AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 817.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Da, to je onaj sa ebay-a. Više informacija sljedeći tjedan {#}.

15 godina
offline
AMD FX Club

sutra mozda stize komp,a koje sam sve muke i filozofije imao,natipkam na njemu.nepotrebne ali eto....i naravno slikice ce biti ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX Club

sve napokon slozeno i super radi.samo pitanje vidim da mi kanta przi na dodir,gornji dio.pa sam isao testirat sa HW monitor.kad igram max koji pise da se digla temp je 68 a inace ovak normalni rad surfanjei to sad pogledao pise max 50.Pa dal je to ok,ako treba ubacim sliku.s tim da je u stanu isto koma,preko 30 garant 35 ne znam tocno pa i to utjece sigurno na zagrijavanje

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 16:17 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

zdravo, prodavac mi nudi jednu od ove dvije MOBO na AMD FX 6300 3.5 (necu ga nikako OC, mozda maloo ali sasvim malo) i AMD ATI RADEON HD 7770 te memorije 1x8 Patriot 1600Mhz.

 

gigabyte GA 970A DS3 ili MSI 760GM-P23 FX

 

da li da uzmem gigabyte ili ce ova MSI biti sasvim dovoljna za gore navedenu konfiguraciju. i nemojte sad reci, dodaj jos ovoliko para i uzmi ovu ili sacekaj jos malo pa uzmi onu. jedna ili druga :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
legacy96 kaže...

zdravo, prodavac mi nudi jednu od ove dvije MOBO na AMD FX 6300 3.5 (necu ga nikako OC, mozda maloo ali sasvim malo) i AMD ATI RADEON HD 7770 te memorije 1x8 Patriot 1600Mhz.

 

gigabyte GA 970A DS3 ili MSI 760GM-P23 FX

 

da li da uzmem gigabyte ili ce ova MSI biti sasvim dovoljna za gore navedenu konfiguraciju. i nemojte sad reci, dodaj jos ovoliko para i uzmi ovu ili sacekaj jos malo pa uzmi onu. jedna ili druga :)

 

 

gigabyteicu

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
+1 za gigabyte i od mene, ploca je odlicna, ali nije za clockanje jer nema heatsink na vrm-u koji se zna dosta zagrijati
No matter how far we are, we are always looking at the same sky!
15 godina
offline
AMD FX Club

evo mene opet,dal netko zna mozda vezano za zagrijavanje dal je ok ?
ali svejedno mislim da bum piknul jos jedan vent u komp da puse... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Popuni Moj PC da znam točno šta imaš.

15 godina
offline
AMD FX Club

evo sredeno je

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Ajde sada skini ako već nemaš HW Monitor i pokreni neki stress test na barem 5 minuta oa uslikaj HWMonitor komplet ( a ne samo dio ) te CPU-Z da vidim stanje. Slikaj dok radi stress test ( nakon 10-ak minuta bi bilo idealno ) a ne kada završi pa daj da vidim.

15 godina
offline
AMD FX Club

evo nakon 10 minuta 2 puta radio jer kad god bi zavrsio test isao na stop zablokirao bi se komp. radio sam sa prime 95.sad ne znam jel to ok sto sam radio,ako ne reci onda tocno kako najbolje

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX Club

evo jos i ovo

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX Club

@cropunk tu nešto nije baš u redu, jesi ti prčkao što po biosu?

Temperature su ti jako visoke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX Club

evo upravo sredujem sa kolegom to.ali nista dano je u servsu i onu su stavljali proc i cooler na maticnu.a sve novo.bios nije diran bar s moje strane uopce.

sad cemo vidjet dal cemo uspjet sta sredit i smanjit temp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club
Evo jedan AMD Bulldozer :D
Moj PC  
7 8 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

pozz

kolko mi mogao max. klokati procesor fx 8320 na ploči Gigaybte 970A UD3

hladnjak : Mugen 3 rev.b

rami : 8 giga

grafička: gtx760

napajanje : Gs Corsair 600 W

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
ineedmoney kaže...

pozz

kolko mi mogao max. klokati procesor fx 8320 na ploči Gigaybte 970A UD3

hladnjak : Mugen 3 rev.b

rami : 8 giga

grafička: gtx760

napajanje : Gs Corsair 600 W

 

Hvala!

  Tko ti to može 100% točno reći?

Zavisi kakav primjerak cpu-a imaš, najbolje ti je probati od 4GHz na više pa do kuda dođeš.

Vjerojatno budeš morao napraviti koji ustupak u odnosu MHz/toplina.

Prati temperature obavezno.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
ineedmoney kaže...

pozz

kolko mi mogao max. klokati procesor fx 8320 na ploči Gigaybte 970A UD3

hladnjak : Mugen 3 rev.b

rami : 8 giga

grafička: gtx760

napajanje : Gs Corsair 600 W

 

Hvala!

Evo imaš ovdje sa našeg foruma od naših forumaša clockove i voltaže pa probaj približno barem 

http://valid.canardpc.com/2749994
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2013 15:57 (Ivanjino96).
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
ineedmoney kaže...

pozz

kolko mi mogao max. klokati procesor fx 8320 na ploči Gigaybte 970A UD3

hladnjak : Mugen 3 rev.b

rami : 8 giga

grafička: gtx760

napajanje : Gs Corsair 600 W

 

Hvala!

 Startaš sa 4.0Ghz što kaže kolega pa lagano. Nekih 4.2Ghz idu usudio bih se reći svi. Poslje toga sve ovisi koliko se grije sam CPU te kako sve skupa radi. Nekih 4.4 do 4.5Ghz možeš objektivno očekivati sa Mugenom, mada sada kada je jako vruče, teško se hladi jedan 8 jezgreni FX.

14 godina
offline
AMD FX Club

nema razlike u njima osim da su ih možda po različitim nabavnim cijenama nabavili pa se zato razlikuju u cijeni.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
Moguće da je jedan BOX(jefitniji) a drugi s coolerom(skuplji)...
George double you Bush has two brains, the left and the right, like normal people. But the problem is that there is nothing right in his left brain and there is nothing left in his right brain
12 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

Taj Arctic Freezer 7 kao i Katana 3 su smeće za FX 6300, FX 8XXX .. 

 

Osobno isprobano i to je ono samo za stock i to je čak previše jer temp zna otić do 72c

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
ramzocro-HCR kaže...
Moguće da je jedan BOX(jefitniji) a drugi s coolerom(skuplji)...

BOX znači da dolazi u kutiji s coolerom. Riječ je o isključivo nabavnoj cijeni.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

jedno pitanje...dali je istina da su amd procestori jako nestabilni i da stalno se ruše programi...HVALA

 
0 13 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Rambo_Karambo kaže...

jedno pitanje...dali je istina da su amd procestori jako nestabilni i da stalno se ruše programi...HVALA

Kakvo je ovo pitanje? 

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Rambo od kuda ti ta informacija?
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Rambo_Karambo kaže...

jedno pitanje...dali je istina da su amd procestori jako nestabilni i da stalno se ruše programi...HVALA

Naravno da nije istina..

10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

pozdrav

 

skoro sam nabavio fx8350, pa mi je voltaza cpu od 1,368V dosta visoka, cpu je jos uvjek na tvornickim postavkama...

da li voltazu smijem malo korigovati tj smanjiti i na koliko... takodjer sta trebam jos modificirati u biosu prilikom spustanja voltaze, ili samo da spustim voltazu a ostalo da ostane isto..

 

imam m5a97 r2.0 (uefi bios), ploča nije nešto ali nemam trenutno love za sabertooth, ali valjda se malo finansije ustabile pa je nabavim...

 

i usput da pitam da li bi smio dici takt cpu bar na 4,3 ghz (s obzirom na slabasnu plocu) ili da iskljucim turbo boost i dignem takt na 4,2 ghz, do sada sam radio oc-ove ali bez čačkanja napona samo diza takt za 5% do 10% i nikada na uefi biosu kod kojeg za razliku od prijasnjih ima mali milion opcija pa ne znam sta bi sve trebao promjeniti prilikom tog sićušnog overkloka...

 

temperature su dosta dobre:

 

idle-cpu 31, temp2 30, temp3 -128 (izgleda neki problem sa senzorom ali izgleda cesta pojava kod ploca sa am3+ soketom),hdd 32, gpu 32

load-cpu 54, temp2 35, temp3 -128 ,hdd 35, gpu 47

 

hvala

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
Bez ikakvog grčenja možeš na 4.3/4.4 sa stock voltažom, al opet ti sve zavisi kakav si model proca pogodio. Ja svoj 8320 držim s stock-om na 4.3ghz full stabilno. I ak budeš dizao taktove, stavi ručno voltažu na default koji je, jer ak ostaviš na auto, voltaža će varirat, i naravno load line calibration upali. Ta ploča nije loša, ja sam čuda frendu radio na toj ploči.
George double you Bush has two brains, the left and the right, like normal people. But the problem is that there is nothing right in his left brain and there is nothing left in his right brain
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice