T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.430
|
čitano: 6.404.417
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
T-Com Internet

Sto jest jest, tcom je apsolutni prvak u rjesavanju popravaka. Bio sam na iskonu, h1 i tcomu. Neusporedivo bilosto s tcomom. Najkasnije su dolazili sutra, bio petak il svetak. Mozda ovisi u kojem ste mjestu, ja sam iz grada, uglavnom, ako imam ikakve zamjerke za ista nemogu imat za usluge rjesavanja problema.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Evo ga, danas u 17 sati opet prekid, ovaj put nije htjelo samo, čekao sam 10 minuta i na kraju sam morao iskopčati router i ponovo spojiti da bi proradilo.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kompletan popis programa sa svim detaljima se nalazi na webu, stavio sam link a i svatko koga zanima može sam pronači. Brda i doline koje obečava teleprodaja su priča za sebe kod svih operatera.

 

HT ima najbolju mrežu i najbolju korisničku podršku u Hrvatskoj. Takvu usluga prati i viša cijena.  

 

Ipak imaju ozbiljan problem jer su zanemarili optiku posljednjih 5 godina a to če doči na naplatu.

 

Najbolju rezoluciju i največu listu kanala u HD-u ima EON. Imaju besplatno mjesec dana pa probajte. 

https://hr.eon.tv/tv-paketi/?existing=0

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Wontay, dosta kanala je sd, poneki su hd ready/hd , a fhd i 4k sadržaje nevidim. Snimalica i gledanje unatrag je u biti dostupno na malom broju kanala.

Pogledaj specifikacije sa slika, ti bi trebao biti standard u nekoga tko se smatra najboljim i najnaprednijim pružateljem takvih usluga....
Bunker
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Najbolji na tržištu jer je konkurencija očajna. Malo ih je Telemach uznemirio pa su sada krenuli u šestu brzinu sa optikom ali malo kasno, i opet uglavnom Zagreb a to je opet priča o ekonomiji i vremenskom periodu povrata investicije. Probaj EON na mjesec dana free ako već nisi, dobra je usluga ali je malo preskupa , 190 kn za sve programe.

 
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Wontay , 169 kn je najskuplji eon paket a ako imaš u telemachu neku pretplatnu uslugu onda ti daju 20 kn popusta na svaki eon paket.

Imao sam eontv par mjeseci, nedavno sam ga odjavio jer sam za manje para našao daleko jaču uslugu. Sama eontv usluga radi, no sve ostalo vezano uz nju je katastrofa, od korisničke podrške do bezbroj pokušaja ugovaranja i-računa... Pazi ovo: portal i aplikacija su pokazivali krivo stanje računa, krivo stanje registriranih uređaja na uslugu ( i nisam mogao dodati novi uređaj ) i kada je szk iscrpila standradne izgovore onda su mi rekli dosta bahtao da kaj ja uopće imam gledati informacije na moj eontv portalu i telemach aplikaciji jer su te informacije samo informativne a ne službene. Na neke upite tjednima nema odgovora i onda sam odjavio uslugu, no glavni razlog odjave je bio pronalazak meni bolje usluge a katastrofalna služba za korisnike ( i na fonu, mailu, fejsu ) je samo dolila ulje na vatru.

Imao sam ja i MAXtv i zato dobro znam da jako mali broj kanala uključuje gledanje unatrag, fhd i 4k nema, videoteka oće pare.... Za prikaz na 4 uređaja tjerjaju na "biram" pakete koji su preskupi....

A ht-ovo otklanjanje kvarova je priča za sebe. Ok, neki standardni svkaodnevni problem riješe, no bilo kaj što odskače izvan sheme je za njih špansko selo. Portal i apk mi i dandanas pokazuju da nemam ugovornu obvezu ( a imam ), kod dodavanja broja u magentu oni mi ju ugasili umjesto da su samo dodali broj,dvomjesečno natezanje je trebalo da mi opet uključe magentu, kada padne brzina parice samo kažu da više nemre bolje pa ih preko sudskog vještaka trebalo natjerati da poduzmu niz mjera i radnji za vraćanje stare brzine jer su oni napisali da su poduzeli sve što su mogli pa im je vještak poslao popis radnji koje trebaju poduzeti a hakom nas podržao u tome....

Kao što rekoh, sranje je kaj su ostali operateri još gori od HT pa smo ko u zanzibaru...
Bunker
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
Wontay kaže...

 HT riješava probleme u roku od 24 sata,  

 Ovo nije istina. HT uopće ne rješava probleme. Osim ako ti je "rješavanje problema" osposobljavanje da ti usluga nekako "radi".

 Što se mene tiče, istina je. Je li potom usluga kakva ti trebala biti? Nekada jest, a nekada nije. Netko je davnih dana postavio žice pod zemlju i te se žice koriste i danas. U međuvremenu se oko tih žica kopalo, bušilo i radilo svašta. Čudi me da išta uopće radi.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

 

Ipak imaju ozbiljan problem jer su zanemarili optiku posljednjih 5 godina a to če doči na naplatu.

 


 

 Već je došlo na naplatu. Prije dvije godine, s lockdownom, kada su ljudi morali ostati kod kuće, a mnogi su i radili od kuće ili su se djeca školovala na taj način. To im je bio najbolji test koliko njihova infrastruktura može izdržati i koliko fali kapaciteta. Kako nisu polagali optiku koliko je trebalo svih ranijih godina, ljudi su bili prisiljeni raditi s čime su mogli raditi.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Wontay, dosta kanala je sd, poneki su hd ready/hd , a fhd i 4k sadržaje nevidim. Snimalica i gledanje unatrag je u biti dostupno na malom broju kanala.


 4K televizor ću kupiti kada 90% programa koje gledam budu u toj rezoluciji. Do tada to nema smisla. Meni. Neki već kupuju 8K televizore i žale se na kvalitetu slike.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Koji ruter?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
softwaremaniac kaže...

Koji ruter?

Ako mene pitaš, već treći Sercomm (SpeedPort Plus).

Prvi je bio popravljani, drugi nov iz T-centra i treći nov kojeg je stavio tehničar.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Probaj posuditi od nekoga nešto drugo pa vidi kako se ponaša...

2 godine
online
Re: T-Com Internet
softwaremaniac kaže...

Koji ruter?

 ja sam si naručio uslugu https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/premium-smart-wi-fi samo zbog vrhunskog modema.

plaćam 15 kn mjesečno više, (nema ugovorne obaveze) ali modem je opak, super procesor, više memorije, stabilan do boli, više mi nijedan iptv program ne zablokira ili se froza pa da oni kažu "reserirajte modem", ili "mi to ne vidimo" ..

drugi tv je svejedno povezan utp kabelom pa mi je njihov "leteći tanjur za wifi nepotreban..

 

plaćam samo za modem.

 

isto je speedport ali neka verzija premium, dosta je veći i teži od speedport plus.

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Zaporožac , modem je speedport smart3 , tako mi piše u postavkama.

Ja sam tek sa mesh-om uspio dobiti brz i stabilan wifi u svim dijelovima kuće. Bez problema radi 10-20 uređaja istovremeno , od čega je 5 smart tv koje vuku puno prometa.
Bunker
2 godine
online
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Zaporožac , modem je speedport smart3 , tako mi piše u postavkama.

Ja sam tek sa mesh-om uspio dobiti brz i stabilan wifi u svim dijelovima kuće. Bez problema radi 10-20 uređaja istovremeno , od čega je 5 smart tv koje vuku puno prometa.

 da, postoji i četvorka.

 

nego, mogu li i kako, sam instalirati firmware na njega, jer meni baš leteći tanjur malo trokira pa sam povezao drugi tv kabelom...

 

https://www.telekom.de/hilfe/geraete-zubehoer/router/speedport/smart-serie?samChecked=true

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Neznam za firmware, no i meni su prva dva tanjura zamrzavali i tek treći je proradio kako treba i evo ga već mjesecima šljaka perfektno .... Gnjavi ht nek dođe kooperanat sa punim kombijem uređaja, čovjeku daj ćevape i pivo i polako jedan po jedan tanjur testirati dok neupikneš ispravnog...
Bunker
2 godine
online
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Neznam za firmware, no i meni su prva dva tanjura zamrzavali i tek treći je proradio kako treba i evo ga već mjesecima šljaka perfektno .... Gnjavi ht nek dođe kooperanat sa punim kombijem uređaja, čovjeku daj ćevape i pivo i polako jedan po jedan tanjur testirati dok neupikneš ispravnog...

 ma, kad ga je instalirao njemu su na njegovom uređaju pokazivali dvije linije za 2.4 i 5 Ghz pun opseg, a stvar ne radi.

radi, ali često loada dok ne uspostavi konekciju, ili moram otići u postavke tv-a pa klikati na wifi vezu jer se tamo pojavi samo jedna ili dvije crtice...

ma dat ću mu qrac, a ne pivo...još i ćevape.. 

 

nije taj tehničar loš lik, nego je obećao doći nadograditi firmware, a nema ga.

 

moram uzeti godišnji da bih sve to obavio, a ne mogu uzeti manje od pet dana..

 

nek ide k vragu, spojio sam žično , a plaćam bolji modem, što mi je dovoljno..

 

hvala...

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

A sam modem ti mora pucati obje mreže . Sa ugašenim tanjurom moraš imati stanje kao na ovoj slici, i tek tada pališ i uparuješ tanjur.
Bunker
2 godine
online
T-Com Internet

ja sam tražio da mi otvori poseban kanal az 2.4 a poseban za 5 Ghz i čovjek se našao u čudu, "pa zar to može " ?

rekao sam da sam tako imao podešeno na SPplus, i nakon čačkanja pronašao je.

 

 

zanimljivo, ali mi na ovoj konfiguraciji drugi tv koji je iza dva zida, bolje hvata na 5 Ghz iako bi trebao bolje hvatati ovaj na 2.4 ghz jer kao bolje udara kroz zidove. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nije signal na 5GHz problem već smetnje gdje na 2,4GHz imaš u okolini više wifi uređaja koji se međusobno ometaju čime se gubi brzina i puca veza.

Nikada stacionarne uređaje kao TV ne bi spajao preko wifi već isključivo LAN kablovima jer sa wifi će te uvijek imati problema.

Jedna od stavki u specifikacijama protokola 802.11 je da wifi uređaj čeka ako na prijemu ima signal nekog drugog wifi uređaja , pa sad zamisli kako to fercera kad ih je više da ne govorimo o tome ako neki od uređaja svojim signalom "pregazi" signal onog slabijeg (obično udaljenijeg) pa on mora ponavljati data paketić a ako ne uspije u par pokušaja dobije se prekid veze i ponavljanje spajanja.

2 godine
online
Re: T-Com Internet
AF139 kaže...

Nije signal na 5GHz problem već smetnje gdje na 2,4GHz imaš u okolini više wifi uređaja koji se međusobno ometaju čime se gubi brzina i puca veza.

Nikada stacionarne uređaje kao TV ne bi spajao preko wifi već isključivo LAN kablovima jer sa wifi će te uvijek imati problema.

Jedna od stavki u specifikacijama protokola 802.11 je da wifi uređaj čeka ako na prijemu ima signal nekog drugog wifi uređaja , pa sad zamisli kako to fercera kad ih je više da ne govorimo o tome ako neki od uređaja svojim signalom "pregazi" signal onog slabijeg (obično udaljenijeg) pa on mora ponavljati data paketić a ako ne uspije u par pokušaja dobije se prekid veze i ponavljanje spajanja.

 *vjerojatno si u pravu i sve si jednostavno objasnio, no kod mene je problem što je samo taj tv aktivan na wifi.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
softwaremaniac kaže...

Koji ruter?

 ja sam si naručio uslugu https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/premium-smart-wi-fi samo zbog vrhunskog modema.

plaćam 15 kn mjesečno više, (nema ugovorne obaveze) ali modem je opak, super procesor, više memorije, stabilan do boli, više mi nijedan iptv program ne zablokira ili se froza pa da oni kažu "reserirajte modem", ili "mi to ne vidimo" ..

drugi tv je svejedno povezan utp kabelom pa mi je njihov "leteći tanjur za wifi nepotreban..

 

plaćam samo za modem.

 

isto je speedport ali neka verzija premium, dosta je veći i teži od speedport plus.

 Samo da kažem, nakon speedporta sam si nabavio polovni 7583 fritzbox za 300kuna 

https://i.ibb.co/vLy99jQ/Screenshot-2022-03-31-18-39-35-145-com-android-chrome.jpg

Speedport nikad više

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 18:46 (Doktor-X).
2 godine
online
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

 Samo da kažem, nakon speedporta sam si nabavio polovni 7583 fritzbox za 300kuna 

https://i.ibb.co/vLy99jQ/Screenshot-2022-03-31-18-39-35-145-com-android-chrome.jpg

Speedport nikad više

 čuj, ovaj koji ide u Mesh ponudi smart 3 je božanstvo, u odnosu na klasični najnoviji Speedport Plus.

 

oaj smart 3 ima puno jači CPU, više memorije i što se tiče konekcije još mi (dva mjeseca) nije pukla veza, stali programi na IPTV.u (dakle često ljudima muljaju da su im neispravne instalacije (bar 70% tih pritužbi je do njihovih očajnih modema) ..uz put koje ako ne vratiš dobiješ uplatnicu na 680kn  (meni poslali, nesporazum pa je stornirano)

 

za 680 kn mogu kupiti 10x bolji modem od tog SPplus govanceta.

 

nego, kad si već spomenuo taj Fritzbox; kakve su mu WIFI karakteristike, kako se "probija kroz zidove", i koristiš li uopće te opcije. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
steta sta smart 3 nema wifi 6 pa mi je brzina preko wifi samo oko 500mbita do 600mbita... dok preko lan ide blizu 1gbit... inace modem smart3 je zakon...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
@Zaporožac, meni radi dobro wifi. Speedport mi nije radio skoro pa nikako sa 65' Samsung tv-om, dok fritz radi bez problema. Oba su bila montirana na istom mjestu na tavanu tako da su morali proći kroz betonsku ploču
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Delete
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 8:39 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
pejak84 kaže...
steta sta smart 3 nema wifi 6 pa mi je brzina preko wifi samo oko 500mbita do 600mbita... dok preko lan ide blizu 1gbit... inace modem smart3 je zakon...

 Ima Technicolor FGA 2233 wifi6

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
al on se ne daje uz 1gbit opciju na tcomu...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Može se iskamčiti ,pa ne treba smart 3

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
al smart 3 je bolji...
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice