T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.406
|
čitano: 6.371.152
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

 Zadnji put sam imao jako dobro iskustvo s tehničarom. Dao mi je svoj broj mobitela i rekao da više ne zovem 0800 9000 nego izravno njega.

 također potpisujem 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

a eto, ne znam više ni jednog u Rijeci (ako je uopće lokacija bitna), a da može prčkati po profilima. Jer taj međuprofil se ne stavlja osim ako nemaš debelu vezu :)

3 mjeseca
offline
Re: T-Com Internet
Meni provukli Optiku prije skoro 4 mjeseca i niko vise ne dolazi. Samo mi modem moraju donest i ukljucit liniju. Zvao sam 100x i kazu doci ce i niko ne dolazi vise od 3 mjeseca. Ne znam sta da radim. Daju rok mjesec dana a vec proslo vise od 3 😭 Jel imao ko slican problem i sta napravit
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Daniel87 kaže...
Meni provukli Optiku prije skoro 4 mjeseca i niko vise ne dolazi. Samo mi modem moraju donest i ukljucit liniju. Zvao sam 100x i kazu doci ce i niko ne dolazi vise od 3 mjeseca. Ne znam sta da radim. Daju rok mjesec dana a vec proslo vise od 3 😭 Jel imao ko slican problem i sta napravit

 Ja sam na provlacenje optike cekao skoro 2 mjeseca, sad su prije 3 tjedna provukli optiku do kuce i nema vise nikoga. Zvao sam par puta i sve kao cekajte da se netko javi i nakon toga nista vise :')
Poslao sam prije tjedan dana prigovor i cekam sada da mi se netko javi. Nemam pojma sta bih vise napravio.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

moguce da nema kapaciteta, zato te se jos ne prikapca...a da bi se stvorio kapacitet mora se stvoriti 20 30 takvih kao ti da opravdaju trošak.... :)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2024 16:15 (dado16).
12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav.

Nisam pametan više pa rekao da ovdje ostavim poruku možda će netko znati pomoći.

Imam na t-comu 2 Unlimited tarife i jučer je jedna počela zezati sa internetom.

Brzina mi je kojih 3 mbit-a iako svaki put kada testiram test pokazuje 150-200 mbit-a.

Kada pošaljem poruku Brzina  na 13909 dobijem odgovor da već imam max brzinu.

Probam skidati i sa Google Play-a ali isto očajno spora brzina.

Kontaktirao tehničku podršku a oni samo resetirali karticu a meni i dalje isto sve.

Identičan problem sam imao prije dvije godine na Telemachu kada im se sustav za

SMS poruke za produžavanje paketa interneta nešto smrdao i morao sam čekati dobrih 10 dana 

da počne novi mjesec da se promet resetira.

Neću valjda i ovdje morati čekati 01.03 da mi sve proradi.

Marko
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2024 20:16 (Marko008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet

Je, i na HT-u se to događa sporadično, bio sam dvije godine na HT Unlimitedu, jednom sam tjedan dana bio na 4/1 Mbps dok to nisu popravili i opet se ponavljalo nakon nekog vremena.

Davi ih preko Facebooka ili chata stalno da to netko pogleda i popravi.

 

Ja sam zbog tih SMS-ova za brzinu koji ponekad ne rade prešao na Simpa internet tjedan di nema uopće toga, samo max brzina i flat promet.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako su ti bilo gdje dali ikakav rok koliko ti od provlačenja do spajanja može proći (tipa da će spojiti u eoku 30 dana), šalji prigovor i traži naknadu. Im nas već par koji su tako čekali po par mjeseci, pa su uredno platili penale (240kn/dan, odnosno 30€) jer su napismeno (u mom slučaju chat sa njihovim agentom) rekli koliki su im rokovi.
15 godina
suspendiran
offline
T-Com Internet

+ nije važno što oni kažu, nego zakon.. tj ako oni kažu kraće, tad korisnik može i to iskoristiti.. zakon kaže 15 dana za otklanjanje problema, nakon čega idu penali operateru u korist korisnika, sat 10kn dan 240.. cca 30€

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Danas sam ih opet kontaktirao i poslao jos jedan mail na prigovore, malo zaprijetio s tim penalima i ne znam jel slucajno, ali dosli su danas i spojili optiku.
Jedino sto sam sad dobio onaj neki magentabox i na njemu ne mogu doslovno nista raditi.
Jel itko sebi mjenjao router za neki svoj? Jel oni daju podatke za spajanje na internet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Da, daju podatke. Možeš svašta, ili naći neki sa optikom na sebi ili kupiti neki "obični" router pa ga spojiti na ONT (to doduše moraš tražiti i tehničar ti ga mora donijeti) ili možeš napraviti bridge sa tim njihovim smećem. Prolistaj po temi i forumu, ima na nekoliko mjesta su ljudi pisali svoja iskustva i što su napravili, a i van foruma se može pronaći puno informacija.

 

Mogućnosti su razne, sve je otvoreno, samo ovisi koliko si voljan potrošiti vremena i novaca i koliko imaš odgovarajućih znanja oko podešavanja mreže jer supporta od strane T-Coma nema - dobiješ podatke i snalazi se. Od najlakšeg prema najtežem:

 

1. Ostavi kako je

2. Vlastiti router u bridge modu sa njihovom opremom

3. Vlastiti router + njihov ONT (warning: telefon i maxtv su od sad tvoja briga za podešavanje)

4. Vlastiti router sa SFP ONU

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 13:46 (Nuclear_Phoenix).
15 godina
offline
T-Com Internet

Evo, baš pokušavam dobiti nekoga da mi daju podatke spajanje na internet: preko chat-a nemaju uvida u to, a preko 0800 9000 mogu doći samo do dijagnostike linije. Nema opcija razgovora sa agentom !?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...

Evo, baš pokušavam dobiti nekoga da mi daju podatke spajanje na internet: preko chat-a nemaju uvida u to, a preko 0800 9000 mogu doći samo do dijagnostike linije. Nema opcija razgovora sa agentom !?

 Ima, samo je to uvijek zadnja opcija na meniju, prilicno su ju dobro sakrili :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...

Evo, baš pokušavam dobiti nekoga da mi daju podatke spajanje na internet: preko chat-a nemaju uvida u to, a preko 0800 9000 mogu doći samo do dijagnostike linije. Nema opcija razgovora sa agentom !?

 najlakše ti je slati email tehničkoj osim ako nije hitno

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
tenac kaže...
kule kaže...

Evo, baš pokušavam dobiti nekoga da mi daju podatke spajanje na internet: preko chat-a nemaju uvida u to, a preko 0800 9000 mogu doći samo do dijagnostike linije. Nema opcija razgovora sa agentom !?

 najlakše ti je slati email tehničkoj osim ako nije hitno

 Uspio sam ih nekako dobiti...   Ovih dana ću staviti svoj router pa napišem ovdje dojmove...

12 godina
suspendiran
offline
T-Com Internet

Našao sam stari Speedport plus router od T-com doma i reko idem ga upogonit, spojit par računala u mrežu, ali nažalost treba ga prebacit u bridge mode, služba za korisnike ne vidi router jer sam otkazao fiksnu liniju i prešao na 4/5g internet od T-coma, jel postoji rješenje?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 15:01 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...
tenac kaže...
kule kaže...

Evo, baš pokušavam dobiti nekoga da mi daju podatke spajanje na internet: preko chat-a nemaju uvida u to, a preko 0800 9000 mogu doći samo do dijagnostike linije. Nema opcija razgovora sa agentom !?

 najlakše ti je slati email tehničkoj osim ako nije hitno

 Uspio sam ih nekako dobiti...   Ovih dana ću staviti svoj router pa napišem ovdje dojmove...

 Koji router ces spajati?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Da, daju podatke. Možeš svašta, ili naći neki sa optikom na sebi ili kupiti neki "obični" router pa ga spojiti na ONT (to doduše moraš tražiti i tehničar ti ga mora donijeti) ili možeš napraviti bridge sa tim njihovim smećem. Prolistaj po temi i forumu, ima na nekoliko mjesta su ljudi pisali svoja iskustva i što su napravili, a i van foruma se može pronaći puno informacija.

 

Mogućnosti su razne, sve je otvoreno, samo ovisi koliko si voljan potrošiti vremena i novaca i koliko imaš odgovarajućih znanja oko podešavanja mreže jer supporta od strane T-Coma nema - dobiješ podatke i snalazi se. Od najlakšeg prema najtežem:

 

1. Ostavi kako je

2. Vlastiti router u bridge modu sa njihovom opremom

3. Vlastiti router + njihov ONT (warning: telefon i maxtv su od sad tvoja briga za podešavanje)

4. Vlastiti router sa SFP ONU

 Pa razumijem se donekle, a i voljan sam uciti tako da mislim da mi nece biti problem nista.
Razmisljao sam da uzmem mozda neki mikrotik + Zyxel PMG3000-D20B SFP to bi navodno trebalo raditi.

8 godina
online
Re: T-Com Internet
DarkLink kaže...

 Pa razumijem se donekle, a i voljan sam uciti tako da mislim da mi nece biti problem nista.
Razmisljao sam da uzmem mozda neki mikrotik + Zyxel PMG3000-D20B SFP to bi navodno trebalo raditi.

Upravo tu kombinaciju ja imam (RB4011 + PMG3000). 

 

Čak i nisam morao zvati SZK - imam Huawei ONT, serial je na njemu napisan a do PLOAM passworda se dođe tako da se izvuče nit, spoji se na njegov LAN, ulogira na web UI i prepiše password. Brže nego čekanje agenta...

 

Spojio SFP u mikrotik, nit u SFP, dodao mikrotiku adresu 10.10.1.2, ulogirao se na ssh 10.10.1.1 (do ONUa možeš samo dok je nit spojena, ako nema niti, ne možeš do web ui + moraš si na PCju staviti statičku IP u tom range), admin/admin i onda twmanu/twmanu, upisao SN i pass:


manufactory

set sn serial od onta

exit

hal

set sn serial od onta

set password ploam pass

exit

system

reboot

 

Kreirao po 3 vlana - 100, 101, 1500, tri bridgea, u svaki od njih ubacio vlanove i portove koje sam htio (po jedan za VOIP i MaxTV, ostali svi osim eth1 i eth10 u bridge za internet, skupa sa wifi1 i 2), napravio pppoe clienta, upisao podatke (koje imam od prije) i njega zalijepo na sfp-sfpplus1.

 

To je ukratko što moraš napraviti. Za maxtv upaliti igmp a za VOIP ti treba ili sip telefon ili centrala (asterisk, 3cx, elastix...) pa onda dalje telefone/mobitele/softphone cliente na nju i naravno moraš znati SIP podatke (isto bi trebao moći dobiti od SZK).

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 15:27 (Nuclear_Phoenix).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
DarkLink kaže...

 Pa razumijem se donekle, a i voljan sam uciti tako da mislim da mi nece biti problem nista.
Razmisljao sam da uzmem mozda neki mikrotik + Zyxel PMG3000-D20B SFP to bi navodno trebalo raditi.

Upravo tu kombinaciju ja imam (RB4011 + PMG3000). 

 

Čak i nisam morao zvati SZK - imam Huawei ONT, serial je na njemu napisan a do PLOAM passworda se dođe tako da se izvuče nit, spoji se na njegov LAN, ulogira na web UI i prepiše password. Brže nego čekanje agenta...

 

Spojio SFP u mikrotik, nit u SFP, dodao mikrotiku adresu 10.10.1.2, ulogirao se na ssh 10.10.1.1 (do ONUa možeš samo dok je nit spojena, ako nema niti, ne možeš do web ui + moraš si na PCju staviti statičku IP u tom range), admin/1234 i onda twmanu/twmanu, upisao SN i pass:


manufactory

set sn serial od onta

exit

hal

set sn serial od onta

set password ploam pass

exit

system

reboot

 

Kreirao po 3 vlana - 100, 101, 1500, tri bridgea, u svaki od njih ubacio vlanove i portove koje sam htio (po jedan za VOIP i MaxTV, ostali svi osim eth1 i eth10 u bridge za internet, skupa sa wifi1 i 2), napravio pppoe clienta, upisao podatke (koje imam od prije) i njega zalijepo na sfp-sfpplus1.

 

To je ukratko što moraš napraviti. Za maxtv upaliti igmp a za VOIP ti treba ili sip telefon ili centrala (asterisk, 3cx, elastix...) pa onda dalje telefone/mobitele/softphone cliente na nju i naravno moraš znati SIP podatke (isto bi trebao moći dobiti od SZK).

 Super, dobro je cuti da nekome radi. E sad ja nemam ONT nego samo taj magentabox (Technicolor FGA2235HTC) tako da cu morati preko SZK, valjda ce mi oni moc dati te podatke.

A VOIP i MaxTV isto ne koristim pa mi ni to nece trebati.

 

Koje brzine si dobio na tom mikrotiku?

 

Odkud si narucio SFP? Kakvu opremu koristis za WLAN?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 15:54 (DarkLink).
12 godina
suspendiran
offline
Re: T-Com Internet
Cryogenic kaže...

Našao sam stari Speedport plus router od T-com doma i reko idem ga upogonit, spojit par računala u mrežu, ali nažalost treba ga prebacit u bridge mode, služba za korisnike ne vidi router jer sam otkazao fiksnu liniju i prešao na 4/5g internet od T-coma, jel postoji rješenje?

 Kupio Zyxela koji se može podesit u bridge mode na njušci za 3 eura. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 16:13 (Cryogenic).
8 godina
online
Re: T-Com Internet
DarkLink kaže...

 Super, dobro je cuti da nekome radi. E sad ja nemam ONT nego samo taj magentabox (Technicolor FGA2235HTC) tako da cu morati preko SZK, valjda ce mi oni moc dati te podatke.

A VOIP i MaxTV isto ne koristim pa mi ni to nece trebati.

 

Koje brzine si dobio na tom mikrotiku?

 

Odkud si narucio SFP? Kakvu opremu koristis za WLAN?

A da, moraju ti oni onda dati podatke za autorizaciju na GPON - serijski broj i PLOAM pass.

 

Brzina na žici je 940-990mbit, kako ga uhvati (mjerim preko USB3.0 huba sa ethernetom tako da je minimalna brzina manja zbog njega vjerojatno). Taj router koristim i za wifi, je da nije baš najbolji ali sa obzirom na veličinu stana, dovoljno - skoro svugdje imam preko 200mbit na mobitelima a kako je sve bitno spojeno ethernetom (mrzim wifi), onda mi je svejedno - ne treba mi veća brzina za čitati index dok sjedim na wcu... A uređaja ukupno na mreži ima hrpa, 12 ili tako nešto na žici i 6 mobitela, 2 fire tv sticka (sve na 5 ghz), wifi kamera (na 2.4 ghz) i još neke polunepoznate sprave po stanu (senzori za vlagu i temperaturu, isto na 2.4 ghz). Ne znam kad sam vidio CPU na preko 15% 

 

Modul je kupljen na ebayu, talijanski seller, 7€ + 15€ shipping, stigao za 4-5 dana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 16:50 (Nuclear_Phoenix).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
DarkLink kaže...

 Pa razumijem se donekle, a i voljan sam uciti tako da mislim da mi nece biti problem nista.
Razmisljao sam da uzmem mozda neki mikrotik + Zyxel PMG3000-D20B SFP to bi navodno trebalo raditi.

Upravo tu kombinaciju ja imam (RB4011 + PMG3000). 

 

Čak i nisam morao zvati SZK - imam Huawei ONT, serial je na njemu napisan a do PLOAM passworda se dođe tako da se izvuče nit, spoji se na njegov LAN, ulogira na web UI i prepiše password. Brže nego čekanje agenta...

 

Spojio SFP u mikrotik, nit u SFP, dodao mikrotiku adresu 10.10.1.2, ulogirao se na ssh 10.10.1.1 (do ONUa možeš samo dok je nit spojena, ako nema niti, ne možeš do web ui + moraš si na PCju staviti statičku IP u tom range), admin/1234 i onda twmanu/twmanu, upisao SN i pass:


manufactory

set sn serial od onta

exit

hal

set sn serial od onta

set password ploam pass

exit

system

reboot

 

Kreirao po 3 vlana - 100, 101, 1500, tri bridgea, u svaki od njih ubacio vlanove i portove koje sam htio (po jedan za VOIP i MaxTV, ostali svi osim eth1 i eth10 u bridge za internet, skupa sa wifi1 i 2), napravio pppoe clienta, upisao podatke (koje imam od prije) i njega zalijepo na sfp-sfpplus1.

 

To je ukratko što moraš napraviti. Za maxtv upaliti igmp a za VOIP ti treba ili sip telefon ili centrala (asterisk, 3cx, elastix...) pa onda dalje telefone/mobitele/softphone cliente na nju i naravno moraš znati SIP podatke (isto bi trebao moći dobiti od SZK).

 ploam password se  vise ne koristi... samo SN

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
DarkLink kaže...
kule kaže...
tenac kaže...
kule kaže...

Evo, baš pokušavam dobiti nekoga da mi daju podatke spajanje na internet: preko chat-a nemaju uvida u to, a preko 0800 9000 mogu doći samo do dijagnostike linije. Nema opcija razgovora sa agentom !?

 najlakše ti je slati email tehničkoj osim ako nije hitno

 Uspio sam ih nekako dobiti...   Ovih dana ću staviti svoj router pa napišem ovdje dojmove...

 Koji router ces spajati?

 TP-Link AX-1500

8 godina
online
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
DarkLink kaže...

 Pa razumijem se donekle, a i voljan sam uciti tako da mislim da mi nece biti problem nista.
Razmisljao sam da uzmem mozda neki mikrotik + Zyxel PMG3000-D20B SFP to bi navodno trebalo raditi.

Upravo tu kombinaciju ja imam (RB4011 + PMG3000). 

 

Čak i nisam morao zvati SZK - imam Huawei ONT, serial je na njemu napisan a do PLOAM passworda se dođe tako da se izvuče nit, spoji se na njegov LAN, ulogira na web UI i prepiše password. Brže nego čekanje agenta...

 

Spojio SFP u mikrotik, nit u SFP, dodao mikrotiku adresu 10.10.1.2, ulogirao se na ssh 10.10.1.1 (do ONUa možeš samo dok je nit spojena, ako nema niti, ne možeš do web ui + moraš si na PCju staviti statičku IP u tom range), admin/1234 i onda twmanu/twmanu, upisao SN i pass:


manufactory

set sn serial od onta

exit

hal

set sn serial od onta

set password ploam pass

exit

system

reboot

 

Kreirao po 3 vlana - 100, 101, 1500, tri bridgea, u svaki od njih ubacio vlanove i portove koje sam htio (po jedan za VOIP i MaxTV, ostali svi osim eth1 i eth10 u bridge za internet, skupa sa wifi1 i 2), napravio pppoe clienta, upisao podatke (koje imam od prije) i njega zalijepo na sfp-sfpplus1.

 

To je ukratko što moraš napraviti. Za maxtv upaliti igmp a za VOIP ti treba ili sip telefon ili centrala (asterisk, 3cx, elastix...) pa onda dalje telefone/mobitele/softphone cliente na nju i naravno moraš znati SIP podatke (isto bi trebao moći dobiti od SZK).

 ploam password se  vise ne koristi... samo SN

 Ah, šteta, pass se može upisati kroz web, serial samo kroz CLI na Zyxelu. Nisu nam olakšali posao...

11 godina
offline
T-Com Internet

dal netko zna od kad su mi spojili optiku nemogu otvorit neke stranice koje recimo na drugoj mrezi normalno otvaram

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Neki primjer?

 

Probaj u cmd-u:

 

nslookup stranica-koja-ne-radi.com

nslookup stranica-koja-ne-radi.com 8.8.8.8

 

i zalijepi output ovdje.

11 godina
offline
T-Com Internet

evo primjer svenkom.hr ne otvara, kad je na mobilnoj mrezi onda radi, pitao i susjeda kojem su isto spojili optiku i njemu isto ne otvara

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

ovak pise

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: T-Com Internet

-nema DNS.. (neautorizirana adresa.. ovisno o ažuriranju-refreshu može korz dan biti ok, podesi dns server, npr 8.8.8.8 + podesi opcije u browseru koje mogu spriječavati prikaz 'nesigurnih' stranica po dns-u..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice