Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin izdvojena tema

poruka: 59
|
čitano: 73.240
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Dakle evo ja cu ukratko napisati tutorial za početnike. Ja radim u Linuxu (OpenSuse 11.1), ali i za Win bi trebalo biti isto. Ali ako vam je potreban ovaj tutorial čisto sumjam da ćete do kraja roka napravit nešto zanimljivo :-(

 

Dakle, prvo imate odličnu dokumentaciju na službenim stranicama i to bi vam praktički trebalo biti to. Tamo ima masu tutorijala. O samoj filozofiji Androida, priče kako radu pojedini dijelovi, kako je to zamišljeno, do objašnjenja svake pojedine klase (kao što Sun ima objašnjenja Java klasa) i masu primjera kako što napraviti....

 

1. Instalirati JDK verzija 5 ili 6.

 

2. Nakon toga instalirati IDE Eclipse vezija 3.4 ili 3.5. Potrebno je instalirati jednu od te dvije verzije, jer se onda može namistiti ADT Plugin for Eclipse. Tako se dobije emulator i još neke dodatne opcije.

 

3. Nakon toga instalirati Android SDK. Ovo je verzija za Win. SDK ima ugrađen compiler i druge alate i ako se ne koristi ADT Plugin što toplo ne preporučam, onda se ovi alati pozivaju ručno iz konzole. (možete ih dodati i u path). Dakle potrebno je zip file raspakirati, na neku lokaciju koja će se kasnije pozvati iz ADT plugina. Pokrenite SDK Setup.exe. Ako vam javi grešku, problem certifikata, onda u Settings pod misc, čekirati prvi kvadratić koji kaže Force https........

Kad vam je to prošlo idete u Installed Packages - > Update all i dobit ćete popis instaliranih Api-a, dokumentacije i ostalih komponenti. Tu možete dodati nove, imate gumb select all i instalirati što vam treba.

 

Važno je napomenuti da postoju razne verzije Andorida . Recimo moj Htc Hero je trenutno na 1.5, Nexus one mislim da dolazi sa 2.1. Tako i kod odabira koje komponente želite imate SDK za 1.5, SDK za 1.6 itd...  Odaberite sve verzije, a pa kasnije vidite za što ćete razvijati...

 

 

4. Sad slijedi instalcija ADT Plugina za Eclipse. Po meni je to ono što čini ovu priču kompletnom. Dakle to je kompletna okolina uklopjena u Eclipse za razvoj  Andorid aplikacija. Templati aplikacija, emulator, ugrađen debuger, kompiler, itd.... Bez ovog bi razvoj praktički bio nemoguć. Tu je službena uputa. Nešto se sitno razlikuju za verziju Eclipsea 3.4 i 3.5,  a ja ću objasnit 3.5 jer sam tu verziju ponudio za download gore u 2 koraku.

U Eclipse idete na Help -> Install New Software . U available software idete na add.  Za ime (polje "Name") upišete nešto, bilo što, npr. "Mojih 90 000 kuna koje ću opelješiti VIP-u", U "Location" polje upišete ovaj URL: 

 

https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/

 

Ako neće https, upišite samo http. Kliknite OK (obožavam ovaj korak).

 

Ponovno se vratite u Available Software i tamo bi trebalo biti dodano "Developer Tools". Čekirati checkbox do Developer toolsa, i to bi automatski trebalo čekirati vezane elemente  Android DDMS i Android Development Tools. Kliknite na next. 

 

Nakon toga dobijete završni instalacijski dijalog za izlistanim Android DDMS i Android Development Tools. Next, "obavezno" pročitati licencni ugovor i onda finish.

 

Sad ste instalirali plugin i sad ga treba konfigurirati.

 

5. Windows - Preferences (u Eclipseu). Sa lijeve strane odaberite Android. U glavnom prozoru  (panelu) navigajte (browse) do lokcije di ste odzipali Android SDK. Korak 3.

 Apply i Ok i to je to!!! Spremni za razvijanje.

 

 

Ako vam se plugin ne može direktno sa site-a instalirati imate ovaj link di ga ručno skidate. I onda u 4 koraku kod Add Site dialoga kliknite na Archive. i dalje slijedite po ovom gore...

 

 

 

Napomena: Android aplikacije su čistokrvna Java, ako netko nema iskustva sa Javom nek počne učiti, ali na natječaju nema šanse da napravi nešto korisno. Ali tu postoji Google Market i uvijek se dobra aplikacija može servirati na njega. Ako budem imao vremena, napišem poneki Tutorial iz koda, neke cake i sitnice koje su mene mučile.

Npr imao sam problema sa nekim tipovima podataka, kad bi mi Ecplise automatski pozvao (import) Java klasu, umjesto Android SDK klasu i onda ne bi to radilo dobro. Kod uredno napisan, ali krive klase se pozivaju. Mislim (sad iz glave) da mi se to pojavljivalo kod korištenja datuma i paterna za datume.  (DateUtils i Parsedate, tako nešto)

 

 

Nažalost kako sam već prije napisao trenutačno je moj projekt na čekanju i stao je. Samostalni projekt (one man band), bez naknade, Google market je mislim još uvijek samo free za Hrvatsku, počeo najviše kad sam uzeo Hero-a da se hvalim okolo mojom aplikacijom i na kraju došle druge stvari. Šmrc, šmrc, a imao više dva miseca fore, kad sam s ovim počeo...

 

 

Tehnika narodu!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 8:33 (daseparo).
 
14 0 hvala 18
16 godina
moderator
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Hvala ti na korisnim savjetima, a reci - hoćeš li ti nastaviti s razvojem svoje aplikacije? Imaš dobre temelje i doista bi bila šteta da ih ne iskoristiš.

 

Da li bi ti početnicima savjetovao da u startu i ne razmišljaju o razradi i izradi free i pro verzija svojih aplikacija (nevezano misle li se uopće prijaviti na ovaj natječaj)? Koliko takav, ambiciozniji, pristup komplicira projekt?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Definitivno ću nastaviti.  Neka dva tjedna kvalitetnog posla bi mi bila dovoljna za završit. To je i više od misec ipo dana razvučenog na više pozicija (kakvi je moj trenutni posao), a još sam sad razapet 100%.

 

 

Ja sam aplikaciju zamislio kroz dvi tri faze. Aplikacija bi bila informacijska, vezana za net i imala bi dodatne mogućnosti. Da ne bude jednostavno pokupi sa neta i to prikaži u nekakvoj formi. Tako je velika većina aplikacija na marketu.

 

 

U prvoj fazi sam došao do izrade GUI-a i tu sam stao. Logika je rješena,(podaci su obrađeni, spoji se, pokupi, sačuvaj ,pretvori u odgovarajuće tipove podataka) Tako da sad sa podacima mogu bez problema manipulat. Ukratko, parsiranje je obavljeno i spremno za prikaz. Tu sad moram malo proučavati i vidjeti kako što, kako se okreće ekran i druge elemente. Iako je GUI GUI, nikad nisam radio GUI za mobitele, pa bi trebalo malo proučiti neke zakonitosti. U početku sam mislio onemogućiti da se okreće ekran. Kasnije bi i to dodao. Tu je potrebno "nacrtati" drugi, skroz drugačiji layout.

 

Tako da je aplikacija skoro pa spremna za objavljivanje (kakvog smeća ima, nitko se i ne bi žalio da objavim poludovršenu). Mislio sam je ponuditi na Google market u početku kao free.  A kasnije kad je doradim nešto sitno maks 1€.

 

 

A što se tiče upute za početnike po meni ako se malo kužu u programiranje odmah treba zadati neki zadatak i ići na gotovu aplikaciju. Ne treba komplicirat i mislit kako će riješit problem gladi u svijetu, ali neku sitnu aplikaciju koja će raditi to što su zamislili treba odraditi.

 

NPR. Ne trebaju razmišljat kako će napraviti aplikaciju koja će pomoću mobitela rješiti problem parkinga u ZG-u i koja će u svakom momentu znati di je prazno misto. Čisto mi za početak padaju na pamet razne web stranice sa vjestima. Pokupit RSS-ove i prikazat ih u nekoj formi. Idealna aplikacija za započet učiti Android. Na google marketu je prava poplava takvih free aplikacija, ali to je po meni idealan početak za učenje.

Tehnika narodu!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2010 14:33 (daseparo).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Još jedna sitnica koja mi je pala na pamet.

 

Android ispod haube donosi neke novine (možda nisu oni to izmislili, ali glavni OS-ovi danas nemaju tu filozofiju). Koliko sam ja shvatio svaka aplikacija se praktički izvodi u svojoj virtualnoj mašini i može komunicirati sa drugima samo preko dozvoljenih interface-a. To je vezano za sigurnost i cijela filozofija Androida se dosta bavi sigurnošću .

 

Tako na početku kad idete nešto radit i trebate internet konekciju u XML fileu AndoridManifest morate dodati android.permission.INTERNET. I tako za razne druge servise koje mislite koristiti trebate dodati u taj XML.  (Bluetooth, SMS, uglavnom masu tih permišena ima).

Međutim ,da se ne bi strašili da trebate to ručno dodavati, ako postavite ADT plugin to se radi jednostavno na add butunčić. I ne trebate vidjeti strukturu XML-a

Tehnika narodu!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2010 13:41 (daseparo).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
daseparo kaže...

... Iako je GUI GUI, nikad nisam radio GUI za mobitele, pa bi trebalo malo proučiti neke zakonitosti. U početku sam mislio onemogućiti da se okreće ekran. Kasnije bi i to dodao. Tu je potrebno "nacrtati" drugi, skroz drugačiji layout....

 

Smatram da je ova izjava netocna. Ja ni jedan put nisam pisao gui posebno za pojedinu orijentaciju screena.

Ako pravilno definiras GUI preko XML-a i naprimjer vrijednosti ne odredjujes apsolutno onda bi ti se layout sam trebao pravilno sloziti po orijentaciji.

 

 

16 godina
offline
RE: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Napisao sam da nikad nisam radio GUI za mobitele i da moram jos prouciti zakonitosti. Kod ovog plugina u Eclipseu kad definiram layout (npr defaultni main.xml) imam  portrait ili landscape orjentaciju za odrediti. Kad pozivam iz koda onda pucam baš taj layout kojeg sam definirao (this.setContentView(R.layout.main);

 

Sad sam kod nekih tutova i foruma vidio da ljudi radu layout za portrait i layout za landscape mode. Da napravu unutar res direktorije layout-lan i layout-port ili npr layout-fr (kad je telefon na Francuskom) i unutar tih direktorija svaki layout nazovu main.xml.  Ovaj u res/layout/main.xml je kao defaultni a ovi drugi se pozivaju s obzirom u kakvom je modu telefon. 

 

Ako vi imate iskustva i znate sigurno da sve radi sa jednim layoutom onda super. Kad nastavim rad na aplikaciju istražit ću malo više vaš savjet.

Tehnika narodu!!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2010 14:15 (daseparo).
15 godina
odjavljen
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Evo ako je netko zna raditi ali je "bezidejan" i nema pojma kakvu bi aplikaciju složio, evo jedan prijedlog. Pa ako netko hoće, nek izvoli ali hoću određeni udio u proftu Belji se

 

Dakle, aplikacija "Pahking" koja će brinuti o parkiranju. Vi samo odaberite grad i zonu te trajanje karte (nemorate ni to - ima profile) i kliknite na pošalji. Aplikacija sama šalje SMS i na vrijeme vas obavještava o isteku parkirne karte te vas "vodi" natrag na parkiralište. Neki fičeri:

 

1. Pamti profile sa vozilima (ne treba svaki put upisivati broj tablica)

2. Pamti korisničke profile (odmah odabran pravi profil za vozilom, već postavljeni grad i zona)

3. Obavještava vas o isteku parkiranja (bilo da mu vi zadate vrijeme ili 15-20 min prije isteka)

4. Najkorisniji feature - pamti lokaciju kada korisnik klikne na pošalji (GPS), pri isteku nudi opciju "Gdje mi je auto" i korisnika vodi do lokacije gdje se parkirao - nešto kao geo-tagging slika

5. Mogućnost upisa dodatnih gradova ako nisu na listi (recimo Ogulin)

6. Pamti broj kupljenih parkirnih karata i generira "izvješće" o potrošenoj lovi, prosječnom vremenu parkiranja i sl...

 

Ovo je mockup kako bi to trebalo izgledati. Da, znam, Pocket PC je to Smijeh. Inače, meni bi ovakvo nešto jako dobro došlo ali nemam mob sa GPSom (da imam, sam bi si ovakvo neš složio). Ako ovakvo nešto postoji, zaboravite na ovo Smijeh

Pahking - trebalo mi je 2min da složim :D Pahking - trebalo mi je 2min da složim :D
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Nemam Android mob, i imam malo iskustva s Android uređajima, i još manje iskustva (zapravo, nikakvog) s programiranjem aplikacija za njega. Evo i ja imam idejicu koja mi se vrti po glavi već dost dugo;

 

Neznam kako točno Android radi s multitaskingom, ali ono što sam malo koristio Android, primjetio sam da dužim pritiskom na "Home" dobijemo prozorčić s 6 aplikacija koje su trenutno pokrenute, i tako možemo izabrat između tih aplikacija.

Moja ideja; držimo pritisnutu neku od 4 hardverske tipke, koje se nalaze na svakom Android uređaju, i zatim swipeamo prstom po ekranu ljevo/desno kako bi promijenili trenutno pokrenutu aplikaciju. Imalo bi isti efekt kao kada se mijenjaju desktopi (Home Screen?) na uređaju. To, ili swipeamo s dva prsta po ekranu ljevo/desno kako bi promjenili aktivnu aplikaciju.

 

Kao što sam reko, neznam jel ovo opće moguće ali čini mi se da bi ovako bilo jednostavnije mjenjanje između aktivnih aplikacija.

 

Sorry zbog spamanja, ali kada je već Sum_of_all_fears rekao svoju ideju, moram i ja :)

We're all mad here.
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Samo mala napomena za testiranje na pravom uređaju, izbjeći instalaciju HTC Sync aplikacije jer se Eclipse i HTC Sync potuku i niti jedna više ne radi kako spada.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Jel netko probao ovo podesiti s NetBeans.ima?

 

16 godina
protjeran
offline
RE: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
SasaFrr kaže...

Jel netko probao ovo podesiti s NetBeans.ima?

 

http://kenai.com/projects/nbandroid/pages/Install

nbandroid nbandroid
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 16:00 (the_tux).
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Zanima me dali postoji neka dobra alternativa za eclipse, a da ima sve funkcije vezane uz android. Eclipse se na mom kompu jako sporo vrti tako da eclipse + emulator je katastrofalna situacija.... Eto zanimaju me alternative

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

 

AFAIK Eclipse je preporučen IDE, Emulator je emulator, tu nemožeš previše osim vrtiti aplikaciju na pravom uređaju. Tako da je ne bi tražio dalje. Ja recimo koristim NetBeans i Nokia S60 za J2ME a jednako dobro se služil s obje razvojne okoline. Rekao bih da Android SDK i Eclipse možda čak rade i donekle brže. No ipak bih se tu ogradio, to je moj čisto subjektivni dojam. Nokia S60 5th ed emulator ti isto tako nije softver koji se može dičiti malo protrošnjom resursa i brzinom. Upravo suprotno. Sve u svemu, pitam se dal bi Android brže radio na Linuxu, ipak mu je to domaći teren.

 

 

16 godina
protjeran
offline
RE: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
sp33d kaže...

Sve u svemu, pitam se dal bi Android brže radio na Linuxu, ipak mu je to domaći teren.

 

 

Nisam primjetio razliku između Windows i Linux okoline po pitanju brzine.

13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Kako promijeniti skin emulatora?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Ja sam evo sve dns instaliro radi emulator i napravio sam onaj app koji je opisan u BUG-u. Pošto sam totalni počentik, a programiranje me zanima htio sam pitat ima li negdje kakav tutorila ili sl koji mi detaljnije mogu pojansit kako  se služit eclipseom i radit aplikacije za Android

I'm soo SERIAL
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Da li je netko možda primjetio da mu Emulator radi sporo. Imam AMD x4 9500 (2.2ghz) i Vistu, primjetio sam da koristi samo jednu jezgru i radi sporo do bola. Kod frenda koji ima XP i dvojezgreni Core 2 Duo E6850 na 3Ghz radi ko zmaj. Sad da li je OS ili je brzina procesora (jer emulator koristi samo jednu jezgu)??

 

Ako je zbog brzine procesora onda da li netko zna kako to ubrzati da koristi manje resursa (mislim na procesor)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Evo instalirao sam sve po uputama, ali kad pokrenem emulator vidim samo display od virtualnog uređaja, bez "fizičkih" tipaka :)

 

Listen very carefully, I shall say this only once !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Niste bas nesto aktivni na ovom podforumu :(

 

(BUMP)

Listen very carefully, I shall say this only once !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

ja imam problem

ja upišem adresu i sve, pojave mi se ono di treba stavit kvačicu na ADT i onda idem next, pa mi nece i pod details piše:

Cannot complete the install because one or more required items could not be found.
  Software being installed: Android Development Tools 9.0.0.v201101191456-93220 (com.android.ide.eclipse.adt.feature.group 9.0.0.v201101191456-93220)
  Missing requirement: Android Development Tools 9.0.0.v201101191456-93220 (com.android.ide.eclipse.adt.feature.group 9.0.0.v201101191456-93220) requires 'org.eclipse.gef 0.0.0' but it could not be found

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
Leonardus97 kaže...

ja imam problem

ja upišem adresu i sve, pojave mi se ono di treba stavit kvačicu na ADT i onda idem next, pa mi nece i pod details piše:

Cannot complete the install because one or more required items could not be found.
  Software being installed: Android Development Tools 9.0.0.v201101191456-93220 (com.android.ide.eclipse.adt.feature.group 9.0.0.v201101191456-93220)
  Missing requirement: Android Development Tools 9.0.0.v201101191456-93220 (com.android.ide.eclipse.adt.feature.group 9.0.0.v201101191456-93220) requires 'org.eclipse.gef 0.0.0' but it could not be found

Koje sve opcije si odabrao dok si instaliraš plugin?

 

Treba ti samo DDMS i Development tools

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

ja sam samo onaj ADT oznacio. kao sto svugdje pise.

onda nije radilo, pa sam sve oznacio, pa opet nije radilo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2011 9:19 (Leonardus97).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

e sad ne znam jer fulana tema ali ja pokusavam napraviti svoju aplikaciju za android ali me stalno zeza virutal device tj. jos mi se nijednom nije uspio pokrenuti

ako netko ima lijek ili uploadan svoj virtualni mobitel :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Takoder se ucim programirati, pa me zanima sta mislite o ovome RRTutorial...:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
fpopic kaže...

e sad ne znam jer fulana tema ali ja pokusavam napraviti svoju aplikaciju za android ali me stalno zeza virutal device tj. jos mi se nijednom nije uspio pokrenuti

ako netko ima lijek ili uploadan svoj virtualni mobitel :)

Kako misliš da se nije još jednom uspio pokrenuti ?? Linux/win/mac platforma ??

Ako imaš malo "slabiji" proc to zna potrajati poduže vrijeme. Svaki emulator ti ima log u koji logira, možeš ga provjeriti sa logcat-om (aplikacija koja ti je instalirana zajedno android sdk).

Ako pokrečeš emulator preko Eclipse-a tada samo uključi logcat view u kojem ćeš tada vidjeti log svojeg uređaja, pa možeš vidjeti kako se diže (ili ne diže i koji su problemi).

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

e ljudi ja ucim i gledam tutoriale ali bez virutalnog devica se mogu slikati a on nikako da proradi 2x sam skido SDK

 

uvijek dobijem istu poruku :

 

invalid command-line parameter: Files.
Hint: use '@foo' to launch a virtual device named 'foo'.
please use -help for more information

 

googlo sam i kao moguc je problem zbog usera na windowsu a u prezimenu mi je "Ć" ali neznam kako da to rjesim

"C:\Users\Mario Popić\.android\avd"

 

ako mi netko moze uploadati svoj avd ili bar postavke

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 19:40 (fpopic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

e meni je problem sto mi je .android na "C" a ne kod njih na "D"

C:\Users\Mario Popić\.android

a instalacija i cijeli sdk folder na "G"

G:\Program Files (x86)\Android\android-sdk

 

i tamo sam Enviroment varijablu stavio na "C:\Users\Mario Popić\"

 

i pokrenuo i dosla nova poruka

 

PANIC: Could not open AVD config file: C:\Users\Mario Popić\.android\avd\ginger.avd/config.ini

 

zasto je zadnja strelica okrenuta ? + taj fajl postoji

 

ps: da li smijem mijenjati sada User name da maknem kvacicu jer me za svako sranje zeza

pa da iz mario popć prijedje u mario popic (hoce li to zeznuti sve programe)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 9:21 (fpopic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Hmm Bolje ne. Rađe napravi neki novi folder (npr gdje ti se nalazi SDK), i postavi da ti se emulatori spremaju na toj novoj lokaciji. Nakon toga kreiraj novi android uređaj (emulator), stare pobriši i pokušaj ga startati.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

e tamo sam stavio G:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\emulator  i opet se sve na pocetak vratilo

 

invalid command-line parameter: Files.
Hint: use '@foo' to launch a virtual device named 'foo'.
please use -help for more information

 

probao sam i  G:\emulator i opet isto

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 11:52 (fpopic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice