Crysis 2

poruka: 5.925
|
čitano: 864.220
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Crysis 2

Igra je orginal.

 

Neki dan sam promijenio grafičku u Saphire 6970. Ne čujem da hlađenje radi pojačano kad igram radi. Kak da provjerim tepm i koja temperatura je loša? :-) I naravno kak da to popravim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
LOTROwannabe kaže...

Igra je orginal.

 

Neki dan sam promijenio grafičku u Saphire 6970. Ne čujem da hlađenje radi pojačano kad igram radi. Kak da provjerim tepm i koja temperatura je loša? :-) I naravno kak da to popravim?

Najlakse pomocu GPUZ-a. Pokreni ga i stavi kvacicu na "Continue refreshing this screen while GPU-Z is in the backround" :

15 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
LOTROwannabe kaže...

Igra je orginal.

 

Neki dan sam promijenio grafičku u Saphire 6970. Ne čujem da hlađenje radi pojačano kad igram radi. Kak da provjerim tepm i koja temperatura je loša? :-) I naravno kak da to popravim?

Ja preferiram Everest, samo ga skini i očitaj temperature komponenti.

 

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
15 godina
neaktivan
offline
Crysis 2

Inače imam dobro hlađenje. 4 ili 5 ventilatora kad se sve zbroji.

 

I kolika temp nije dobra? I što da radim ako utvrdim da prelazi limit temperature?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
LOTROwannabe kaže...

Inače imam dobro hlađenje. 4 ili 5 ventilatora kad se sve zbroji.

 

I kolika temp nije dobra? I što da radim ako utvrdim da prelazi limit temperature?

Tokom igranja preko 60ako nebi smjelo ako imaš dobro hlađenje.

Ako saznaš da je do toga nosi je tamo gdje si je uzeo.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2

I onda? Uzmem drugu or what?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
LOTROwannabe kaže...

I onda? Uzmem drugu or what?

Odneseš je da ti je servirisraju, boli te briga što će napravit, tebi je glavn oda bude popravljena čovječe.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2

Mislim želim reć možda nije problem u kartici.

 

AL vidjet ću prvo po ovome što ste napisali ekipo pa se javim! :-)

 

HVALA!

12 godina
offline
Crysis 2

Jel ima puno igrača na mp serverima? Mjenjam MW3 key za Crysis 2 pa me zanima. btw ima zainteresiranih za trade?

LOL EU Nordic and East: InvisoO
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
bullyq14 kaže...

Jel ima puno igrača na mp serverima? Mjenjam MW3 key za Crysis 2 pa me zanima. btw ima zainteresiranih za trade?

Ima, ali puno manje nego na MW3 serverima.

Al' neboj se, može se igrati.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
12 godina
offline
Re: Crysis 2

Ima laga, čitera i tih gluposti? Igrao sam jednom prilikom i svidjelo mi se. 

LOL EU Nordic and East: InvisoO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
thuglife kaže...
LOTROwannabe kaže...

Inače imam dobro hlađenje. 4 ili 5 ventilatora kad se sve zbroji.

 

I kolika temp nije dobra? I što da radim ako utvrdim da prelazi limit temperature?

Tokom igranja preko 60ako nebi smjelo ako imaš dobro hlađenje.

Ako saznaš da je do toga nosi je tamo gdje si je uzeo.

Evo nakon 45 minuta igre GPU je bio na 62 stupnja. Jel to ok? i nije se niš smrzlo. :-)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
LOTROwannabe kaže...

Evo nakon 45 minuta igre GPU je bio na 62 stupnja. Jel to ok? i nije se niš smrzlo. :-)

Ok je .

12 godina
neaktivan
offline
Crysis 2

I ja sam dobio priliku da odigram ovaj izvikani naslov no u konacnici nisam niti priblizno zadovoljan. Mnogo sam vise ocekivao od naslova koji je toliko obecavao.

 

Naime, stvar je u tome da je igra puna bugova, najveci bug u samoj igri je to sto ne mozes ubijati zarazene civile. A jos jedan bug koji sam primjetio tokom igranja je to da sam jednoga vojnika utjerao u kucu cijelu kucu izresetao mitraljezom te zatim unutra ubacio dvije bombe, nakon sto sam usao u kucu da vidim izmasakriranoga vojnika imao sam sta vidjeti... nikoga nije bilo!!! Zasto? Zasto jednostavno unutra nije lezao razneseni vojnik?

 

BUG!

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Crysis 2

Instalirao sam ovaj Blackfire Mod,mogu samo reci da igra puno bolje izgleda i puno fluidnije radi na istim postavkama.preporuka za sve,necete se pokajati.Kad sam vidio screenshotove bio sam skeptican,mislio sam popolovit ce fps-ove,instalirao mod,pokrenuo igru i odusevio se kako igra izgleda.Zanimljivo kako neki decko iz razonode uradi nesto bolje nego vojska masno placenih programera.Crytek ga treba definitivno zaposlit.

 

http://www.crydev.net/viewtopic.php?f=308&t=71027

 

Sad igra izgleda bolje sa extreme/ultra kombinacijom,objects,particles i shadows na extreme ostalo na ultra detaljima nego po def. crysis  ultra settingu  i sto je najbitnije klizi kao po loju+mogucnost savea na F5.Ni najmanji lag,stekanje,framedropovi isl. Svaka cast devoloperu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 1:00 (error_666).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Crysis 2

Kupio na Originu, instalirao, patchirao na 1.9 verziju, i nikako da igra radi glatko ni na najnižim postavkama.

 

Najniže postavke koje mi nudi su High, Motion Blur (ili tako nešto) je na off, i igra zatrza na svake 3-4 sekunde. Zauzeće ram-a 100%, kao i HDD-a.

 

Je li moguće da igra zahtjeva minimalno 3-4GB RAM-a za pokretanje na najnižim postavkama?

 

Imam 2GB RAM-a, C2D 3Ghz, i ATi HD 5670 1GB DDR5.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crysis 2
Ranko Kukumar kaže...

Kupio na Originu, instalirao, patchirao na 1.9 verziju, i nikako da igra radi glatko ni na najnižim postavkama.

 

Najniže postavke koje mi nudi su High, Motion Blur (ili tako nešto) je na off, i igra zatrza na svake 3-4 sekunde. Zauzeće ram-a 100%, kao i HDD-a.

 

Je li moguće da igra zahtjeva minimalno 3-4GB RAM-a za pokretanje na najnižim postavkama?

 

Imam 2GB RAM-a, C2D 3Ghz, i ATi HD 5670 1GB DDR5.

 

Us*ali su puno stvari u toj igri, a jedna od njih je i optimizacija na žalost. Više sam se iskreno zabavio sa editorom nego sa čitavom igrom.

I possess a skill to google.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Crysis 2
Ranko Kukumar kaže...

Kupio na Originu, instalirao, patchirao na 1.9 verziju, i nikako da igra radi glatko ni na najnižim postavkama.

 

Najniže postavke koje mi nudi su High, Motion Blur (ili tako nešto) je na off, i igra zatrza na svake 3-4 sekunde. Zauzeće ram-a 100%, kao i HDD-a.

 

Je li moguće da igra zahtjeva minimalno 3-4GB RAM-a za pokretanje na najnižim postavkama?

 

Imam 2GB RAM-a, C2D 3Ghz, i ATi HD 5670 1GB DDR5.

Možda nedostatak Ram-a ?

Meni je glatko radila na 4GB Ram-a i HD 5670 1GB DDR5!

I want to taste you but your lips are venomous poison!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
Ranko Kukumar kaže...

Kupio na Originu, instalirao, patchirao na 1.9 verziju, i nikako da igra radi glatko ni na najnižim postavkama.

 

Najniže postavke koje mi nudi su High, Motion Blur (ili tako nešto) je na off, i igra zatrza na svake 3-4 sekunde. Zauzeće ram-a 100%, kao i HDD-a.

 

Je li moguće da igra zahtjeva minimalno 3-4GB RAM-a za pokretanje na najnižim postavkama?

 

Imam 2GB RAM-a, C2D 3Ghz, i ATi HD 5670 1GB DDR5.

Ako ti je RAM na 100% zauzeća onda je to, zato ti i trzne svako toliko.

 

DX9 verzija je jako fino optimizirana, ja sam sa 6950 i Athlonom II X4 vrtio na 50-60 FPS na najvišim postavkama.

Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
12 godina
offline
Re: Crysis 2
ATiGamer kaže...

Ako ti je RAM na 100% zauzeća onda je to, zato ti i trzne svako toliko.

 

DX9 verzija je jako fino optimizirana, ja sam sa 6950 i Athlonom II X4 vrtio na 50-60 FPS na najvišim postavkama.

Optimizirana je dobro za jača i mainstream računala, ali za low end (u što moje spada) baš i ne. Zato i moraju postojat različite postavke kako bi se regulirala količina detalja i kako bi većina računala mogla pokretati igru.

 

Hebeš ti činjenicu da igra radi super na srednje jakim konfama, kada meni radi neigrivo na 640x480 i najnižim mogućim detaljima koje sam mogao spusitit. A ostale igre sve rade (neovisno o detaljima sad).

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
16 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
Ranko Kukumar kaže...

Kupio na Originu, instalirao, patchirao na 1.9 verziju, i nikako da igra radi glatko ni na najnižim postavkama.

 

Najniže postavke koje mi nudi su High, Motion Blur (ili tako nešto) je na off, i igra zatrza na svake 3-4 sekunde. Zauzeće ram-a 100%, kao i HDD-a.

 

Je li moguće da igra zahtjeva minimalno 3-4GB RAM-a za pokretanje na najnižim postavkama?

 

Imam 2GB RAM-a, C2D 3Ghz, i ATi HD 5670 1GB DDR5.

Najvjerojatnije zbog manjka RAM-a pa onda počne seliti na disk koji sve to do bola uspori. Još 2GB bi ti dobro došlo, al  ne isplati se uzimat ako ćeš ubrzo mijenjat konf. (Vjerojatno je DDR2 u pitanju pa i zato)

Inače Crysis nije blag prema low-end grafama. Kod mene je HD3850 na 1680x1050 i najnižim postavkama vrtila oko 35fps avg, nekad više nekad manje, što je po meni neigrivo za nekakav FP Shooter.

12 godina
offline
Re: Crysis 2
Penryn kaže...

 

Inače Crysis nije blag prema low-end grafama. Kod mene je HD3850 na 1680x1050 i najnižim postavkama vrtila oko 35fps avg, nekad više nekad manje, što je po meni neigrivo za nekakav FP Shooter.

Hm, pa i nije to toliko loše. Pogotovo ako imaš HD 3850 256MB verziju. Ipak je to 1680x1050 rezolucija, i na najnižim postavkama igra izgleda vrlo solidno (koliko sam uspio vidjeti kod sebe). Eto HD 5670 je nešto i jača sitno od HD 3850, pa mi ne vrti nikako ni na mnogo manjoj rezoluciji, sve zbog nedostatka RAM-a.

 

Očito je igra zahtjevna za RAM, pa je neki minimum 3GB za igranje čak i na najnižim postavkama. Inače koliko sam uspio vidjeti, kod mene na nativnoj rezoluciji dok se ne pojave zastajkivanja igra radi na 50-60 FPS što je za GPU u redu.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
16 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
Ranko Kukumar kaže...

Hm, pa i nije to toliko loše. Pogotovo ako imaš HD 3850 256MB verziju. Ipak je to 1680x1050 rezolucija, i na najnižim postavkama igra izgleda vrlo solidno (koliko sam uspio vidjeti kod sebe). Eto HD 5670 je nešto i jača sitno od HD 3850, pa mi ne vrti nikako ni na mnogo manjoj rezoluciji, sve zbog nedostatka RAM-a.

 

Očito je igra zahtjevna za RAM, pa je neki minimum 3GB za igranje čak i na najnižim postavkama. Inače koliko sam uspio vidjeti, kod mene na nativnoj rezoluciji dok se ne pojave zastajkivanja igra radi na 50-60 FPS što je za GPU u redu.

512MB verzija je u pitanju. Mah, 1680x1050 je ipak prevelik zalogaj za ovu moju, čim bi smanjio rezoluciju fps bi skočio u nebo, doslovno. Da, na najnižim postavkama igra izgleda odlično. Al i ta HD5670 bi bila okey za do 1280x1024, eventualno 1680x1050, kod 1080p bi već bilo kao kod mene na 1680x1050. Na kojoj rez igraš?

btw. sad sam se sjetio pitati te nešto..koji je proc u pitanju, koliko L2 cachea? Pls odigraj TF2 na 2-3min, na nekom serveru sa 30ak igrača, i prati GPU i CPU usage. Ja ne mogu vjerovati da mene E4600@3GHz koči.. eto pa ako budeš mogao javi u pp ili kao ja, u obliku off-topica. {#}

12 godina
offline
Re: Crysis 2
Penryn kaže...

 Na kojoj rez igraš?

btw. sad sam se sjetio pitati te nešto..koji je proc u pitanju, koliko L2 cachea? Pls odigraj TF2 na 2-3min, na nekom serveru sa 30ak igrača, i prati GPU i CPU usage. Ja ne mogu vjerovati da mene E4600@3GHz koči.. eto pa ako budeš mogao javi u pp ili kao ja, u obliku off-topica. {#}

1440x900, što je manje od 1280x1024.

 

Intel E5200, 2MB L2, 3Ghz (dignut sa 2.5 na 3ghz uz stock hladnjak). Nemam nažalost TF2 trenutno instaliran, ali dosta je loše optimiziran što se tiče GPU-CPU, negdje sam naletio da ni čak i7 2600k ne gura do kraja igru što se tiče Usage-a, ali FPS je pristojan. Meni je TF2 radio na max sa 60 FPS (8xAA). Jedino je učitavanje bilo mrvicu dugo.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
15 godina
offline
Re: Crysis 2

Igra li netko od vas jos MP?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
12 godina
offline
Re: Crysis 2
emerik kaže...

Igra li netko od vas jos MP?

Evo mogu ja zaigrati (valjda će raditi MP, manje bi trebao biti zahtjevan od SP). Koji ti je origin? Možeš u pp.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
12 godina
offline
Re: Crysis 2

ja igram mp...možda 20 min na dan :d

 

origin :Cro_emy

d4rkd3atH
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2012 19:28 (d4rkd3atH).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 2
Ranko Kukumar kaže...

1440x900, što je manje od 1280x1024.

 

Intel E5200, 2MB L2, 3Ghz (dignut sa 2.5 na 3ghz uz stock hladnjak). Nemam nažalost TF2 trenutno instaliran, ali dosta je loše optimiziran što se tiče GPU-CPU, negdje sam naletio da ni čak i7 2600k ne gura do kraja igru što se tiče Usage-a, ali FPS je pristojan. Meni je TF2 radio na max sa 60 FPS (8xAA). Jedino je učitavanje bilo mrvicu dugo.

To je praktički identičan proc ovome E4600, samo u 45nm pa se lako digne do nekih 3,8GHz. Sve najniže grafičke postavke, GPU usage oko 30ak%, tu negdje, a CPU konstantno na 100%. FPS je dobar sve dok ne uetim u gužvu, onda pada na 40, nekad i niže. To za i7 ne znam, meni je konstantno bio lock na 75fps bez obzira na gužvu i bez obzira je li multicore rendering uključen ili isključen. Inače se događa da ljudi ne uključe to pa im se ne iskorištavaju sve jezgre i onda bude malo procesorske snage..

No dobro, neću više u off-topic, danke. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2012 19:33 (Penryn).
12 godina
offline
Crysis 2

@Penryn i ostali

 

Detaljnim provjeravanjem čini mi se da nije problem u RAM-u nego u CPU-u. Uglavnom evo screenshot, low postavke (najniže) i rezolucija 1024x768. CPU Load je stalno 99-100%, RAM oko 1.5GB, a GPU-Load 60-70%. Uglavnom jedna trećina snage GPU-a je neiskorištena.

 

Kako je moguće da C2D 3Ghz nije dovoljan ni ja najniže postavke.... Čudna optimizacija.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Crysis 2

Ranko imas neki gadan problem, sjecam se da sam sa AI 4400+ X2 @ 2,8GHZ, 4GB DDRII i 8600GTS uredno igrao betu te poslije kada je izasla prava verzija skroz uredno igrao na 1280*1024, nemogu se sjetiti tocnih postavki ali nisu bile na low.

clock2much
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice