Prijedlog Open Source projekta

poruka: 151
|
čitano: 52.171
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Pošto na ovom forumu ima dosta programera raznih profila zanima me da li bi bilo interesa za nekakav Open Source projekt? Znači, projekt u kojemu bi mogao sudjelovati baš svatko bez obzira na nivo znanja, programski jezik, platformu na kojoj radi itd., jer svatko bi na neki način mogao dati svoj doprinos.

 

Ono što sam imao na umu jest za početak nešto jednostavnije. Npr. nekakva aplikacija za kreiranje instalacijskih procedura tj. nekakav installer aplikacija. To podrazumijeva sljedeće:

 

1) Izrada sučelja - Tu bi se mogli javiti ljudi koji bi isključivo radili na osmišljavanju i dizajniranju sučelja. Znači, ne moraju nužno biti programeri. Trebalo bi napraviti sučelje za aplikaciju koja radi instalacijske procedure i za sam konačni instalacijski program. Tu bi bilo zgodno da se smisli nekakav drukčiji pristup u odnosu na konkurentska rješenja.. nešto zanimljivo, inovativno i jednostavno. Ugraditi i podršku za više jezika.

2) Logistika - Opet, za obje aplikacije bi trebalo smisliti pristupe. Znači, na koji način radi aplikacija koja će stvarati instalacijske procedure a kako sama aplikacija (instalacija). Tu mislim na korake izvršavanja. Npr., da li će kreator instalacijskog programa prvo trebati unijeti datoteke koje se trebaju instalirati ili prvo licence aggrement ili nešto treće tj. na koji način će se definirati ulazi. Za ovaj dio posla također ne mora se biti programer i bilo bi zgodno da se ovaj dio posla radi u kombinaciji s dizajnom sučelja (ili prije njega).

3) Programiranje - Tko će raditi na kojem dijelu posla? Koja razvojna okruženja i programski jezici? Raspodjela posla? Ovaj dio je možda i najkompliciraniji.. Tu bi trebali točno rasporediti i usaglasiti se oko projekta. No to bi još moglo pričekati dok se ne jave svi zainteresirani pa dok ne vidimo tko točno koliko zna i što bi mogao napraviti.

4) Testiranje - Za ovaj dio posla opet nisu nužni programeri. Tu bi korisnici foruma mogli sami nakon izdavanja alfe, bete projekta testirati kako to radi i dati svoje opaske i prijedloge.

5) Dokumentacija - Također bitna stvar... Ovo mogu raditi dijelom i programeri a i oni koji to nisu. Znači, opis rada aplikacije, specifičnosti, FAQ itd itd..

 

Kao što vidite, tu bi bilo dosta posla, a ako ima netko neki drugi prijedlog neka javi pa da se usaglasimo. I molim izbjegavajte kompicirati. Nije nam cilj da radimo nove Windowse ili sl. Ovo treba biti nešto gdje se svatko može naći i sudjelovati, nešto naučiti, a kasnije ako se stvori jak kadar ljudi možemo preći i na složenije projekte.

 

UKOLIKO SE JAVLJATE ZA SUDJELOVANJE U PROJEKTU BILO BI POŽELJNO DA ODABERETE NEKE (JEDNU ILI VIŠE) OD OVIH 5 PONUĐENIH FAZA PROJEKTA TJ. GDJE MISLITE DA MOŽETE I IMATE VOLJE POMOĆI. Ukoliko je riječ o programerskom dijelu posla bilo bi poželjno da napišete i kojim programskim jezicima se služite, koja razvojna okruženja preferirate i sl.

 

 

 

TRENUTNO STANJE:

 

1) Izrada sučelja: dado2202

2) Logistika: Tracer

3) Programiranje: Tracer, dado2202

4) Testiranje:

5) Dokumentacija: dado2202

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 11:37 (Tracer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

imas gotovih instalera ...

pogledaj sourceforge

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prijedlog Open Source projekta

Pozdrav, ja sam za, možeš me predbilježiti za programiranje i izradu dokumentacije (makar to ne volim, ali radim svakodnevno, pa nek budeSmijeh), a mogu i pomoći sa sučeljem ako bude u WPF-u...

 

CV pošaljem na PM ako treba

 

Prijedlozi:

 

  • mislim da bi "logistika" trebala biti prva, da se uopće ustvrdi što sve "želimo", "trebamo" od projekta, koliko ljudi imamo,  kako mislimo to napraviti, da se podijeli posao, kako mislimo da bi to trebalo izgledati, da se definira (iznajmi ili hosta) neki online CVS, formira se neki forum (ili ćemo to preko BUG-a), itd...
  • mogla bi nam i tema biti (za početak) "izrada nove Bug DVD aplikacije" (naravno ne želim ničija autorska prava kršiti, sve ovisi o ljudima iz Bug-a), ako smo već BUG-ov forum zaposjeli...

 

sasa kaže...

imas gotovih instalera ...

pogledaj sourceforge

 

Nije to bila bit prijedloga :

 

Kao što vidite, tu bi bilo dosta posla, a ako ima netko neki drugi prijedlog neka javi pa da se usaglasimo. I molim izbjegavajte kompicirati. Nije nam cilj da radimo nove Windowse ili sl. Ovo treba biti nešto gdje se svatko može naći i sudjelovati, nešto naučiti, a kasnije ako se stvori jak kadar ljudi možemo preći i na složenije projekte.

 

To bi bila dobra razibriga i učenje

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 11:17 (dado2202).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

evo i ja se javljam. nemam nikakvog jakog znanja ali bi htjeo uz rad nešto od vas naučiti.

OS: Windows XP Professional Edition SP3,Windows 7 Ultimate Beta 1(Build 7000)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
sasa kaže...

imas gotovih instalera ...

pogledaj sourceforge

 Znam da ima ali nije u tome poanta.
dado2202 kaže...

Pozdrav, ja sam za, možeš me predbilježiti za programiranje i izradu dokumentacije (makar to ne volim, ali radim svakodnevno, pa nek budeSmijeh), a mogu i pomoći sa sučeljem ako bude u WPF-u...

 

CV pošaljem na PM ako treba

 

Prijedlozi:

 

  • mislim da bi "logistika" trebala biti prva, da se uopće ustvrdi što sve "želimo", "trebamo" od projekta, koliko ljudi imamo,  kako mislimo to napraviti, da se podijeli posao, kako mislimo da bi to trebalo izgledati, da se definira (iznajmi ili hosta) neki online CVS, formira se neki forum (ili ćemo to preko BUG-a), itd...
  • mogla bi nam i tema biti (za početak) "izrada nove Bug DVD aplikacije" (naravno ne želim ničija autorska prava kršiti, sve ovisi o ljudima iz Bug-a), ako smo već BUG-ov forum zaposjeli...

To bi bila dobra razibriga i učenje

 E vidiš, super ideja ;) Eto, imamo i tebe u vidu. I naravno, tek kada okupimo dovoljan broj ljudi budemo detaljnije ušli u faze realizacije posla.
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

Pa naveo je ovo kao primjer, ne mora biti to. Glavno je da bude neki jednostavniji program da se ekipa upozna itd. nećemo odmah početi raditi neki OS ili slično.

 

Ja mislim da je ovo odlična ideja - makar neznam ni programirati, niti sam dizajner pratio bi ovu temu. Barem da dam koju ideju ili pohvalu, ako ništa drugo.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

a u kojem bi se jeziku pisalo?

koji je najbolji za takvo što?

i koliko bi otprilike trebalo vremena(meni to nije problem)?

OS: Windows XP Professional Edition SP3,Windows 7 Ultimate Beta 1(Build 7000)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

to sve ovisi o profilima ljudi koji se jave. kada budemo imali određenu ekipu onda ćemo te detalje dogovoriti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

a kako bi komunicirali? msn?

OS: Windows XP Professional Edition SP3,Windows 7 Ultimate Beta 1(Build 7000)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Ako treba otvoriti ćemo jedan sasvim novi forum samo za potrebe tog projekta. Tu bi svi mogli raspravljati o svi fazama projekta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prijedlog Open Source projekta

da još nadodam čime se bavim

 

C/C++ (4 god.) - na poslu sitne win i AIX aplikacije

C# (7 god.) - sve i svašta, najviše iskustva

SQL (5 god.) - sve i svašta, najviše MSSQL, postgre i oracle, radio i sa MYSQL i sqlite

 

to je od onoga bitnog (dosta iskustva), nebitno (probao ili radio kratko ili još učim) još mogu spomenuti (PHP, asp, powershell, perl, autoit, pacal, VB.NET i VB 6.0, XNA, ActionScript ...)

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

jel bi ja mogao za programiranje jer baš želim to naučiti?

OS: Windows XP Professional Edition SP3,Windows 7 Ultimate Beta 1(Build 7000)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

naravno da možeš. sigurno bi ti se mogao dati barem nekakav dio posla. ali sad je još prerano za išta. ovo sada su tek sami začeci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

Ciljate na multi-platformu? Nešto tipa Cpp + Qt, ili C/Cpp + Gtk+? Ili nešto treće...

Gentoo user. :')
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Neka se ljudi izjasne pa ćemo vidjeti... Sve ovisi o volji i znanju većine i svi slobodno mogu davati svoje prijedloge.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prijedlog Open Source projekta

Ako bi bilo multiplatformsko, može se uzeti i u obzir "Mono"... Multiplatformski .NET framework (podržava .NET framework 3.5, iako ne u potpunosti, sve bitno je podržano)...

Projekt je podržan i financiran od Novell-a

 

Ako bi bilo i C/C++ GTK rješenje, meni isto paše

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 13:21 (dado2202).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

Ja se javljam za logistiku, programiranje i dokumentaciju.

 

Znam C#, C++ (ali ne i Win API) i VB.

Predlažem da se napravi forum jer će se ovako biti teško dogovoriti :)

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

ja bi rado pomogo, ali nemam dosta iskustva sa programiranjem... c++ neznam bas (tek poceo ucit), vb6 mi ide ali je vec zastario, na .net se jos privikavam.

a i ovisi sta se radi. ako je nesto kao program za pisanje,crtanje, tak nesto mozda bi i mogao pomoc.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
itf4n kaže...

Ja se javljam za logistiku, programiranje i dokumentaciju.

 

Znam C#, C++ (ali ne i Win API) i VB.

Predlažem da se napravi forum jer će se ovako biti teško dogovoriti :)

 

 


Evo, za sada neka bude ovako, pa kada se skupimo otvoriti ćemo pod-forume za sve faze projekta. Ili neka netko otvori sasvim novi forum od nule jer ja stvarno nemam volje da s time ponovo petljam..
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 15:23 (Tracer).
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Evo ja se javljam za nešto malo programiranja i dizajn programa.

 

*Dizajn sam siguran da bi dobro napravio.

*Programiranje još trebam učiti i učiti,znam nešto u Visual Basic 2005/2008 ali to nije baš nešto..

 

ODLIČNA IDEJA!

Jel mi dobar potpis?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

Iako bih volio učestovati, nemam uopće vremena pa bi bio beskoristan Osmijeh

 

Tu sam kao moralna podrška i tester ! Namigiva

 

Samo tako nastavite , nadam se da će biti nešto od tog.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2009 17:47 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

bit će,samo treba više ljudi.

OS: Windows XP Professional Edition SP3,Windows 7 Ultimate Beta 1(Build 7000)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta

Dajte napravite neku malu i brzu Hrvatsku distribuciju LinuxaCool

da i mi imamo naš linux kad ga već ima svaka šuša.

autor Aurel Basica
15 godina
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
ja sam za...dajte mi neki posao bilo koji...imam nest malo znanja ;);)..:)
15 godina
offline
Prijedlog Open Source projekta

Stvarno čestitam na projektu.

Ja ne mogu pomoć nažalost jer ne znam c++ samo nešto pythona...

Mogu li biti tester?

Moja kanta: Intel Pentium DualCore E2180 2.00 GHz o/c 2.50 GHz, 2 GB rama, Gainward GeForce 8500GT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta

javljam se za programiranje i testiranje. znam raditi  u c++ -u.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Projekt je krenuo. Radi se aplikacija za kreiranje instalacija (manager+klijent). Sve možete pratiti ovdje:


http://programiranje.big-forum.net/open-install-open-source-projekt-f50/

 

te se još uvijek uključiti ukoliko želite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
ScorpioN60 kaže...

Evo ja se javljam za nešto malo programiranja i dizajn programa.

 

*Dizajn sam siguran da bi dobro napravio.

*Programiranje još trebam učiti i učiti,znam nešto u Visual Basic 2005/2008 ali to nije baš nešto..

 

ODLIČNA IDEJA!

 
E super. Dizajner bi nam svakako dobro došao. Prijavi se na forum i sudjeluj Namigiva

ReiKo kaže...

Iako bih volio učestovati, nemam uopće vremena pa bi bio beskoristan Osmijeh

 

Tu sam kao moralna podrška i tester ! Namigiva

 

Samo tako nastavite , nadam se da će biti nešto od tog.

 Testeri će biti potrebni u gotovo svim završim fazama projekta.

dado16 kaže...
ja sam za...dajte mi neki posao bilo koji...imam nest malo znanja ;);)..:)
Možeš se uključiti za npr. dizajn, testiranje i dokumentaciju...

xxxxx kaže...

Stvarno čestitam na projektu.

Ja ne mogu pomoć nažalost jer ne znam c++ samo nešto pythona...

Mogu li biti tester?

Može tester...


sauron_15 kaže...

javljam se za programiranje i testiranje. znam raditi  u c++ -u.

 
Naći ćemo nešto i za tebe.
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

Nemam puno vremena, ali mogu se uključiti (ako je potrebno) na arhitekturi aplikacije i programiranju ako stignem.

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Svaki prijedlog i pomoć su dobrodošli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2009 13:43 (Tracer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice