Blender game engine

poruka: 16
|
čitano: 5.931
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Blender,Unity ili UDK?

želim se baviti tim stvarima (rađenje videoigra) ali neznam koji mi je najbolji...u blenderu sam vec napravio 1 fps,ali to izgleda mrvicu bolja grafika od counter strike-a (bolji shaderi)...unity znam nešto malo,a UDK je najbolji,ali se ne razumijem nimalo u njega...

 

 

 

 

btw molim modereatore da mi promjene naslov u:

 

Blender,Unity ili UDK?

 

 

{#}

14 Unreal Deplovment Kit (UDK)
0 Blender Game Engine
5 Unity
I always tell the truth, even when I lie.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 12:01 (mato007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Blender,Unity ili UDK?
mato007 kaže...

želim se baviti tim stvarima (rađenje videoigra) ali neznam koji mi je najbolji...u blenderu sam vec napravio 1 fps,ali to izgleda mrvicu bolja grafika od counter strike-a (bolji shaderi)...unity znam nešto malo,a UDK je najbolji,ali se ne razumijem nimalo u njega...

 

 

 

 

btw molim modereatore da mi promjene naslov u:

 

Blender,Unity ili UDK?

 

Not sure if serious

 

12 godina
offline
Re: Blender,Unity ili UDK?
Beagle kaže...
mato007 kaže...

želim se baviti tim stvarima (rađenje videoigra) ali neznam koji mi je najbolji...u blenderu sam vec napravio 1 fps,ali to izgleda mrvicu bolja grafika od counter strike-a (bolji shaderi)...unity znam nešto malo,a UDK je najbolji,ali se ne razumijem nimalo u njega...

 

 

 

 

btw molim modereatore da mi promjene naslov u:

 

Blender,Unity ili UDK?

 

Not sure if serious

 

  ?

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
offline
Re: Blender,Unity ili UDK?
Beagle kaže...
mato007 kaže...

želim se baviti tim stvarima (rađenje videoigra) ali neznam koji mi je najbolji...u blenderu sam vec napravio 1 fps,ali to izgleda mrvicu bolja grafika od counter strike-a (bolji shaderi)...unity znam nešto malo,a UDK je najbolji,ali se ne razumijem nimalo u njega...

 

 

 

 

btw molim modereatore da mi promjene naslov u:

 

Blender,Unity ili UDK?

 

Not sure if serious

 

  ne cjelu igru,samo jednu mapu...problem?

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
neaktivan
offline
Blender game engine

Aj mi objasni kako se to u Blenderu rade igrice.

Samsung Galaxy S II, CyanogenMod 7.1 (stable) @ 1.6GHz/1.395V
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Blender game engine
Beagle kaže...

Aj mi objasni kako se to u Blenderu rade igrice.

 

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
offline
Blender game engine

Blender engine FTW {#}

 

Moj savjet: UDK

http://steam-expo.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 20:25 (OriginalEXE).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Blender game engine

a sto ovom fali? ovo je napravito u blender game engine?

Naravno ne moze se sa njim napraviti cod mw2 ali opet se moze izbaciti nesto pristojno.

blenderasi vidimo se na http://blender.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 20:44 (dexman).
13 godina
offline
Blender game engine

Mi radimo u UDK već više 6 mjeseci... Odličan engine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Blender game engine

Blender game engine je cisto ok. Pada mi mrak na oci kada vidim kako se na ovome forumu olako preporuca Unreal Engine kao univerzalno rijesenje za sve i svakoga (vecinom to preporucaju ljudi koji u istome nikada nisu radili, ali su eto culi da je kul). Kao da se uopce ne radi o profi komadu softwarea koji moze biti izrazito kompliciran za koristenje. I Blender game engine je vec dosta kompliciran pocetniku, kako onda ne bi bio Unreal Engine?

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Blender game engine
Beagle kaže...

Aj mi objasni kako se to u Blenderu rade igrice.

U Blenderu izradis modele, animiras ih i teksturiras, izradis mape, i tada u pythonu isprogramiras logiku igre. Sve se pokrece unutar Blender game enginea koji koristi OpenGL za iscrtavanje.

 

Evo primjer jedne igre izradene u Blender game engineu.

http://www.yofrankie.org

 

I cisto da se zna, zbog svoje integriranosti sa Blenderom, u Blender game engineu je moguce koristiti odredene stvari kakve ni Unreal Engine nema (simulacija fluida recimo). Naravno buduci da se ipak radi o Blenderu koji nije zamisljen da bude game engine tako ni Blender game engine nije bas jedan od brzih, a ni python interpreter ne pomaze toj cinjenici.

 

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 3:03 (rustweaver).
13 godina
offline
Blender game engine

Unity

Isplativo ako kaniš pljunuti malo veču svotu odma i biti i dalje biti miran. Oko 7500 kuna ja mislim.

Nije tako napredno ko UDK.

Solidno.

 

UDK

Malo je komplicirano za početak, ali nudi dobar start za developere. Sve je unutra.

jedini problem je što nakon što zaradite više od 50k dolara plačate 25% epicu (svaa 4 mjeseca obračuna).

Dosta ok za free projekte => večina ljudi testira engine i nikad ništa ne završi.

Super za malu ekipu (i veliku naravno).

 

Ogre (nije game engine)

Dobar izbor za ekipu od ~15 ljudi gdje bi bilo nekoliko programera. Treba nekoliko mjeseci da se izradi game engine (ako znate).

Solidan engine za manje igrice (ne AAA FPS igre). Niste obvezani plačati nikome ništa. Dok kod UDK jeste.

 

Cryengine 3 (ovaj najnoviji)

Grafika je super.

Engine je super C++ i to.

Loš support, manjak dokumentacije, još se nije proširilo.

Nisam siguran, ali je bugovan.

 

 

Za blender nemam blage.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Blender game engine
dexman kaže...

a sto ovom fali? ovo je napravito u blender game engine?

Naravno ne moze se sa njim napraviti cod mw2 ali opet se moze izbaciti nesto pristojno.

A jesi dao pravu usporedbu {#}

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
14 godina
offline
Re: Blender game engine
lovac82 kaže...
dexman kaže...

a sto ovom fali? ovo je napravito u blender game engine?

Naravno ne moze se sa njim napraviti cod mw2 ali opet se moze izbaciti nesto pristojno.

A jesi dao pravu usporedbu {#}

Slazem se {#} ......... ali opet Bge je sasvim ok...

blenderasi vidimo se na http://blender.hr/
12 godina
offline
Re: Blender game engine
dexman kaže...
lovac82 kaže...
dexman kaže...

a sto ovom fali? ovo je napravito u blender game engine?

Naravno ne moze se sa njim napraviti cod mw2 ali opet se moze izbaciti nesto pristojno.

A jesi dao pravu usporedbu {#}

Slazem se {#} ......... ali opet Bge je sasvim ok...

i ima dobre efekte

 

I always tell the truth, even when I lie.
10 godina
neaktivan
offline
Blender game engine

neznam koliko se tema prati

 

dugogodišnje se bavim Unity-jem i u zadnje vrijeme su vrlo pristupačni, igru možeš napraviti i na besplatnoj verziji, sigurno se igra napravi puno lakše nego u blenderu,

sa unity free neki ljudi nebi bili sretni grafikom, dosta ljudi pljuje po tome kako bez Unity Pro verzije nevrijedi što može biti točno ali i nemora, ovisi opet o tebi.

 

Moje mišljenje zašto bi Unity mogao biti ok odabir za početnike je zato što je

-besplatan

-opširan (možeš raditi od FPSova do strategija i simulacija bez frke čuo sam da UDK nije takav, da je za FPS super a za ostalo je nepovoljan)

-jednostavan

-ima ogromno puno tutoriala

 

unity free ima dobru grafiku, moze se i zaraditi, samo treba ninđati situaciju što zahtjeva znanje koje nije NEmoguće naučiti. Odnosno drugi razlog bi bio možeš učiti besplatno, kad naučiš možeš kupiti pro i raditi za komp ili biti ninđa i prodavati projekte.

 

ja se baziram na Androidu, develop je besplatan za android i samo mobilno sučelje nezahtjeva odnosno nepodržava grafiku koju zahtjevaju računalne igre - tako da se moji projekti mogu zasnivati na free verziji.

 

Trenutno pokrećem projekt gdje bi se cijela igra sastavila od video klipova - to je popularno na mobilnim platformama i skladno sa performansama.

 

u takvom modelu developa grafika je cijela iz npr. blendera jer se radi o renderiranju video klipova koji se spajaju i interaktivnost se radi u nekom drugom željenom engineu (npr. unity) - pokušavam učiti i izbacivati probne projekte na židovski način - dakle besplatno - makar koliko učim o blenderu to je močan alat i dovoljan za moje potrebe tako da ovu ideju mislim realizirati u blenderu

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 9:11 (Vortex Games).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice