Kako smanjiti ping?

poruka: 64
|
čitano: 58.652
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Kako smanjiti ping?
Buffer Overflow kaže...

Kakva je svrha smanjivanja ping odnosno delay-a. To apsolutno nema veze s brzinom pristupa stranicama.

 

Apsolutno te nista nisam razumio.U prvoj recenici mislim da si htio napisati  upitnu recenicu pa se u tome slucaju stavi upitnik.Najbolje ti je da brzo uredis post jer te nitko nebu nista shvatio.

Batman je zakon!
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako smanjiti ping?
luckyluke kaže...
Buffer Overflow kaže...

Kakva je svrha smanjivanja ping odnosno delay-a. To apsolutno nema veze s brzinom pristupa stranicama.

 

Apsolutno te nista nisam razumio.U prvoj recenici mislim da si htio napisati  upitnu recenicu pa se u tome slucaju stavi upitnik.Najbolje ti je da brzo uredis post jer te nitko nebu nista shvatio.

Okey. Kakva je shvrha smanjivanja pinga? I ako misliš da ćeš promijeniti brzinu pristupanja internet stranicama time, e nećeš. :)

 

bolje?

-security expert-
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako smanjiti ping?
Ner0 kaže...

uzmi bolji net

Tako je nema šta...

15 godina
offline
RE: Kako smanjiti ping?
Buffer Overflow kaže...
luckyluke kaže...
Buffer Overflow kaže...

Kakva je svrha smanjivanja ping odnosno delay-a. To apsolutno nema veze s brzinom pristupa stranicama.

 

Apsolutno te nista nisam razumio.U prvoj recenici mislim da si htio napisati  upitnu recenicu pa se u tome slucaju stavi upitnik.Najbolje ti je da brzo uredis post jer te nitko nebu nista shvatio.

Okey. Kakva je shvrha smanjivanja pinga? I ako misliš da ćeš promijeniti brzinu pristupanja internet stranicama time, e nećeš. :)

 

bolje?

ne zanima mene web stranice nego COD4.dal ce se tamo ping smanjit?

 

EDIT:sta mislite dali je prosjecni ping na hrv.serverima 35 dobar ping?neznam zasto mi bolji net preporucujete kad je i ovaj dobar?

Batman je zakon!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 22:39 (luckyluke).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako smanjiti ping?

Veličina pinga može i uveliko ovisiti i o odzivu servera na kom igras....znaci nemora uvijek biti do tvoje int. veze.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako smanjiti ping?
luckyluke kaže...
Buffer Overflow kaže...
luckyluke kaže...
Buffer Overflow kaže...

Kakva je svrha smanjivanja ping odnosno delay-a. To apsolutno nema veze s brzinom pristupa stranicama.

 

Apsolutno te nista nisam razumio.U prvoj recenici mislim da si htio napisati  upitnu recenicu pa se u tome slucaju stavi upitnik.Najbolje ti je da brzo uredis post jer te nitko nebu nista shvatio.

Okey. Kakva je shvrha smanjivanja pinga? I ako misliš da ćeš promijeniti brzinu pristupanja internet stranicama time, e nećeš. :)

 

bolje?

ne zanima mene web stranice nego COD4.dal ce se tamo ping smanjit?

 

EDIT:sta mislite dali je prosjecni ping na hrv.serverima 35 dobar ping?neznam zasto mi bolji net preporucujete kad je i ovaj doba

 

 

Ak je 35, to je super....ako je 150, to vec nevalja

15 godina
offline
RE: Kako smanjiti ping?
The Wall kaže...

Za luckyluke:

 

Ako imaš modem sa bežićnim spajanjem na net rađe prebaci na žićni jer će ti igranje preko interneta biti puno bolje.

To preporučuju skoro svi proizvođači pc igara.

da li je to moguce?Plač

ja imam bezicni ruter Thompson st780 ,4 mbps/768 kbps vezu.ali sam spojen zicno.dali ce mi isto raditi kao na zicnom ruteru?

Batman je zakon!
14 godina
protjeran
offline
Kako smanjiti ping?

ping ti ovisi o njihovim serverima, a ne o tvojim postavkama kod kuće.

-security expert-
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako smanjiti ping?

molim vas odgovorite mi na ovaj zadnji post.to me zabrinjava...

Batman je zakon!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako smanjiti ping?
luckyluke kaže...

molim vas odgovorite mi na ovaj zadnji post.to me zabrinjava...

Koju brzinu imaš od svojeg ISP-a?

 

i prvo pitanje ti je odgovoreno.

-security expert-
15 godina
offline
Kako smanjiti ping?

Brzina mi je 4MBPS/768 KBPS...

Batman je zakon!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako smanjiti ping?
luckyluke kaže...

Brzina mi je 4MBPS/768 KBPS...

To je super. Problem je u njihovim serverima, tako da se ne brineš. Uglavnom ovisi o tipu servera, platformi koja je na njemu i naravno broj računala koji se spaja. Tu ti nema baš pomoći.

-security expert-
15 godina
offline
RE: Kako smanjiti ping?
luckyluke kaže...
The Wall kaže...

Za luckyluke:

 

Ako imaš modem sa bežićnim spajanjem na net rađe prebaci na žićni jer će ti igranje preko interneta biti puno bolje.

To preporučuju skoro svi proizvođači pc igara.

 

 

 

 

Meni na bezicnom ruteru imam 35 ping average hrv.serveri.da li bi na zicnom imao bolji ili si mislio da ce mi na bezicnom vise laggati??

 

 

 

 

Batman je zakon!
15 godina
offline
RE: Kako smanjiti ping?

Ping prvenstveno ovisi o udaljenosti pinganog računala.

Je, brzina veze igra svoju ulogu, ali ADSL je dovoljno brz da to ne ovisi o njemu (imao ti 4 MB/s ili 20 MB/s ping će u biti isti).

 

 

bug / google ping bug / google ping
Every hole is a goal!
15 godina
offline
Kako smanjiti ping?

e ljudi mozete mi samo jos odgovoriti na ovaj post koji je objavljen jučer u 22:42 i tema moze lock?

Batman je zakon!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako smanjiti ping?

itko?

Batman je zakon!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako smanjiti ping?
luckyluke kaže...
The Wall kaže...

Za luckyluke:

 

Ako imaš modem sa bežićnim spajanjem na net rađe prebaci na žićni jer će ti igranje preko interneta biti puno bolje.

To preporučuju skoro svi proizvođači pc igara.

da li je to moguce?Plač

ja imam bezicni ruter Thompson st780 ,4 mbps/768 kbps vezu.ali sam spojen zicno.dali ce mi isto raditi kao na zicnom ruteru?

Ako si spojen žicno onda je to dobro a za ping mozes još vidjet na speedtest.net meni uvijek bude 37.

I wake up in the morning ask my self is life worth of living or should i blast myself.
15 godina
offline
Kako smanjiti ping?

kada mjerim na speedtestu.net ping mi je 14-17Coola kada skidam full brzinom nejde preko 25 ali mi je naravno onda DL speed 2.5 mbps.

u svakom slucaju hvala na ovim odgovorima.

Batman je zakon!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako smanjiti ping?

Editovao sam svoj prvi post. Ako želite da smanjite ping, samo uradite po onome tutorijali i bit ce vam 30 ping na domacim serverima. Ja kuci imam 2mbps/256kbps i ping mi je stalno 30. Sa normalnim rateovima. ^^

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako smanjiti ping?
Buffer Overflow kaže...

Kakva je svrha smanjivanja ping odnosno delay-a. To apsolutno nema veze s brzinom pristupa stranicama.

 

Ima veze, ali prilikom surfanja to ne primjetiš jer nije toliko česta potreba za naizmjeničnim i preciznim prijenosima...

Tak je svejedno hoće li ti se web stranica učitat za 100ms ili 300ms (pretpostavimo da imaš dovoljno visoku brzinu pristupa)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2009 14:31 (D4RKL1NG).
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako smanjiti ping?
D4RKL1NG kaže...

Ima veze, ali prilikom surfanja to ne primjetiš jer nije toliko česta potreba za naizmjeničnim i preciznim prijenosima...

Tak je svejedno hoće li ti se web stranica učitat za 100ms ili 300ms (pretpostavimo da imaš dovoljno visoku brzinu pristupa)

Da ali to više nije ping. TCP protokol koristi 3-way hanshake tako da nema smisla pričati o pingu, jer je ping drugačiji. Ali dobro to su samo detalji.

Dakle kod pristupa web prvo šaljemo SYN paket, server odgovara (ako) sa SYN - ACK i na kraju se veza potvrđuje sa ACK. Potom slijedi prijenos podataka.

 

-security expert-
16 godina
neaktivan
offline
Kako smanjiti ping?

Sve je to ok... samo ljudi ovdje brkaju delay i ping (gdje je ping alat za dijagnostiku putem ICMP poruka)

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako smanjiti ping?

Da tzv round trip time.

Nema potpisa jer se egomaniaci odmah ljepe :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako smanjiti ping?

q : naime delim internet na dva kompjutera..e sada ja kada igram css i dok je on na kompu, ping mi ode u pm..ne mos igrat..pokusao sam da mu ogranicim brzinu, al ne ide..svejedno..jel postoji neko softversko resenje za ovako nesto ?..

Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Kako smanjiti ping?

Može li se to još ugasiti za manji ping?

12 godina
offline
Re: Kako smanjiti ping?
Dario Hruškar kaže...

Može li se to još ugasiti za manji ping?

 ping = udaljenost od servera prvo i prvenstveno

žica takodjer pomaze jer wifi ima uzasan packet loss i ne preporucam ikome ko igra ikakav multiplayer.

 

niš drugo nece pmoc više manje.

20 mjeseci
neaktivan
offline
Kako smanjiti ping?

Ok, a može li se jos nazvat HT da ugase Interleaving. I ako ga ugase hoće li se ping smanjiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako smanjiti ping?

mislim da je moguće samo na ADSLu dok na VDSLu nije ali nazovi i pitaj :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
20 mjeseci
neaktivan
offline
Kako smanjiti ping?

Upravo sam ih nazvao i rekli su da ne znaju što je Interleaving. Znate li koako da im to objasnim?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako smanjiti ping?
Dario Hruškar kaže...

Upravo sam ih nazvao i rekli su da ne znaju što je Interleaving. Znate li koako da im to objasnim?

Heh, nema ti HT to u treningu za agente SZK-a. Nazovi i traži da ti postave profil na DSLAM-u za gaming (s niskim pingom) ili pošalji pisani zahtjev, vjerujem da će ti to bolje proći. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice