Potrebnam mi je pomoc oko overclock zaključana tema

poruka: 7
|
čitano: 3.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Potrebnam mi je pomoc oko overclock

Znaci ja bio volio napravit overclock CPU (AMD phenom quad core 2.6hZh) i sad sam gledo na yt vidio kako overclock AMD phenom quad core i tamo mi je pokazalo da idem na web AMD i skinem overdriver i ja sam to sve skinuo ali jos uvik ne zelim napravit overclock jer bas i nisam siguran jer se bas ne razumim pa ako bi mi mogli malo pomoc i jeli se uopce isplati overclock moj CPU kad bi ga overclock-o stavio bi 3.0 gHz jer sam gledo da nevalja puno overclock jer se moze pokvarit CPU pa sad jeli mi mozete rec jeli se to isplati i gledo sam negdi da treba imat napajanje koje moze to podnit pa jeli moze napajanje od 550W to podnit ? i evo jos nesto :D 

znaci sve sam pratio sta je taj radio u videu i on pokaze da za overclock treba promini CPU core multiplier sa 13x (tako je meni) na koliko zelis ja sam u ovom slucaju tio stavit na 15x i onda mi gore pokazuje da ce valjda onda bit 3.0gHz ali ja nisam siguran jeli to to hah pa jeli mi mozete rec jeli to to evo stavio sam sliku i podebljo sam to :D

i jos nesto znaci gledo sam da se treba voltaza povecat jer mozda cpu vise nece radit pa mi recite jeli za povecat voltazu treba samo malo pomaknit u desno onaj krugic u tom programu :D 

evo slike pa cete valjda skuzit sta mislim :d

http://i.imgur.com/YGqFvIJ.jpg?1

inace sory vjv niste nista skuzili sta sam napiso jer i ja jedva kuzim haha

(HITNO MI JE POTREBAN ODGOVOR ADMINE NEMOJ MI SAD OPET LOCK TEMU I REC DA JE VEC NEGDI OTVORENA KO SVAKI PUT -.- JER OVAKO MI JE BOLJE JER LJUDI OVAKO ODMA VIDE PA BRZE DOBIJEM ODGOVOR ) :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Potrebnam mi je pomoc oko overclock

Admine nemoj biti đubre...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Potrebnam mi je pomoc oko overclock

E i jos nesto gledo sam kad overclock CPU da se on naravno vise zagrijava pa nez jeli dobro da ga overclock pogledajte kolika mi je temperatura sada (inace ja zivim na otoku hvaru i lito je i pre vruce je haha )

 http://i.imgur.com/GadmsOf.jpg?1

(imam hladnjak Artic Cooling Freezer Xtreme ) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 23:49 (Rosano).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Potrebnam mi je pomoc oko overclock

ma to ti je strava, nis ne brini, samo se ti igraj klokanja!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Potrebnam mi je pomoc oko overclock
Stjepanj kaže...

Admine nemoj biti đubre...

 A tko je taj Admin?

12 godina
offline
Potrebnam mi je pomoc oko overclock

samo polako, najbolje bi bilo da gledas puno videa na youtubeu i citas razne forume. Sa 2,6 si dosao na 3,0,moze to i jos sve ovisi sto radis i kako radis osnovna stvar je povecavati multiplier i napon procesora, zatim polako povecavas frekvenciju procesora, upalis test stabilnosti provjeravas temp i dali imas blue screen. I tako sve dok nedođea do granice u kpjoj je temp dosegla kojih 85 ili proc. Daje blue acreen, lijepo ave pamtis od prije ili zapises vratis na zadnji stabilni clock i to je to. Izmi u obzir da ovo moze trajati i par dana don nepostignes zeljeni rezultat. Imaju kasnije i napredne stvari igrajuci se sa postavkama u biosu NB i SB etc. Ali dok ove osnove neprođes ja nebi tako daleko isao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Potrebnam mi je pomoc oko overclock

Kad me ovako prekinu...

 

 
5 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice