Posao od kuće

poruka: 6
|
čitano: 3.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Posao od kuće

Pozdrav ekipa. 

 

Obzirom da nisam upućen u sljedeću tematiku, volio bih par mišljenja i razjašnjenja onih koji jesu upućeni. Zanime me postoji li kakav način rada od doma, za računalom, a da se može nešto zaraditi?
Ne govorim sada o "easy money" poslovima kao što su clickanje na reklame i slične gluposti, nego nešto gdje ja kao radnik odradim nešto i za to nešto budem nagrađen nekakvom svotom novca? 

Student sam, dakle, ne tražim nekakav stalan posao, nego nešto gdje mogu uložiti par sati dnevno slobodnog vremena. Ne tražim veliku zaradu, nego nekakav dodatan džeparac tako da olakšam ovo studiranje sebi i roditeljima.

Dakle, zanima me postoji li takva opcija i postoji li takav poslodavac, gdje ja mogu svoje slobodno vrijeme pretvoriti u koristan rad.
Nemam VSS u IT-u niti nekakav položeni tečaj u bilo kojem IT području, stoga i je ovako skeptično postavljeno moje pitanje. 

 

Završio sam tehničku školu - računalni tehničar u strojarstvu, studiram Poslovnu informatiku (ekonomski fakultet), trenutno sam u 21. godini života. Imam solidno opće znanje; kvalitetno pišem, kreativan sam, konzistentan, točan i uredan. Od stranih jezika govorim (doduše bolje razumijem nego govorim, jer rijetko imam priliku pričati ) Engleski, a što se IT-a tiče - većinom znam o dosta toga samo osnove, jer sam uglavnom učio onoliko koliko je obrazovni sustav u kojemu sam se nalazio zahtijevao. 

Iz hobija se bavim fotografijom pa stoga o tome znam ponešto, a oduvijek sam zaljubljenik u tehnologiju pa shodno tome pratim što se od digitalija pratit može (mobiteli, PC-i i ostalo). 

 

Zašto tako puno podataka za tako naizgled jednostavno pitanje? Tako da - ukoliko je odgovor jednostavno 'ne, ne postoji ništa slično tome' - vi možete odgovoriti sa 'ali postoji to, to, i to, usmjeri se na to, to i to'. Što znači da bih cijenio i savjete nevezane uz postavljeno pitanje, a koji su pritom barem nekako vezani uz ovu tematiku, kako usko vezani (nekakav drugi oblik pridonošenja društvu korisnim radom), tako i nešto šire vezani (nekakave smjernice za osiguravanje kud i kamo kvalitetnije budućnosti). 

 

Ispričavam se ako je bila negdje ovakva tema (ja nisam uspio pronaći ništa slično) ili ako se ova rasprava već negdje odvijala, a da ja nisam vidio - što je teško jer dosta visim na forumu. 

Unaprijed se zahvaljujem svakoj konstruktivnoj kritici i svakom dobronamjernom savjetu, a posebno bih cijenio mišljenja starijih ovdje s foruma i onih koji su prolazili kroz slično razbolje ili upravo prolaze. 

Cheers! 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 11:21 (Cordas).
8 godina
neaktivan
offline
Posao od kuće

Postoji. Google is your friend. Odesk, Elance, Peopleperhour....

10 godina
offline
Posao od kuće

 

Najtopliji savjet: ako imaš neki studij koji ganjaš, apsolutno sve svoje snage i energiju usmjeri na to da ga što

prije završiš i pronađeš posao u struci. Znam da te svrbi to što trenutno možda nemaš para, ali ako fokusiraš

snage u jednu točku umjesto da se razmazuješ na tanko s različitim potpuno neizvjesnim "prilikama" rada kod kuće,

za koju godinu profitirat ćeš eksponencijalno.

 

Inače su ti praktički jediniu legitimni i sigurno isplativi poslovi koje možeš raditi od kuće prevođenje, programiranje i sl.,

ako si fakat stručan i uspiješ steći neku bazu klijenata. Ali opet, za to treba vrijeme i faks će ti se razvući bestraga.

 

Iskreno, volio bih da je meni ovaj savjet dao netko prije dosta godina:)

Uglavnom, zaboravi sve multi level sheme i slično, bježi od toga ko da te lovi hiv pozitivni zombi na kroseru.

16 godina
offline
Posao od kuće

Potpisujem Yo Momma do neba i natrag.

Budući da studiraš poslovnu informatiku, a želiš neko vrijeme potrošiti na nefakultetske obveze, moj savjet je da naučiš, ali fakat dobro naučiš Excel, a po mogućnosti i Access. To će ti omogućiti da razviješ npr. aplikaciju za vođenje knjiga malom obrtu ili paušalistu. Rasturi pivot tablice i VBA. Pokušaj sam razviti aplikacije za izračune, primjerice projekcija kod izrade poslovnih planova i sl. To će ti pomoći u budućem poslu, a bit će i dobra referenca. Po freelancer siteovima malo gledaj kakve se stvari traže u toj domeni.

www.petvolta.com
12 godina
offline
Re: Posao od kuće
Yo Momma kaže...

 

Najtopliji savjet: ako imaš neki studij koji ganjaš, apsolutno sve svoje snage i energiju usmjeri na to da ga što

prije završiš i pronađeš posao u struci. Znam da te svrbi to što trenutno možda nemaš para, ali ako fokusiraš

snage u jednu točku umjesto da se razmazuješ na tanko s različitim potpuno neizvjesnim "prilikama" rada kod kuće,

za koju godinu profitirat ćeš eksponencijalno.

 

Inače su ti praktički jediniu legitimni i sigurno isplativi poslovi koje možeš raditi od kuće prevođenje, programiranje i sl.,

ako si fakat stručan i uspiješ steći neku bazu klijenata. Ali opet, za to treba vrijeme i faks će ti se razvući bestraga.

 

Iskreno, volio bih da je meni ovaj savjet dao netko prije dosta godina:)

Uglavnom, zaboravi sve multi level sheme i slično, bježi od toga ko da te lovi hiv pozitivni zombi na kroseru.

Problem je što sam upisao relativno besperspektivan fakultet i ne vidim neku sreću u završavanju istog, barem gledajući ponudu posla koja je, usput rečeno, gotovo nikakva.

Svakako hvala puno na savjetu.

Darmarko kaže...

Potpisujem Yo Momma do neba i natrag.

Budući da studiraš poslovnu informatiku, a želiš neko vrijeme potrošiti na nefakultetske obveze, moj savjet je da naučiš, ali fakat dobro naučiš Excel, a po mogućnosti i Access. To će ti omogućiti da razviješ npr. aplikaciju za vođenje knjiga malom obrtu ili paušalistu. Rasturi pivot tablice i VBA. Pokušaj sam razviti aplikacije za izračune, primjerice projekcija kod izrade poslovnih planova i sl. To će ti pomoći u budućem poslu, a bit će i dobra referenca. Po freelancer siteovima malo gledaj kakve se stvari traže u toj domeni.

Jako koristan savjet. 
Ozbiljno ću razmisliti o napisanom, hvala puno.

10 godina
offline
Posao od kuće

Gle, to s "besperspektivnim" fakultetom i "lošom ponudom poslova" je iluzija u koju je jako lako upasti

dok studiraš, zadovoljstva si svega rad i žuri ti se da počneš živjeti punim životom.

 

Ono što će ti jednog dana igrati ključnu ulogu u dobivanju posla čak i nije to koji faks imaš. Iako poslovna

informatika uopće ne zvuči loše - uz stjecanje vještina u vlastitom aranžmanu kod kuće, tipa programiranja

i sl., jednog dana bit će ti otvoren širok spektar informatičkih poslova.

 

Insider tip: ono što ti je ZBILJA bitno kad se nađeš pred tipičnom nadobudnom psihologicom iz ljudskih resursa

u drugom, trećem ili n-tom krugu maltretiranja koje se zove selekcija, je koliko si dugo studirao (znači pobrini se

da završiš što prije, po mogućnosti u roku jer ćeš u suprotnom morati objašnjavati nadugo i naširoko gdje si bio

i što si radio). Dakle još jednom, laserski fokus i nerazmazivanje na tanko. I vjerovao ili ne, suprotno onome što

će ti neki tvrditi, za dobivanje vrhunskog posla ocjene su VRLO, čak EKSTREMNO bitne. Može ti se posrećiti i bez

njih, ali one ti skoro pa garantiraju dobar posao i dobru plaću. Onaj tko tvrdi suprotno ne zna kako funkcionira HR

(human resources) um. Sve što čovjek kaže na razgovoru za posao je rekla kazala. Ocjene su jedini sigurni pokazatelj

prošlih performansi i prilično vjerojatni indikator budućih, tako da zahebi sve što ti raznorazni pametnjakovići tvrde

na liniji "jednog dana neće biti bitno koje ocjene imaš, nego što znaš". Je, ali da bi pokazao što znaš, moraš za to

dobiti priliku, a nećeš je dobiti ako na razgovoru budeš djelovao kao probisvjet. Harsh reality, što ćeš.

 

I još jedna stvar za kraj, koja bi ti mogla pomoći da lakše dočekaš taj svoj posao koji toliko želiš. Studentsko doba

definitivno je najbesparičnije (iako, ako živiš sa starcima opet si no sikiriki i zapravo imaš sve šta ti treba tako da znaj

da nikad u životu zapravo bogatiji biti nećeš), ali i najbolje u kojem ćeš se ikad naći.

 

A posao će ti dosaditi jako brzo

da je ne znam kakav, odnosno pretvoriti se u nužno zlo i dnevnu krvopiju koja svakodnevno od tebe uzima tvoje najbolje

vrijeme, energiju i kvalitetu.

 

Nakon bolesti i "ne imati posao" najgore je "imati posao", vidjet ćeš :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 13:41 (Yo Momma).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice