Mugen2 vs Yasya

poruka: 19
|
čitano: 3.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mugen2 vs Yasya

Postovani, molim Vas za neki savijet. Koji od ova dva hladjenja bi preporucili. Radi se o procesoru AMD Phenom II X4 955. Jednostavno kak je ovih dana krenulo toplije vrijeme nisam zadovoljan glasnoćom tvorničkog hladjenja. Molim Vas da mi olakšate koji kupiti. Cijena se razlikuje za 6 kn. Tako da mi je apsolutno svejedno koje od ta dva izabrati, a citao sam da je i jedno i drugo dobro. 

 

Nadam se da će te mi uspijeti pomoci.

 

P.S. Kod montiranja bilo kojeg od ova dva hladjenja jel potrebno sve skidati (maticnu) da bi se stavilo novo hladjenje, ili je dovoljno skinuti staro i staviti novo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mugen2 vs Yasya

Što se tiče mugena,sve čupat van,što se tiče yasye skini stock metni nju...

Općenito imam mugena 2 rev B i uistinu mogu reći da sam PREzadovoljan sa performansama koje daje...

Sad neznam,čuo sam da yasya hladi u rangu ili čak mrvicu bolje,pa eto na tebi odluka :)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1654425
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mugen2 vs Yasya
Markosta kaže...

 

  Ako ti je najbitinija tišina, Mugen 2 je idealan cooler za tebe. Ja ga imam i mogu reci da se u mojem kompu uopce ne cuje, sve pohvale za njega. Svaka preporuka za njega.

Inače, kada sam ga stavljao, morao sam prvo staviti njega, a tek potom memoriju jer je zaista velik.

Scythe Yasya je također veoma dobar cooler u tom cjenovnom rangu, ali ja bih na tvom mjestu ipak na Mugena 2.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2011 22:00 (Caesar et Brutus).
13 godina
neaktivan
offline
Mugen2 vs Yasya
Do nedugo sam imao Mugena, montaza malo zeznuta ali polako i sigurno!
Hladi super i na malim okretajima, ipak treba se zagrijat tolki komad !
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mugen2 vs Yasya

Koliko vidim sad je 3:0 za Mugen-a. Jedina stvar koja bi me mozda vise privukla da stavim Yasya-u je ta da ne moram skidati maticnu. :) Vidjet cu oce li biti jos koji savijet od Vas. Hvala na ovome do sada. Bas sad malo gledam temp na procesoru sad je recimo 37-38 stupnjeva i skroz je podnošljiv zvuk i sve. Ali recimo u subotu je komp gorio od ujutro i samo se vrtila muzika na njemu, bilo je doma veliko ciscenje i tako to, temp je konstantno bila oko 45 stupnjeva a tvornicki vent je gore bio dosta glasan, dovoljno da dosta iritira, i da se nebi moglo bas lako zaspati uz njega.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mugen2 vs Yasya

Ja sam do nedugo imao grafu sa pasivnim hladnjakom i mugena sa ventom na 700-800 okretaja! Probaj zamisliti kako je to tiho...

Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mugen2 vs Yasya

sad jos jedno pitanje, nemojte bas jako krenuti vikati na mene, ako sam to lose napravio. Uglavnom, kuzim se dosta u komp, toliko da si ga kupim sam stastavim itd... ali sad nisam nesto profesionalac sto se tice strujanja zraka unutra i bla bla bla. Moje pitanje glasi koliko bi pomoglo posto trenutno nemam zadnji ventilator na kucistu. znam da sam dosta to puta znao vidjeti na kompovima ali na ovom kucistu nije doslo i ja ga nisam posebno kupovao. Pa me zanima jel bi to dosta pomoglo u odvodu topline.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Mugen2 vs Yasya

ja imam taj cooler Yasya i jako sam zadovoljan ima potenciometar da riktas brzinu ventilatora 

mugen nisam imao tak da ti neznam,al sam mislio prvo njega uzet no nije ga bilo tak da sam ovoga uzeo

obrati paznju na okretaje obrati paznju na okretaje
http://protocol4.animehr.com/
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mugen2 vs Yasya
Markosta kaže...

sad jos jedno pitanje, nemojte bas jako krenuti vikati na mene, ako sam to lose napravio. Uglavnom, kuzim se dosta u komp, toliko da si ga kupim sam stastavim itd... ali sad nisam nesto profesionalac sto se tice strujanja zraka unutra i bla bla bla. Moje pitanje glasi koliko bi pomoglo posto trenutno nemam zadnji ventilator na kucistu. znam da sam dosta to puta znao vidjeti na kompovima ali na ovom kucistu nije doslo i ja ga nisam posebno kupovao. Pa me zanima jel bi to dosta pomoglo u odvodu topline.

Po meni taj ventilator iza je najbitniji!

Čist račun duga ljubav!
14 godina
odjavljen
offline
Mugen2 vs Yasya

Moj glas ide Mugenu 2 rev. B, jer s njim imam iskustva.

 

Što se tiče hlađenja, mugen moj dual core E8400 @ 4.05 ghz u full loadu uvijek drži ispod ~45°, s tim da mi više grije grafa sve ostalo pa možda je zato malo viša temp.

 

Stvarno je tih i super hladnjak i možeš na njega montirat još jedan ventilator ali nije potrebno jer onaj koji se dobije je tih, velik (nemogu se sjetit jeli 120mm ili 140mm, jedna od tih dimenzija je)

 

Sviđa mi se jer nema pinova koje moraš pritisnut u matičnu pa se mogu raširit malo više s vremenom ako hladnjak skidaš i izazvat ti muke,

 

nego ima mali komplet šarafa i posebnih matica koje dođu sa hladnjakom i koje ga drže čvrsto pričvršćenog za backplate pa ne mrda nikuda, samo kao što su kolege forumaši naveli, zahtjeva malo truda oko montaže ali isplati se.

 

Sretno sa kupovinom {#}.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mugen2 vs Yasya

daj mi jos recite, to sam zaboravio pitati. Prema kud ga treba okrenuti? Vjerojatno prema zadnjoj stranici da onda taj zadnji ventilator koji moram kupiti izacuje i odvodi topli zrak van? Jel treba kupovati pastu jos ili se dobije s Mugen-om?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mugen2 vs Yasya
Markosta kaže...

daj mi jos recite, to sam zaboravio pitati. Prema kud ga treba okrenuti? Vjerojatno prema zadnjoj stranici da onda taj zadnji ventilator koji moram kupiti izacuje i odvodi topli zrak van? Jel treba kupovati pastu jos ili se dobije s Mugen-om?

Dobije se, meni je bio okrenut tako da puše prema iza ali ventilator mozes namjestiti kako ti paše: gore,dolje,ljevo i desno.

Čist račun duga ljubav!
16 godina
offline
Mugen2 vs Yasya

Ja ti imam i yasyu i mugena2 na poslu. No obadva su na intel775 socketu pa se to malo razlikuje u instalaciji.

Yasya je elegantnija, manje mjesta zauzima u kućištu (pomaže ako imaš npr. memorije sa visokim hladnjacima) i

naravno dolazi sa onim potenciometrom za kontrolu ventilatora (dovoljno je da bude na minimum ako se fakat ne OCA sa visokim overvoltom)

Što se performansi/glasnoće tiče, oboje su vrlo tihi i daleko efikasniji od stocka, posebno onog amdovog siročića.

Što kupiti... neznam, osim prostora za memorije, ako nemaš prozor u bočnoj stranici, totalno svejedno, oboje je OK i s razlogom iste cijene.

Vent otraga: svakako uzmi i njega i mora ispuhivati van. Ako slučajno nemaš, nabavi i prednji ventilator koji bi trebao upuhivati unutra.

Danas ima fakat okej modela koji nisu preskupi (npr. ovaj AC model)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mugen2 vs Yasya

malo sad bas gledam taj Yasya. Prednost mi je ta sto nebi morao skidati cijelu plocu da ga instaliram i koliko sam malo usporedjivao na njihovim stranicama on bi pri nekakvim ludim maksimumima trebao raditi na vecim okretajima. ali sve u svemu mi se cini da necu pogrijesiti bilo koji da uzmem, i da bi od sutra mogao komp raditi cijelu noc i skidati torente pa makar van bila temp i 50 stupnjeva, a ja cu moci mirno i u tisini spavati. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2011 23:31 (Markosta).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mugen2 vs Yasya
Markosta kaže...

malo sad bas gledam taj Yasya. Prednost mi je ta sto nebi morao skidati cijelu plocu da ga instaliram i koliko sam malo usporedjivao na njihovim stranicama on bi pri nekakvim ludim maksimumima trebao raditi na vecim okretajima. ali sve u svemu mi se cini da necu pogrijesiti bilo koji da uzmem, i da bi od sutra mogao komp raditi cijelu noc i skidati torente pa makar van bila temp i 50 stupnjeva, a ja cu moci mirno i u tisini spavati. :)

 Svakako da, ako je samo kuler izvor buke, ali za torrente bi ti komp trebao biti u Cool'nQuiet modu spuštenog takta i napona i sada? I plus toga, ovisi ti jel imaš još kakav izvor buke. Neke grafičke nisu nečujne ni u idleu?

13 godina
offline
Re: Mugen2 vs Yasya
overhaul kaže...
 Svakako da, ako je samo kuler izvor buke, ali za torrente bi ti komp trebao biti u Cool'nQuiet modu spuštenog takta i napona i sada? I plus toga, ovisi ti jel imaš još kakav izvor buke. Neke grafičke nisu nečujne ni u idleu?

Muci me malo sto taj Cool'n Quiet mod nisam mogao naci, tj ne mogu ga naci. Radi se o maticnoj Asrock M3A UCC. A grafička je MSI 460GTX Hawk, iskreno cini mi se da samo ventilator na procesoru radi problema.

14 godina
neaktivan
offline
Mugen2 vs Yasya

Gdje si trazio?

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mugen2 vs Yasya
rebelsy kaže...

Gdje si trazio?

Trazio sam u Bios-u. A onda kad sam vidio da tamo ne mogu naci, onda sam trazio neki software za win 7.

 

p.s. pronadjeno :) ukljucen mi je bio i do sada mod Cool'n Quiet

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 9:13 (Markosta).
14 godina
neaktivan
offline
Mugen2 vs Yasya

Cool n' Quiet nekada ne radi kako spada...  

Instaliraj si CPUz i pogledaj u IDLEu da li on stvarno snizava takt i smanjuje voltazu ... ako ne.. onda probaj fleshati bios ...
Isto tako s nekim memorijama zna raditi probleme pa mora biti iskljucen ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 15:27 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice