Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.288.930
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Optima telekom internet

Dali mi netko može analizirati ove vrijednosti na slici....hvala.

Udaljenost centrale ili mogućnost odnosno isplativost prelaska na vdsl.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

dosta dobre vrijednosti,ja kad bih imao takve bio bih na konju,imaš malo gušenje,dobru marginu i dovoljno veliku brzinu možeš dobiti

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
vercetti kaže...

600m je cestovna udaljenost, sve ovisi kako su kabeli postavljeni, pa može biti i više.

 

DownstreamUpstream

SNR Margin (dB):5.9/13.7

Attenuation (dB):16.0/9.3

 

Prema VDSL kalkulatorima, to je za cca 30Mbit dosta...

 

 Nemoj skrtarit na slici, stavi i ostalo da bi se stvorila propisna slika. Tu se ni ne vidi koji je podatak download koji upload (iako po margini pretpostavljam prvi), 30 ide (iako nece pustit punih 30) ako nesto drugo ne stima (recimo ako je to prikaz iz kineza, ili max ne stima). Po margini bi se reklo da je veza dobra, treba vidjet koliki max na tu marginu daje itd itd. Nisu samo 2 parametra bitna.

 Bila su neka podešavanja na liniji jučer, pa je rate pao sa cca 20500 na 19900...ostalo zna malo oscilirati, ali attenuation je skoro stalno isti...

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
vercetti kaže...

 Bila su neka podešavanja na liniji jučer, pa je rate pao sa cca 20500 na 19900...ostalo zna malo oscilirati, ali attenuation je skoro stalno isti...

 To ti se samo margina malo mijenja, s njom i max. Ako ti linija drzi ovako nisku marginu onda je super. VDSL bi fino radio jer znaci da je sve korektno. Zasto te nece prebacit je sad pitanje. Baca ti razdaljinu nekih 1.1km, neznam odakle im 1800m, mozda imaju neku internu politiku da ne spajaju korisnike preko 1km, a mozda i nema slobodnih mjesta u centrali pa te odjebu na bilokoji izgovor, ali linija izgleda odlicno ako ti ne puca s ovolikom marginom. Ja bi trazio i dalje. Nebi bio prvi koji je dobio 2-3 razlicita odgovora zasto nemoze dobit vdsl. Iako mislim da opet ne budes uhvatio 30, al koliko god vdsl bi trebao fino radit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 20:13 (sandokan111).
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ne znam dali se neko od vas susretao sa tim problemom,unazad cca 2 dana imam jako puno smetnji isključivo na HD kanalima dok je na svima ostalima sve u redu bar za sada nisam primjećivao nikakva trzanja ili zamrzavanja...brzina neta je ok,koristim paket TO3TVPLUS 4

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 22:24 (Pollux36).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Ma dok god modem valja nedaju novi.
Uvijek ali uvijek prolazi, znaci da dobijete modem novi, nazovete i prijavite da vam uopce ne radi wifi, ne vidi ga ni jedan uređaj a na modemu svijetli da je upaljen, i odma ide prijava kvara, dode covac i donese modem

Ovo je meni neki dan jedva prošlo sa stvarnim wifi kvarom na Dlink-u 2640R.(modem koji je u mom vlasništvu)

Lik je na jedvite jade prijavio kvar sa stavom u stilu "nije to veliki problem, imate i dalje žično, ne treba vama novi modem".... u kući 5 mobitela i 3 laptopa, al ne treba mi... 

 

U 10. mj sam produžio ugovor i nisam tražio novi modem, jer nije bilo potrebno,  a sad mi ga gotovo nisu htjeli ni dati

11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

ma zbog tog njihovim idiotizmo neželim drugu uslugu,moj je mdem i sad bi oni na moj htjeli lupati dodatno mjesečno korištenje,pa nisam lud a koliko vidim oni nas žele raditi budalama,može nova usluga ali sa njihovim ruterom ali sa ovim mojim ne,niti pod  razno ili odlazim drugima,samo zbog rutera

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Preporuka svima da ne uzimaju Optimu jer je to definitivno najgori provider u Hrvatskoj.

 

Prvo cekam 45 dana da mi dostave modem, par dana radi sve bajno, oko 9-10mb download speed kako bi trebalo biti.

 

Medjutim eto, nakon par dana download speed je 6mb, nekad i 3,4 (sto je krsenje ugovora jer je bi minimalna brzina trebala biti 5mb) a konstantno imam packet loss koji ide do 15%.

 

Jucer sam ih zvao i operater mi je restartao net i "pojacao signal" i radilo je sve super ali sad se probudim i vidim opet ista stvar.

 

Ne kuzim kakvo je to "pojacanje signala" i zasto mi onda to ne ostave ako mogu srediti u roku od par sekundi s nekoliko klikova misem.

BCko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Htio sam uzeti to2tv paket ali mi kazu da mi nece ici veca brzina od 12 mbps pa ako mi moze netko reci je li to istina

 

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 12:45 (Grom).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

je to sam i ja htio uzeti i istina je

L.P
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

svi su kod nas davatelji usluga idioti tj.igraju se s nama,nije to samo optima već baš svi,slušam druge koji nisu kod optime,lopov do lopova

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
OPTIMA je katastrofa od kad je dio HT-a, dok su bili samostali, bili su jos sasvim pristojini i susretljivi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
vercetti kaže...
PC - stručnjak kaže...
Ma dok god modem valja nedaju novi.
Uvijek ali uvijek prolazi, znaci da dobijete modem novi, nazovete i prijavite da vam uopce ne radi wifi, ne vidi ga ni jedan uređaj a na modemu svijetli da je upaljen, i odma ide prijava kvara, dode covac i donese modem

Ovo je meni neki dan jedva prošlo sa stvarnim wifi kvarom na Dlink-u 2640R.(modem koji je u mom vlasništvu)

Lik je na jedvite jade prijavio kvar sa stavom u stilu "nije to veliki problem, imate i dalje žično, ne treba vama novi modem".... u kući 5 mobitela i 3 laptopa, al ne treba mi... 

 

U 10. mj sam produžio ugovor i nisam tražio novi modem, jer nije bilo potrebno,  a sad mi ga gotovo nisu htjeli ni dati

 Jučer me zove tehničar za novi modem, kad može doći postaviti...

Bio sam odsutan na službenom putu cijeli dan i kažem jel može samo isporučiti ili poslati modem, ja ću postaviti, nije problem.

Čim sam to rekao, skoro se naljutio na mene, kako nema nikoga, on mora doći testirati stari router...

Kažem da ima nekoga, ali da je osoba koja ne poznaje o čemu se radi i da ne želim da se dolazi ako nisam ja kod kuće.

 

Nakon lagane prepirke, da ili dostavi router jučer, kad njemu odgovara ili da me pričeka, odlučio je dostaviti, uz veliku količinu frktanja i negodovanja...

 

Danas dođem kući, vidim novi router je stigao... upalim komp, brzina 2-3 Mbit max (TO 20Mbit paket), cijeli dan  

Zovem korisničku, kaže to je zbog routera, oni su "nešto promijenili" i da postavim novi router da će to rješiti problem.

Naravno da nakon zamjene routera problem nije nestao, jer se veza synca na 20Mbita, ali sva mjerenja i download brzine neće iznad 2-3Mbita.

 

Klasični odgovor, oni ne znaju ništa, neka mjerim hakometrom 3 dana za redom i onda pošaljem pritužbu.

Sve si mislim da mi je onaj "oduševljeni" tehničar nešto "sredio"...

 

8 godina kod njih, nikad problema, sad se sve više nadam da brzina ostane ovakva, da mogu raskinuti ugovor i otići na HT.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
al se i kod njih budeš usrečio,kod ovih barem dobiješ korisničku službu a u ht niti pod razno jer sve moraš plačati
dajac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Tehnicar je bio ljut jer ot ti ne plati kad ne izađes direktono na terent jer nemas potpis na nalogu.

Lik nije mogo nista smrdat s brzinom jer nema ovlasti. Vjerojatno greska na sustavi, ali studneti to pojma nemaju
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
dajac59 kaže...
al se i kod njih budeš usrečio,kod ovih barem dobiješ korisničku službu a u ht niti pod razno jer sve moraš plačati

 Kad su mi oni jedina alternativa nažalost...nemam druge, ali ne kužimo ovo sa plaćanjem ?
Plaćaš kad zoveš korisničku službu u t-comu ?

PC - stručnjak kaže...
Tehnicar je bio ljut jer ot ti ne plati kad ne izađes direktono na terent jer nemas potpis na nalogu.

Lik nije mogo nista smrdat s brzinom jer nema ovlasti. Vjerojatno greska na sustavi, ali studneti to pojma nemaju

 Sve 5, nisam mu rekao da ne može doći uopće, samo da prebacimo na neki drugi dan, ali mu vjerojatno nije odgovaralo pa je digao nos.
I sam sam terenski tehničar, ali da sam razgovarao kao on sa korisnikom, mislim da bi me slijedeći dan zvali iz ZG da ne moram doći u ponedjeljak na posao ili eventualno da potpišem opomenu pred otkaz.

Ali nebitno... sada samo mjerim 3 dana pa šaljem prigovor.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
vercetti kaže...
dajac59 kaže...
al se i kod njih budeš usrečio,kod ovih barem dobiješ korisničku službu a u ht niti pod razno jer sve moraš plačati

 Kad su mi oni jedina alternativa nažalost...nemam druge, ali ne kužimo ovo sa plaćanjem ?
Plaćaš kad zoveš korisničku službu u t-comu ?

PC - stručnjak kaže...
Tehnicar je bio ljut jer ot ti ne plati kad ne izađes direktono na terent jer nemas potpis na nalogu.

Lik nije mogo nista smrdat s brzinom jer nema ovlasti. Vjerojatno greska na sustavi, ali studneti to pojma nemaju

 Sve 5, nisam mu rekao da ne može doći uopće, samo da prebacimo na neki drugi dan, ali mu vjerojatno nije odgovaralo pa je digao nos.
I sam sam terenski tehničar, ali da sam razgovarao kao on sa korisnikom, mislim da bi me slijedeći dan zvali iz ZG da ne moram doći u ponedjeljak na posao ili eventualno da potpišem opomenu pred otkaz.

Ali nebitno... sada samo mjerim 3 dana pa šaljem prigovor.

 

    dajac
    Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2015 7:38 (dajac59).
    15 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Optima telekom internet

    Izgleda da polako dozvoljavaju VDSL sa TO paketima.

    Poslije Bozica osjetio sam da mi stranice sporije ucitavaju. Otisao na speedtest brzina 3.5 Mbps, a placam TO2 20 Mbps.
    Zovnem SZK da prijavim kvar, a oni mi nude TO2 40 Mbps za 205 kn, zato sto sam blizu centrale.
    Kazem da me ne zanima, eventualno da predem na VDSL, ali uz staru brzinu.
    Stavio me na cekanje...da bi mi kasnije tvrdio da VDSL ne nude ispod 30 Mbps, klasicna navlakusa jer po cjeniku moze i na 20 Mbps.
    Opet tvrdim da me ne zanima, a on meni da razmislim dok mi ne "restarta" liniju.

    Nakon razgovora i ponovnog speedtesta brzina 15.5 Mbps sto je nesto iznad 70℅ tako da nemaju sa zakonom problema. A vidim po prijasnjim postovima da i ostali na ADSL2+ imaju tih problema jer po pisanju jednog iskusnijeg forumasa tehnicari pustaju isti profil svima bez prilagodavanja.

    Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 21:20 (ivan.busic).
     
    1 0 hvala 0
    16 godina
    offline
    Optima telekom internet

    Kod mene isto... 15.5Mbps.

    Prije je išlo i do 18.

     

    Od VDSLa još ništa...

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    15 godina
    neaktivan
    offline
    Optima telekom internet

    Dolje je trenutno stanje parice, DSLAM se hvata na skoro 20 Mbps, ali rade po ovim IP profilima: http://www.kitz.co.uk/adsl/IPprofile.htm (tablica je na dnu stranice), pa su niže brzine.

    Da se ispravim, po cjeniku se VDSL može isporučiti i sa 10 Mbps, a meni agent prodaje priču da ne daju ispod 30 Mbps. Valjda hoće da mi proda skuplji paket, a i automatski se ugovor produži.

     

     
    0 0 hvala 0
    8 godina
    neaktivan
    offline
    Optima telekom internet

    Dali mi tko može reći ako su parametri na liniji ok,jer čini mi se da ovi zadnji podaci pod CRC su uvijek bili nula a sada ovako...

     
    0 0 hvala 0
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Optima telekom internet
    Sve sasvim uredu, mozda je neki spoj malo dobio od vlage, ali ako ne stvara probleme, da veza puca, bista dirat netreba. Uvijek se desi nakon nekoliko dana neke greske u prijenosu.

    Dok ne bude crc-a par tisuca nakon sto se sinkronizira. Miran si.
    Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
    11 godina
    neaktivan
    offline
    Optima telekom internet

    vidi moje fantazije

     

     


    Downstream      Upstream 

    SNR Margin
    :

    12.5             17.0db

    Line Attenuation
    :

    50.5             31.5db

    Data Rate
    :

    2976         448kbps

    Max Rate
    :

    3328             1000kbps

    POWER
    :

    17.5              9.5dbm

    CRC
    :

    559                  5 

    dajac
    Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2015 15:01 (dajac59).
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    9 godina
    neaktivan
    offline
    Optima telekom internet

    Pozz ljudi, koristim Optima/ CARnet internet uslugu. Imam basic flat-rate internet  Paket je O2CARNet, (ADSL2+) brzinom 3Mbps/384kbps i provjeravao sam speed. Ovo su rezultati:

     

    http://www.speedtest.net/result/4964578197.png

     

    Zanima me je li ovo "normalan" speed za moj paket usluga i sto sam na CARnetu, ili da zovem sluzbu za korisnike i trazim veću brzinu?

    Hvala!

    Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2016 16:26 (Likkkk).
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    15 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Optima telekom internet
    vercetti kaže...

    Pitanje za PC - stručnjak

     

    Da li je moguće da imam gotovo max brzinu na ADSL-u, 20-21Mbit (24 je max koliko mi je poznato), a da mi iz Optime kažu da sam "predaleko za VDSL, cca 1800m" prema "njihovim mjerenjima" ?

    Kad su mi mjerili za ADSL prije par mjeseci kad sam povećavao paket, mjerili su 1000m udaljenost (?)

    Centrala je (cestovno), udaljena od kuće cca 600m.

     

    Ima li tu kakvo objašnjenje ?

     

    Kao prvo, max za VDSL je 1600 metara, to su ok rekli. Kao drugo, vjerojatno imaju neka stara mjerenja (od HTa, 100%) a kao treće, to što je centrala 600m od tebe, to ne znači ništa jer kabel ide ko zna kuda.

     

    Ima u Rijeci par ulica - na jednoj strani dostupan VDSL (tamo gdje su recimo parni brojevi) a doslovce preko ceste (ista ulica, neparni brojevi) jedva da ADSL radi na 4-5 mbita . Zašto? Kabel ide po jednoj strani, cijelom dužinom ulice, radi krug, ide bog zna kamo i onda se vraća natrag po istoj ulici ali ima dodano 1-2km u odnosu na prvi broj na ulici. I to praktički u centru

    A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
    15 godina
    offline
    Re: Optima telekom internet
    Likkkk kaže...

    Pozz ljudi, koristim Optima/ CARnet internet uslugu. Imam basic flat-rate internet  Paket je O2CARNet, (ADSL2+) brzinom 3Mbps/384kbps i provjeravao sam speed. Ovo su rezultati:

     

    http://www.speedtest.net/result/4964578197.png

     

    Zanima me je li ovo "normalan" speed za moj paket usluga i sto sam na CARnetu, ili da zovem sluzbu za korisnike i trazim veću brzinu?

    Hvala!

     Pa normalno je.

    8 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Optima telekom internet
    Evo pošto mi je istekao ugovor kod optime i sad sam sklopio preko telefona još na 2 godine i uzeo sam 20Mbps paket internet+telefon (O2 paket),a prije sam imao isto O2 paket samo sto je brzina bila 4Mbps.

    Ženska na telefonu je muljala nešto u vezi routera...da mogu dobiti i ne dobiti novi router..trenutni router je deklariran na 54Mbps i ima wifi 802.11b+g što je već dosta zastarjelo i ima manji dublo manji range od wifi-a sa 802.11n...

    Nebi mi trebali dati novi router?Kod optime sam već 4 godine..
     
    0 0 hvala 0
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Optima telekom internet
    Nece ti dat novi dok god ovaj radi, zato prijavi kvar da ti wifi ne radi i dobijes novi.
    Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
    8 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Optima telekom internet

    A nece oni to nekako provjeriti?:P

    Tj. stari ruter cu morat vratiti?

    Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 19:19 (Zumzum90).
    11 godina
    neaktivan
    offline
    Optima telekom internet

    ako ti nedaju novi ruter odi od njih,svi su isti oni,nike razlike jer svi muljaju

    dajac
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice