Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.186
|
čitano: 2.461.533
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Evo nas opet na mjerenju…malo o parama,malo o mjerenju..pa snobovi..elitisti…
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 14:52 (volegradele).
Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Hitachi HMA 9500 MKII, izlazno pojačalo - Osvrt


Evo opet jednog teškaša ona probi.

 

I opet jednog "ničvrednega" testa kako bi rekao gost iz Dežele.


Prvi ili jedan od prvih izlaza sa MOSFET tranzistorima (Hitachijevim, naravno). Napravljen vrlo kvalitetno, u (po meni) bezvremenski funkcionalnom dizajnu.


Uvjerljivih 120 W, sa dva velika trafoa i dovoljno kapaciteta elektrolita u cca 30 kg težine.

Hvala Bogu, ima čvrste ručke za nošenje.


Pojačalo je servisirano (vidi sliku bez poklopca).
Kod normalne glasnoće sam izmjerio cca 122 W potrošnje iz mreže.
Mjerio sam i još nešto, ali neću o tome....


Ostale specifikacije su u linku ispod.

 

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Hitachi_HMA-9500_II


Spojio sam ga na Vandersteen zvučnike.


Dakle, Hitachi zvuči i bolje nego što sam očekivao !
Prije svega amp sa izraženim detaljima, a da opet to ne ide u sferu prevelike "analitičnosti" i napora.
Otvoren zvuk.
Možda (malo samo) "svjetlijeg" karaktera ( u usporedbi sa Pass Aleph 5 Cl.).

Ima dosta izražen punch u zvuku.


Bas je čvrst, snažan, primjerene dubine, ukratko vrlo dobar.
Dakle, amp čvrsto drži Vandersteene za Cojones...i ne pušta !


Srednji spektar je baš kako se šika,; slušljiv, tečan, nenaporan za duže slušanje.
Pavarottijev vokal je odsviran s dobrim timbrom, isto kao i od Josipe Lisac, Nine Simone itd.
Gitarski rifovi Marka knopflera, E. Claptona, B.B. Kinga su baš onako kako (meni) paše.
G. Bogany sa Chopinom je vrlo lijepo slušati, a i Beethovenove simfonije nisu zadavale problema za izvođenje.


Visoki spektar je bez ikakvih ekscesa glede sibilanata i sličnih kerefeka.
Ne napadno već uvjerljivo, dovoljno zvonko i rezolutno.


Dakle, Hitachi nije nimalo lošiji od Aleph 5, pače.
Tu su negdje i sada je samo na tome kakav se zvuk nekome dopada.
Hitachi je malo svjetlijeg zvuka, sa možda malo više puncha, a Pass bi nekima zvučao malo "uglađenije" i "toplije".
I Pass ima možda malo veću pozornicu.
Ali, to nisu velike razlike.


Zbog takvog karaktera možda i Hitachiju paše dobro cijevni preamp Audio Note.
A kako imam za isprobati i jedan SS preamp, kasnije ću zaključiti to sa sinergijom.


Zaključno, odlično izlazno pojačalo !
Vrlo "uvjerljivog" zvuka, s odličnom kontrolom zvučnika i sa izbalansiranim zvukom u cijelom spektru.


SUSTAV:
Zvučnici: Vandersteen 2CE Signature
Zvučnički kabel: moj DIY OFC Cotton, bakreni
Preamp: Audio Note M2 Phono
Izlaz: Hitachi HMA 9500 MKII
Interkonekt: Sumić Ultra 3 RCA, Supra XLR
Transport: PC Lenovo, Roon
DAC: Musician Draco
USB kabel : Sumić Black Hole
Strujni kabeli: svi moji DIY Cotton SC, bakreni.
Rack: Breza špera
Baze: Breza špera, podloške Kolar prokrom


LP svima !

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 14:58 (analogni).
 
6 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Slusanje preko slusalice ima svoje čari ali nikako mi ne moze zamijenit dobro slozen stereo sistem i ti u sweetspotu!
AUDIOFIL
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Za parsto eura možemo dobiti ono za što bi u sferi zvučnika trebali ulupati više (ako ne i desetaka) tisuća € te imati potpuno akustično tretiranu sobu sa više subova i punokrvnim DSP rješenjem.

 

 Ovo je glupost. Prvo ako netko želi savršenu sobu taj neće "ulupati" više tisuća eura već će ih potrošiti od gušta i neće zažaliti jer će dobiti savršeno ozračje di će mu sustav disati punim plućima. Drugo... ako ima savršeno tretirani prostor onda mu uz vrhunske zvučnike neće trebati dsp, sub ili sl. pizdarije.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
notloB kaže...
Master Mariner kaže...
Slušaj ti… ko se ovdje ikad kurčio sa svojom opremom, hvalio koliko je potrošio? Problem je u bezveznjacima poput tebe, mewcorea koji stvaraju problem di ga nema samo da unesu nemir. Ja sam svojedobno pokazao što imam i svatko je imao uvid u to koliko sam potrošio, ali nikad to nisam spomenuo niti naglašavao niti sam se sprdao s onima koji ne bi dali više od sto eura za headamp. Isto vrijedi i za druge kolege. Di si ti to pročita da se kolega farabuto hvalio time koliko je dao za svoje nove zvučnike? Vi samo želite one koji potroše malo više SVOJIH novaca prikazati kao bolesnike. Meni je to patologija jer otkud ti pravo na takav način komentirati nečije trošenje love koja s tobom veze nema. To je bolesno, neodgojeno, bezobrazno.

 Ne samo lovom nego i viskijem i kubanskim cigarama, nema stranice na kojoj nije postao svoju precijenjenu audio opremu, već mi se povraća od njegovog dnevnog boravka i omalenog televizora okruženog predimenzioniranim audifilskim sranjima, to već graniči s patologijom... dovoljno je pak da farabuto upiše novog stanovnika svoje audiofilske kolekcije pa da vidimo koliko je za njega izdvojio, za dobar dio vas ova tema postoji samo kao shite stejdž za iskenjavanje ultraskupim glupostima, na njoj već dugo nema ničeg pametnog, nečega što bi normalna osoba iz stvarnog svijeta u biti kupila, nema best buy komponenti kao po ostalim hw temama, samo ekstraluksuzno smeće za preserans... Ovu temu treba odovesti u normalne gabarite, u kojoj će se predlagati, raspravljati o uređajima za normalne ljude a ne o egzibicijama za bolesnike koji osim audiofilije ne vide ništa drugo u životu...

Rečenice poput "Ništa nije previše za dobar zvuk !" su iskaz mraka u glavi pojedinaca koji su temu odveli u bolest audiofilstva.

 Čekaj dječače, ako si toliko jalan i bijesan onda koji penis čitaš, što jednostavno ne otfikariš odavde nego ostaješ i prosipaš svoj iskompleksirani otrov. Sramotno je kako etiketiraš čovjeka kojeg uopće ne poznaš i trkeljaš laži o farabutu koji nikad nije rekao koliko je nešto platio što samo govori o tvom odgoju i osobi. 

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
notloB kaže...
Master Mariner kaže...
Slušaj ti… ko se ovdje ikad kurčio sa svojom opremom, hvalio koliko je potrošio? Problem je u bezveznjacima poput tebe, mewcorea koji stvaraju problem di ga nema samo da unesu nemir. Ja sam svojedobno pokazao što imam i svatko je imao uvid u to koliko sam potrošio, ali nikad to nisam spomenuo niti naglašavao niti sam se sprdao s onima koji ne bi dali više od sto eura za headamp. Isto vrijedi i za druge kolege. Di si ti to pročita da se kolega farabuto hvalio time koliko je dao za svoje nove zvučnike? Vi samo želite one koji potroše malo više SVOJIH novaca prikazati kao bolesnike. Meni je to patologija jer otkud ti pravo na takav način komentirati nečije trošenje love koja s tobom veze nema. To je bolesno, neodgojeno, bezobrazno.

 Ne samo lovom nego i viskijem i kubanskim cigarama, nema stranice na kojoj nije postao svoju precijenjenu audio opremu, već mi se povraća od njegovog dnevnog boravka i omalenog televizora okruženog predimenzioniranim audifilskim sranjima, to već graniči s patologijom... dovoljno je pak da farabuto upiše novog stanovnika svoje audiofilske kolekcije pa da vidimo koliko je za njega izdvojio, za dobar dio vas ova tema postoji samo kao shite stejdž za iskenjavanje ultraskupim glupostima, na njoj već dugo nema ničeg pametnog, nečega što bi normalna osoba iz stvarnog svijeta u biti kupila, nema best buy komponenti kao po ostalim hw temama, samo ekstraluksuzno smeće za preserans... Ovu temu treba odovesti u normalne gabarite, u kojoj će se predlagati, raspravljati o uređajima za normalne ljude a ne o egzibicijama za bolesnike koji osim audiofilije ne vide ništa drugo u životu... Rečenice poput "Ništa nije previše za dobar zvuk !" su iskaz mraka u glavi pojedinaca koji su temu odveli u bolest audiofilstva.

 Danas je razina tolerancije nešto niža? :) Kad kreneš od spoznaje da je ovo samo jedna tema na forumu a ne cijeli forum, bit će ti jasnije. Na specijaliziranim HiFi forumima su teme obično odvojene u podforume tipa DIY, high end, i slično. Pa je lakše izbjeći teme koje te u principu ne interesiraju. Ovdje je tema "all in one", i za očekivati je da će se spominjati razne cjenovne kategorije. Ako te ne interesira, preskočiš te postove i čekaš nešto što će te interesirati. Recimo, zašto ne pitaš što te interesira točno? Vjerujem da ima ljudi koji su spremni odgovoriti ti.

 Normalno da bi mu odgovorili... prvi djigibao, ali ne... taj lik želi da se ove njemu gadljive teme skroz eliminiraju i da on zavlada sa svojim sranjima.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
 

 

Ja sam pitao za preporuku dac/ampa za sluške i dobio krpu preporuka od jeftinijih do skupljih, pogledao sam ih sve, provjerio recenzije i iskustva drugih i dobio zapravo hrpu informacijak oje prije nisam znao jer nisam bio puno u doticaju  dac/amp opcijama za slušalice, sad znam na što pripaziti, i što bi otprilike želio. 

 pokazivanja nego jer to volim i radim za sebe. I vjerujem da je kod večine tako. 

 

 

 

 Zaboravio sam preporučiti Teac UD 505X. Mariner i ja ga imamo. Meni je kao dac jako dobar i ne vidim ga potrebu mijenjati. Sa slušalicama  nemam iskustva jer ih ne posjedujem ali kažu da je odličan za to. 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Jesi usporedio sam ili ti je Amir rekao kako zvuči? Jesu izobličenja dovoljno niska da ih ne čuješ kao što ni on nije čuo? I onda ne perporuča, po čemu? Po izobličenju koje ne čuje?

 

Ah, da. Taj narančasti led displej je odradio svoje...

Ne moraš meni pričati o razlikama transparentnih DAC-ova, ali kad već ovaj GD ima raskošan zvuk u segmentima... 

Deckard
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Sil kaže...

 Kad već spominješ prednosti, zašto ne spomenuti i najbitniji nedostatak takvog načina slušanja?

 

As expected of in-ear headphones, their passive soundstage is bad. Activating the outer ear is a key component of creating an immersive soundstage experience, but these headphones don't do that by design. As a result, their soundstage sounds closed-off, unnatural, and small. Sound seems to come from inside your head rather than from speakers placed in the room around you.

Tako je, kad je izvor zvuka doslovno nekoliko cm od bubnjiča soundstage će biti manji nego kad slušamo izvor koji se nalazi van glave.

No i tu imamo varijacije pošto postoje zatvorene, poluotvorene i otvorene in ear sluške koji radi svojih psihoakustičnih svojstava daju percepciju više ili manje šire zvučne pozornice.

Niti na jednima neće biti široka kao na zvučnicima jer radi fizike stvari niti ne može biti, no to definitivno nije nešto što tražim kad npr. slušam glazbu u parku ili ulici.

 

Moderni IEMovi koriste drivere sa membranom za bass(kao portani subwooferi npr), a više balansiranih armatura za midrange i treble te imaju posebno modeliran interijer za eliminiranje rezonanca što daje fenomenalan layering tonova.

Dinamički driveri mogu biti od berilija i time postizati veliku rigidnost za izuzetno brz i dinamičan bas, a balansirane armature pozicinorane na samom ulazu u slušalice te time potpuno eliminirati ikakve refleksije.

U zadnjih je desetak godina tu bilo puno više napretka nego u svijetu zvučnika i pravo je čudo što se danas može doslovno nositi u đepu.

 A je ga turpijaš. Nemaš pravu pozornicu kao sa zvučnicima, a to je bitni segment pri ocjenjivanju zvuka. Zvučnici su ispred i odatle dolazi zvuk kako je pri snimanju i zamišljeno. Da su slušalice referenca onda bi zvučnike komodno mogli stavit bočno od nas.

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Šteta što je rasprava na ovom forumu otišla u negativnost. Ja bi to čak nazvao obrnutim rasizmom u audio smislu. Cijene nisu problem već ponajprije samo nepoznavanje srži što se htjelo kazati. Međutim neke osobe niti žele niti mogu shvatiti. 

Ps,

čovječe sa Šolte, stani malo na loptu, razmisli. Za tebe ima nade. Nemoj da te preuzme tamna strana. Nije stvar u cijenama komponenti...

 
5 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...
Just Outlaw kaže...

Jesi usporedio sam ili ti je Amir rekao kako zvuči? Jesu izobličenja dovoljno niska da ih ne čuješ kao što ni on nije čuo? I onda ne perporuča, po čemu? Po izobličenju koje ne čuje?

 

Ah, da. Taj narančasti led displej je odradio svoje...

Ne moraš meni pričati o razlikama transparentnih DAC-ova, ali kad već ovaj GD ima raskošan zvuk u segmentima... 

 Pa pitam te jer sam ja čuo oba, vidio i probao oba. Jesi ti ili mišljenje baziraš samo na onome što je netko drugi napisao i rekao?

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...
Pixel kaže...
 

 

Ja sam pitao za preporuku dac/ampa za sluške i dobio krpu preporuka od jeftinijih do skupljih, pogledao sam ih sve, provjerio recenzije i iskustva drugih i dobio zapravo hrpu informacijak oje prije nisam znao jer nisam bio puno u doticaju  dac/amp opcijama za slušalice, sad znam na što pripaziti, i što bi otprilike želio. 

 pokazivanja nego jer to volim i radim za sebe. I vjerujem da je kod večine tako. 

 

 

 

 Zaboravio sam preporučiti Teac UD 505X. Mariner i ja ga imamo. Meni je kao dac jako dobar i ne vidim ga potrebu mijenjati. Sa slušalicama  nemam iskustva jer ih ne posjedujem ali kažu da je odličan za to. 

 Točno, odličan je i guta sve impedancije i osjetljivosti bez problema. Ali ti nemaš problema sa susjedima pa ti slušalice ne trebaju. Posveti se u potpunosti svojim prelipim monstrumima.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jebga, za mene nema nade.....

 

Mene je odavno prevagnulo.

 

Nema već duže kolege s cigarama (i nisu kubanske, već tamo negdje blizu), al ionak nije to za mene seljačinu.

 

Whisky (bez "e") imam, ali mi je bolja domaća Viliamovka ili prava šljiva.

 

Tješim se jedino sa slušanjem Vinatage skalamerije.

 

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Jebga, za mene nema nade.....

 

Mene je odavno prevagnulo.

 

Nema već duže kolege s cigarama (i nisu kubanske, već tamo negdje blizu), al ionak nije to za mene seljačinu.

 

Whisky (bez "e") imam, ali mi je bolja domaća Viliamovka ili prava šljiva.

 

Tješim se jedino sa slušanjem Vinatage skalamerije.

 

 A briga te, vintage skalamerija ionako ne mjeri dobro .

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nisam baš nešto mjerio, ali sam iskustveno "izmjerio" težinu iste.

 

Ako dostatno ne čučneš i ne napneš mišiće na leđime, može biti veselo.
Ali srećom, ima te ručke sprijeda i straga pa to olakšava posao.

 

Inaće se slušanju kvalitetne Vintage opreme veselim i više nego one današnje.
Jer se (većinom) vrlo ugodno iznenadim kako to dobro zvuči.
Kako to....kako to.....

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa jednostavno je u stvari. Moderne komponente imaju moderni, napucan zvuk, pun detalja koji nakon nekog vremena jako zamara. Vintage u suprotnosti tome zvuči puno opuštenije, prirodnije. No, kako tko voli .

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 16:48 (Just Outlaw).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da.
Netko tko se iole kuži u HiFi, može danas sa robom iz SH ponude relativno jeftino složiti sustav koji će dobro zvučati.

 

To doduše traži malo više strpljenja i traženja i treba imati spremnu lovu kada iskrsne prava prilika.

 

Onaj tko nije previše zahtjevan ne treba ulagati tisuće € u solidan zvuk.

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
deckard kaže...
Just Outlaw kaže...

Jesi usporedio sam ili ti je Amir rekao kako zvuči? Jesu izobličenja dovoljno niska da ih ne čuješ kao što ni on nije čuo? I onda ne perporuča, po čemu? Po izobličenju koje ne čuje?

 

Ah, da. Taj narančasti led displej je odradio svoje...

Ne moraš meni pričati o razlikama transparentnih DAC-ova, ali kad već ovaj GD ima raskošan zvuk u segmentima... 

 Pa pitam te jer sam ja čuo oba, vidio i probao oba. Jesi ti ili mišljenje baziraš samo na onome što je netko drugi napisao i rekao?

Daj mi se skini s tom spikom "jesi probao". Već sam pisao negdje ranije da budala uči na svojim greškama. Naravno da nisam sam usporedio kad je to obavio "mernik". Kaj misliš da doma skupljam svaki DAC koji izađe? Koji je smisao uspoređivati mjereno transparentne DAC-ove kako zvuče? Pokupovao sam si DAC-ove koje je mernik izmjerio transparentnima i svi sviraju točno kako ih je i recenzirao. GD mi ne bi palo na pamet kupovati za te novce bio on 100x dovoljno transparentan, ne znam pored svega drugoga za 5-10x manje novce kakvog ima smisla taj uređaj? Meni škole dosta. Hoćeš možda reći da Amir nije dovoljno dobra referenca? Jesu uređaji dovoljno transparentni na mjerenjima? Meni jesu. Dovoljno da znam što očekivati od DAC-a kad bih ga išao kupovati. Kaj si se zakačio na mene, jer sam rekao da čuje izdistorzirane uređaje ako čuje razliku? Ja uopće ne mislim da ima razlike u zvuku među tim uređajima ako aludiraš na to, reagirao sam na glupost tipa "raskošan zvuk u segmentima". Možda nisam shvatio kaj je htio reći s raskošnim zvukom u segmentima. Jesi možda ti čuo razliku među njima? Ajd baš me zanima dal si ti čuo razliku kad si ih uspio čuti oba.

Deckard
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Jebga, za mene nema nade.....

 

Mene je odavno prevagnulo.

 

Nema već duže kolege s cigarama (i nisu kubanske, već tamo negdje blizu), al ionak nije to za mene seljačinu.

 

Whisky (bez "e") imam, ali mi je bolja domaća Viliamovka ili prava šljiva.

 

Tješim se jedino sa slušanjem Vinatage skalamerije.

 

 Samo ti nastavi kao do sada. Ima nas koji će te i dalje čitat. 

 

P.S. Meni trenutno odgovara bićerin Teranina uz slušanje. Samo bićerin. Više bi bilo opasno.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nisi pogledao onaj video?
 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa taj Amir sigurno nije referenca kad ima toliko kontroverzi oko sebe. Nikada nije mjerio i prikazao rezultate svojih Mark Levinsona. Pitam se zašto.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Možda je razlog tome što se U krivuljom nastoji na brzinu impresionirati publiku, a računa se na to da suvremeni čovjek sve manje vremena izdvaja na slušanje pa ga takva zvučna agresija u kratkom vremenu ne stigne umoriti.

2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

 Čekaj dječače, ako si toliko jalan i bijesan onda koji penis čitaš, što jednostavno ne otfikariš odavde nego ostaješ i prosipaš svoj iskompleksirani otrov. Sramotno je kako etiketiraš čovjeka kojeg uopće ne poznaš i trkeljaš laži o farabutu koji nikad nije rekao koliko je nešto platio što samo govori o tvom odgoju i osobi. 

 Niti čitati ne znaš, ja želim da ti otfikariš i da temu preuzmu normalni ljudi a da ti i slični s elitističkim sranjima prijeđete u temu za duševne bolesnike i njihove navijače... i što sad hoćeš, vrijeđati se, eto mama ti je dječak, sad si dobio svoje.

Master Mariner kaže...
Normalno da bi mu odgovorili... prvi djigibao, ali ne... taj lik želi da se ove njemu gadljive teme skroz eliminiraju i da on zavlada sa svojim sranjima.

 Šta imaš pamćenje krtice? Nisi li mi ti preporučio dac/amp na moj upit... uopće ne želim da se eliminira tema već audiofilska sranja koja su potrebna jedino za daljnji razvoj bolesti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 17:17 (notloB).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Hitachi HMA 9500 MKII, izlazno pojačalo - Osvrt


Evo opet jednog teškaša ona probi.

 

I opet jednog "ničvrednega" testa kako bi rekao gost iz Dežele.


Prvi ili jedan od prvih izlaza sa MOSFET tranzistorima (Hitachijevim, naravno). Napravljen vrlo kvalitetno, u (po meni) bezvremenski funkcionalnom dizajnu.


Uvjerljivih 120 W, sa dva velika trafoa i dovoljno kapaciteta elektrolita u cca 30 kg težine.

Hvala Bogu, ima čvrste ručke za nošenje.


Pojačalo je servisirano (vidi sliku bez poklopca).
Kod normalne glasnoće sam izmjerio cca 122 W potrošnje iz mreže.
Mjerio sam i još nešto, ali neću o tome....


Ostale specifikacije su u linku ispod.

 

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Hitachi_HMA-9500_II


Spojio sam ga na Vandersteen zvučnike.


Dakle, Hitachi zvuči i bolje nego što sam očekivao !
Prije svega amp sa izraženim detaljima, a da opet to ne ide u sferu prevelike "analitičnosti" i napora.
Otvoren zvuk.
Možda (malo samo) "svjetlijeg" karaktera ( u usporedbi sa Pass Aleph 5 Cl.).

Ima dosta izražen punch u zvuku.


Bas je čvrst, snažan, primjerene dubine, ukratko vrlo dobar.
Dakle, amp čvrsto drži Vandersteene za Cojones...i ne pušta !


Srednji spektar je baš kako se šika,; slušljiv, tečan, nenaporan za duže slušanje.
Pavarottijev vokal je odsviran s dobrim timbrom, isto kao i od Josipe Lisac, Nine Simone itd.
Gitarski rifovi Marka knopflera, E. Claptona, B.B. Kinga su baš onako kako (meni) paše.
G. Bogany sa Chopinom je vrlo lijepo slušati, a i Beethovenove simfonije nisu zadavale problema za izvođenje.


Visoki spektar je bez ikakvih ekscesa glede sibilanata i sličnih kerefeka.
Ne napadno već uvjerljivo, dovoljno zvonko i rezolutno.


Dakle, Hitachi nije nimalo lošiji od Aleph 5, pače.
Tu su negdje i sada je samo na tome kakav se zvuk nekome dopada.
Hitachi je malo svjetlijeg zvuka, sa možda malo više puncha, a Pass bi nekima zvučao malo "uglađenije" i "toplije".
I Pass ima možda malo veću pozornicu.
Ali, to nisu velike razlike.


Zbog takvog karaktera možda i Hitachiju paše dobro cijevni preamp Audio Note.
A kako imam za isprobati i jedan SS preamp, kasnije ću zaključiti to sa sinergijom.


Zaključno, odlično izlazno pojačalo !
Vrlo "uvjerljivog" zvuka, s odličnom kontrolom zvučnika i sa izbalansiranim zvukom u cijelom spektru.


SUSTAV:
Zvučnici: Vandersteen 2CE Signature
Zvučnički kabel: moj DIY OFC Cotton, bakreni
Preamp: Audio Note M2 Phono
Izlaz: Hitachi HMA 9500 MKII
Interkonekt: Sumić Ultra 3 RCA, Supra XLR
Transport: PC Lenovo, Roon
DAC: Musician Draco
USB kabel : Sumić Black Hole
Strujni kabeli: svi moji DIY Cotton SC, bakreni.
Rack: Breza špera
Baze: Breza špera, podloške Kolar prokrom


LP svima !

 

ELAC nije bio na testu?

Nije valjda vec odleprsao?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nije.

Sad dolazi na red ! 

 
5 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Uzalud, ali nebitno. Ne postojiš. Idemo dalje. Kraj priče.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...
Just Outlaw kaže...
deckard kaže...
Just Outlaw kaže...

Jesi usporedio sam ili ti je Amir rekao kako zvuči? Jesu izobličenja dovoljno niska da ih ne čuješ kao što ni on nije čuo? I onda ne perporuča, po čemu? Po izobličenju koje ne čuje?

 

Ah, da. Taj narančasti led displej je odradio svoje...

Ne moraš meni pričati o razlikama transparentnih DAC-ova, ali kad već ovaj GD ima raskošan zvuk u segmentima... 

 Pa pitam te jer sam ja čuo oba, vidio i probao oba. Jesi ti ili mišljenje baziraš samo na onome što je netko drugi napisao i rekao?

Daj mi se skini s tom spikom "jesi probao". Već sam pisao negdje ranije da budala uči na svojim greškama. Naravno da nisam sam usporedio kad je to obavio "mernik". Kaj misliš da doma skupljam svaki DAC koji izađe? Koji je smisao uspoređivati mjereno transparentne DAC-ove kako zvuče? Pokupovao sam si DAC-ove koje je mernik izmjerio transparentnima i svi sviraju točno kako ih je i recenzirao. GD mi ne bi palo na pamet kupovati za te novce bio on 100x dovoljno transparentan, ne znam pored svega drugoga za 5-10x manje novce kakvog ima smisla taj uređaj? Meni škole dosta. Hoćeš možda reći da Amir nije dovoljno dobra referenca? Jesu uređaji dovoljno transparentni na mjerenjima? Meni jesu. Dovoljno da znam što očekivati od DAC-a kad bih ga išao kupovati. Kaj si se zakačio na mene, jer sam rekao da čuje izdistorzirane uređaje ako čuje razliku? Ja uopće ne mislim da ima razlike u zvuku među tim uređajima ako aludiraš na to, reagirao sam na glupost tipa "raskošan zvuk u segmentima". Možda nisam shvatio kaj je htio reći s raskošnim zvukom u segmentima. Jesi možda ti čuo razliku među njima? Ajd baš me zanima dal si ti čuo razliku kad si ih uspio čuti oba.

 Čuo sam razliku. Meni je poprilična. Taj Topping E30 da košta nekih 10-30€ bio bi ok, ovako u rangu do nekih 120€ ima puno, puno boljih opcija (koje mjere jednako dobro :)). Uglavnom, taj Topping posebno je bio uspoređivan s drugim dacom koji ima jednako dobra mjerenja (i jednaku cijenu) no za razliku od tog drugog koji je baš fino uvlačio u glazbu, slušati preko Toppinga je bilo poprilično naporno. 

No šta sad? To je moje mišljenje i taj Topping ne bih više koristio ni u sistemu sa slušalicama.

14 godina
moderator
offline
Vaš audio kutak

Ili rapravljajte pristojno ili ćemo zaključat temu i podijeliti kartone...vaš izbor!

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
XXX-Man kaže...

Ili rapravljajte pristojno ili ćemo zaključat temu i podijeliti kartone...vaš izbor!

 Mislim da je pretjerano da se zaključa tema. Kartoni...može

Lp

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Balansirana (XLR) ili RCA analogna veza između komponenti ?

 

Mnogi tvrde da nema razlike u kvaliteti zvuka između ova dva načina spajanja.


Balansirana veza ne podliježe toliko smetnjama i može se koristiti za veće dužine kabela (u studiju i sl.).
Ali ima smisla samo ako su oba uređaja koja se povezuju full balansiranog ustroja. Razni adapteri/adapter kabeli tu baš ne pomažu.
Neki također tvrde da je kod XLR veze manji utjecaj kvalitete izrade kabela (materijala i sl.) na kvalitetu zvuka.

 

RCA veza je dosta više zastupljena, a skoro većina uređaja ima samo tu vrstu  analogne konekcije.
Nakon zvučničkih kabela, možda ovdje i najviše na zvuk utjeće materijal vodića, geometrija upleta, dialektrik i kvaliteta konektora.

Kakvo je vaše mišljenje o tome ?

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice