T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

poruka: 177
|
čitano: 69.110
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
thabigjc kaže...

Evo malo stranica informacija o optici...

Ova je malo starije 4mj 2009 link

Novi telekom

Ciscova nova tehnologija

Malo o dtk

Fiberland

 

18.02.2010

''T-HT grupa izgradila je dovoljno mreže da može priključiti do 200.000 kućanstava, neslužbeno doznajemo. Član Uprave i direktor za tehniku i informacijske tehnologije T-HT grupe Božidar Poldrugač kaže da u Zagrebu stoga imaju tek tisuću korisnika. “Iako smo spremni, zbog odluke regulatora ne možemo prikopčati korisnike na novu mrežu, odnosno više od tisuću korisnika po županiji”, kaže Poldrugač koji dodaje da je ovu odluku Hrvatska agencija za poštu i elektroničke komunikacije donijela krajem prošle godine. Službeno iz T-HT-a ističu da je odluka regulatora još stroža. Ne dopušta im, naime, da nove korisnike na optiku spajaju ni šest mjeseci otkako njihova konkurencija dobije priliku ponuditi svoje usluge preko te nove T-HT-ove mreže.''

 

Evo jos malo o optici

 

mogli su bar napisat koji je to novi telekom ..3/4 teksta su samo filozofiranja.

LASER FAN [url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=781378][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/781378.png[/img][/url]
14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Ma ja ne vjerujem ni da će dolazit novi operateri jer ih i sad ima previše za tako malu državu.Samo 2-3 će opstat a ovi ostali će propast.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 12:40 (Razor_Callahan).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Infrastruktura se polako nadograđuje, a mene sad zanima hoće li Iskon povečavati brzine paketa do kraja ove godine? Neodlučan

 

(pogotovo jer razmišljam uzeti Trio uslugu a za sada je za nju max brzina 5Mbit-a što mislim da je nekako knap kada se istovremeno gleda TV, priča na telefon i surfa netom.. volio bih nekih 8Mbit-a i više..)

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

nekidan sam slucajno pricao s jednim covjekom, i eto dosli nekako do optike, i kaze on meni ima i kod nas, stavili kad smo tek dobili telefon prije 10-ak godina, i ja reko ma nema šanse, i odvede on mene kući i otvori sandučić od telefonskih kablova, kad ono stvarno, debeli kabel i unutra hrpa optičkih vlakana, jos i sad nemogu vjerovati, da su onda vec to bili stavili, a jos taje i sute, inace zivim u Ceriću pokraj Vinkovaca, tako da znate u kakvoj zabiti živim, a optiku imamo (valjda)

Dajem demonoid pozivnicu na pm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Dado_ZG78 kaže...

Infrastruktura se polako nadograđuje, a mene sad zanima hoće li Iskon povečavati brzine paketa do kraja ove godine? Neodlučan

 

(pogotovo jer razmišljam uzeti Trio uslugu a za sada je za nju max brzina 5Mbit-a što mislim da je nekako knap kada se istovremeno gleda TV, priča na telefon i surfa netom.. volio bih nekih 8Mbit-a i više..)

Kakve veze ima telefoniraš li ili surfaš dok gledaš televiziju? To je sve odvojeno. Brzine interneta su 3m i 5m, neovisno o telefonu i tv-u.

16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
LASER FAN [url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=781378][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/781378.png[/img][/url]
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Ovo je vic dana!

14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Opet ćemo nahebat

BAZINGA
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Ma procitao sam po mome misljenju nisu trebali odmah blokirat tcom prvo su ga trebali pustit da rasiri optiku a onda ga natjerat da djeli infrastrukturu jer ovako je stao i mogu se hebat

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
16 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
thabigjc kaže...

Ma procitao sam po mome misljenju nisu trebali odmah blokirat tcom prvo su ga trebali pustit da rasiri optiku a onda ga natjerat da djeli infrastrukturu jer ovako je stao i mogu se hebat

zašto bi dijelio infrastrukturu ????

 

nisam primjetio da je B-net podijelio svoju infrastrukturu s T-comom.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

a bnet  nije monopolist a tcom ako uvede optiku svi ostali operatori su gotovi jer jedino tkom ima $ za pokrit sve s optikom

ovako bi svi ostavili adsl i zivjeli sretno s dvije niti...

 

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
16 godina
protjeran
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

pa neka ulože i ostali u T-com optičku mrežu pa će moći koristiti.

čitao sam članak gdje se svima to ponudilo ali su SVI odbili jer nema profita od zajedničke mreže za "male" providere.

 

u svijetu je normalno da veliki jedu male, samo se kod nas bavimo socrealističkom demokracijom "tvoje je naše, a moje je moje".

 

B-Net je npr u Osijeku pokrio sva velika stambena naselja i T-com mu ne može konkurirati jer je zakasnio, a i prevelika su firma u odnosu na B-net koji je mobilniji, ekonomski funkcionalniji.

 

sad bi se jedan Metronet kur*io s niskim cijenama preko tuđe mreže.

 

e pa, ne ide to tako, nije T-com nastao jučer, pojeli su oni dosta go*ana dok nisu postali to što jesu.

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Evo i u mom stubištu su provukli optiku do ulaznih vrata stanova. Zagreb - Staglišće/Hrgovići

Za sada sam zadovoljan sa 3D od Bnet-a, ali vidjeti ćemo što će T-Com dalje ponuditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

a zato meni u Osijeku stalno zapinje u zadnje vrijeme Max-tv Cool

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Članak prie 2 mjeseca pise da je HT odmrznuo milijardu kuna za opticku mrezu u 2010 godini.
Mislis da me je briga jer imam 1 zvjezdicu??
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

ima li što novo oko optike ?

 

polažu li bar u Zagrebu optiku ?

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Ajd, neka je... Ja živim u Vukojevcima kod Našica, zabit #1, nemamo ni DSLAM u selu (vučemo iz susjednoga)...

 

I zato ovi dole u ulici kod nas mogu povuć i 8 Mbps, dok si mi gore možemo blago rečeno jebat mater (jedva 2.0 Mbps - meni ide 1.8, uz jebačkih 62 dB atenuacije).

 

I eto, sad čujem odnekuda da će dizat min. brzinu na 8 Mbps sad najesen, al šta to meni vrijedi kad ne mogu ni 3, a kamoli 4 Mbps povuć.

 

Samo nek nam oni stave centralu i DSLAM, jer jeftinije je to njima, nego da se ja selim. Al bojim se da oni to neće napravit samo zato što se gornja polovica ulice vuče...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
kazes vukojevci?,koji si ti bogati :D,ja sam iz nasica
http://movies-monkey.blogspot.com/
14 godina
odjavljen
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

I ja sam živio tamo jedno vrijeme, al nisam tamo imo telefon :(

 

Eto, sad sam ih zvao da ih pitam kolko bi mi naplatili da mi zamijene tel. kabel (paricu), jer ima pun qrc šumova i net ide 1.8 Mbps (jer nam je centrala (DSLAM) u Stipanovcima - dakle, trebo bi ić oko 2.0 Mbps, ali STALNIH 2.0 Mbps, bez pucanja veze. Jer najgore je što kod nas skoro svaki dan nestaje struje, pa kad mi se router reboota, brzina se uvijek smanji još više. :(

 

Ali neee... Ne bi se oni javili, jebote, preslušo sam cijeli Oliverov album koji su puštali (xD) i onda sam prekinio, nisam imo više živaca... :(

15 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
ahhaha,a jbg kad si u "selendri"
http://movies-monkey.blogspot.com/
14 godina
odjavljen
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Al ako stvarno najesen budu dizali brzinu, nek nam stave centralu ili slijedi bojkot! Viče

14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Bugofil kaže...

ima li što novo oko optike ?

 

polažu li bar u Zagrebu optiku ?

Polažu. Bili kod mene unazad mjesec dana, najprije prokopali a zatim još nekoliko puta još par tjedana kasnije dolazili razni tipovi (svaki puta drugi, svaki puta po dvoje, ako se ne varam tri para su sveukupno došla nešto mjeriti i zapisivati - samo sam za jedne siguran da su iz T-com-a jer sam im vidio po autu) i onda na kraju došli još radnici i ugurali valjda tu optiku unutra...

domicius
16 godina
protjeran
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

ima li tko iz Rijeke na ovoj temi ?

 

jučer sam čitao na jednoj temi s foruma da je u Rijeci optika već pred 90% kuća i zgradurina.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Bugofil kaže...

ima li tko iz Rijeke na ovoj temi ?

 

jučer sam čitao na jednoj temi s foruma da je u Rijeci optika već pred 90% kuća i zgradurina.

90%? Čisto sumljam. Frend je na Rastočinama tek nedavno dobio.

World Championships: 7, GP started: 263, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,407
14 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

optika je u mojoj zgradi na zametu spojena prije nekoliko dana. sad ako promijenimo t-com optika ostaje.

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 12:07 (karakteran).
16 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

navedi cijene  i brzine up/down.

kolika je tcom kutijetina koju ti ugrade u kuci?

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

cijena za flat na 4 mb/sec je 158,78 kn s PDV-om
kutijetina je ogromna, ericsson, ali lijepa bijela no vrlo široka tako da viri sa stolića u hodniku gdje je prije stajao thompson speedtouch + dobije se i pretvarač koji je nešto manji ali jednakog izgleda, boje a valjda i marke. on stoji ispod stolića ;)

brzina je povećana s 4 na 4.999 mb/sec mjereno na carnetu. upload je povećan s 0.21 na 0.30 mb/sec

 

btw, dobije se i malo žutog optičkog kabela, jedno 5 metara viška jer ga ne mogu presjeć, a rade se u dužini od 10 i 15 metara. naravno i on stoji ispod stolića smotan ;)

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 12:13 (karakteran).
16 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

postoji li neki izbor vecih paketa ili se oni sale sa tim uploadom?

pretpostavio sam da je kutija,masala.

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
na koje pakete misliš? korisničke? brzina? promet? naravno da ima. šta te zanima?
btw, šta je smiješno s uploadom?
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice