ugasit , jer ako je u idleu 54 bog zna koliko je u loadu , ili ti cooler ne sjedi na procu dobro , ili ti se skorila pasta ili je krcat prašine.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice