T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.406
|
čitano: 6.368.213
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...
ihush kaže...

 -to ni nije potrebno, modem i dalje radi što treba raditi, linija.. odnosno, ovisi što se radi. Banalno, spojiš-radi bez da išta mijenjaš na modemu a otvaranje portova je 'ista' stvar tj ako trebaš tad je uvjek prvi na liniji modem koji mora propuštati.. dok u svom routeru to jednostavno sam uključiš npr DMZ ili fwd tj normalan router to nudi 'normalno', dok operaterov samo možda (ovisi o izmjenjenom softwareu' + resetira se s centrale itd..

npr s cgnat i dalje modem radi sve, router, wlan, telefon (+iptv/kabelska..) i ne treba briđanje (kad se gase sve router funkcije i imaš samo liniju..). No tad ti je identičan problem i postojeći modem operatera, isto pitanje..

 Samo što s ovime imaš jedan uređaj, a ovako moraš imati više njih.

 -prednost je imati više uređaja, dodatni (pravi) router, ne ogrnaičenih mogućnosti kao operatera, tj običan juzer ne treba, dovoljan je operaterov.. ovo je za one koji trebaju malo više.

modem tad radi ono što inače radi, router pak radi ono što inače operater oteža + izbor/mogućnosti.

-odnosno, ljudi imaju dva auta, dvije žene.. :) to je mana-problem?

 

+ ako gledaš cijene ili uvjete-ugovor/penali i sl. za kvalitetniju opremu operatera kao fritz! tad je to napuhana cijena, nerealna + ne daje ti se čak ni izbor (neki dobiju preko 'kuma'-veze..), dok za polovicu tog iznosa kojeg njima platiš mjesečno x24 možeš kupiti što želiš. Tj ako se već nešto plaća tad je bolje imati svoju opremu kao u slučaju kad si podstanar ili otplaćuješ kredit za stan, u jednom slučaju nakon x-vremena opet nemaš ništa.. ok? :)

 

-banalno/karikirano, možeš umjesto switcha kupiti router (istina duplo skuplje ali za priču ok..) ista stvar, tj dodatni switch je također dodatni uređaj ali ako trebaš više lan portova tad ga moraš kupiti (nema modem-routera s više od 4) + za razliku u cijeni u odnosu na switch dobiješ dodatni wlan, mediaplayer, printserver i sl. + može sve što treba mreži i eliminira promjene koje uzrokuje promjena operatera ili njegove opreme svakih par godina... tako da čak i onaj tko treba samo switch može uzeti router i korsititi ga kao glupi switch.. Do sad su ugl poslvni korisnici trebali vlastiti router, sad je već vrijeme interneta takvo da to počinje biti potreba domaćinstva, ako ništa drugo da se ne ovisi o broju wlan korisnka ili 54g/100fast dok operater ne odluči to nadograditi-zamijeniti i sl.

-ako netko kupi NAS, to je također =router, ako kupi neki mediaplayer to je opet = router.. samo specijalizirano za neku namjenu + portovi kao usb ili hdmi.. pa može jednako kupiti router koji ima i te fičere, tj isto-slično itd. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 20:37 (ihush).
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
ContoNick kaže...

Evo ja sam produžio ugovor ovaj tjedan MAX3 paket za 209kn (flat net, maxtv basic [nisam htio ništa dodatno], telefon [unutar mreže free, 1000 prema drugim i mobilni tako nešto]). Bez ikakve muke, nazvao, rekao da mi ističe ugovor, rekao agent može ponuditi opet isto, ja rekoh ok super (to mi je ok cijena pošto nemam alternative). Razgovor nije trajao 2 minute. Očekivao sam neki otpor, bio sam spreman, kad ono ništa. Mislim da ne treba ništa previše filozofirati već otići na https://www.hrvatskitelekom.hr/pravne-napomene/cjenici i odaberete FIKSNE USLUGE - PRIVATNI KORISNICI -> Cjenik posebnih i proteklih ponuda. Sve je vidljivo i dostupno, te na temelju tih njihovih službenih cjenika tražite uslugu. Ne znam šta ima tu može / ne može ... mora.

E sad to što se neki agent kao ne zna / ne želi / ne smije, to je drugi par cipela. Treba i njih u prodaji razumjet, pretpostavljam da imaju nešto ako prodaju skuplje / namaknu neku lovu / postotak i slično.

Kada u cjeniku pronađete paket / opciju koja Vam odgovara, točno Vam piše kako možete doći do nje. Piše Vam nešto tipa "... dostupna je ponuda paketa u prodajnom kanalu za teleprodaju i savjetovanje korisnika i terenskoj prodaji". I to je to.

U ovom slučaju ja bi zvao, 0800 9000 slušam šta automat priča i biram teleprodaju (ili ono što mi najbliže tome zvuči), kad mi se javi provjerim jesam dobio teleprodaju " Izvinite jesam li dobio teleprodaju ?" "Da", "Odlično, evo meni ističe ugovor pa gledam Vašu ponudu itd.". Ako kaže ne može, pitam "Izvinite jesam li dobio teleprodaju pošto u Vašem cjeniku / službenom dokumentu naziva Cjenik posebnih i proteklih ponuda Verzija: 2020-03 Datum zadnje promjene: 11.02.2020. na stranici [broj stranice] piše [diktiram dio di to piše] piše da mogu dobiti putem teleprodaje ? Jeste Vi iz teleprodaje ?" :D Ili prolazi ili zovem kasnije, drugi dan nova smjena.

Mislim ... tako sam imao malo otpora prošle godine i riješio sam na ovaj način. Agent je proslijedio moj zahtjev dalje (vjerojatno on ima uputu iako je u tele prodaji da proslijedi dalje, on to ne smije aktivirati). Za 2 sata me zvao drugi agent, tražili ste, da da ok ajde bok. Gotovo.

Piše i terenska prodaja, odlično https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici naručite da dođe doma, isprintajte cjenik i pred nos "Evo ovo hoću, hvala! Jeste usput za rakiju ?".

Eto nadam se da sam barem malo pomogao, sličnu situaciju sam imao prije dvije godine kada sam isto napisao ovdje post kako sam došao do MAX3 paketa za 209kn (iz nekog razloga ga nemam na profilu / povijest), tako da ove godine ako pomogne jednom čovjeku, dobro je :)

Lp

Ja sam se sada interesirao za usluge Hibridboxa (4g+vdsl2) i nažalost sam odustao, ne mogu napraviti magentu (imam mob kod njih) bez ugovorne obveze i naplaćuju instalaciju preko 550 kn.

Za sada ostajem s Iskonom.

14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Fritz u HT-u je vrh ponude, za 25 kn mjesečno se dobije vrhunski uređaj, print server, media server, spajanje 6 dect telefona, fax server, govorna pošta, NAS. Ako se uzme u obzir cijena nas uređaja ili to da nemate brigu oko garancije ili grmljavine ovo je super ponuda. Kome ove funkcionalnosti netrebaju dovoljan je bilo koji router od operatera. 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Fritz u HT-u je vrh ponude, za 25 kn mjesečno se dobije vrhunski uređaj, print server, media server, spajanje 6 dect telefona, fax server, govorna pošta, NAS. Ako se uzme u obzir cijena nas uređaja ili to da nemate brigu oko garancije ili grmljavine ovo je super ponuda. Kome ove funkcionalnosti netrebaju dovoljan je bilo koji router od operatera. 

 Pravo zboriš!

Ali u HTu vele da ih trenutno nemaju...

4 godine
protjeran
offline
T-Com Internet

Zvali su nas doma iz Ht-a rekli zeni da ce nam podici racun 30kn ako ne produzimo preplatu(istekla davno) wtf?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Profesor007 kaže...

Zvali su nas doma iz Ht-a rekli zeni da ce nam podici racun 30kn ako ne produzimo preplatu(istekla davno) wtf?

Da, bez ugovorne obveze je skuplji račun za toliko. Ja slično plaćam na Iskonu jer nemam ugovornu obvezu.

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
myroman kaže...
Wontay kaže...

Fritz u HT-u je vrh ponude, za 25 kn mjesečno se dobije vrhunski uređaj, print server, media server, spajanje 6 dect telefona, fax server, govorna pošta, NAS. Ako se uzme u obzir cijena nas uređaja ili to da nemate brigu oko garancije ili grmljavine ovo je super ponuda. Kome ove funkcionalnosti netrebaju dovoljan je bilo koji router od operatera. 

 Pravo zboriš!

Ali u HTu vele da ih trenutno nemaju...

Pogledaj Iskon web shop.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
love2ml86 kaže...
myroman kaže...
Wontay kaže...

Fritz u HT-u je vrh ponude, za 25 kn mjesečno se dobije vrhunski uređaj, print server, media server, spajanje 6 dect telefona, fax server, govorna pošta, NAS. Ako se uzme u obzir cijena nas uređaja ili to da nemate brigu oko garancije ili grmljavine ovo je super ponuda. Kome ove funkcionalnosti netrebaju dovoljan je bilo koji router od operatera. 

 Pravo zboriš!

Ali u HTu vele da ih trenutno nemaju...

Pogledaj Iskon web shop.

 Prije mjesec dana sam produžio s HTom tako da ne mogu sad na Iskon.

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ma ne prelaziti, kupiš ga ovako.. na rate..
13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa poz,

 

jučer gledam potrošnju hibridboxa i čudim se, kao što je vidljivo na slici (prilog) stoji mi da sam potrošio 270GB/300GB po punoj brzini (4G/LTE) to je uredu.

 

Ali isto tako stoji mi da sam potrošio i 65,9GB (normalnog prometa- po deklariranoj brzini žice).

 

To me malo čudi, jer šta nije rečeno da se prvo troši promet od 4G/LTE - SIM KARTICA, dakle trebalo bi biti 300GB/300GB a tek onda ide promet po "normalnoj brzini" ovisno tko ima koliku brzinu.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Ekipa poz,

 

jučer gledam potrošnju hibridboxa i čudim se, kao što je vidljivo na slici (prilog) stoji mi da sam potrošio 270GB/300GB po punoj brzini (4G/LTE) to je uredu.

 

Ali isto tako stoji mi da sam potrošio i 65,9GB (normalnog prometa- po deklariranoj brzini žice).

 

To me malo čudi, jer šta nije rečeno da se prvo troši promet od 4G/LTE - SIM KARTICA, dakle trebalo bi biti 300GB/300GB a tek onda ide promet po "normalnoj brzini" ovisno tko ima koliku brzinu.

 

 

 To i mene zbunjuje, ja sam sada u 4 mjesecu potrošio 161 gb interneta, a hibridboxa samo 40 gb. Meni su rekli dok sam ga uzimao da se prvo on troši, pa da onda ide brzina sa žice. Ali zakaj je to tak, nemam pojma

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

 To i mene zbunjuje, ja sam sada u 4 mjesecu potrošio 161 gb interneta, a hibridboxa samo 40 gb. Meni su rekli dok sam ga uzimao da se prvo on troši, pa da onda ide brzina sa žice. Ali zakaj je to tak, nemam pojma

 kod tebe je pak obrnuta situacija donekle pa sada ti budi pametan al neda mi vrag mira ja ću njih danas zvati.... pa svakako tu javim "njihov odgovor"....

13 godina
offline
T-Com Internet

Mislim da hibridbox troši kombinirano cijelo vrijeme. Meni je trenutno stanje 261/300gb na 4g, a 141 gb dsl-a. Doduše ja sam od 9 uređaja samo na 3 dopustio 4G pristup , ostale uređaje sam ostavio na DSL-u, na 10mb/s. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dud kaže...

Mislim da hibridbox troši kombinirano cijelo vrijeme. Meni je trenutno stanje 261/300gb na 4g, a 141 gb dsl-a. Doduše ja sam od 9 uređaja samo na 3 dopustio 4G pristup , ostale uređaje sam ostavio na DSL-u, na 10mb/s. 

 Nisam znao da se to može kombinirat, napraviti, definirati

4 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ima li tko da je povezao dodatno i pojačivač WiFi signala sa T-Com-ovim Hibridbox-om, Pitam obzirom da razmišljam uzeti Hibridbox ali imam i sada problem sa pokrivanjem WiFi signalom cijele kuće pa koristim pojačivač.

Molim informaciju da li je moguće upariti sa Hibridbox-om te koji pojačivač konkretno ako je isprobano ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ksaki kaže...

Ima li tko da je povezao dodatno i pojačivač WiFi signala sa T-Com-ovim Hibridbox-om, Pitam obzirom da razmišljam uzeti Hibridbox ali imam i sada problem sa pokrivanjem WiFi signalom cijele kuće pa koristim pojačivač.

Molim informaciju da li je moguće upariti sa Hibridbox-om te koji pojačivač konkretno ako je isprobano ?

 Hibridbox je obicni ruter, na njega se stagod moze povezati. On zamjenjuje klasicni ruter koji vuce samo preko parice signal. 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Može unutar postavki. Recimo ja sam ostavio da mi samo TV koristi 4G zbog IPTV liste kako bih imao tu veću brzinu kad mi stvarno treba.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...
Može unutar postavki. Recimo ja sam ostavio da mi samo TV koristi 4G zbog IPTV liste kako bih imao tu veću brzinu kad mi stvarno treba.

Meni je rečeno da 4g na hibridboxu ide do 100 gb pa onda fiksno. A čitam sada da ide do 300? Kolika vam je brzina na samoj liniji a koliko na 4g? 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Povećali su na 300GB radi korone. Hoće li ostati tako i nakon ove situacije nije potvrđeno koliko znam.

10 Mbit mi je fiksna, 30 Mbit preko 4G.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...
Povećali su na 300GB radi korone. Hoće li ostati tako i nakon ove situacije nije potvrđeno koliko znam.

10 Mbit mi je fiksna, 30 Mbit preko 4G.

Dakle onda je ili/ili, ne može biti 30 od 4G simultano s 10 od fiksnog. Šteta iako je i to dobro. Si ugovorno vezan, ako igraš, kakav je ping na 4G?

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Ekipa poz,

 

jučer gledam potrošnju hibridboxa i čudim se, kao što je vidljivo na slici (prilog) stoji mi da sam potrošio 270GB/300GB po punoj brzini (4G/LTE) to je uredu.

 

Ali isto tako stoji mi da sam potrošio i 65,9GB (normalnog prometa- po deklariranoj brzini žice).

 

To me malo čudi, jer šta nije rečeno da se prvo troši promet od 4G/LTE - SIM KARTICA, dakle trebalo bi biti 300GB/300GB a tek onda ide promet po "normalnoj brzini" ovisno tko ima koliku brzinu.

 

 

 Kad je manja potrošnja brzine ide preko žice a kad treba veći dl zbog povećane potražnje podataka ide 4G

12 godina
offline
T-Com Internet

Čini mi se da su povećali upload na Hibridu, dobivam 20Mbps na speedtestu. Download je slab jer je bazna malo preopterećena, bit će bolje

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Speedtest kaže 36ms
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...
Speedtest kaže 36ms

 To je ping, gledaj Download/Upload brzine.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, ako nije problem dali zna tko na kojoj stranici  u  Cjeniku posebnih i proteklih ponuda se moze naci cijena za MAX3  209kn na bakru?

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Odgovarao sam kolegi iznad koji je pitao za ping
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Duje2 kaže...

Pozdrav, ako nije problem dali zna tko na kojoj stranici  u  Cjeniku posebnih i proteklih ponuda se moze naci cijena za MAX3  209kn na bakru?

 Skines cjenik na komp. Otvoris pdf. ctrl+f "209". I onda kad ti nadje procitaj dal je to to za max3 i tko ti to moze osposobit. Done.

 

Mislim 4-5 stranica.

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Duje2 kaže...

Pozdrav, ako nije problem dali zna tko na kojoj stranici  u  Cjeniku posebnih i proteklih ponuda se moze naci cijena za MAX3  209kn na bakru?

 Skines cjenik na komp. Otvoris pdf. ctrl+f "209". I onda kad ti nadje procitaj dal je to to za max3 i tko ti to moze osposobit. Done.

 

Mislim 4-5 stranica.

Možeš li mi reći, u cjeniku imaju opciju instalacije s tehničarom bez ugovorne obveze oko 550 kn i samoinstalacije bez ugovorne obveze 200 kn. I oni se prave grbavi da se ne odnosi na istu stvar, da se samoinstalacija odnosi kada već imaš njihovu uslugu pa je nadograđuješ a s tehničarem kada si novi korisnik. Iako si obje opcije jedna ispod druge i nigdje nije u cjeniku navedeno to što oni tvrde. S druge strane, kada ih pitam što naplaćuju u samoinstalaciji 200 kn kada korisnik ide s opcije Samo internet na Max2 (int+tel) nemaju pojma.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 16:46 (love2ml86).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
love2ml86 kaže...

Možeš li mi reći, u cjeniku imaju opciju instalacije s tehničarom bez ugovorne obveze oko 550 kn i samoinstalacije bez ugovorne obveze 200 kn. I oni se prave grbavi da se ne odnosi na istu stvar, da se samoinstalacija odnosi kada već imaš njihovu uslugu pa je nadograđuješ a s tehničarem kada si novi korisnik. Iako si obje opcije jedna ispod druge i nigdje nije u cjeniku navedeno to što oni tvrde. S druge strane, kada ih pitam što naplaćuju u samoinstalaciji 200 kn kada korisnik ide s opcije Samo internet na Max2 (int+tel) nemaju pojma.

 Ne znam na sto mislis tocno, ali lako moguce da je to to. Samoinstalacija ako vec imas njihovu uslugu, a s tehnicarem ako je tek uzimas. Posalji mail i trazi napismeno razliku izmedju te 2 stvari. Nisam nikad uslugu uzimao bez UO tako da se nisam ni zanimao za takve situacije.

 

Iako, po meni bi samoinstalacija bila kad ti sam sve spojis, a s tehnicarem ako ti on spoji, bez obzira bio ti na tcomu ili ne, jer nemas ti sto "sam spajat" kad povecavas uslugu.

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Ne znam na sto mislis tocno, ali lako moguce da je to to. Samoinstalacija ako vec imas njihovu uslugu, a s tehnicarem ako je tek uzimas. Posalji mail i trazi napismeno razliku izmedju te 2 stvari. Nisam nikad uslugu uzimao bez UO tako da se nisam ni zanimao za takve situacije.

 

Iako, po meni bi samoinstalacija bila kad ti sam sve spojis, a s tehnicarem ako ti on spoji, bez obzira bio ti na tcomu ili ne, jer nemas ti sto "sam spajat" kad povecavas uslugu.

Upravo to, kod samoinstalacije bez OU naplaćuju 200 kn a kada ih pitam što je u toj cijeni neznaju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice