Seedbox

poruka: 15
|
čitano: 3.672
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sve oko seedboxa:odabir, korištenje, alternative..

U skoro vrijeme počeo bi skidati sadržaje preko privatnih trackera, a ne želim imati probleme sa seedanjem pa sam planirao iznajmiti seedbox. Da li kolege forumaši imaju što za preporučiti i komentirati iste.

Može samo i informacija kako najbolje koristiti iste da sve to klapa. Jedan frend uopće ne koristi seedbox već VPS za sličnu namjenu, ali kaže da to traži malo više znanja.

 

Neke informacije i usporedbe vučem s donjeg linka, ali to je relativno plastičan i suhoparan skup podataka

 

https://seedboxgui.de/seedbox/

 

https://cheapseedboxes.com/top-10-seedbox-best-providers-cheap/

8 godina
offline
Re: Sve oko seedboxa:odabir, korištenje, alternati

Ja ti koristim seedbox.io, relativno sam zadovoljan uslugom i cijenom (500GB mjesta i 250Mbit za 7.5 eura mjesecno). Radi skroz ok na privatnim trackerima, nema problema sa spajanjem ali i javni su dozvoljeni(iako ne preporucljivi i osjetis da ti klijent trokira ako imas vise aktivnih sa javnih trackera zbog broja konekcija). Ima podrsku za automatsko skidanje sa rss feeda ako ti je samo do ratia, ako ne onda nemas brige nikakve i samo ostavis upaljeno dok ne nabijes seed kolko ti treba(mozes i ratio grupe postaviti pa ce ti automatski ugasiti, pogledaj malo rutorrent). Ima podrsku za sftp, prek filezille ili neceg slicnog si povuces fileove sa servera na komp. Ak te jos nesto zanima pitaj.

U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina
15 godina
offline
Seedbox

hvala za prvi i opširan info kolega
gledao sam uzeti možda i manji paket za 5€, odnosno 300GB te brzinu od 100Mb, da li je to već isprobano pa je ispalo da baš i nije dovoljno u praksi
čak razmišljam da na uštrb uštede, uzmem za 3€ prioritetni promet
da li se nakon isteka mjeseca može mijenjati paket na više ili niže,ovisno o potrebama, bez da se izgubi postojeći već skinuti sadržaj koji je na serveru odnosno seedboxu

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 18:30 (franina).
8 godina
offline
Re: Seedbox

Ja sam poceo s tim paketom, apsolutno ti je ista stvar sto se tice koristenja, mozes ga otkazati/upgradeati kad god zelis, ne samo na kraju billing cyclea, a podatke bi ti trebali prebaciti(vjerojatno ces samo morati pricekati par sati).

Meni je 100Mbit bilo ok, ovo sam uzeo cisto jer sam htio isprobati a zadrzao jer sad imam mogucnost imanja vise stvari na seedu.

Support je dobar i ako neki problem postoji ce ti ga rjesiti.

Prioritetni traffic nisam koristio tako da nebi znao, ali za normalno koristenje (valjda sve osim racinga) mislim da ti ne treba, neka me netko ispravi ako grijesim.

 

U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina
16 godina
offline
Re: Seedbox
Isto koristim seedbox.io cca 2 god i tu i tamo neki malo problem, ali uglavnom sve jako brzo riješeno. Trenutno sam si ostavio najmanji paket za 5 Eur, a i to ne iskoristim.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
offline
Seedbox

tko trazi malo jaci seedbox najbolje je iznajmit dedicated server od OVH-a recimo ima i drugih naravno.

Vise od 5 godina mi radi bez ikakvih problema.

Kimsufi su jeftiniji
Soyoustart su skuplji

Naravno trebate kuzit linux

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Seedbox
RuBiK kaže...
Meni je 100Mbit bilo ok, ovo sam uzeo cisto jer sam htio isprobati a zadrzao jer sad imam mogucnost imanja vise stvari na seedu.

 Da li to znači da bez ovog jačeg računa taj višestruki seed zapinje.. to je već konkretan razlog za taj mrvicu jači, jer pretpostavljam da neću svaki dan guglat torrente, a onda kad dođem ću gledati pokupiti bar par stvari (ako nađem toliko toga) i automatski moraju ići na seed, tako da to je to.. mora biti bar 8€ :)

15 godina
offline
Re: Seedbox
Santana kaže...

tko trazi malo jaci seedbox najbolje je iznajmit dedicated server od OVH-a recimo ima i drugih naravno.

Vise od 5 godina mi radi bez ikakvih problema.

Kimsufi su jeftiniji
Soyoustart su skuplji

Naravno trebate kuzit linux

hvala na preporuci, moram priznati da su mi ih već preporučili pa očito šljakaju

već 10 dana više puta dnevno palim taj link Kimsufi, ali nikako da se oslobode slotovi onih malo jeftinijih paketa od 4-5-8€

mala kvaka je i što valjda samo prvi put ide "Setup fee" od 10€, plus VAT na sve još par €ura.. skupi se

opet za duže korištenje taj fee se raspodjeli na godinu pa i nije puno više, a ako sam dobro razumio to su "dedicated servers" što je inače dosta skuplje kod drugih

takve socijalne cijene kod drugih su obično rezervirane za "shared servers" tako ako sam to dobro razumio ovo kod Kimsufija je dobar deal

doduše nisam još dobio neke dojmljive razloge zašto je dedicated toliko bolji, kao ne gužvaš se s cimerima, ali ako ne ubodem koji jeftiniji Kimsufi neću ga ni imati priliku koristiti

 

nisam znao da su na linuxu, isprike unaprijed ako nije uopće moguć neki smisleni odgovor u postu na moje sljedeće pitanje, ali "kao" koliko bi trebalo poznavati linux za korištenje Kimsufija

treba bar znati instalirati sistem, podesiti ga i malo znati švrljati s programima ili se da Kimsufi postaviti i s nekim instant znanjem na licu mjesta po principu "snađi se druže"

14 godina
offline
Seedbox

Ultraseedbox mi se čini da je najpovoljnije

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
offline
Re: Seedbox
franina kaže...
Santana kaže...

tko trazi malo jaci seedbox najbolje je iznajmit dedicated server od OVH-a recimo ima i drugih naravno.

Vise od 5 godina mi radi bez ikakvih problema.

Kimsufi su jeftiniji
Soyoustart su skuplji

Naravno trebate kuzit linux

hvala na preporuci, moram priznati da su mi ih već preporučili pa očito šljakaju

već 10 dana više puta dnevno palim taj link Kimsufi, ali nikako da se oslobode slotovi onih malo jeftinijih paketa od 4-5-8€

mala kvaka je i što valjda samo prvi put ide "Setup fee" od 10€, plus VAT na sve još par €ura.. skupi se

opet za duže korištenje taj fee se raspodjeli na godinu pa i nije puno više, a ako sam dobro razumio to su "dedicated servers" što je inače dosta skuplje kod drugih

takve socijalne cijene kod drugih su obično rezervirane za "shared servers" tako ako sam to dobro razumio ovo kod Kimsufija je dobar deal

doduše nisam još dobio neke dojmljive razloge zašto je dedicated toliko bolji, kao ne gužvaš se s cimerima, ali ako ne ubodem koji jeftiniji Kimsufi neću ga ni imati priliku koristiti

 

nisam znao da su na linuxu, isprike unaprijed ako nije uopće moguć neki smisleni odgovor u postu na moje sljedeće pitanje, ali "kao" koliko bi trebalo poznavati linux za korištenje Kimsufija

treba bar znati instalirati sistem, podesiti ga i malo znati švrljati s programima ili se da Kimsufi postaviti i s nekim instant znanjem na licu mjesta po principu "snađi se druže"

 To nisu torrent boxevi. To je prazan dedicated server. Kad ga kupis mozes birat linux distribuciju na koju ces morat instalirat isto ono sto su instalirali ovi koji prodaju na seedbox.io i slicno.
Znaci jeftino je, ali moras znat sve sam slozit i ako slucajno se nesto dogodi sam si. Nemas support za taj torrent dio. Nikak nije za pocetnika, no oni koji trebaju 4TB prostora ili vise nemaju nekog izbora bas.
I mozes instalirat kaj god zelis. Svoj could, remote desktop....

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Seedbox
Santana kaže...
franina kaže...
Santana kaže...

tko trazi malo jaci seedbox najbolje je iznajmit dedicated server od OVH-a recimo ima i drugih naravno.

Vise od 5 godina mi radi bez ikakvih problema.

Kimsufi su jeftiniji
Soyoustart su skuplji

Naravno trebate kuzit linux

hvala na preporuci, moram priznati da su mi ih već preporučili pa očito šljakaju

već 10 dana više puta dnevno palim taj link Kimsufi, ali nikako da se oslobode slotovi onih malo jeftinijih paketa od 4-5-8€

mala kvaka je i što valjda samo prvi put ide "Setup fee" od 10€, plus VAT na sve još par €ura.. skupi se

opet za duže korištenje taj fee se raspodjeli na godinu pa i nije puno više, a ako sam dobro razumio to su "dedicated servers" što je inače dosta skuplje kod drugih

takve socijalne cijene kod drugih su obično rezervirane za "shared servers" tako ako sam to dobro razumio ovo kod Kimsufija je dobar deal

doduše nisam još dobio neke dojmljive razloge zašto je dedicated toliko bolji, kao ne gužvaš se s cimerima, ali ako ne ubodem koji jeftiniji Kimsufi neću ga ni imati priliku koristiti

 

nisam znao da su na linuxu, isprike unaprijed ako nije uopće moguć neki smisleni odgovor u postu na moje sljedeće pitanje, ali "kao" koliko bi trebalo poznavati linux za korištenje Kimsufija

treba bar znati instalirati sistem, podesiti ga i malo znati švrljati s programima ili se da Kimsufi postaviti i s nekim instant znanjem na licu mjesta po principu "snađi se druže"

 To nisu torrent boxevi. To je prazan dedicated server. Kad ga kupis mozes birat linux distribuciju na koju ces morat instalirat isto ono sto su instalirali ovi koji prodaju na seedbox.io i slicno.
Znaci jeftino je, ali moras znat sve sam slozit i ako slucajno se nesto dogodi sam si. Nemas support za taj torrent dio. Nikak nije za pocetnika, no oni koji trebaju 4TB prostora ili vise nemaju nekog izbora bas.
I mozes instalirat kaj god zelis. Svoj could, remote desktop....

cijena je slatka za pravu stvar odnosno "dedicated server", ali naravno jer je linux, na žalost ovo je samo podsjetnik da bez poznavanja free linuxa treba plaćati skupe win licence, pa ti izbjegavaj u školu (tešku samouku)

morat ću si opet na komp postaviti dual boot i počet s linuxom pa se možda kroz neko vrijeme usudim na Kimsufi

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 22:06 (franina).
15 godina
offline
Re: Seedbox

Kolega da li je to iz iskustva i kako je išla uporaba dotičnog Ultraseedboxa ili je to više komentar  na pregled tablice iz linka?

14 godina
offline
Re: Seedbox
franina kaže...

Kolega da li je to iz iskustva i kako je išla uporaba dotičnog Ultraseedboxa ili je to više komentar  na pregled tablice iz linka?

 Iz iskustva da, svako malo uzmem da maknem sve hnr koje dobijem na privatnim trackerima ili da nabijem ratio, uzmem si vecinom najmanji paket od 300 gb cini mi se sto je za moje potrebe bilo dovoljno.. instalira se rtorrent i skida se sve normalno, brzine su dobre

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Seedbox

Ja dižem 15-20 TB mjesečno

 

Fotka ispod - ovako to izgleda, baš sam stavio novi file.

Brzina skidanja 1 gbps, brzina dizanja cca 700 mbps.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 12:07 (crocro23).
12 godina
offline
Seedbox

Ako bi netko podijelio dedicated seedbox neka se javi na PM pa da podijelimo troškove...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice