GPU driver successfully recovered

poruka: 11
|
čitano: 2.795
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
GPU driver recovered - pomoć - osijek

Sve nove komponente.

Thermaltake smart 500w

Gigabyte B450m-ds3h

G.skill ddr4 3200mhz 2x8gb

R5 3600

kingston a2000 250gb ssd

 

Windowse skinuo koristeci media creation tool. 2x ih instalirao (mislio da se nešto zbrljalo tijekom instalacije)

 

Nasumično (nekad nakon minutu, nekad nakon 10) se display driver restarta. U event logu : Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered.

 

Graficka kartica RX560 2gb (ne zahtjeva dodatno napajanje). Iz drugog računala koje normalno radi uzeo GTX950 2gb, srušio windowse, ista stvar samo sto u event logu spominje nvidia.

 

Pokušao sam pciex16 i pciex4 slot na matičnoj (ista stvar). Pokušao ostaviti drivere koje povuče windows update, ista stvar, skinuo "ručno" chipset i gpu drivere, ista stvar. Za svaki slučaj sam i izvadio MBO iz kučišta. Spojio mis, tipkovnicu samo, opet ista stvar.

 

Nema BSOD, jednostavno se freeza ekran, zacrni i dalje radi normalno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 23:16 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GPU driver successfully recovered
Uf, imao sam isto sranje i mjesec dana istraživanja mi nije dovelo nigdje. Znači u mom kompu se driveri ruše, a ta ista grafička je radila u 3 druga kompa bez problema. U mom kompu 2 druge grafičke radile bez problema (jedna amd, druga sad nvidia). Jedina kombinacija koja nije radila je baš ta grafička u mom kompu i još mi nije jasno zašto se to događalo.

Dok sam istraživao našao sam ovo rješenje sa slike koje je nekima pomoglo i moli se da će i tebi.
12 godina
offline
GPU driver successfully recovered

Ali da se ista stvar događa i sa Rx560 i gtx950? Obje grafe u drugom računalu rade normalno

 

Update: testirano sa drugim napajanjem i monitorom. Ista stvar

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 13:15 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GPU driver successfully recovered

U postavkama biosa mijenjao pciegen sa auto na gen3. Opet se ruše driveri. Ima netko savjet?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: GPU driver successfully recovered
g3arv8 kaže...

U postavkama biosa mijenjao pciegen sa auto na gen3. Opet se ruše driveri. Ima netko savjet?

 Identičnu stvar sam imao sa workstationom (pod Moj PC) i GTX580. Iskreno, ima par godina od toga i nemam pojma kako se problem riješio. Mislim da sam mijenjao na GTX960, ali sad je opet GTX580 unutra i to se prestalo događati. Stvarno se ne mogu sjetiti kako sam riješio problem, mislim da se čudno sam od sebe riješio.

Live long and prosper.
9 godina
online
GPU driver successfully recovered

Istu stvar imao sa gtx1050 (ne treba dodatno napajanje)... sad na 1070 nemam taj problem. Ali mijenjao sam i napajanje u međuvremenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GPU driver successfully recovered
g3arv8 kaže...

U postavkama biosa mijenjao pciegen sa auto na gen3. Opet se ruše driveri. Ima netko savjet?

 Ajde stavi na GEN 2 ...

12 godina
offline
GPU driver successfully recovered

Update. Nabavio drugu ploču, asus b450, ista stvar se događa. Kod bratića moja (stara-gigabyte) ploča radi normalno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
GPU driver successfully recovered

Vadio sam grafu da ju poslikam jer ću prodati komp. Promijenio sam napajanje.

Nakon par dana, poruka "Windows je spriječio BSOD i sada radi normalno". Svaki drugi dan, u toku dana jednom takva poruka. Radim na win 7, 64 bit.

Nakon 8-9 dana, puko mi film.

Otvorio sam komp, izvukao grafu van, izvukao RAMove (bila je grafa, uvjeren ali za svaki slučaj), uzeo gumicu (ono na vrhu olovki), očistio utore od grafe (obje strane), otpuhao ostatke gumice, prstima lagano uklonio ostatke.

Izvadio RAMove jedan po jedan (imam 4 keksa), napravio to isto.

Upalio komp evo već 10 dana nema problema, sve radi.

Utore očisti od grafe, oksidirali su. I zato u jednom kompu je ok u drugom nije (nekoj ploči smeta nekoj ne).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GPU driver successfully recovered
g3arv8 kaže...

Update. Nabavio drugu ploču, asus b450, ista stvar se događa. Kod bratića moja (stara-gigabyte) ploča radi normalno.

Imaš dva modula RAMa, probaj testirati jedan po jedan. Ako kod bratića tvoja ploča radi, znači da on ima Ryzen procesor isto, probaj sa njegovim procesorom.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
GPU driver successfully recovered

Saga se završila:D Ram testirao 10 passova, advanced, 0 errora(novi ram Gskill 3200MHz). Ne znam zašto nisam ranije no u staroj kanti imam 2x4 GB Patriot 2400MHz, ubacim to u novi stroj i nema vise crashanja... Kupio novi ram 2x8GB Cruical 2666MHz sve radi savršeno... Znači zbog rama sam imao problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 17:30 (g3arv8).
 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice