AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.093
|
čitano: 5.242.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

I7 7700K pojede ryzen 1600 u nekim naslovima ,ali da ryzen je pun pogodak sto se tice isplativosti pogotovo u to vrijeme davne 2016-2017.

 Da je 1600 bio na razini ipc 7700k ni danas ga nebi trebao mjenjati. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
MGloc kaže...

I7 7700K pojede ryzen 1600 u nekim naslovima ,ali da ryzen je pun pogodak sto se tice isplativosti pogotovo u to vrijeme davne 2016-2017.

 Da je 1600 bio na razini ipc 7700k ni danas ga nebi trebao mjenjati. 

 Pa ni ne trebaš, sestra ima 1600 AF i dandans ždere igre, o cijeni ne moramo ni pričati.

Say hello to my little friend
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma super je to cpu pogotovo za svoju cijenu tamo prije 2-3 godine i danas ga se nade za 500-600kn.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci koji god danas dostupan proc odabrao za igre bude radio odlicno jer su svi unutar 10%. Jedino je pitanje cijene sto pisem u svakom svom postu. Neko ce dati 5k kuna za proc a neko 2.5k i igrat ce se skoro isto za duplo manje love.

mihi
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...

Znaci koji god danas dostupan proc odabrao za igre bude radio odlicno jer su svi unutar 10%. Jedino je pitanje cijene sto pisem u svakom svom postu. Neko ce dati 5k kuna za proc a neko 2.5k i igrat ce se skoro isto za duplo manje love.

 pa nisu baš svi isti, eventualno ako računaš na 4k gdje je ionako bn grafička

evo ti opet test na 720p, ako hoćeš i na 1080p, već 11400 i 10400 zaostaju preko 30-40% za 12700k, a kamo li ovi stariji rajzeni kojim ima još svugdje za kupiti, oni su i preko 50% slabiji

 

da se razumijemo, nekom poput mene koji igram sp igre na 1080/60hz monitori sasvim bi bili dovoljni i ti stariji rajzeni, ali ja nisam baš relevantan po pitanju gejmanja kad masa ljudi igra igre na 144hz monitorima i mp igre koje su značajno zahtjevnije za cpu, tak da njima i jesu bitne te razlike

iako kad se gledaju konkurentni procesori novih generacija, onda da, razlika jest minimalna

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A kaj znači ljudi imaju 144Hz monitore, pa naravno da se već neko vrijeme uzimaju monitori većih frekvi jer su cjenovno dostupni svima. Niti se ne moraš igrati da bi mogao uživati blagodati monitora višeg osviježenja. Recimo samo skrolaj tekst u pregledniku, neku knjigu etc i razlika je primjetna. Tako nekako je, može se koristit stariji cpu bez problema sa boljim grafama na višim rezama, nema potrebe za baš najnovijim. Ja imam oba tabora i ja sam jako zadovoljan s oba cpu. Čekam koji će prvi kihnut pa ću onda gledati dalje ... Ko zna, možda u dogledno vrijeme se bude imalo 64/128 cpu u desktopu kako su se razmahali ....

 

A ovo sa malim rezama zajebite. To je bilo 1998. Voila

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 20:56 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mihi999 kaže...

Kuzim ja jako dobro, al intel fanboyi se drze toga: intel najbolji u svemu u AMD temi... i daju neke rezultate koji njima odgovaraju jer se tu vidi da intel dere AMD a u praksi apsolutno nicemu to ne sluzi.

 

Zato sam ga pitao da pokaze tdp i potrosnju procesora iako svako iole normalan ce se pobrinuti za adekvatno hladenje, napajanje i nece mu bit problem dati nekih 50-ak kuna(ako i tolko) vise za el energiju na mjesec, al intel fanboyi to nece shvatiti...

 

Tjeramo mak na konac ali hbga... daj mi sve brojke a ne samo one koje ¨tebi¨ odgovaraju i velicaju intel. Treba biti fer. 

 

A kao sto sam napisao vec jednom, treba biti fan svojeg novcanika a nikako neke kompanije koja gleda samo profit. Al to si neki ljudi nedaju objasnit i tjeraju po svome.

 

PS. Imao sam i intel i AMD tako da nisam fanboy nijednih al ne volim dok mi neko servira gluposti koje njemu odgovoraju i nisu stvarni pokazatelj performansi necega.

Tu ti je sve sta ti treba za razbit predrasude koje imas, Alder je ne samo brzi nego i efikasniji u gamingu...

 čovjece ovaj 12400 je top topova

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
ali ja nisam baš relevantan po pitanju gejmanja kad masa ljudi igra igre na 144hz monitorima i mp igre koje su značajno zahtjevnije za cpu, tak da njima i jesu bitne te razlike

iako kad se gledaju konkurentni procesori novih generacija, onda da, razlika jest minimalna

Sve CPU-heavy MP igre procesor ranga 1600 AF (to mi je referenca jer ga u stvarnosti imam prilike testirati) lagano tjera na 144 FPS-a, sem možda BF2042, ali to se može gledati i kao prednost procesora.

Ako ideš na 240Hza 1080p, onda da, jači procesor čini razliku, ali ovo je čisto da se ostavi lufta za novije igre.

Pa čak i prastari FX 8350 s overclockom tjera višemanje svaki MP na 60+ FPS-a.

Say hello to my little friend
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Krunoo7 kaže...

Sve CPU-heavy MP igre procesor ranga 1600 AF (to mi je referenca jer ga u stvarnosti imam prilike testirati) lagano tjera na 144 FPS

Kako nonsalantno i elegantno plasiras ovakvu hardcore laž... svaka ćas!

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Kako nonsalantno i elegantno plasiras ovakvu hardcore laž... svaka ćas!

 Daj mi primjer gdje sam smuljo?

 

Zapravo nemoj, ne da mi se svađat

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 23:21 (Krunoo7).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vrlo jednostavno ako brojis svaki FPS onda naravno da ti ne bude dovoljan r5 1600 za 500kn vec ce ti trebat r5 5600x ili r7 za 2500kn.R5 1600 gura htjeli mi to priznat ili ne.Naravno da ces sa 5600x imat puno bolji frametime i rijede FPS dropove.

Offtopic : Ovo dolje na slici vam je Hahahahajdas

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 23:31 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Krunoo7 kaže...

Sve CPU-heavy MP igre procesor ranga 1600 AF (to mi je referenca jer ga u stvarnosti imam prilike testirati) lagano tjera na 144 FPS

Kako nonsalantno i elegantno plasiras ovakvu hardcore laž... svaka ćas!

 Nije lagao. Kod 144 nije spominjana rezolucija, možda u picajzlinoj 720p i daje lockanih 144. BTW imam taj procesor, ne mijenjam još. 4.0GHz na ašrot b450m i 16GB rama dok ne krepa, ne treba mi bolje. Za razliku od "no discord and chrome yt while gaming 7700k" tzv stutter IPC king. Pozdrav protjeranom kolegi lavu.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedino gdje ti stuca je Warzone i Battlefield ali tu stuca vecina procesora 9750h , moj 3600 gotovo svaki na 1080p.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 23:38 (MGloc).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma gledam malo glasine za naredne serije. Kod grafičkih AMD bi trebao razbiti Nvidiju, i to sa dosta manjom potrošnjom. Nvidia i u trenutnoj generaciji više troši...

Intel planira zauzeti tržište u nižem segmentu. Kažu da bi mogli nuditi grafičke dosta jeftino. Jedino im tu vidim konkurenciju u AMD-ovim integrirkama na AM5 platformi.

 

A što se tiče novih serija procesora, kažu da bi sljedeće dvije generacije i kod Intela i kod AMD-a trebale izaći za manje od godinu dana. Biće tu rata sa jezgrama. Ali misim da bi AMD-u mogao donijeti prednost 5nm proizvodni proces.

 
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da se mi vratimo na temu s konkretnim problemima. Jel se tko susreo s problemom da mu se komp zablokira uz maksimalni rpm ventova i zvuk iz zvučnika koji se čuje kao nekakva distorzija? Također se random crasha. To su simptomi po opisu mojih klinki, meni je jučer radio normalno par sati, a njima svako malo kreša ili zabloka i to ne u gejmanju nego u netflixu ili jubito.

Matična je asus tuf b450m pro gaming, proc je 2400g, ram 2x 4gb neki jeftini kingston (provjeren s memory testom). Nedavno je mijenjan bios na prvi prije proširenja podrške za nove procesore jer, naravo, niti asusova podrška nema pojma jel noviji bios podržava starije procesore.

Da čoknem vo drvo, ovaj drugi rajzen u laptopu radi ko urica
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 7:05 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Windoze update stari moj. Izvadi chrash log i pitaj nekog servisera....

Survivor - eye of the tiger
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čeka se 5700x kao upgrade i ne diram ništa više do tamo 2025.-2026. 

I want to believe
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Windoze su friške, jel znaš nekog na forumu tko može vidjet iz crash loga što se događa?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Windoze su friške, jel znaš nekog na forumu tko može vidjet iz crash loga što se događa?

Iskreno ne. Ja sam dobro suradjivao sa mikronisom u ZD.

 

Vjerujem da bi ti i google pomogao za prvu ruku.

 

Edit. Ima ovdje neka tema za to pa ostavi upit, javit ce se kolege...

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 9:24 (metallic).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Windoze su friške, jel znaš nekog na forumu tko može vidjet iz crash loga što se događa?

BIOS stock ili je upaljen npr. XMP profil za RAM? Postoji neki razlog za nadogradnju BIOSa ili?

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 10:14 (Valentin17).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Windoze su friške, jel znaš nekog na forumu tko može vidjet iz crash loga što se događa?

mozes copy/paste log tu

 

u meduvremenu, probaj iskljuciti "hardware acceleration" u internet pregledniku, pa vidi da li ce se opet rusiti, ako do problema dolazi samo kod YT i Netflixa

 

takoder probaj sa nekim drugim preglednikom

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moram najprije doći do kompa, to mi je od klinaca kod bivše, pa ću za dan-dva skinut log i staviti ovdje. Netflix je app, tako da mislim da nije do preglednika.
Bios sam nadograđivao zbog problema sa logi bežičnim setom. Zanimljivo da logijevev app za upgrade firmvera uopće ne prepoznaje mk240.
Hebemti zajebanciju, a sve je ferceralo plug'n'play od prvog dana dok nisam počeo drkenjat po updejtima
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

Imaš dva modula RAMa, isprobaj jedan po jedan modul za test, ovako možeš vrlo brzo eliminirati neispravan RAM.

Isto tako probaj se poigrati pa isprobati različite verzije drivera za čipset i integrirani GPU.

Mogao bi npr. za test uzeti neki SSD sastrane pa probati staviti npr. Win 11 za probu, čisto da se eliminira mogući zaje.. u OSu prouzrokovan nekom nadogradnjom ili ako sada imaš 11 pa probaš 10 za test.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 21:40 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma os je potpuno friški, ram je testiran win testom i memtestom. Sve je updejtano, od čipseta nadalje.
Maloprije su mi javili klinci da se komp smrzo opet u netflixu i da je izbacio error 6008, a koliko sam nabrzaka prosurfao to može biti vezano uz cpu hladnjak ili uz napajanje.
Hladnjak (stock) je bio problem jer se pregrijavao i kad sam promijenio pastu i očistio ga, neko je vrijeme bio ok. Svejedno ću uzet neki jeftini hladnjak da to eliminiram (možda vent jebe) i da bude tiši komp.
Psu je dosta stari superflower 550w hx golden green s ne baš kvalitetnim komponentama, tako da najprije sumnjam na njega. Svakako ću skinut crash log i postat ovdje da kolege vide što bi moglo bit
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 23:24 (picajzla0707).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzel sam Ryzen 5950x radi cpu majninga.

U paru sa Noctua hladnjakom (D15S),temperatura se kreče oko 60-64 stupnjeva dok cpu radi na 100%,all cores all threads.

Dok su neki od Intelovih "perjanica" topliji u idle mode,sa zauzečem procesora od par posto.

Ful sam se iznenadil sa činjenicom da mogu normalno radit na kompu,bez ikakvog štekanja dok cpu majna na 100%.Nije mi jasno kako to radi,ali eto,radi.

Procesor je skup ko zlato,ali to je investicija koja če trajat dugi niz godina,trenutno ne vidim potrebu da bi ikad morao mjenjat taj cpu za brži.

 

 
1 4 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
danko99 kaže...

Uzel sam Ryzen 5950x radi cpu majninga.

U paru sa Noctua hladnjakom (D15S),temperatura se kreče oko 60-64 stupnjeva dok cpu radi na 100%,all cores all threads.

Dok su neki od Intelovih "perjanica" topliji u idle mode,sa zauzečem procesora od par posto.

Ful sam se iznenadil sa činjenicom da mogu normalno radit na kompu,bez ikakvog štekanja dok cpu majna na 100%.Nije mi jasno kako to radi,ali eto,radi.

Procesor je skup ko zlato,ali to je investicija koja če trajat dugi niz godina,trenutno ne vidim potrebu da bi ikad morao mjenjat taj cpu za brži.

 

ovako realnu i objektivnu recenziju HW-a dugo nisam vidio

 

gdje te možemo zapratiti za još IT/HW savjeta?

4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prvo pozdrav svima
Nije mi žurba a kupio bih laptop u klasi R3 5300u ili R5 5500u, možda i3 1115G4.
Ovih sada ima na popustima a očekuju su nove generacije procesora.
Isplati li se čekati, s obzirom na karakteristike i cijene.
Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

mozes copy/paste log tu

 stavit ću dva loga od jučer, jedan se vodi pod error, drugi pod critical

btw. stavio sam arctic hladnjak, temperature sad pod occt linpack testom dođu do max 63 stupnja, buka nepostojeća

 

kaže bivša da je sinoć kasnije vidjela novi updejt drivera i da se od tada ništa ne kreša, danas cijeli dan i jučer par sati

 

prvi log

 

Log Name: System
Source: EventLog
Date: 31.3.2022. 14:30:46
Event ID: 6008
Task Category: None
Level: Error
Keywords: Classic
User: N/A
Computer: DESKTOP-ULGD8M0
Description:
The previous system shutdown at 2:27:18 PM on ‎3/‎31/‎2022 was unexpected.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="EventLog" />
<EventID Qualifiers="32768">6008</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2022-03-31T12:30:46.0255354Z" />
<EventRecordID>5495</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="0" ThreadID="0" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>DESKTOP-ULGD8M0</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>2:27:18 PM</Data>
<Data>‎3/‎31/‎2022</Data>
<Data>
</Data>
<Data>
</Data>
<Data>64603</Data>
<Data>
</Data>
<Data>
</Data>
<Binary>E607030004001F000E001B001200A701E607030004001F000C001B001200A701600900003C000000010000006009000001000000B00400000100000000000000</Binary>
</EventData>
</Event>

 

drugi log

 

Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Date: 31.3.2022. 14:30:42
Event ID: 41
Task Category: (63)
Level: Critical
Keywords: (70368744177664),(2)
User: SYSTEM
Computer: DESKTOP-ULGD8M0
Description:
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>8</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2022-03-31T12:30:42.3448993Z" />
<EventRecordID>5505</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>DESKTOP-ULGD8M0</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
<Data Name="Checkpoint">0</Data>
<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">3</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
<Data Name="BugcheckInfoFromEFI">false</Data>
<Data Name="CheckpointStatus">0</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceIdV2">0</Data>
<Data Name="LongPowerButtonPressDetected">false</Data>
</EventData>
</Event>

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da nisam dal niti jedan savjet,samo "zapažanja" tokom korištenja hardvera.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice