Kupovina routera

poruka: 11
|
čitano: 5.184
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kupovina routera

Pozdrav! Odlučio sam se na kupnju routera. Na Iskonu sam i oni su (kao i svi ostali provideri iz Lijepe naše) poznati po zastarjeloj i polupotrganoj opremi koju daju.

 

Trenutno imam njihov Siemens SX763 i u zadnje vrijeme imam gomile problema s njim. Mislio sam uzeti neki router (sa wirelessom naravno) za kojih 200-250kn. Ne želim davati previše novca i mislim da je to OK svota za kućni router.

 

E sad me zanima par stvari:

1.Kada ga kupim, trebam li unositi posebne postavke u njega ili je "više-manje plug and play"

2.Ako moram, što i kako trebam napraviti

3.Molio bih da mi preporučite dobar router u rangu 200-250kn

 

Hvala unaprijed. Stvarno sam slab sa znanjem iz mrežne opreme tako da se ispričavam pošto je "noob" pitanje, al jbga. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupovina routera

Ja sam od nedavno vlasnik NETGEAR WNR612v3. Mogu reći da je veoma dobar. Probija armirani beton nekoliko spratova i veoma ga je jednostavno konfigurirati.

12 godina
offline
Re: Kupovina routera
phoenix2003 kaže...

Ja sam od nedavno vlasnik NETGEAR WNR612v3. Mogu reći da je veoma dobar. Probija armirani beton nekoliko spratova i veoma ga je jednostavno konfigurirati.

Baš ih i nema u Hrvatskoj... Meni se sviđa D-Link DIR-605L. Ima dvije goleme antene (super mi to dođe pošto koristim wireless na srednjoj udaljenosti. A i D-Linku vjerujem. jel znaš ti šta o tom routeru?

14 godina
offline
Kupovina routera

Ne, na žalost ali znam da je D-link prilično dobar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina routera

Može lock

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina routera

kakav lock??? prije locka javi dojmove

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina routera

Neću uzimat router, jer je problem u modemu, ne u samom routeru. tako da bi me novi router/modem koštao minimalno 400kn, što mi se ne isplati... Tražit ću novi od iskona pa ću možda imati sreće sa novim koji mi daju...

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina routera

a što si očekivao? kvalitetna mrežna oprema nije jeftina ali je kvalitetna. stavi tvornički software, možda pomogne

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupovina routera

Zvao sam iskon i oni su stavili prije par dana. Danas sam ih zvao da obavimo naprednu dijagnostiku mreže i na kraju su ustanovili da mi je sestra na svom kompu bobrala virus koji guta brzinu mreže, tako da nije do modema (kako su mi prvo rekli)

12 godina
offline
Re: Kupovina routera
phoenix2003 kaže...

Ja sam od nedavno vlasnik NETGEAR WNR612v3. Mogu reći da je veoma dobar. Probija armirani beton nekoliko spratova i veoma ga je jednostavno konfigurirati.

Pozdrav. Preko B-neta imam 3D paket. Ruter nema WLAN iako na kutiji piše "INTEGRATED VOIP MODEM & WIRELESS GATEWAY". U redu, nisam ni ugovorio Wi-Fi s njima a majstor je, čini se, donio modem u prvoj kutiji koju je našao pri ruci.

E sad, ja bih stavio Wi-Fi ruter koji kao što si rekao probija armirani beton. Ima li tih rutera da može i telefonska linija preko njih a da mogu npr u podrumu čačkati po netu (ruter je na katu, riječ je o kući katnici). Dakle, signal treba proći kroz dvije betonske "deke". Ruter je na katu, telefon u prizemlju a ja bi po ljeti pobjegao u podrum s nekakvim tabletom. {#}

Ne uzdam se u B-netov modem koji bi mi ponudili u slučaju da ih zatražim to.

Cijena od 300-400 kn bi bila prihvatljiva. Ili niža, ofkors.

Hvala.

 

EDIT: Na netu ne nalazim modem/ruter koji bi bio Wi-Fi a da preko njega ide i telefon. Možda se to da riješiti razdjelnikom pa da imam dva modema?

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 6:48 (Spiridon).
13 godina
offline
Re: Kupovina routera
Spiridon kaže...

Pozdrav. Preko B-neta imam 3D paket. Ruter nema WLAN iako na kutiji piše "INTEGRATED VOIP MODEM & WIRELESS GATEWAY". U redu, nisam ni ugovorio Wi-Fi s njima a majstor je, čini se, donio modem u prvoj kutiji koju je našao pri ruci.

E sad, ja bih stavio Wi-Fi ruter koji kao što si rekao probija armirani beton. Ima li tih rutera da može i telefonska linija preko njih a da mogu npr u podrumu čačkati po netu (ruter je na katu, riječ je o kući katnici). Dakle, signal treba proći kroz dvije betonske "deke". Ruter je na katu, telefon u prizemlju a ja bi po ljeti pobjegao u podrum s nekakvim tabletom. {#}

Ne uzdam se u B-netov modem koji bi mi ponudili u slučaju da ih zatražim to.

Cijena od 300-400 kn bi bila prihvatljiva. Ili niža, ofkors.

Hvala.

 

EDIT: Na netu ne nalazim modem/ruter koji bi bio Wi-Fi a da preko njega ide i telefon. Možda se to da riješiti razdjelnikom pa da imam dva modema?

Modem već imaš i to kabelski. Ne znam baš da bi stvar funkcionirala da ga samo tako zamijeniš. Kod zamjene trebaš voditi računa o tome da tvoj router mora imati kabelski priključak (koaksijalni kabel). Moj prijedlog ti je da pogledašovu temu u kojoj je vlad0 sve lijepo objasnio.

Stručnjak za odmaganje...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice