Proxy-Kako?

poruka: 9
|
čitano: 5.021
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Proxy-Kako?

Pozdrav, prijatelj ima manju firmu (oko 12 uposlenih)...pa je zbog manjih problema u produktvnosti došao na ideju da uposlenicima ograniči pristup određenim sajtovima na internetu. Koliko sam upoznat sa tematikom to je najbolje izvesti preko neke LINUX distre npr. Ubuntua tako što će na neku mašinu sa Ubuntu-om instalirati proxy server? On ne bi plaćao neke "stručnjake" da mu to odrade jer je u krizi sa lovom, pa je pitao mene da mu pokušam to napraviti. Mene zanima da li je moguće na neki od malo starijih računara instalirati Ubuntu, pa na njega podići proxy squid i podesiti ga prema dokumentaciji sa Ubuntu foruma, da li se taj server treba nakačiti direktno na ruter preko koga ide kompletan LAN na mreži ili je dovoljno nakačiti ga na svič a dati adresu proxy-ju od rutera koji "daje" mrežu.... Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Proxy-Kako?
srky333 kaže...

Pozdrav, prijatelj ima manju firmu (oko 12 uposlenih)...pa je zbog manjih problema u produktvnosti došao na ideju da uposlenicima ograniči pristup određenim sajtovima na internetu. Koliko sam upoznat sa tematikom to je najbolje izvesti preko neke LINUX distre npr. Ubuntua tako što će na neku mašinu sa Ubuntu-om instalirati proxy server? On ne bi plaćao neke "stručnjake" da mu to odrade jer je u krizi sa lovom, pa je pitao mene da mu pokušam to napraviti. Mene zanima da li je moguće na neki od malo starijih računara instalirati Ubuntu, pa na njega podići proxy squid i podesiti ga prema dokumentaciji sa Ubuntu foruma, da li se taj server treba nakačiti direktno na ruter preko koga ide kompletan LAN na mreži ili je dovoljno nakačiti ga na svič a dati adresu proxy-ju od rutera koji "daje" mrežu.... Hvala!

 Nije li lakše na svakom od računala u hosts fajl stavit 127.0.0.1  domena_koju_želiš.blokirati ?

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
neaktivan
offline
Proxy-Kako?
pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Proxy-Kako?

Bio bih ti zahvalan ukoliko bi mi malo "bliže" objasnio na koji način to da izvedem... Windows\System32\Drivers\etc\hosts  i onda šta?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Proxy-Kako?
srky333 kaže...

Bio bih ti zahvalan ukoliko bi mi malo "bliže" objasnio na koji način to da izvedem... Windows\System32\Drivers\etc\hosts  i onda šta?

 unutra napišeš 127.0.0.1 facebook.com

uvijek stavljaj i adresu sa www jer inače propusti.

 

znači ovak izgleda:

 

127.0.0.1 facebook.com

127.0.0.1 www.facebook.com

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
neaktivan
offline
Proxy-Kako?

Pa sve ti piše u ovom linku koji sam ti dao evo ti još jedan, korak po korak http://www.digitaltrends.com/computing/how-to-block-a-website/

pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proxy-Kako?
srky333 kaže...

Pozdrav, prijatelj ima manju firmu (oko 12 uposlenih)...pa je zbog manjih problema u produktvnosti došao na ideju da uposlenicima ograniči pristup određenim sajtovima na internetu. Koliko sam upoznat sa tematikom to je najbolje izvesti preko neke LINUX distre npr. Ubuntua tako što će na neku mašinu sa Ubuntu-om instalirati proxy server? On ne bi plaćao neke "stručnjake" da mu to odrade jer je u krizi sa lovom, pa je pitao mene da mu pokušam to napraviti. Mene zanima da li je moguće na neki od malo starijih računara instalirati Ubuntu, pa na njega podići proxy squid i podesiti ga prema dokumentaciji sa Ubuntu foruma, da li se taj server treba nakačiti direktno na ruter preko koga ide kompletan LAN na mreži ili je dovoljno nakačiti ga na svič a dati adresu proxy-ju od rutera koji "daje" mrežu.... Hvala!

Neka na racunalo sa 2 mrezne instalira SOPHOS UTM i ima full mrezni firewall sa web filterom, antivirusom, restrikcijama, zakljucavanjem opcija na racunalima ponaosob i tako ... Brzo, jednostavno i radi predobro!

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
9 godina
neaktivan
offline
Proxy-Kako?

Hvala na odgovorima, najprihvatljiviji model mi je ovaj sa editovanjem host filea. A da li neko ima neki tutorial o podizanju proxy-ja i svega što ide uz to, čisto da se malo informiše i možda malo eksperimentišem...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Proxy-Kako?
srky333 kaže...

Hvala na odgovorima, najprihvatljiviji model mi je ovaj sa editovanjem host filea. A da li neko ima neki tutorial o podizanju proxy-ja i svega što ide uz to, čisto da se malo informiše i možda malo eksperimentišem...

 Eto ovdje

pero_HR
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice