Iz telekineze u religije zaključana tema

poruka: 384
|
čitano: 87.635
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
online
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

znam kaj ej bilo... i auto nije mogao u "tenutku dok sam se osvjetio" preći 4 km ... nema teorije...niej ga bilo...i baš sam si taj tren umislio trubu koja trubi, dok sam zadrijemao...lol

vidim da drobite bezveze...

Bio si na cesti u sumi (stabla, krosnje, grmlje - helou!), po noci, zaspao si, nisi sa sobom imao waservagu da provjeris koliko se mijenjala visinska razlika ceste, ne znas koliko je vremena proslo od trenutka kad si navodno cuo do trenutka kad si isao provjeravat ima li gdje auta/kamiona u okolici. Ne znas nista konkretno. Covjece - bio si u soku kad te truba probudila!

 

Budimo realni - ti drobis bezveze. Nemas pojma sto se dogodilo, ali eto spreman si bez pardona tvrditi da se desilo "nesto neobjasnjivo" (ak sam te dobro shvatio, impliciras da te bog spasio). U ovome sto si napisao nema nista neobjasnjivog.

15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

cujes nekaj, otvoris oci, nema nikoga...pa nisa mspavao 2 sata, pridrijemao sam na 3-5 sekundi, a vaservagu si stavi znas kam

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

LoL!Smijeh

 

Doxy,nemas vise argumenata? :)

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 10:50 (VirtUoso).
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

A kako znaš da te je spasio baš tvoj bog, a ne alah, krishna ili neki drugi?

15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

nisam rekao tko me spasio...

nema bogova, u nasem pogledu, i ja se ne zamaram imenom, ni i im slicnim, jer to je protivno mojem vjerovanju...

kaj god me probudilo zahvalan sam...neznam, možda anđeo čuvar xD

 

kaj oces! kaj nemam argumenata...vi nemate argumenata, drobite vec 2 stranice bezveze, ljudi se smiju vama trojici hrabrih...

samo se tjesite i zivite u samoci i laznim prijateljstvima i laznim nadama...

vas izbor...ne bozji ni moj, samo je vas

EDIT:

dobio sam žuti karton jer netko pametan misli da nemam argumenata...

tj, vi nemate argumenata...JEDINI ARGUMENTI su vam TO ZNANOST NIJE DOKAZALA, i VJERNICI SU GLUPI mi nevjerni tome pametni...

eto vasi argumenti...

nemam namjeru iskjljuct se odavde sve dok ne prestanete vrijedjati vjernike i sve ljude slicne njima, smao zato jer niste sposobni shvatit neke stvari, pa cak ni to da PUSTITE ljudska osobna uvjerenja na miru...

dabogda vam djeca Bogu se molila xD

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 11:23 (doxy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

nemam namjeru iskjljuct se odavde sve dok ne prestanete vrijedjati vjernike i sve ljude slicne njima, smao zato jer niste sposobni shvatit neke stvari, pa cak ni to da PUSTITE ljudska osobna uvjerenja na miru...

dabogda vam djeca Bogu se molila xD

Kako ih mi to držimo i na koji način vas vrijeđamo?

15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

malo se baci na čitanje postova...glupi, nesvjesni, neinteligentni koji vjeruju...mislim da je u 2-3 posta točno tak kak sam napisao...

i sprdanje da ne spominjem...

lol

ne shvaćate da se ljudi vam smiju...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Pa i Isusu su se smijali!?

15 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
vjeko kaže...
doxy kaže...

nemam namjeru iskjljuct se odavde sve dok ne prestanete vrijedjati vjernike i sve ljude slicne njima, smao zato jer niste sposobni shvatit neke stvari, pa cak ni to da PUSTITE ljudska osobna uvjerenja na miru...

dabogda vam djeca Bogu se molila xD

Kako ih mi to držimo i na koji način vas vrijeđamo?

citam malo temu i tolko gluposti ima al mogu rec da ti nisi normalan 

We don't need no education We dont need no thought control No dark sarcasm in the classroom Teachers leave them kids alone Hey! Teachers! Leave them kids alone! All in all it's just another brick in t
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
hrvatskafarkasevec kaže...
vjeko kaže...
doxy kaže...

nemam namjeru iskjljuct se odavde sve dok ne prestanete vrijedjati vjernike i sve ljude slicne njima, smao zato jer niste sposobni shvatit neke stvari, pa cak ni to da PUSTITE ljudska osobna uvjerenja na miru...

dabogda vam djeca Bogu se molila xD

Kako ih mi to držimo i na koji način vas vrijeđamo?

citam malo temu i tolko gluposti ima al mogu rec da ti nisi normalan 

Hvala!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
hrvatskafarkasevec kaže...
vjeko kaže...
doxy kaže...

nemam namjeru iskjljuct se odavde sve dok ne prestanete vrijedjati vjernike i sve ljude slicne njima, smao zato jer niste sposobni shvatit neke stvari, pa cak ni to da PUSTITE ljudska osobna uvjerenja na miru...

dabogda vam djeca Bogu se molila xD

Kako ih mi to držimo i na koji način vas vrijeđamo?

citam malo temu i tolko gluposti ima al mogu rec da ti nisi normalan 

Nevjerojatno. Po cem si zakljucio da on nije normalan?

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
16 godina
moderator
online
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

cujes nekaj, otvoris oci, nema nikoga...pa nisa mspavao 2 sata, pridrijemao sam na 3-5 sekundi

Ako si ti pridrijemao samo na 3-5 sekundi, a cesta je bila "ravna ko špaga", kako nisi vidio vozilo koje ti dolazi u susret? Ako ga nisi vidio kad ti dolazi, kad ti svijetli u oci, zasto bi ga vidio nakon sto je od trubljenja proslo nekoliko sekundi, dok si svladao auto i pokusao doci k sebi - dok si uopce pokusao fokusirati oci na retrovizor, a netom malo prije si se borio s autom i vracanjem njega u traku? Tim vise sto je straznji kraj automobila, pogotovo dok ne svijetlis u njega i dok mu se udaljavas (i jos k tome moras gledati i cestu ispred sebe) daaaaaaleko manje uocljiv od nadolazeceg auta? Jel mozes sa sigurnoscu reci da si pogledao u retrovizor tri-cetiri-pet sekundi nakon trubljenja i da si, onako u panici, i uspio odmah isfokusirati pogled na retrovizor?

 

Mozda je i kljucna stvar to sto nisi vidio auto koji ti dolazi - to moze znaciti da cesta bas i nije bila ravna ko spaga, nego da je bila dovoljno zakrivljena da ti tijekom vremena duzeg od 5 sekundi uopce ne uocis nadolazeci auto! A ta zakrivljenost je sasvim dovoljno da ti se drugi auto izgubi iz vida i prije nego si se snasao pogledati u retrovizor.

 

Jesi svjestan da, ako ste se oboje vozili 60 km/h, a za ocekivati je da ste se vozili i vise ako je cesta bila "ravna ko spaga", da ste se udaljavali brzinom od 33 m/s? Odnosno, za tri sekunde bili ste udaljeni za jedno nogometno igraliste? Za pet sekundi bili ste udaljeni za skoro dva (ili mozda i preko dva - ovisno o brzini) nogometna igralista?

 

Jesi uopce pogledao u retrovizor? Jesi uopce dobro pogledao u retrovizor? Meni se znalo dogoditi da sam po noci usmjerio pogled prema retrovizoru, ali da zapravo nisam fokusirao oci na retrovizor i u biti ni nisam pomocu njega pogledao iza auta. Da se meni to dogodilo sto se tebi dogodilo, zadnje na pameti bi mi bilo gledati u retrovizor tko je potrubio - primarno bi mi bilo izbuljiti oci i gledati cestu ispred sebe kao da mi zivot o tome ovisi. Tim vise jer bih bio umoran - toliko umoran da sam maloprije pridrijemao na 3-5 sekundi!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 11:49 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Evo otvorit ću vam se i priznati da sam koristio telekinezu još tamo negdje davne '99 (igrajući Diblo 1). Zbilja cool stvar!

They took our jobs!
16 godina
offline
RE: Iz telekineze u religije
vjeko kaže...

A kako znaš da te je spasio baš tvoj bog, a ne alah, krishna ili neki drugi?

Nije "alah" nego   Allah.

Arapska riječ koja u prijevodu znači Bog.

Sam naziv je više jezična stvar, jer prema učenju Islama Bog ima više imena (oko 99)  koja mu se pridaju kao epiteti.

 

Neznam koliko je uopće pametno se uplitati u ovakvu temu, s tim da koliko sam primijetio još nema pripadnika drugih religija.

Malo sam čitao i vidim da zasad postoje dvije suprotstavljne strane vjerenici/nevjernici i da se još oko toga vodi rasprava.

Znamo da zasad imamo tu neku "raspravu" pa ne znam dali bi bilo pametno da uđu i drugi vjernici, jer bi se rasprava mogla voditi na dvije fronte tj. vjernici/vjernici.

 

Ima zanimljivih objašnjenja i tumačenja kao i stavova. Sinoć sam se fino i nasmijao.

Imao  bih štošta reći, ali zasad sam suzdržan ipak je ovo osjetljiva tema iz koje bi mogao izmigoljiti nacionalizam.

 

Zašto ste suspendirali doxyja?

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
16 godina
moderator
online
RE: Iz telekineze u religije
boxer kaže...

Zašto ste suspendirali doxyja?

On je suspendiran zbog vrijedjanja preko privatnih poruka. Vratit ce se u ponedjeljak, kad se malo ohladi, ako bude imao volje za daljnjom raspravom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
VirtUoso kaže...

Kakve koristi imam od toga sto ne vjerujem u "Boga"?

 

Pa imam,razmisljam svjesno i inteligentno :)

Ovime vrijeđaš vjernike jer govoriš da su ateisti "pametni", a vjernici "glupi". Osobno, poznajem dosta vjernike kojima titule ispred imena i završeni fax prema tebi ništa ne znače jer su glupi zbog toga što vjeruju u Boga. Glavno da si ti pametan i da znaš da su vjernici glupi. Einstein je bio vjernik. Hoćeš reći da on nije bio inteligentan?

 

vjeko kaže...

I smeta mi kaj me ateisti uce o vjeri :)..

Statistički, ateisti znaju puno više o vjeri jer je proučavanje vjere i religije jedan od glavnih razloga zašto su ateisti...

 LOL Znači ti koji posjetiš par stranica na kojim ateisti govore da su vjernici moroni znaš više od onih koji redovito slušaju svetu misu. Poznajem ljude(otprilike moje godište) koji ne vjeruju u Boga zato jer je to kul. Nakon 2-3 "zašto" bi me poslali u 3pm.

 

Normal's overrated!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 14:00 (Horagio).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
Horagio kaže...

Ovime vrijeđaš vjernike jer govoriš da su ateisti "pametni", a vjernici "glupi". Osobno, poznajem dosta vjernike kojima titule ispred imena i završeni fax prema tebi ništa ne znače jer su glupi zbog toga što vjeruju u Boga. Glavno da si ti pametan i da znaš da su vjernici glupi.

Pretjeruješ. Iako - ja bih mogao reći da vi vrijeđate čovječanstvo takvim besmislicama.

 

Horagio kaže...

Einstein je bio vjernik. Hoćeš reći da on nije bio inteligentan?

Doista, čak se i inteligentni ljudi teško odhrvaju toj bolesti.

 

No osjećam potrebu reći kako to ne vrijedi u ovom slučaju: Einstein nije bio vjernik! To su laži nastale izvrtanjem njegovih izjava, od strane ljudi bez imalo dostojanstva. Einstein riječ Bog uzima kao sinonim za zakone prirode. Ali u njegovom slučaju, on ne smatra da je to inteligentno biće, ili da su tom "biću" ljudi bitni.

 

Slična stvar se događala i s drugim znanstvenicima, i sa znanosti - nikad ne vjeruj onome što o znanosti čuješ od strane teologa i njima sličnih.

 

Horagio kaže...
 LOL Znači ti koji posjetiš par stranica na kojim ateisti govore da su vjernici moroni znaš više od onih koji redovito slušaju svetu misu. Poznajem ljude(otprilike moje godište) koji ne vjeruju u Boga zato jer je to kul. Nakon 2-3 "zašto" bi me poslali u 3pm.

 

Što je tu smješno? Objektivno, očito je da zna više od tebe. Slažem se sa drugim dijelom posta - ateisti koji su to zbog "kulnosti" nažalost najčešće u kasnijem životu vrate religiju.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 14:23 (itf4n).
16 godina
offline
RE: Iz telekineze u religije

Jedino mi nije jasno itf4n zašto ne poštuješ tuđa uvjerenja?

Ovo je prešlo granicu diskusije, već se svelo na 'ja sam u pravu a ti nisi' spiku.

Poštuj tuđa uvjerenja i vjerovanja i drugi će tvoja.

 

P.S. Sorry itf4n, ne odnosi se ovo samo na tebe, već na sve koji sudjeluju u temi. Tebe sam spomenuo zbog toga što je tvoj post zadnji.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 14:27 (Danny_HR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
No osjećam potrebu reći kako to ne vrijedi u ovom slučaju: Einstein nije bio vjernik! To su laži nastale izvrtanjem njegovih izjava, od strane ljudi bez imalo dostojanstva. Einstein riječ Bog uzima kao sinonim za zakone prirode. Ali u njegovom slučaju, on ne smatra da je to inteligentno biće, ili da su tom "biću" ljudi bitni.

 

Slična stvar se događala i s drugim znanstvenicima, i sa znanosti - nikad ne vjeruj onome što o znanosti čuješ od strane teologa i njima sličnih.

Možeš li ti to dokazati?

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Zapravo, dobar dio znanosti se bazira na teorijama koje nisu dokazane. Kad nešto uspiju dokazati(ako su dobro pretpostavili), nastane 100 drugih problema.

Normal's overrated!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 14:49 (Horagio).
16 godina
moderator
offline
Iz telekineze u religije

Svi koji su pročitali znanstveni rad pod nazivom ''Autostoperski vodič kroz galaksiju'' znaju da je dokazano da je Bog postojao, ali da više ne postoji, jer je zeznuo samog sebe.

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
naxeem kaže...

Možeš li ti to dokazati?

Malo sam guglao, ovdje je sumirano: http://everything2.com/title/Einstein+Wasn%2527t+Religious

 

Također sadrži njegov citat u kojem ogorčeno opovrgava te optužbe za religioznost.

 

Ako si pitao mogu li dokazati stanje njegova uma - ne mogu. Doista - možda je bio vjernik, ali ako je, nikad nije dao povoda za to razmišljanje (no kako se vidi, dao je povoda za suprotno razmišljanje :) ).

 

 

@Danny - ispričavam se na tonu svojih riječi, vjerojatno je potaknut sličnim tonom suprotne strane, i činjenicama koje odbijaju prihvatiti.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
naxeem kaže...

Možeš li ti to dokazati?

Malo sam guglao, ovdje je sumirano: http://everything2.com/title/Einstein+Wasn%2527t+Religious

 

Također sadrži njegov citat u kojem ogorčeno opovrgava te optužbe za religioznost.

 

Ako si pitao mogu li dokazati stanje njegova uma - ne mogu. Doista - možda je bio vjernik, ali ako je, nikad nije dao povoda za to razmišljanje (no kako se vidi, dao je povoda za suprotno razmišljanje :) ).

 

 

@Danny - ispričavam se na tonu svojih riječi, vjerojatno je potaknut sličnim tonom suprotne strane, i činjenicama koje odbijaju prihvatiti.

  Znači da sam napisao krivu činjenicu u referatu o njemu. Mislim da sam na Wikipediji drugačije pročitao, a i u ostaloj literaturi kojom sam se služio tokom pisanja referata.

Normal's overrated!
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Da, potrudili su se tu laž široko rasprostraniti. Jadan Albert bi se okretao u grobu da čuje...

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 14:52 (itf4n).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
DrNasty kaže...

Svi koji su pročitali znanstveni rad pod nazivom ''Autostoperski vodič kroz galaksiju'' znaju da je dokazano da je Bog postojao, ali da više ne postoji, jer je zeznuo samog sebe.

;)

16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Kaj nije Einstein bio Agnostik??

Comfortably Numb
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
Danny_HR kaže...

Jedino mi nije jasno itf4n zašto ne poštuješ tuđa uvjerenja?

Ovo je prešlo granicu diskusije, već se svelo na 'ja sam u pravu a ti nisi' spiku.

Poštuj tuđa uvjerenja i vjerovanja i drugi će tvoja.

 

P.S. Sorry itf4n, ne odnosi se ovo samo na tebe, već na sve koji sudjeluju u temi. Tebe sam spomenuo zbog toga što je tvoj post zadnji.

Ne vidim nigdje da je itko napisao da je on u pravu, a ostali ne!

Ja ne tražim da se moja uvjerenja poštuju, naprotiv ako imaš nešto protiv njih slobodno kritiziraj kao što ću ja tvoja ili nečija druga ako mislim da postoji razlog za kritiziranje. Ako ti se to ne sviđa obrati se Ustavu Republike Hrvatske!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...

Da, potrudili su se tu laž široko rasprostraniti. Jadan Albert bi se okretao u grobu da čuje...

It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly. If something is in me which can be called religious then it is the unbounded admiration for the structure of the world so far as our science can reveal it. (Albert Einstein, 1954) From Albert Einstein: The Human Side, edited by Helen Dukas and Banesh Hoffman, Princeton University Press

16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

(taj citat je i na stranici koju sam linkao gore)

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
moderator
online
RE: Iz telekineze u religije
Horagio kaže...
itf4n kaže...
naxeem kaže...

Možeš li ti to dokazati?

Malo sam guglao, ovdje je sumirano: http://everything2.com/title/Einstein+Wasn%2527t+Religious

 

Također sadrži njegov citat u kojem ogorčeno opovrgava te optužbe za religioznost.

 

Ako si pitao mogu li dokazati stanje njegova uma - ne mogu. Doista - možda je bio vjernik, ali ako je, nikad nije dao povoda za to razmišljanje (no kako se vidi, dao je povoda za suprotno razmišljanje :) ).

 

 

@Danny - ispričavam se na tonu svojih riječi, vjerojatno je potaknut sličnim tonom suprotne strane, i činjenicama koje odbijaju prihvatiti.

  Znači da sam napisao krivu činjenicu u referatu o njemu. Mislim da sam na Wikipediji drugačije pročitao, a i u ostaloj literaturi kojom sam se služio tokom pisanja referata.

LOL. Činjenica je po definiciji točna, nisi napisao "krivu činjenicu" u referatu o njemu, nego si napisao netočnu, neistinitu tvrdnju. Da si pisao referat kako valja, onda bi imao na kraju popis referenci pa bi mogao islijediti odakle si uzeo tu dezinformaciju. S Wikipedije sigurno nisi. Ali da, i ja sam na webu naisao na takve podvale. Cak sam i sam to isao istrazivat i ustvrdio da je su ti izvori izvadili Einsteinovu izjavu iz konteksta - uzeli su samo jedan dio recenice, ali ne i onaj drugi kojim Einstein pojasnjava da njegovo vidjenje svijeta nema veze s religijskim poimanjem boga. Takvo vadjenje iz konteksta je zlocudno.

 

 

No, je li zaista bitno jel je Einstein bio ili nije bio vjernik i/ili religiozan? Svaki "argument" iz te perspektive je logicka pogreska ad hominem.

 

 

Problem s vjerom je taj sto je ljudima u pravilu usadjena indoktrinacijom od malih nogu i samim tim lisena bilo kakvog racionalnog proispitivanja pojedinca - takva vjera ostaje iznad racionalnosti pojedinca. I to je razlog zbog kojeg mnogi vrlo pametni, bistri ljudi ne sagledavaju svijet posve racionalno i skepticki. Programirani su da to ne cine, bar kad je njihova vjera u pitanju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice