ASP.NET, koliko radite u WebForms ?

poruka: 5
|
čitano: 1.767
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
ASP.NET, koliko radite u WebForms ?

Pozdrav,

 

koliko radite u WebFormsovima ? Da li ste odustali od njih i prešli na MVC i Razor ?

Ja otkad sam počeo raditi u ASP.NETu, dakle možda 7 godina i nisam jedan dan požalio što radim u WebForms, međutim vidim da se sve više traži druga tehnologija. Navodno zato jer su WebForms komplicirani (netočno), rade prljavi kod (donekle točno, iako se u .NET 4 to daleko ispravilo), i rade golemi ViewState objekat (i to se može ispraviti i minimizirati, samo treba dobre volje).

 

Za poslovne aplikacije ne postoji ništa bolje od njih, a za web stranice uopće nisu loši.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASP.NET, koliko radite u WebForms ?

Ja radim ASP.NET jednu godinu. Isključivo WebFome(edit). MVC sam učio, ali ga ne koristim, u skoroj budućnosti namjeravam uzeti neku knjigu, vjerovatno Wroxovu, MVC 3 ili 4.

Za sada moja primarana tehnologija će ostati WebForms-i.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 15:34 (royalhero).
15 godina
offline
ASP.NET, koliko radite u WebForms ?

Ja sam presao na MVC3 sa razorom. 

 

Plusevi: Cistiji kod. Veca kontrola. Unit testing. 

Minusi: Nesto vise kucanja

 

Definitivno sam se preporodio otkad sam se presaltao.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASP.NET, koliko radite u WebForms ?
tnakir kaže...
Minusi: Nesto vise kucanja

Ma to mi nije problem, ako oni plusevi stoje, posebo uredniji kod, šaltam se i ja.

16 godina
protjeran
offline
ASP.NET, koliko radite u WebForms ?

12 godina u WebFormam, iako MVC ima svoje prednosti, za 95% posla su WebForme dovoljne.

Programko http://programko.bloger.hr
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice