AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 818.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

pozdrav svima FXim, evo i mene u klub sa 8320

tek sam ga ubacio u komp i još ništa nisam dirao niti mijenjao u biosu, relativan sam početnik sa oc-om, no htio bih dignuti proc na 4.0GHz

kakve su mi mogucnosti sa mojom pločom i hladjenjem pod moj PC. Htio bi da mi stoji tako 24/7.

Što mi je prvo raditi???

clipper
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX Club

Moj maksimum što mogu izvući iz konfe pod moj pc.

Temperature nisu stvarne jer na dodir coolera i back platea nije baš tak toplo.

Sve prek ovoga je stop.

 

Iskreno ne znam jel problem u lošem cpu ili u lošoj mbo, pričekao budem novi bios pa bumo vidjeli bude li što bolje.

4.4 GHz-1.41250V

4.5 GHz-1.46250V

 

Čak postavljene vrijednosti napona u biosu nisu kao što očitava cpu-z ili HWiNFO 64 za jednu "stepenicu" su manje (1.4125 u biosu je 1.4000 u cpu-z)

 

Katastrofa, volio bi neki savjet ili možda razmišljanje jer ovo je mizerija od OC a temperature nisu ispravno mjerene i pokazane.

 

EDIT: razmišljam o nabavci nove memorije http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_246&products_id=12859 kako bi se probao poigrati s sabirnicom, ova mema bi bila ok?

Idle 4.5 trenutno Idle 4.5 trenutno
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 18:39 (Tiby).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Koliko se može klokti ovaj procesor Amd fx8320 na asrock 970 extreme3 + CM hyper 612s i koje bi bile temperature
Work hard play harder
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
ptrvic kaže...

pozdrav svima FXim, evo i mene u klub sa 8320

tek sam ga ubacio u komp i još ništa nisam dirao niti mijenjao u biosu, relativan sam početnik sa oc-om, no htio bih dignuti proc na 4.0GHz

kakve su mi mogucnosti sa mojom pločom i hladjenjem pod moj PC. Htio bi da mi stoji tako 24/7.

Što mi je prvo raditi???

Prvo bi trebao OC Mode i Overclock Mode postaviti na Manual. Onda pogasiti sve "power feature" gluposti: CnQ, C1E, C6 (AMD C-State) i SVM. Ugasi AMD Turbo i ako ti ploca ima opciju APM, onda ugasi i to.

Postavi rucno napon na 1.4V i vidi do koliko moze maks. potegnut. Kad ti sistem vise ne zeli bootat, onda smanji clock za 100-200MHz i od tud tek kreces sa pravim igranjem/podesavanjem.

Za provjeru stabilnosti cpu-a koristi Prime95 ili IBT AVX (link) i obavezno prati temp.

Ili ako ti se neda provjeravat clock po clock, onda odmah postavi na 4.0GHz (1.4V) i provjeri sa IBT-om (10-20 runova, High/settings). Ako prode, onda pocni polako spustat napon za jedan notch (.005V ili koliko ti ploca dopusta) i opet provjeravaj s IBT-om.

Sretno, a ako negdje zapnes onda Manual od ploce u ruke ili na forum.. sta ti bude jednostavnije. Samo budi svjestan da je ta ploca dosta slaba za bilo kakav jaci overclock. Ipak ima samo 4+1 fazni napon.

Okvirno bi ti trebalo oko 1.2V-1.3V za 4.0-4.3GHz i 1.3V-1.4V za 4.3-4.6GHz.

Vuk15 kaže...
Koliko se može klokti ovaj procesor Amd fx8320 na asrock 970 extreme3 + CM hyper 612s i koje bi bile temperature

To ti je sve jako relativno i ovisi o dosta toga, prvenstveno o samoj ploci (fazni napon/slab na toj ploci) i primjerku cpu-a. Temp. isto tako prvenstveno ovise o prozracnosti u kucistu i ambijentalnoj temp.

FX je poznat po tome da se voli grijat (to je cinjenica, priznali to neki ili ne), i dok god ga uspijevas drzat ispod term. granica je u redu. Mozda netko ima isti ili slican cooler, pa ti moze preciznije reci kakve su mu temp.

Term. Limit / CPU soc: 72°C, CPU core: 62°C.

http://imgur.com/a/pkcJd#0 http://valid.canardpc.com/2697070
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 22:03 (Rupy).
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Tiby kaže...

Moj maksimum što mogu izvući iz konfe pod moj pc.

Temperature nisu stvarne jer na dodir coolera i back platea nije baš tak toplo.

Sve prek ovoga je stop.

 

Iskreno ne znam jel problem u lošem cpu ili u lošoj mbo, pričekao budem novi bios pa bumo vidjeli bude li što bolje.

4.4 GHz-1.41250V

4.5 GHz-1.46250V

 

Čak postavljene vrijednosti napona u biosu nisu kao što očitava cpu-z ili HWiNFO 64 za jednu "stepenicu" su manje (1.4125 u biosu je 1.4000 u cpu-z)

 

Katastrofa, volio bi neki savjet ili možda razmišljanje jer ovo je mizerija od OC a temperature nisu ispravno mjerene i pokazane.

 

EDIT: razmišljam o nabavci nove memorije http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_246&products_id=12859 kako bi se probao poigrati s sabirnicom, ova mema bi bila ok?

 Slično je i kod mene tako da sumnjam da je do ploče, vjerojatno smo pogodili takvu seriju. Meni za 4.5Ghz stabilno treba BIOS napon od 1.45V s tim da mi digne LLC na 1.475V pod stres testom. Većinom ide dosta manji napon za 4.5Ghz ali kod mene nemože a imao sam ovaj chip na tri ploče, tako da nije sigurno do ploče, a nije ni do temperatura. Inače, sve ove clockere i clockove dok neprođu OCCT, IBT i P95 ja osobno NEpriznam. Vidim da se dosta ljudi hvali s nekim taktovima ali malo je tih i potpuno stabilno.

14 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Pozdrav ljudovi imam jedno pitanje,

 

naime imam Scythe Mugen 2 Rev. B kojeg bi htjeo iskoristit za AMD baziranu konfiguraciju koju ću nadam se uskoro sebi sredit.

 

Pokušavao sam naći na netu ali nisam baš bio uspješan pa me zanima kako bi se taj cooler nosio sa FX 8320 ili 8350, dali bi bio dovoljan da ga pošteno hladi čak i ako bi OC-ao proc po potrebi ali bez ikakvih ekstrema i slično. Pasta koju bi uz cooler koristio bi bila Arctic MX-4 + barem 3-4 120mm ili više ventilatora u kućištu za pošten propuh.

 

Hvala na odgovorima i molim bez odgovora tipa "bolje nego stock cooler" jer to i cptn obvious zna :D.

 

Samo trebam drugo mišljenje pa da vidim isplati li se zadržat taj hladnjak ili da ga prodam ili nešto drugo s njim napravim.

 

Another Day My Dreams Fade Away, Another Day Wasted From My Real Life
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 12:43 (D.N.R.).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
D.N.R. kaže...

Pozdrav ljudovi imam jedno pitanje,

 

naime imam Scythe Mugen 2 Rev. B kojeg bi htjeo iskoristit za AMD baziranu konfiguraciju koju ću nadam se uskoro sebi sredit.

 

Pokušavao sam naći na netu ali nisam baš bio uspješan pa me zanima kako bi se taj cooler nosio sa FX 8320 ili 8350, dali bi bio dovoljan da ga pošteno hladi čak i ako bi OC-ao proc po potrebi ali bez ikakvih ekstrema i slično. Pasta koju bi uz cooler koristio bi bila Arctic MX-4 + barem 3-4 120mm ili više ventilatora u kućištu za pošten propuh.

 

Hvala na odgovorima i molim bez odgovora tipa "bolje nego stock cooler" jer to i cptn obvious zna :D.

 

Samo trebam drugo mišljenje pa da vidim isplati li se zadržat taj hladnjak ili da ga prodam ili nešto drugo s njim napravim.

 

Dobar je to cooler, hladit ce dobro taj cpu ako ne mislis koristiti bas visoke napone. Budi bez brige.

14 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Ma nisam mislio silovat proc sa ludim naponima, kada dođe do potrebe za neki veći OC onda ću dizat napone za ostvarit veće taktove.

Another Day My Dreams Fade Away, Another Day Wasted From My Real Life
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 15:13 (D.N.R.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Bit će sasvim OK za razumne napone kao što reče kolega, nemaš brige.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 19:24 (itomic009).
13 godina
offline
AMD FX Club

Evo, ovo mi je stabilo. Jutros sam odvrtio jedno sat vremena prime95 blenda. Probao sam ići na 4,6 ali se ruši čak i sa 1,44v. Koliko su dobri ovi rezultati? Cooler je zalman optima.

 

Također, koje od onih opcija za štednju u biosu mogu upaliti u kombinaciji sa clockom da mi proc ne stoji bezveze na 4,5ghz u idleu.

 

http://oi48.tinypic.com/fwq150.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 19:16 (Griz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Možeš ih komotno sve popaliti. Koju ploču imaš ? Ovo ti je odlično sa 1.4V stabilno 4.5Ghz. Meni treba 1.45V. Moj primjerak traži puno napona.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Jesi li temperature možda malo previsoke? 58-59C mi bude max za vrijeme primea.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa nisu, to je taman ispod tih 62C što je preporučeno, tako da si za vrijeme stress testa ( a nećeš ga u praksi nikad tako zagrijati ) još unutar parametara koji se smatraju normalni što se tiče temperatura. Moja Noctua na tom taktu sa 1.47V na low okretajima ( nečujna je ) drži na 52-53C, i to ti je jedan od pokazatelja zašto Noctua košta skoro 600 kn.

14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Sta bi ja dobio prelaskom na 8320 ili 8120 sa trenutnog cpu-a, a da ostali hardware ostane isti? Koliko vece performanse?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 15:34 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX Club

nikakve vidljive u igranju a ni programima, za koju godinu da ali sada ne.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 5 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Kvačilo ti daje potpuno krivi odgovor !! Dobio bi apsolutno veće performanse u svemu a pogotovo u najmodernijim i zahtjevnim igrama. Imao sam sve te procesore koje si nabrojao.

15 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

ima li potrebe stavljat 1.45V za fx 8120 na 4.4/4.5?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

e bok ljudi namjeravam kupit fx 6300 

i koji cooler do 300 do 400 kn a da taj proc ide na 4 ghz 24/7

lodan
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Ide on i sa stock coolerom na 4.0ghz kad im je to maltene nativni takt. Za te novce traži Hyper 212. Bolji ili skuplji cooler ti netreba ni za 4.5Ghz sa tim procesorom.

11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

a nekako mi je glupo na 4.5 24/7 imam ojsecaj da to nije to da ce crknut (znam da su fx jako za OC aliiiii)

lodan
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Ti chipovi su dizjanirani za visoke taktove. Neće njemu ništa biti ako imaš dobar hladnjak, nemaš brige.

13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

jel vi imate framedropove?probat cu i BIOS flashat,procitao sam da to pomaze..inace,ovo mi je prvi put da sam stavljao proc,maticnu,grafu i ramove,hvala bogu da je sve dobro proslo {#}

OC-anjem cu se igrati preko vikenda,jel ce posluzit maticna pod moj PC za bar 4 ghz?

battlelog:KICKASS_HR
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
kurt kaže...

jel vi imate framedropove?probat cu i BIOS flashat,procitao sam da to pomaze..inace,ovo mi je prvi put da sam stavljao proc,maticnu,grafu i ramove,hvala bogu da je sve dobro proslo {#}

OC-anjem cu se igrati preko vikenda,jel ce posluzit maticna pod moj PC za bar 4 ghz?

Ja ti to nikako nebi preporučio. Matična A960M-M3 službeno podržava procesore do 95W TDP. A tvoj AMD FX 8150 je 125W u stocku. 

 

Ta matična ploča uopće nema hladnjake na mosfetima naposnke jedinice procesora. Lako je moguće da taj cpu na stock postavkama uzrokuje pregrijavanje, gašenje ili čak i trajno oštećenje matične samo ako ga pošteno opteretiš. 

 

Sa OCom rizik je još dodatno povećan. 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
12 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

Ja sam imao navedenu ploču i na nju stavio 125Watni FX 8320 sve uredno radi .. Nit nemožeš Overclockirat jer nisu stavili opciju za dizanje napona 

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD FX Club

Koji proc mi terba za vtx 7870 black

 

ne mislim clokat

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
hrčak kaže...

Koji proc mi terba za vtx 7870 black

 

ne mislim clokat

Bar fx6300.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

i ne mogu flashati bios..flasham ga,rebootam komp i onda mi stoji da vratim na defaultne postavke bios :(

 

moram ga flashati jer imam uzasne fpsdropove u bf3,a flash bi sigurno pomogao,cuo sam da je to vec drugima pomoglo

battlelog:KICKASS_HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2013 23:15 (kurt).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

eto,neznam vise sta da radim...stalno imam framedropove!flash biosa,disejblanje core parkinga,reinstaliranje OS-a(win 7 i 8),svakakvi fixevi itd. nisu pomogli...istu stvar sam imao i sa phenomom x4 {#} nema veze kaj je maticna 95w,a proc 125w?

battlelog:KICKASS_HR
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
ford eleanor kaže...
kurt kaže...

eto,neznam vise sta da radim...stalno imam framedropove!flash biosa,disejblanje core parkinga,reinstaliranje OS-a(win 7 i 8),svakakvi fixevi itd. nisu pomogli...istu stvar sam imao i sa phenomom x4 {#} nema veze kaj je maticna 95w,a proc 125w?

To je pre slaba ploča za taj procesor.Tako je,ploča ti podržava procesore do 95W TDP

znaci,nova maticna bi trebala rijesiti sve moje zivotne probleme?{#}

battlelog:KICKASS_HR
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
kurt kaže...
ford eleanor kaže...
kurt kaže...

eto,neznam vise sta da radim...stalno imam framedropove!flash biosa,disejblanje core parkinga,reinstaliranje OS-a(win 7 i 8),svakakvi fixevi itd. nisu pomogli...istu stvar sam imao i sa phenomom x4 {#} nema veze kaj je maticna 95w,a proc 125w?

To je pre slaba ploča za taj procesor.Tako je,ploča ti podržava procesore do 95W TDP

znaci,nova maticna bi trebala rijesiti sve moje zivotne probleme?{#}

Ovako na pamet, ja bi posumnjao da ti matična ploča jednostavno nije dorasla zadatku i počinje "throttlati" CPU... spušta ga na neke male frekvencije i u tim trenutcima je moguće da imaš velike štekove i framedropove. 

 

Na sreću to je lako za utvrditi. Skini neki program za praćenje CPU brzine. Moja preporuka je ARGUS MONITOR jer ima dobro sučelje sa preglednim grafovima. 

Upali Argus i kreni igrati igru... kada dobiješ te frame dropove, stisni "ALT+TAB" i prebaci se na ARGUS i pogledaj CPU SPEED. Lako moguće da ćeš u tim trenutcima vidjeti da ti CPU pada na 1.4GHz ili nešto slično.

 

Eto, to je moj savjet ovako "na blef". :)

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice