MothCalc

poruka: 43
|
čitano: 8.057
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
MothCalc

Evo ovako, ja i kolega Munjovoz (s foruma) smo započeli mali projektić. Prva namjena programa je bila izračunavanje Dopplerovog efekta, a kolega je dobio inspiraciju pa je krenio raditi aplikaciju s formulama za srednjoškolsku fiziku. Trenutačno aplikacija (MothCalc) ima samo formule (i to ne sve). Slijedeće što mislimo napraviti je kalkulator kao što postoji u aplikaciji Dopplerov efekt, a u planu je još dosta stvari.

 

 

-Glavni koncept izgleda i funkcionalnosti Moth Calc aplikacije je završen, trenutno nedostaje dobar dio samih formula i izračuna koje su u fazi izrade i biti će završene u slijedećih par dana.


Molim vaš review

Link

Link - popravljen ''problem'' s .net frameworkom

Link - najnovija verzija, serach uključen

Izgled najnovije verzije Izgled najnovije verzije
da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2011 18:33 (mind_challenge).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc

kolega je zaboravio napomenuti razvojno okruženje, radimo u visual studiu, u c# jeziku, imam studentsku licencu za visual studio 2010 ultimate

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

sa obzirom da nisam pokrenuo temu, ovdje ću staviti novu, dograđenu verziju moth calca, prošlo je dosta vremena od zadnje verzije, nije bilo viška vremena x)

u ovoj verziji je moth calc sam po sebi potpuno završen, si sustav jedinica isto završen, no tipka za formule još ne radi, trenutno je u izradi x)

 

nabacite koji review, koji eror itd =)

 

link

I’m the juggernaut b*tch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 14:45 (munjovoz).
15 godina
offline
MothCalc

Ne mogu otvorit aplikacije jer nemam instaliran .Net 4.0 tako da nisam vidio kako točno izgleda i radi. Tu bi moglo pomoći da u prvi post dodate slike programa. Sada mi se neda to instalirat samo radi ovoga. Inače sam po struci inženjer fizike pa me zanimalo kako aplikacije rade. Osim toga znam programirat u C#, možda bih vam mogao i pomoći u daljnjem razvoju ako budem imao vremena.

 

Sretno u daljnjem razvoju.

 

Inače zanimljiv izbor imena. Da sam programiram kalkulator tako bih ga nazvao. {#}

Hint: Moj nadimak na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 21:49 (Moth).
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
MothCalc

Evo slika. Inače MothCalc je zato što je ovaj moljac sa mojeg avatara Giant Leopard Moth

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc

za ikonu aplikacije imamo profilnu sliku kolege mind_challenge, tj njegov moth sa mojom munjom po pola čela pa smo ga nazvali moth calc x)

I’m the juggernaut b*tch.
15 godina
offline
MothCalc

Izgleda zanimljivo to će biti nešto kao digitalni memento iz fizike samo dosta opširnije? Izgleda mi kao da je teorija preuzeta sa Wikipedije ili se varam.  

Inače podržavam ovakve projekte za populaciju fizike i znanosti općenito.

 

Nemojte me odmah napasti zbog ovoga. Znam da ste se tek počeli baviti ovime, vjerojatno iz zabave i da naučite nešto i to je odlično, ali ako mogu dati jedan mali prijedlog. Da aplikacija bude namjenjema za mobitele u kasnijem razvoju (Iphone, android, ili mozda čak i java) čisto da je dosta učenika i studenata mogu koristit kada nisu za računalom. I možda da vam olakša unos teorije napravit neku online bazu koju mogu svi uređivat i onda na uređaj u aplikaciju download-at samo što te zanima ili cijelu teoriju (možda da služi kao šalabahter iz fizike).  

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 22:04 (Moth).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MothCalc
Moth kaže...

Izgleda zanimljivo to će biti nešto kao digitalni memento iz fizike samo dosta opširnije? Izgleda mi kao da je teorija preuzeta sa Wikipedije ili se varam.

Inače podržavam ovakve projekte za populaciju fizikei znanosti općenito.

 

Nemojte me odmah napasti zbog ovoga. Znam da ste se tek počeli baviti ovime, vjerojatno iz zabave i da naučite nešto i to je odlično, ali ako mogu dati jedan mali prijedlog. Da aplikacija bude namjenjema za mobitele u kasnijem razvoju (Iphone, android, ili mozda čak i java) čisto da je dosta učenika i studenata mogu koristit kada nisu za računalom. I možda da vam olakša unos teorije napravit neku online bazu koju mogu svi uređivat i onda na uređaj u aplikaciju downloadat samo što te zanima ili cijelu teoriju (možda da služi kao šalabahter iz fizike).

  Da, nešto kao digitalni memento koji će kasnije moći i računati s tim formulama kao onaj Dopplerov efekt na predzadnjoj slici.

Neželim te napasti, ideja je dobrodošla. Samo je problem u tome što bi trebalo cijeli program ponovo napisati, a za to nemamo ni vremena ni volje u ovom trenutku.  

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
mind_challenge kaže...

Evo ovako, ja i kolega Munjovoz (s foruma) smo započeli mali projektić. Prva namjena programa je bila izračunavanje Dopplerovog efekta, a kolega je dobio inspiraciju pa je krenio raditi aplikaciju s formulama za srednjoškolsku fiziku. Trenutačno aplikacija (MothCalc) ima samo formule (i to ne sve). Slijedeće što mislimo napraviti je kalkulator kao što postoji u aplikaciji Dopplerov efekt, a u planu je još dosta stvari. Molim vaš review

Link

 

munjovoz kaže...

kolega je zaboravio napomenuti razvojno okruženje, radimo u visual studiu, u c# jeziku, imam studentsku licencu za visual studio 2010 ultimate

dečki svaka čast na trudu..samo naprijed..još tu ima dosta posla {#}

vidim da dosta ljudi muči NET framework (mene također) 

koristim WINDOWS 7 ultimate x86

''Znam da ništa ne znam.''
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc

istina, teorija je preuzeta sa wikipedije, nepotrebno je komplicirati ono što je već dobro napravljeno

aplikacija je rađena u windows formi, vrlo je ograničena u smislu konverzacije, nemože se promjeniti da se može koristiti za mobile uređaje, ali sad kad je većina gotova, neće ni biti problem napraviti iznova

za sada pola formula fali, nema niti jedan kalkulator, a način na koji pišemo uzima dosta vremena, tako da je dosta sati potrošeno za aplikaciju koja izgleda vrlo jednostavno, da se napravi način kako se ona trenutno ponaša

kada završimo ovu aplikaciju, bacit ću se na razvoj mobilne aplikacije i baze na webu, čini se kao vrlo dobar prijedlog x)

I’m the juggernaut b*tch.
15 godina
offline
MothCalc

Evo kolega Munjovoz je rekao to srediti. Najniže što može je .net framework 3.5 za što je potreban barem XP SP3

A vi koji imate Windows 7, nije vam valjda teško instalirati .net framework 4?

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
ilija2010lukic kaže...
mind_challenge kaže...

Evo ovako, ja i kolega Munjovoz (s foruma) smo započeli mali projektić. Prva namjena programa je bila izračunavanje Dopplerovog efekta, a kolega je dobio inspiraciju pa je krenio raditi aplikaciju s formulama za srednjoškolsku fiziku. Trenutačno aplikacija (MothCalc) ima samo formule (i to ne sve). Slijedeće što mislimo napraviti je kalkulator kao što postoji u aplikaciji Dopplerov efekt, a u planu je još dosta stvari. Molim vaš review

Link

 

munjovoz kaže...

kolega je zaboravio napomenuti razvojno okruženje, radimo u visual studiu, u c# jeziku, imam studentsku licencu za visual studio 2010 ultimate

dečki svaka čast na trudu..samo naprijed..još tu ima dosta posla {#}

vidim da dosta ljudi muči NET framework (mene također) 

koristim WINDOWS 7 ultimate x86

jooooj kako me ljuti taj framework... nevjerojatno... da vam iskreno kažem, mislim da taj framework nemože biti retardiraniji

I’m the juggernaut b*tch.
15 godina
offline
Re: MothCalc
mind_challenge kaže...
Moth kaže...

Izgleda zanimljivo to će biti nešto kao digitalni memento iz fizike samo dosta opširnije? Izgleda mi kao da je teorija preuzeta sa Wikipedije ili se varam.

Inače podržavam ovakve projekte za populaciju fizikei znanosti općenito.

 

Nemojte me odmah napasti zbog ovoga. Znam da ste se tek počeli baviti ovime, vjerojatno iz zabave i da naučite nešto i to je odlično, ali ako mogu dati jedan mali prijedlog. Da aplikacija bude namjenjema za mobitele u kasnijem razvoju (Iphone, android, ili mozda čak i java) čisto da je dosta učenika i studenata mogu koristit kada nisu za računalom. I možda da vam olakša unos teorije napravit neku online bazu koju mogu svi uređivat i onda na uređaj u aplikaciju downloadat samo što te zanima ili cijelu teoriju (možda da služi kao šalabahter iz fizike).

  Da, nešto kao digitalni memento koji će kasnije moći i računati s tim formulama kao onaj Dopplerov efekt na predzadnjoj slici.

Neželim te napasti, ideja je dobrodošla. Samo je problem u tome što bi trebalo cijeli program ponovo napisati, a za to nemamo ni vremena ni volje u ovom trenutku.  

Sve mi je jasno, ovo je bio samo onako brzinska ideja, a kad program bude gotov kod se može relativno lako ponovno prepisati u druge jezike. To sam rekao samo možda da probate napisati program modularno. Jedan dio koji se bavi prikazom teorije i koji računa, a drugi dio u kojem se nalazi sva ta teorija i jednažbe odvojen od programa - neka baza ili file. Tako da se teorija može uređivati i ispravljati, dodavati nova bez intervencije u samom programu koji prikazuje i računa. Ali o tome ako ideja i program zaživi. Sretno u daljnjem programiranju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
mind_challenge kaže...

Evo kolega Munjovoz je rekao to srediti. Najniže što može je .net framework 3.5 za što je potreban barem XP SP3

A vi koji imate Windows 7, nije vam valjda teško instalirati .net framework 4?

traži 4.0 neku verziju frameworka, w7 ima ugrađenu tu verziju... meni i kolegi mind_challenge aplikacija radi savršeno

dajte mi trenutak da pogledam par stvari, da možda nismo ostavili neki propust pa ću opet upload aplikaciju

I’m the juggernaut b*tch.
15 godina
offline
MothCalc

Sviđa mi se ideja, i kao što je kolega već gore rekao, čim ovo dovršimo nastavljamo (nadam se) razvoju u tom smjeru.

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MothCalc

Nista bez aplikacije za mobitele!{#} 

 

 

(salabahter :))

Twitter: @bmarasovic ||| http://androoolog.blogspot.com/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
MothCalc

Iako imam i sam dosta posla, evo ja se javljam dobrovoljno, ako teorija bude odvojena za uređivanje u npr notepadu ili wordu ili openoffice-u,za uređivanje, proširivanje baze i editiranje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc

Dali postoji mogucnost da osim programa sa nama podlijelit i source code?

13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc

nadam se da sam rješio problem, minimum pokretanja aplikacije bi morao biti .net framework 3.5 SP1, i windows installer 3.1, windows xp SP3 ima oba

link

I’m the juggernaut b*tch.
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Moth kaže...

Iako imam i sam dosta posla, evo ja se javljam dobrovoljno, ako teorija bude odvojena za uređivanje u npr notepadu ili wordu ili openoffice-u,za uređivanje, proširivanje baze i editiranje.

drago mi je što čujem, ali to će morati pričekati da prvo napravimo ovu aplikaciju do kraja, završiti ćemo do ponedjeljka, nadam se i prije

I’m the juggernaut b*tch.
13 godina
neaktivan
offline
MothCalc

SI sustav jedinica ==> bla bla bla bla {#}

evo download-irao sam NET framework i aplikacije rade savršeno...sam vidim da još ima toga dosta za srediti... ovo što ste napravili tj. još je u fazi izrade je super... 

 

''Znam da ništa ne znam.''
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Orinem kaže...

Dali postoji mogucnost da osim programa sa nama podlijelit i source code?

za koju namjenu bi ti želio source code Moth Calc aplikacije? sve ti mogu objasniti u najmanje detalje, nije nikakav problem

 

I’m the juggernaut b*tch.
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
ilija2010lukic kaže...

SI sustav jedinica ==> bla bla bla bla {#}

evo download-irao sam NET framework i aplikacije rade savršeno...sam vidim da još ima toga dosta za srediti... ovo što ste napravili tj. još je u fazi izrade je super... 

 

kolega je stavio za upload krivi link x)

I’m the juggernaut b*tch.
15 godina
offline
Re: MothCalc
ilija2010lukic kaže...

SI sustav jedinica ==> bla bla bla bla  {#}

evo download-irao sam NET framework i aplikacije rade savršeno...sam vidim da još ima toga dosta za srediti... ovo što ste napravili tj. još je u fazi izrade je super...

 

  fulao sam link, isprika, evo novi

edit: isti taj je i postavljen na mjesto starog u prvom postu

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 22:24 (mind_challenge).
14 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
munjovoz kaže...

za koju namjenu bi ti želio source code Moth Calc aplikacije? sve ti mogu objasniti u najmanje detalje, nije nikakav problem

 

 

Nema nikakve posebne namjene, cisto iz znatizelje da vidim kako ste slozili kod

13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Orinem kaže...
munjovoz kaže...

za koju namjenu bi ti želio source code Moth Calc aplikacije? sve ti mogu objasniti u najmanje detalje, nije nikakav problem

 

 

Nema nikakve posebne namjene, cisto iz znatizelje da vidim kako ste slozili kod

najviše što ti mogu reći u ovom trenu, to je napravljeno preko panela, dosta vremena mi je oduzelo kontrola programa, svaka tipka kontrolira visibility panela na koji ideš, svaka natrag tipka otkriva panel natrag i skriva trenutno otvorene...

I’m the juggernaut b*tch.
14 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
munjovoz kaže...

najviše što ti mogu reći u ovom trenu, to je napravljeno preko panela, dosta vremena mi je oduzelo kontrola programa, svaka tipka kontrolira visibility panela na koji ideš, svaka natrag tipka otkriva panel natrag i skriva trenutno otvorene...

 

Kad ovo procitan iman dojam da ste napravili teski nered od koda (nadam se da sam u krivu)

 

btw Jel imate uopce u planu podijelit kod ili?

13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Orinem kaže...
munjovoz kaže...

najviše što ti mogu reći u ovom trenu, to je napravljeno preko panela, dosta vremena mi je oduzelo kontrola programa, svaka tipka kontrolira visibility panela na koji ideš, svaka natrag tipka otkriva panel natrag i skriva trenutno otvorene...

 

Kad ovo procitan iman dojam da ste napravili teski nered od koda (nadam se da sam u krivu)

 

btw Jel imate uopce u planu podijelit kod ili?

to nije teski nered od koda kad imas #region i #endregion, i sam izracun cu pobacat u klase, tako da manje "nereda" nemoze biti

ovaj kod ti nista ne vrijedi kad maltene nema pola aplikacije i nema niti jedan program =)

I’m the juggernaut b*tch.
14 godina
neaktivan
offline
MothCalc

@orinem

Imaš alate tipa Reflector i ILSpy pomoću kojih možeš vidjeti source kod!

 

A sad malo o aplikaciji...

Pohvale autorima na trudu i zanimljivoj ideji, ali sučelje mi se ne čini nešto specijalno, možda da koristite tabove da to izgleda malo preglednije.

 

Također ako može da aplikaciju razdvojite u logički dio(.dll biblioteka) i sama aplikacija, to bi vam u budućnosti trebalo skratiti muke oko updanja aplikacije, a što se tiče mobilnih platformi, ovo nebi trebao biti problem portat na WP7 a i na Android, naravno ukoliko koristite MonoDroid.

Moj PC  
3 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Joco55 kaže...

@orinem

Imaš alate tipa Reflector i ILSpy pomoću kojih možeš vidjeti source kod!

 

A sad malo o aplikaciji...

Pohvale autorima na trudu i zanimljivoj ideji, ali sučelje mi se ne čini nešto specijalno, možda da koristite tabove da to izgleda malo preglednije.

 

Također ako može da aplikaciju razdvojite u logički dio(.dll biblioteka) i sama aplikacija, to bi vam u budućnosti trebalo skratiti muke oko updanja aplikacije, a što se tiče mobilnih platformi, ovo nebi trebao biti problem portat na WP7 a i na Android, naravno ukoliko koristite MonoDroid.

hvala na reviewu, ali problem je što je aplikacija zamišljena da ima 63 programa sa formulama, tako da odvajanje u tabove ne dolazi u obzir, tabovi bi zauzeli pola prozora same aplikacije

ako imaš neku konkretnu ideju kako bi mogao odvojiti tu masu panela, otvoren sam za prijedloge x)

I’m the juggernaut b*tch.
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
munjovoz kaže...
Joco55 kaže...

@orinem

Imaš alate tipa Reflector i ILSpy pomoću kojih možeš vidjeti source kod!

 

A sad malo o aplikaciji...

Pohvale autorima na trudu i zanimljivoj ideji, ali sučelje mi se ne čini nešto specijalno, možda da koristite tabove da to izgleda malo preglednije.

 

Također ako može da aplikaciju razdvojite u logički dio(.dll biblioteka) i sama aplikacija, to bi vam u budućnosti trebalo skratiti muke oko updanja aplikacije, a što se tiče mobilnih platformi, ovo nebi trebao biti problem portat na WP7 a i na Android, naravno ukoliko koristite MonoDroid.

hvala na reviewu, ali problem je što je aplikacija zamišljena da ima 63 programa sa formulama, tako da odvajanje u tabove ne dolazi u obzir, tabovi bi zauzeli pola prozora same aplikacije

ako imaš neku konkretnu ideju kako bi mogao odvojiti tu masu panela, otvoren sam za prijedloge x)

mislio sam raditi tree view kontrolu ali ju je popriličan problem povezati sa mojim programom, tako da ću uz trenutnu navigaciju ubaciti mogućnost klikanja na ime i redirect na taj panel koji izabereš

I’m the juggernaut b*tch.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice