AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.097
|
čitano: 5.259.055
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Apocalypso722 kaže...

Nisam vidio da se spominje, no u Mall.hru vidim Ryzen 4000 laptope, najjeftiniji Asus TUF Gaming A15 FA506II-AL010, R7 4800H, 1650Ti, 16GB 3200MT/s, 8300kn.

 Pa dobra je cijena... Vidim da će ryzen rasturiti i tržište laptopa

 

Uz ovakvu konkurenciju iz Intela, AMD nema šanse

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/dell-xps-15-7590-cijena-156-1920x1080-intel-core-i7-9750h-512gb-ssd-93203791

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Treba usporedjivat procesore, a ne laptope pobogu milom.

 

Btw. ovaj Asus TUF izgleda vrlo dobro i prvi put da vidim tako rjeseno hladjenje od ispod s ogromnim ventilacijskim otvorima, dok su ovi pozadi standard. Znaci neki cooler od ispod bi imalo itekakav efekt.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovako nesto da , sve ostalo je bacanje para.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koristim već godinama preko ljeta laptop coolere (trenuno ZM-NC3) na dva laptopa (jedan ima i3 6100u, drugi i3 3217u) i mogu reći da je razlika u temperaturama ogromna. Ispod je veliki venilator promjera 20 cm koji se uopće ne čuje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

MGloc

Nope. Ja sam davno imao 200mm CM hladnjak, ni 200kn placen koji je jako dobro i tiho hladio laptop, metalna mreza s gornje strane, podesavanje po visini, USB hub, na kraju prodao kolegi Najbrzem.. Ili jedan veci ili dva 120/140mm su po meni najbolji laptop cooleri. Uglavnom, ima kvalitetnih hladnjaka, jako mala investicija za dugotrajniji, tiši i hladniji laptop. Naravno i nesto tipa single 140mm je oke, dok got je ikakvo aktivno hladjenje od ispod prilikom loada ili barem da je odignut, ako nista. Za kraj, ima i fora onih malih ventilatorcica koji se mogu zapiknut za mrezu coolera di korisnik misli da je najbolje, ali kolko se sjecam testova nije neka sreca.

 

nkdz

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 21:55 (The_Fichek).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
Jakovp kaže...
Apocalypso722 kaže...

Nisam vidio da se spominje, no u Mall.hru vidim Ryzen 4000 laptope, najjeftiniji Asus TUF Gaming A15 FA506II-AL010, R7 4800H, 1650Ti, 16GB 3200MT/s, 8300kn.

 Pa dobra je cijena... Vidim da će ryzen rasturiti i tržište laptopa

 

Uz ovakvu konkurenciju iz Intela, AMD nema šanse

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/dell-xps-15-7590-cijena-156-1920x1080-intel-core-i7-9750h-512gb-ssd-93203791

 

 

Ajde linkaj nešto od intela za 8000 kn.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još imaju plastične "nožice". Kada podigneš ekran do kraja, digne se malo i postolje od podloge pa se dobije nešto prostora za zrak. 
The_Fichek čovjek je valjda sarkastičan, ono čudo od intela košta 17.5 kila kuna. Uopće nisu za usporedbu ta 2 laptopa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 22:05 (cvaja997).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
segregator kaže...
Jakovp kaže...
Apocalypso722 kaže...

Nisam vidio da se spominje, no u Mall.hru vidim Ryzen 4000 laptope, najjeftiniji Asus TUF Gaming A15 FA506II-AL010, R7 4800H, 1650Ti, 16GB 3200MT/s, 8300kn.

 Pa dobra je cijena... Vidim da će ryzen rasturiti i tržište laptopa

 

Uz ovakvu konkurenciju iz Intela, AMD nema šanse

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/dell-xps-15-7590-cijena-156-1920x1080-intel-core-i7-9750h-512gb-ssd-93203791

 

 

Ajde linkaj nešto od intela za 8000 kn.

 

zašto ja, linkaj ti, kao navijač Intela

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja jednu stvar ne kužim kod AMD laptopa serije 4000 - reklamiraju se sa ogromnim i jakim GPUovima, navodno poprilično jakima - to bi im trebao biti huge selling point. Nigdje još nisam vidio koliko su zaista jake, ali trebale bi biti dovoljno jake za gaming.

Sa druge strane, svi najavljeni laptopi dolaze sa 1650-1660 Ti grafama. Dakle nVidia grafama koje su midrange.

 

Ono što mene tu muči, ako je AMD grafa zaista toliko jaka, zašto 1650? Sa druge strane, zašto nijedan još nije došao sa 2060-2080 grafom?

 

Procesor je cool, ali imam osjećaj da su i intel, a pogotovo nVidia stisle partnere, da sa jedne strane drastično poskupljuju laptope s diskretnim grafama, pogotovo ako je grafa koja dolazi sa ryzenom u rangu 1650 - je li?

Sa druge strane, zaista, ako želiš 2060 i jaču RTX grafu, zaista imaš samo Intel kao opciju.

 

Ovo će biti OK za ultrabookove i jeftinije laptope, sve ostalo? Nisam siguran.

 

Možda sam krivo shvatio cijelu bit. Čekam ove laptope od prošle godine, trenutno nisam toliko impresioniran. Da, jeftiniji su u midrangeu, ali je li im potrebna diskretna u tom rangeu? Sa druge strane, nemaju ništa blizu gornjem segmentu koji nije neinteresantan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Možda nvidia ne želi dati bolje grafe proizvođačima koji ugrađuju amd proceve, to je rezervirano za intel koji u laptop segmentu drži skoro svo tržište
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A OK, uspio sam pronaći neke benchmarke, ne sa 1650 već naspram znatno slabije MX250 - ima smisla u tom slučaju imat diskretnu. Šteta samo što nema još laptopa sa snažnijim GPU tipa RTX 2060 i 2070. Dakle imaš procesor koji je jeftiniji, manje troši od intela, a sparuješ ga samo sa mid range grafama.

 

navodno AMD spremna i RDNA2 grafe za notebookove, pa bi slijedeće godine moglo biti ryzen 5000 laptopa sa AMD diskretnim grafama. Vjerojatno treba to pričekat, nVidia se bori rukama i nogama, skupa sa Intelom, da AMD ne zagazi preduboko u notebook vode.

 

To je samo usporavanje, ultrabookovi i svi laptopi za business koji ne trebaju grafu, su idealni za nove AMD-ove. Troše izuzetno malo naspram intela, a močni su.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

OEM-i ne ugraduju jače od 2060s sa AMD CPU-ovima zbog beneficija koje Intel nudi. Intel je još uvijek kralj mobilnog segmenta i dok se mišljenje ljudi ne promijeni, ostat će tako bez obzira na performanse i toplinu. Sa druge strane, DA, gdje su mobile Navi grafe ranga 2060s?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

OEM-i ne ugraduju jače od 2060s sa AMD CPU-ovima zbog beneficija koje Intel nudi. Intel je još uvijek kralj mobilnog segmenta i dok se mišljenje ljudi ne promijeni, ostat će tako bez obzira na performanse i toplinu. Sa druge strane, DA, gdje su mobile Navi grafe ranga 2060s?

Ali AMD ima trenutno puno jači procesor, kako single, tako i multi core i troši znatno manje od Intela. Barem ako je vjerovat ranim benchmarkima i reklami. Ne kužim taj mindset...

Intelova serija 10000 ne donosi NIKAKAV napredak, dom AMD serije 4000 nudi performanse usporedne desktop 3000 procesorima sa potrošnjom 15-25W...

 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kuze ti se ljudi koliko vata a koliko nevata, cuju Intel i dziFors i to je to.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 10:53 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zgaziti će ih Ryzen i u mobilnom dijelu, cijenom i perfomansama, ovim prvim daleko više.

Jasno vidljivo.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intetrsantno kako amd prvo izbaci corak 3550h , koji bottlenecka 1660 pa nakon godinu dana izbaci 4800h koji obrise pod sa cijelom intelovom serijom mobilnih procesora.

Ocekujem da ce MSI izbacit mobilni ryzen 4xxx i rx5500/5600 combo do kraja godine.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zoharbizo kaže...

Zgaziti će ih Ryzen i u mobilnom dijelu, cijenom i perfomansama, ovim prvim daleko više.

Jasno vidljivo.

Nije jasno vidljivo, ne bi bilo prvi put da bolje i jeftinije ne uspije na trzistu protiv losijeg i skupljeg. Dogadja se svakodnevno u svim segmentima ljudskog zivota...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što je sa Tomahawkicom, kad bude konačno dostupna ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nije jasno vidljivo, ne bi bilo prvi put da bolje i jeftinije ne uspije na trzistu protiv losijeg i skupljeg. Dogadja se svakodnevno u svim segmentima ljudskog zivota...

Svemir i ljudska glupost nemaju granica(svemir potencijalno ima)...

Ja znam što kupujem, PP ratio...

A ima ih još što znaju...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa da, ali ja recimo žlim kupiti novi gaming laptop.

Ako sam "ozbiljan" gamer i imam novaca u zapadnosvjetskom smislu, dakle nije mi 1500€ problem, gledat ću laptop od 15 ili 17" , ali i 144Hz mogćnosti RTX 2070 grafe recimo i tu sam u dilemi - sa jedne strane želim brži AMD, potrošnja mi nije toliki problem, sa druge strane dostupan mi je samo Intel, koji nije toliko slabiji, baterija, već sam rekao, nije problem.

 

Dakle AMD u ovom segmentu može samo ako ima ili vlastite grafe, ili surdnju sa partnerima i nvidia grafama.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zoharbizo kaže...
ansha kaže...

Nije jasno vidljivo, ne bi bilo prvi put da bolje i jeftinije ne uspije na trzistu protiv losijeg i skupljeg. Dogadja se svakodnevno u svim segmentima ljudskog zivota...

Svemir i ljudska glupost nemaju granica(svemir potencijalno ima)...

Ja znam što kupujem, PP ratio...

A ima ih još što znaju...

 

Ali zaboravljas jednu bitn ustvar - kad sastavljas desktop onda biras sam sve komponente pojedinacno. Kad kupujes laptop - onda kupujes cjelinu koju je netko prije svega odobrio da postane proizvod. Mozes se ti nadati navali laptopa sa AMD procesorima ali ako ljudi iz uprave HP-a, DELL-a, Asus-a i sl ne vide to kao nesto bitno ili pozeljno na trzistu - kupit ces kurac.

Uostalom, ne treba zanemariti niti zakulisne igre gdje bi intel potencijalno mogao "podmazati" odredjene dijelove da se ipak njihove procesore gura.

I svakako ne treba zanemariti cinjenicu da su (velike) firme navikle kupovati iskljucivo intel laptope. Kod mene u firmi cca 150 tisuca zaposlenih i skoro svi imaju laptop (neki i dva, poput mene). NULA laptopa sa AMD procesorima. Mislis da ce netko preko noci odluciti "ej, ovo je bolji bang for buck, idemo na AMD". Ne, to ce se izuzetno tesko promjeniti.

Ja sam prosle godine u 3. mjesecu dobio novi laptop. Strasno dobra masina - i7 proc (6/12), 32 gige rama i 2 nvme ssd-a od pola terabajta svaki. Pocetkom ove godine dobivam novi laptop koji je znatno losiji - 4/8 proc i samo jedan SSD. Taj isti laptop je, pretpostavljam, skuplji jer ma fancy 4k ekran, tanji je, ima dvije baterije, bla bla. A zasto zamjena? Zato sto su novi strojevi Intel vPro. Ja jos uvijek koristim stari jer ga nisam vratio, novi je dolje na podu u torbi.

Zamisli koja bi se to promjena morala dogoditi da netko u mojoj firmi odluci poceti nabavljati AMD laptope. Samo obuka IT ekipe koja ih odrzava bi kostala MILIJUNE. Trebale bi tisuce sati da se promjene ustaljene procedure za maintenance.

 

Dakle nije to tako jednostavno

Freak Show Inc.
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali AMD ima zaista ogromnu ponudu u budget laptopima sa starim generacijama, pa se nadam da će tako nastaviti i sa serijom 4000, želio bih si i ja jednog takvog Zenbooka Flip.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo kod toga, ja vodim firmu sa 250 zaposlenih trenutno, i pogodi što kupujemo... :)

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja mislim da će tako i bit. S time da ZenBook je i meni trenutno cilj, ili novi surfacebook, samo to košta.

Dodatno su u te laptope počeli gurat "glupe" feature poput trackpada koji je i LCD monitor, dodatni LCD iznad tastature, koji je dio tijela, a ne monitora i slično. Dižu cijene laptopa sa "high tech" dodacima koji ničemu ne služe, umjesto da se poradi na više USB prijenosnim monitora koji ne troše ništa, a daju lagani ekran, bez dodatnog napajanja, bez vlastite grafe i slično, koji teži 300 grama i stane u torbu "kao fascikl". To bi bio najkorisniji dodatak mojoj torbi za laptop trenutno, i lobiram za nabavku jednog od nekoliko dostupnih modela na tržištu trenutno.

 

AMd se gura u te vode koje nemaju veze sa "corporate"om, i mislim da je to slijedeće 1-2 godine realnost. Ali moraju imat debelo pokriveno gamersko i umjetničko tržište, pa krenut na kompanije. Prvi put kad prodaju 200k laptopa nekoj firmi, toće bit prekretnica... ali tu Intel jako podmazuje i teško da će uć u poslovni laptop tako skoro. Sa druge strane vidim da nVidia podmazuje partnere da se ne ugrađuju jače grafe u AMD powered laptope, i jedino logično mi je da je to zato da se ne navikne ljude na kupnju AMD opcije niti da je to "premium product" koji se nalazi u najboljim uređajima, već da je to i dalje Intel/nVidia kombinacija. Time, jednom kad i dođu RDNA2 grafe konkurentske, i dalje će to u očima biti "slabiji" proizvod rezerviran za mase, a ne top proizvod za odabrane.

 

Teško je preko noći, nakon maltene 10 godina izostanka sa tržišta, promijenit navike kupaca, trendove i poimanje proizvoda.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Ja mislim da će tako i bit. S time da ZenBook je i meni trenutno cilj, ili novi surfacebook, samo to košta.

Dodatno su u te laptope počeli gurat "glupe" feature poput trackpada koji je i LCD monitor, dodatni LCD iznad tastature, koji je dio tijela, a ne monitora i slično. Dižu cijene laptopa sa "high tech" dodacima koji ničemu ne služe, umjesto da se poradi na više USB prijenosnim monitora koji ne troše ništa, a daju lagani ekran, bez dodatnog napajanja, bez vlastite grafe i slično, koji teži 300 grama i stane u torbu "kao fascikl". To bi bio najkorisniji dodatak mojoj torbi za laptop trenutno, i lobiram za nabavku jednog od nekoliko dostupnih modela na tržištu trenutno.

 

AMd se gura u te vode koje nemaju veze sa "corporate"om, i mislim da je to slijedeće 1-2 godine realnost. Ali moraju imat debelo pokriveno gamersko i umjetničko tržište, pa krenut na kompanije. Prvi put kad prodaju 200k laptopa nekoj firmi, toće bit prekretnica... ali tu Intel jako podmazuje i teško da će uć u poslovni laptop tako skoro. Sa druge strane vidim da nVidia podmazuje partnere da se ne ugrađuju jače grafe u AMD powered laptope, i jedino logično mi je da je to zato da se ne navikne ljude na kupnju AMD opcije niti da je to "premium product" koji se nalazi u najboljim uređajima, već da je to i dalje Intel/nVidia kombinacija. Time, jednom kad i dođu RDNA2 grafe konkurentske, i dalje će to u očima biti "slabiji" proizvod rezerviran za mase, a ne top proizvod za odabrane.

 

Teško je preko noći, nakon maltene 10 godina izostanka sa tržišta, promijenit navike kupaca, trendove i poimanje proizvoda.

 Samo što bih ja puknuo Linux na njega, tako da mi dodatni ekran bez Asusovog SW, koji je za Win, ima još manje smisla, ali ovi jeftiniji Flip modeli nemaju ni drugi ekran ni dodatnu grafu, što mi paše.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Što je sa Tomahawkicom, kad bude konačno dostupna ?

https://www.nabava.net/search.php?q=B450+Tomahawk+MAX

 

?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
DarthMarkus kaže...

Što je sa Tomahawkicom, kad bude konačno dostupna ?

https://www.nabava.net/search.php?q=B450+Tomahawk+MAX

 

?

 misli na x570

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
hahhaajaads kaže...
DarthMarkus kaže...

Što je sa Tomahawkicom, kad bude konačno dostupna ?

https://www.nabava.net/search.php?q=B450+Tomahawk+MAX

 

?

 misli na x570

 Čombe : " Logično. "

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zoharbizo kaže...

Kad smo kod toga, ja vodim firmu sa 250 zaposlenih trenutno, i pogodi što kupujemo... :)

 Kad nemate za biber, pa normalno da kupujete AMD kao i ovi divljaci u Švabiji.Za primjetiti je ovaj debakl, hm prodano je deset komada novih i7 6700K.Tko je to kupio hm, teško je to shvatit nema nikakve logike jezuš.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1256923164401115139

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i7-6700K-4x-4-00GHz-So-1151-WOF_1010017.html

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zoharbizo kaže...

Kad smo kod toga, ja vodim firmu sa 250 zaposlenih trenutno, i pogodi što kupujemo... :)

Ako nisu lutke na napuhavanje, najozbiljnije mislim da bi trebao nanovo rangirati prioritete.




E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice