Postoji li program za bazu znanja

poruka: 9
|
čitano: 3.645
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Da li postoji program za bazu znanja?
Zanima me da li postoji software za stvaranja podataka znjanja. Naime trebao bih neki program u koji bih pohranjivao (filmove i zvuk), svoje bilješke, tekstove (skenirane ili u wordu), zadatke... Kada bih trebao osvježiti neki pojam da može naći materijale da ga nabrzake ponovim.
Nešto slično ovom, naravno ništa tako jako samo da dočaram ideju:
.

Neznam odakle da krenem u istraživanje na temu, pa vas molim neke smjerice.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Postoji li program za bazu znanja
Znači nema mi pomoći...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Postoji li program za bazu znanja

Cuj zaista nemam pojma dali je Picasa to sto zelis,ali znam da je besplatna,

jako lijepo slaze slike,filmove(i vjerovatno dokumente),omogucuje super brzi

pristup njima!

Ne znam,probaj!

http://picasa.google.com/#utm_medium=embed&utm_source=pwalogin

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Postoji li program za bazu znanja

Ako sam ja tebe dobro shvatio, ti bi htio nešto poput ovog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Postoji li program za bazu znanja

Hvala na odgovorima -ovaj sa mentalnim mapa je dobar (gađa ono što želim) samo trebam proučiti te pojmove i povezati sa bazom podataka, a ni picasa nije loša.

Dosad sam radio u obliku dvd-ova sa DVDpro programom da imam neko sučelje. Ali njegova je mana što nemožeš napraviti search pa sam to odbacio.

Pošto je to  baza koju bih gradio oko 3-4 godine (svaki dan po malo), odlučio sam proči neke tutoriale za filemaker pro 11 i slične programe. Čak ako i nakon što proučim program shvatim da on to nemože, nije bed jer gledam na dugoročno.

 

Svaki podatak i ideja mi pomaže.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Postoji li program za bazu znanja

Da malo podignem temu iz zaborava. Htio sam pokrenuti neovisnu temu ali imam sličan problem kao autor ove teme pa sam odlučio postati tu.

 

Kroz zadnjih (skoro 20-ak) godina, nakupilo se dosta raznih materijala, zabilješki, dijagrama, skica i ostalog materijala kojeg ćemo digitalizirati (pdf format). Sama digitalizacija i katalogizacija je manji problem, imamo i hardver i znanje kako to napraviti. Naš problem je kako taj materijal učiniti jednostavno dostupnim. Kod jednostavne dostupnosti mislim na grupiranje po područjima i specifičnim temama i jednostavnu navigaciju i pretraživanje kroz bazu.

 

Na pamet mi pada nešto poput web stranice koja bi sadržavala linkove na dokumente na lokalnom disku. Sve to bi bilo organizirano po grupama i cjelinama. Zanima me da li netko zna za već gotovo rješenje koje bi moglo poslužiti ili bi sve morali napraviti po principu custom made?

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li program za bazu znanja
mario.L_hr kaže...

Zanima me da li netko zna za već gotovo rješenje koje bi moglo poslužiti ili bi sve morali napraviti po principu custom made?

Zar wiki ne vrti najveću bazu znanja na svijetu (wikipedia). Jesi li siguran da wiki ne možeš malo tweakati da odgovara ovome što želiš?

 

Tvoj mi problem izgleda kao nešto između klasičnog mind mappinga i wikija

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
offline
Re: Postoji li program za bazu znanja
rustweaver kaže...

Zar wiki ne vrti najveću bazu znanja na svijetu (wikipedia). Jesi li siguran da wiki ne možeš malo tweakati da odgovara ovome što želiš?

 

Tvoj mi problem izgleda kao nešto između klasičnog mind mappinga i wikija

Problem je u tome što mi je to područje poprilično nepoznato. Znam što bi htio dobiti i kako bi to trebalo izgledati ali nisam baš upoznat s alatima.

 

Wikija se nisam sjetio, moram malo prokopati po tomu.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Postoji li program za bazu znanja

Registrovala sam se da pitam  one koji vise znaju  za ovaj problem, jer ja stvarno ne vidim resenje.

Ako imam 20 do 30  dokumenata raznog formata (doc, mobi, mp3, PDF ....) da li postoji mogucnost da ih pozivam - linkujem sa jedne stranice naprimer slike, ili grafickog prikaza  neceg.

 

Bilo bi dobro da se ti dokumenti smestaju u isti folder pa kad se salju,mogu se otvoriti na drugom racunaru.


E sad komplikovaniji deo Power Point nije bas ono pravo. Mape uma iMindMap Tonija Buzana bi moglo da prodje ali program trazi Javu i treba mu mnogo da se pokrene i previse ja kabast.


Najvise bi volela da izgleda kao web stranica sa linkovima ( slikama i boldovanim slovima ) koji vode do raznih mesta ,ali bez interneta.


Postoji li tako nesto, ili ja previse izmisljam?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice