CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

poruka: 17
|
čitano: 3.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Pozdrav forumasi,

Evo ovako, imam problem s izgleda CPU.. naime od nedavno mi je poceo veliki FPS drop na rainbow six siege.. S 120 na 10 FPS što je ne igrivo. Provjerio sam temperature i uglavnom su oko 50.... max 60°C. Provjerio sam banchmark na 3D mark testu i stvarno jako loši rezultati za CPU.

Prvo da spomenem konfiguraciju:

nvidia gtx 970 4gb 

CPU: amd AMD FX-8120 8 core 3.1 (jučer sam ga OC, na 4.0), provjerio sam temperature i ok su. (znači problem je nastao prije OC, tako da OC nije razlog9)
8gb RAM,
SSD had drive and
PSU 650W

Sve jezgre su Unparked.

Mom bratiču vrti s slabijim procesorom igru bez problema.... 

 

Znači očistio sam ventilator za svaku sigurnost, stavio novu pastu, i dalje isti problemi. Napravio sam stress test s Prime 95, 20 min temperature su bile do 65...

Zabilježio sam MSI afterburner dok sam igrao i ovo su rezultati:

jasno se vidi di je FPS drop... 

http://i.imgur.com/we5u1zr.jpg

 

Također u trenu kada CPU LOAD dode na 100% fps mi padne.. Normalno je cpu load na 70% i sve onda radi kako spada... fps je s vSync na 60. Neznam zašto cpu skače odjednom na 100%

http://i.imgur.com/hxs1PHM.jpg

 

Ovo je 3dMark score za CPU.. za razliku od drugih koji imaju isti procesor ja imam score 1800 oni imaju 10,000...
http://www.3dmark.com/3dm11/10787170

 

Šta mi je činit? više neznam u čem je problem... 

help please

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 21:13 (jerdna).
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Vidi u biosu dal su ti powersave opcije uključene.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Također u wimdowsima performance mode promjeni. U power save, control panel na high performance. Skini zadnji bios.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Hvala na odgovorima, 

 

upravo sam formatirao komp, pa cu provjeriti kako sada stvari stoje. Javim rezultate..

 

Sto se tice power performansa, stavio sam na high performacne, i unparkao sve cores...

 

A u biosu sam bio iskopcao AMDov cool n quiet i ostale power save opcije tako da to nije... 

 

Znaci odjednom LOAD cpu skoci na 100... i sve se "zamrzne".. i nakon nekog vremena se load spusti i sve ponovno radi... Ti peakovi neznam zasto dolaze... 

Sad cu isprobati s novim windowsima pa cem oviditi.. da i to iskopcam kao uzrok

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

mozda imas neki "cpu miner" posto je ocigledno u cpu loadu problem...no svakako javi situaciju nakon formatiranja!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Evo probao i u startu CPU load skoci na 100% (sve jezgre), fps 20... 

steka sve odmah.. i u kucistu cujem visokotonski pistajuci zvuk cim skoci na 100% (cpu?) kad padne load... ugasi se i zvuk...

 

sta je moguce da je procesor tako rikne?

9 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU
jerdna kaže...

Evo probao i u startu CPU load skoci na 100% (sve jezgre), fps 20... 

steka sve odmah.. i u kucistu cujem visokotonski pistajuci zvuk cim skoci na 100% (cpu?) kad padne load... ugasi se i zvuk...

 

sta je moguce da je procesor tako rikne?

kažeš da se čuje "visokotonski pistajuci zvuk" onda bi to bio coil whine. Ako temperature nisu pre velike i ako recimo imaš taj coil whine neče ništa riknuti samo smeta korisnika.

Za cpu miner skeniraj računalo sa Malwarebytes Anti-Malware on bi ga trebao nači i obrisati.

ID: 3NU62 KEY: 7FMA-56LD-2BDG-PFEN

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 20:06 (SoynTech).
12 godina
protjeran
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

covjek je formatirao komp, dakle ocigledno je hw prirode...jedino da cpu proba kod nekog drugog!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU
Stjepanj kaže...

covjek je formatirao komp, dakle ocigledno je hw prirode...jedino da cpu proba kod nekog drugog!

 Je, ali odakle znaš kako je formatirao? Jeli samo c particiju ili cjeli hdd. Koji to kvar hw prirode uzrokuje da cpu bude zakucan na 100%?

...My life, My game, My rules...
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU
SoynTech kaže...
jerdna kaže...

Evo probao i u startu CPU load skoci na 100% (sve jezgre), fps 20... 

steka sve odmah.. i u kucistu cujem visokotonski pistajuci zvuk cim skoci na 100% (cpu?) kad padne load... ugasi se i zvuk...

 

sta je moguce da je procesor tako rikne?

kažeš da se čuje "visokotonski pistajuci zvuk" onda bi to bio coil whine. Ako temperature nisu pre velike i ako recimo imaš taj coil whine neče ništa riknuti samo smeta korisnika.

Za cpu miner skeniraj računalo sa Malwarebytes Anti-Malware on bi ga trebao nači i obrisati.

ID: 3NU62 KEY: 7FMA-56LD-2BDG-PFEN

 Ako napravim stress test... kada dode na 100% loada pocne pistat... vjerovatno je coil whine al to je onda napajanje ne procesor....

Stjepanj kaže...

covjek je formatirao komp, dakle ocigledno je hw prirode...jedino da cpu proba kod nekog drugog!

 Mozda bi i mogao.. Moram samo naci nekog s AM3+ socketom :P

SoynTech kaže...
Stjepanj kaže...

covjek je formatirao komp, dakle ocigledno je hw prirode...jedino da cpu proba kod nekog drugog!

 Je, ali odakle znaš kako je formatirao? Jeli samo c particiju ili cjeli hdd. Koji to kvar hw prirode uzrokuje da cpu bude zakucan na 100%?

 Formatirao sam cijeli HDD... ali probat cu s malwareom.. ne moze skoditi...

Nego... cpu nije zakucan stalno na 100%. Ali ima peakove koji onda uspore sve performance pa padne i FPS. To se jasno vidi na physics score kada testira CPU. Moj CPU ne moze obraditi niti 4 FPSa na 3d marku. Inace taj procesor u prosjeku ima score od 7000-10000 a moj CPU radi 1800 score. Znaci nesto nije u redu.

 

prije mi je normalno dok sam igrao igru load bio na 70% max.. Sada bude na 100% i tu nesto ne stima. Formatirao jesam, znaci nije neki proces na windowsu koji bi ga mogao preopterecivati.

 

 

11 godina
odjavljen
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Prvo napiši koja ti je matična. Probaj vratit OC na stock. Poslikaj postavke u BIOSU pa postaj ovdje. Probaj resetirat postavke u biosu na default.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Evo resetirao sam BIOS i izgleda da se procesor normalizirao. Zanimljivo kako je problem nastao prije overclocka, ali nisam dirao bios tada..

Neznam, uglavnom za sada je procesor stabilan.. Nisam radio benchmark score, ali u igri mi ne pada FPS (moram jos dodatno testirati), ali vidim da load ne prelazi 50%...

 

Skuzio sam da kada sam resezirao BIOS, sada je voltaza na 1.4125,  a kada sam overclockao namjestio sam voltazu isto na 1.4125, ali je na Core thempu pisalo 1.3XX....

 

Moguce da je to bio problem?

 

Hvala vam na pomoci ja se nadam da necu imati dodatnih problema.

7 godina
neaktivan
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Zdravo.Ukratko,FPS mi je bio uvek izmedju 80-100... Nzm sta se desilo ali sada je 1-2... Moze li mi neko reci sta se desilo... 

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU
hello678 kaže...

Zdravo.Ukratko,FPS mi je bio uvek izmedju 80-100... Nzm sta se desilo ali sada je 1-2... Moze li mi neko reci sta se desilo... 

 Ako imas plocu sa losijim hladenjem northbridgea, vjerojatno je to jer ja sam imao slican problem. Uzasno slaba ploca a isao sam sa 125W cpu i grijalo se nenormalno, tako puno da bi se frekvencija procesora smanjila da se ploca ohladi. Mozda nije to, al samo dajem naznake. Probaj stavit vent na heatsink northbridgea pa probaj onda.

Precision beats power and timing beats speed
12 godina
protjeran
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Ak veli da mu "cpu pišti" mozda mu je nesto pored socketa riknulo pa kad je na 100% neki kondic, zavojnica,kapacitor,rezistor ili nesto deseto urlice!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Hvala na odgovoru. Probao sam ali i dalje isto :( , imas li mozda neku drugu ideju?

 

12 godina
neaktivan
offline
CPU problem, FPS drops, loši benchmark na CPU

Koje je napajanje? taj cpu i grafička trebaju kvalitetno napajanje pogotovo ako overclockas....vjerojatno ti je napajanje prikraju pa ti pišti...trebalo bi ga spojiti na tester da se vidi dali su voltaže stabilne....bez da provjeris nemozes znati ali pad napona moze itekako izazvati pad fps-a....govorim iz vlastitog iskustva jer sam imao isti slučaj....ali ja sam ga maltretirao dok nije crklo XD i naravno sa sobom povuklo matičnu....zato ako je napajanje, mjenjaj to čim prije... :D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice