Xna on dual screen help

poruka: 4
|
čitano: 3.628
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Xna on dual screen help

ovako napravio sam u xna 3.0 aplikaciju koja simulira bingo izvlacenje koje izvucene brojeve sprema u bazu,

te c# winform aplikaciju koja vrsi uplatu i isplatu na taj bingoi sve mi radi.

Dosao sam do problema kada spojim na laptop drugi monitor i zelim da na jednom vrsim uplatu isplatu a na drugom da se vrsi izvlacenje xna game u fullscreen-u!!

Naime kada kliknem nesto na drugom ekranu gdje mi se nalazi ova winforma ,igra mi se odmah minimizira na prvom ekranu

kako da to sprijecim, i jos nesto kako da namjestim aplikaciju da mi se uvjek otvara na secondary ekranu

 

hvala

 

 

 

 

 

 

 

vlastoručni potpis
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xna on dual screen help

-malo sam zakržljao u novim tehnologijama niti su ovakve potrebe česte, pa ovo nije sigurno.. (nadaj se da netko ima bolje rješenje) u međuvremenu..;

 

-aplikacija nema kontrolu nad prikazom, možeš samo odrediti start dimenzije ili klasično kroz registry poziciju na ekranu (standardno da se upali gdje je korisnik zadnji put ostavio aplikaciju). Poneka aplikacija (kao player) automatski koristi sekundarni monitor, ponekad je potrebno zamijeneiit primarni-sekundarni itd..

Defaultno se aplikacija otvara na posljednjioj poziciji (i monitoru). To bi zapravo trebalo biti dovoljno za tvoje potrebe (da se otvara na sekundarnom monitoru).

 

O svemu što se tiče više monitora se brine display manager, koji pak ima svoje opcije (na koje aplikacija ne utječe, kao theatar mod i sl.). Recimo ako je priključen drugi monitor ili kad ga se odspoji, mjenaju se i te opcije.

Mada uvjek možeš koristiti win-APIje, kao hwnd, recimo kod aplikacije koja kontrolira druge apliakcije ili ima neovisno otvorene forme, za fokus i sl.

Za minimiziranje kad klikneš nešto ne prvom monitoru.. vjerojatno je rješenje korištenje app. kao playera-fullscreen (+theatar mod u display manageru) i opcije Always-On-Top ili overlay (playeri).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xna on dual screen help
http://www.codeproject.com/KB/system/monitor.aspx

Na jako jednostavan način je sve objašnjeno stoga ne virujem da bi trebalo bit problema.
12 godina
neaktivan
offline
Xna on dual screen help

legendo hvala :D

vlastoručni potpis
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice