TrueCrypt - pomoć

poruka: 5
|
čitano: 2.944
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
TrueCrypt - pomoć

ovako, imam par pitanja u vezi alata TrueCrypt

malo sam se "igrao" s tim alatom preko VMware-a, pa sam pohvatao neke cake, al me zanima kako on funkcionira sa pravim sistemom

imam sad disk s 3 particije. na jednoj je win 7 x64 sp1, na drugoj su programi/igre, a na trecoj pjesme, slike, iso-i itd, itd

planiram prvo sve prebaciti na drugi disk, pa onda kompletno obrisati disk, napraviti nove particije i onda instalirati win. tada bih u truecrpyt-u isao na opciju System Encryption uključujući i enkripciju cijelog diska. kad bi proces zavrsio tada bih vratio podatke na disk. bi li oni prilikom kopiranja automatski bili kriptirani? jer to mi je nekako logički... :/

ili da sad ne brisem nista, nego da odma idem na opciju System Encription? ali prvo naravno backup na drugi disk. ali mislim da će tada proces kriptiranja trajati dosta dugo, 20-ak sati. jer je u vmware-u proces kriptiranja 10-ak gb trajao 45 min, a ja na disku imam oko 270 gb podataka

Atomska bubamara
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
TrueCrypt - pomoć

*bump*

 

jel zna tko?

Atomska bubamara
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TrueCrypt - pomoć

Jesi zakomplicira do kraja sa tim svim diskovima.

Uglavnom ako mislis kriptirati cijeli disk imaj na umu da ce ti ga truecrypt formatirati u format po zelji (NTFS fat32 kako vec odaberes), tu ti savjetujem da naravno odaberes NTFS. Valjda znas i sam da formatiranjem gubis sve podatke na disku tako da ti disk koji zelis kriptirati treba biti potpuno prazan. Takoder ti ne bi savjetova da kriptiras bas cijeli disk jer po mom iskustvu kad bi kriptirao cijeli eksterni disk onda cim bi ga spojio na usb sistem bi me pita da li ga zelim formatirati jer ga prepoznaje kao ne formatiranog.

Po meni ti je najbolje napraviti sljedece:

Disk koji zelis kriptirati isprazni,

Nemoj ga cijelog kriptirati nego odaberi da ces napraviti kriptirani kontejner,

Taj kontejner moze biti bilo koje velicine, ako oces mozes odabrati da bude koliko god imas mista na tom disku ili manje,

Kada ti napravi taj kontejner biti ce ti prikazan kao jedan file na tom disku, ekstenzija je ne bitna,

U roku od 2 sata ce ti napraviti kontejner file od 250gb,

I sada kad zelis otvoriti taj kontejner file moras ga mountati preko truecrypta i upisati sifru, to bi isto morao napraviti i kad bi kriptirao cijeli disk sa tom razlikom sto te odi nece pitati da li zelis formatirati disk jer kao sto sam i rekao kripitrani disk se u windowsima prikazuje kao ne formatirani....

Valjda sam ti bar malo pomoga...

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: TrueCrypt - pomoć
Sint1 kaže...
Uglavnom ako mislis kriptirati cijeli disk imaj na umu da ce ti ga truecrypt formatirati u format po zelji ...

hmm, ne baš. možda je tako bilo u nekim starim verzijama, ali u ovoj najnovijoj to nije slučaj. evo upravo ga sad po drugi put isprobavam na virtualcu. ugl, napravio sam situaciju kao kod mene. disk podijelio na 3 particije, na jednu instalirao win, a druge dvije ostavio prazne. onda sam odabrao system encryption i nigdje nisam ništa morao formatirati. upravo u ovom trenutku se vrši enkripcija. za nekih 10 gb mu treba oko 80 minuta, sad je na 15%

 

Sint1 kaže...
Po meni ti je najbolje napraviti sljedece:
...
...

ma jok, znam za te kontejnere, ali to nije ono što želim. želim kriptirati baš cijeli disk. jer onda true crypt instalira vlastiti boot loader i ja moram upisati šifru i bez te šifre nitko ne može pristupit ni os-u ni bilo kojim podacima na disku

 

kad ovo završi, napravit ću drugu virtualnu mašinu i dodijelit joj ovaj disk koji se upravo kriptira. i ako je sve u redu, trebao bi me prilikom boota tražit pass i to je onda to

Atomska bubamara
15 godina
offline
Re: TrueCrypt - pomoć
jurluk kaže...

kad ovo završi, napravit ću drugu virtualnu mašinu i dodijelit joj ovaj disk koji se upravo kriptira. i ako je sve u redu, trebao bi me prilikom boota tražit pass i to je onda to

napravio sam ovo i bilo je kako sam očekivao

 

to je onda valjda to

Atomska bubamara
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice