Koji je najbolji program za disk defragment? zaključana tema

poruka: 49
|
čitano: 31.064
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

Evo ljudi treba mi mala pomoć kako da nađem najbolji disk defragmenter program ali da je besplatan,naime koristim i TuneUp Utilities Disk Defragment ali mislim da me malo zeza pa želim instalirati bas pravi disk de-fragment program eto ako netko zna jedan dobra nek napise.hvala :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
Auslogics Disk Defrag je po meni najbolji defragmenter.
the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
16 godina
protjeran
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

Q&Q defragmenter, Perfect disk-Raxco itd itd itd itd itd itd........................

..................................................................................................................

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

Smart defrag!

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?

Hvala vam svima ja evo skinio Auslogics Disk Defrag i cini mi se dobar HVALA!!

14 godina
neaktivan
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
Najbolji program za defragmentiranje je prema meni Diskkepper... ja ga koristim na clusteru... i daje do 12% bolje performanse pri radu s manjim datotekama, odnosno oko 4.5% pri radu s vecim datotetakama u odnosu na ostale defragmentere...
In Control
14 godina
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

Po meni a i po mnogim drugim je najbolji za defragmentiranje Diskeeper, koji ima sve živo od toga da stalno optimizira tvoje diskove kada je to najoptimalnije da ti ne usporava diskove, podržava SSD diskove i razne ostale mogućnosti koje ti padnu na um. Evo i par review-ova - Review1, Review2.

Ja osobno koristim ovaj program već 4 godine i prezadovoljan sam.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

to mogu sve i "moji" i još više od toga i moj tata je jači od tvog Osmijeh

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 17:16 (Bugofil).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
EnlightenedPhoenix kaže...
Najbolji program za defragmentiranje je prema meni Diskkepper... ja ga koristim na clusteru... i daje do 12% bolje performanse pri radu s manjim datotekama, odnosno oko 4.5% pri radu s vecim datotetakama u odnosu na ostale defragmentere...

Nije dobro kaj radi stalno u pozadini, jer za to nema potrebe uopce a moze bit problema s takvim nacinom rada i to se događalo. Ja ga nisam nikad koristil zapravo i nisam imal problema nikad, ne volim da mi nista radi u pozadini kaj nije nuzno pogotovo takav program.Nevinašce Jedna normalna defragmentacija, s dobrim programom za tu najmjenu jednom mjesecno je najbolja opcija što manje servisa i silinih procesa u pozadini kod windowsa to bolje itekak.Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
rambox kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Najbolji program za defragmentiranje je prema meni Diskkepper... ja ga koristim na clusteru... i daje do 12% bolje performanse pri radu s manjim datotekama, odnosno oko 4.5% pri radu s vecim datotetakama u odnosu na ostale defragmentere...

Nije dobro kaj radi stalno u pozadini, jer za to nema potrebe uopce a moze bit problema s takvim nacinom rada i to se događalo. Ja ga nisam nikad koristil zapravo i nisam imal problema nikad, ne volim da mi nista radi u pozadini kaj nije nuzno pogotovo takav program.Nevinašce Jedna normalna defragmentacija, s dobrim programom za tu najmjenu jednom mjesecno je najbolja opcija što manje servisa i silinih procesa u pozadini kod windowsa to bolje itekak.Cool

  Vjeruj meni je za cluster potrebno to... a ti slobodno mozes iskljuciti taj rad u pozadini (meni je servis diskkeepera na manual na osobnom kompu), tako da nemas problema s time...

In Control
16 godina
moderator
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

Postoji puno besplatnih program za defragmentiranje: http://www.snapfiles.com/Freeware/system/fwdefrag.html

 

Sad koji je najbolji od njih, u to ne bih ulazio. Meni su OK Auslogic Disk Defrag i Defraggler. Naravno, komercijalni alati bi trebali imati bolje mogucnosti i mozda pametnije rasporediti datoteke, ali mislim da su vecini ljudi i vise nego dovoljni neki od besplatnih programa.

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
mbaksa kaže...

Postoji puno besplatnih program za defragmentiranje: http://www.snapfiles.com/Freeware/system/fwdefrag.html

 

Sad koji je najbolji od njih, u to ne bih ulazio. Meni su OK Auslogic Disk Defrag i Defraggler. Naravno, komercijalni alati bi trebali imati bolje mogucnosti i mozda pametnije rasporediti datoteke, ali mislim da su vecini ljudi i vise nego dovoljni neki od besplatnih programa.

Auslogics Disk Defrag i je najbolja besplatna opcija, kak kažu na ovoj ultrapoznatoj i polularnoj stranici za najbolje besplatne programe. Besplatnih programa ima ko blata pa se neiskusni teško snađu, ali jako dobrih nema puno a na ovoj stranici se moze nac samo izbor ponajboljih sigurno u svakoj kategoriji.Cool

 

http://www.techsupportalert.com/best-free-disk-de-fragmenter.htm

 

http://www.techsupportalert.com/view/popular

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 17:46 (rambox).
16 godina
protjeran
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
mbaksa kaže...

Postoji puno besplatnih program za defragmentiranje: http://www.snapfiles.com/Freeware/system/fwdefrag.html

 

Sad koji je najbolji od njih, u to ne bih ulazio. Meni su OK Auslogic Disk Defrag i Defraggler. Naravno, komercijalni alati bi trebali imati bolje mogucnosti i mozda pametnije rasporediti datoteke, ali mislim da su vecini ljudi i vise nego dovoljni neki od besplatnih programa.

je, samo nakon defragmentacije s tim "hvaljenim" defragglerom Q&Q mi ponovno slaže datoteke kao da nisu ni bile defragmentirane.

ne moramo uvijek veličat nešto "besplatno" kad postoji "nešto" bolje koje nije besplatno.

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
moderator
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
Bugofil kaže...
mbaksa kaže...

Postoji puno besplatnih program za defragmentiranje: http://www.snapfiles.com/Freeware/system/fwdefrag.html

 

Sad koji je najbolji od njih, u to ne bih ulazio. Meni su OK Auslogic Disk Defrag i Defraggler. Naravno, komercijalni alati bi trebali imati bolje mogucnosti i mozda pametnije rasporediti datoteke, ali mislim da su vecini ljudi i vise nego dovoljni neki od besplatnih programa.

je, samo nakon defragmentacije s tim "hvaljenim" defragglerom Q&Q mi ponovno slaže datoteke kao da nisu ni bile defragmentirane.

ne moramo uvijek veličat nešto "besplatno" kad postoji "nešto" bolje koje nije besplatno.

Jedno je puka defragmenacija, drugo je defragmentacija uz optimizaciju (poput seljenja cesto koristenih datoteka na pocetak diska kako bi se najbrze procitale, preraspodjela datoteka u MFT-u...). Kolika ti je fragmentacija kad defragmentiras pomocu Defragglera? Minimalna ili nepostojeca, jelda? Meni je Defraggler posebno fora jer mozes defragmentirati samo oznacene datoteke - znaci, ni ne moras defragmentirati cijeli disk.

 

I ja sad ne kuzim o kojem ti velicanju pricas. Nije valjda da ti hoces reci da Defraggler i drugi besplatni programi nece obaviti defragmenaciju? Ili? Ili hoces reci da to sto oni naprave, da to ne vrijedi ni pisiva boba, nego jedina defragmentacija koja vrijedi je ona koju obavi O&O Defrag? Na temelju cega? Samo na temelju nerazumijevanja procesa defragmentacije. Performanse racunala bi nakon defragmentacije O&O Defragom trebale biti marginalno bolje nego kod defragmentacije besplatnim programima - no zar to znaci da besplatni programi ne valjaju? I da nisu bolji od Windowsovog Defragmentera? Ili od toga da disk ostavimo fragmentiran? Koji je tvoj problem?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
rambox kaže...

Auslogics Disk Defrag i je najbolja besplatna opcija, kak kažu na ovoj ultrapoznatoj i polularnoj stranici za najbolje besplatne

slažem se s ramboxom,ne treba ni potvrda s te stranice
instalirati ga,ostaviti po defaultu,nema reklama,brz kao munja..
da li će se pokretati jednom mjesečno ili tjedno,sa isključenim svim drugim aplikacijama,av-om,izlaskom s neta,svejedno..
taj defrag će svoj posao odraditi besprijekorno i brzo
nadograđuje se bez problema,vlastiti deinstaler obriše postojeću verziju i stavi novu tijekom nadogradnje..
preporuka svima koji  se dvoume
što se tiče  defraga s otimizacijom file-ova mislim da potpuno nepotrebna

autoru teme:ima i portable verziju,skini,isprobaj,i uživaj

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 18:51 (seneka).
16 godina
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

Prema testu njemačkog časopisa Computer Bild najbolji defragmenter na XP je Raxco Perfect Disk 10 Professional.

Mjesto 2 zauzeo je besplatni Auslogics Disk Defrag 3.1.4.

 

Za Windows 7 najboljim se pokazao ugrađeni windows defragmenter dok drugo mejsto zauzima Ashampoo Magical Defrag.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?

Okej sad za softver nego de vi meni recite što moram gledati kad kupujem hard disk? Jer mislim da ću ga morat promijenit jer mi je kolega jos prosle godine rekao da hard nevalja a i ja isto tako mislim pa mi recite jer ne kuzim hard nije procesor da se gleda brzina i jezgre ali opet nesto ima u tome zar ne? :S

16 godina
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

Gledaš kapacitet, priključak (P-ATA, S-ATA,...), brzinu (količina okretaja u minuti; rpm), količinu cache memorije i duljinu jamstva.

Te naravno, izjave korisnika kao i testove (brzina zapisivanja, brzina čitanja, glasnoća, ...)...

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?

Aha za kapacitet znam da je sto vise to bolje i priključak znam da je Serial Ata bolji od starog ATA konektora i brzinu znam (nadam se da je 7200 okretaja dovoljno) e sad količinu cache memorije ne kuzim morate mi to malo bolje objasnit

Mess with the best - Die like the rest :)))
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
killer95 kaže...

Aha za kapacitet znam da je sto vise to bolje i priključak znam da je Serial Ata bolji od starog ATA konektora i brzinu znam (nadam se da je 7200 okretaja dovoljno) e sad količinu cache memorije ne kuzim morate mi to malo bolje objasnit

  Ne nuzno... ali dobro necemo te sada daviti...

 

7200 je normalan broj okretaja (iako moj disk ima 5400 posto je 2.5"), a cache memorija, sto je vise ima to je bolje... ona ti je u MB-ovima

In Control
16 godina
protjeran
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
mbaksa kaže...

 

I ja sad ne kuzim o kojem ti velicanju pricas. Nije valjda da ti hoces reci da Defraggler i drugi besplatni programi nece obaviti defragmenaciju? Ili? Ili hoces reci da to sto oni naprave, da to ne vrijedi ni pisiva boba, nego jedina defragmentacija koja vrijedi je ona koju obavi O&O Defrag? Na temelju cega? Samo na temelju nerazumijevanja procesa defragmentacije. Performanse racunala bi nakon defragmentacije O&O Defragom trebale biti marginalno bolje nego kod defragmentacije besplatnim programima - no zar to znaci da besplatni programi ne valjaju? I da nisu bolji od Windowsovog Defragmentera? Ili od toga da disk ostavimo fragmentiran? Koji je tvoj problem?

ništa ja ne veličam.

veličaš ti i dosta ljudi na forumu sve besplatne programe.

puno njih je korisno, pomažu mi u poslu, no hrpa njih su pravo smeće, kao što su ti besplatni programi za defragmentaciju.

 

defragmentiraj disk s tim Defragglerom i onda napravi defragmentaciju (na istim postavkama) s kakvim dobrim komercijalnim (može i navedeni Perfect disk)

 

grafički će ti izgledati na Perfect Disku 10 kao da ga nisi ni defragmentirao s tim besplatnim programom.

 

kako sad to ??

 

je li defragmentiran, ili nije ?

 

 

eto, to je moj "problem" Osmijeh

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
moderator
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
Bugofil kaže...
mbaksa kaže...

 

I ja sad ne kuzim o kojem ti velicanju pricas. Nije valjda da ti hoces reci da Defraggler i drugi besplatni programi nece obaviti defragmenaciju? Ili? Ili hoces reci da to sto oni naprave, da to ne vrijedi ni pisiva boba, nego jedina defragmentacija koja vrijedi je ona koju obavi O&O Defrag? Na temelju cega? Samo na temelju nerazumijevanja procesa defragmentacije. Performanse racunala bi nakon defragmentacije O&O Defragom trebale biti marginalno bolje nego kod defragmentacije besplatnim programima - no zar to znaci da besplatni programi ne valjaju? I da nisu bolji od Windowsovog Defragmentera? Ili od toga da disk ostavimo fragmentiran? Koji je tvoj problem?

ništa ja ne veličam.

veličaš ti i dosta ljudi na forumu sve besplatne programe.

puno njih je korisno, pomažu mi u poslu, no hrpa njih su pravo smeće, kao što su ti besplatni programi za defragmentaciju.

Jasno je da mi ne velicamo te programe, nego da ti pljujes po njima.

 

Bugofil kaže...
defragmentiraj disk s tim Defragglerom i onda napravi defragmentaciju (na istim postavkama) s kakvim dobrim komercijalnim (može i navedeni Perfect disk)

 

grafički će ti izgledati na Perfect Disku 10 kao da ga nisi ni defragmentirao s tim besplatnim programom.

 

kako sad to ??

 

je li defragmentiran, ili nije ?

Graficki? Mislis ono gdje jedan graficki blok oznacava, ne znam, 50 megabajta i dosta je jedna fragmentirana datoteka u tom bloku da pa taj blok bude proglasem fragmentiranim? Dosta je otvoriti web-stranicu u web-pregledniku pa da se na hard-disk spremi nekoliko datoteka u fragmentima i eto - odmah ispadne da su blokovi u koje su te datoteke spremljene fragmentirani.

 

Mene ti vise zanimaju brojke od kockica - nakon defragmentacije mozes ponovno pokrenuti Defraggler ili Auslogic Disk Defrag i vidjeti popis svih fragmentiranih datoteka (ili pretpostavljam da iste informacije mozes vidjeti i u O&O Defragu), i postotak fragmentiranih. Pa... Koliki postotak datoteka ostaje fragmentiran nakon defragmentacije besplatnim programom? Takodjer, koliko u postocima imas slobodnog mjesta na tvrdom disku?

16 godina
neaktivan
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

malo open source promocije,a ima i portable inacica.

 

napravi ono sto treba i basta,za razliku od navedenih monstruma.

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 3
16 godina
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
Bugofil kaže...

ništa ja ne veličam.

veličaš ti i dosta ljudi na forumu sve besplatne programe.

puno njih je korisno, pomažu mi u poslu, no hrpa njih su pravo smeće, kao što su ti besplatni programi za defragmentaciju.

 

defragmentiraj disk s tim Defragglerom i onda napravi defragmentaciju (na istim postavkama) s kakvim dobrim komercijalnim (može i navedeni Perfect disk)

 

grafički će ti izgledati na Perfect Disku 10 kao da ga nisi ni defragmentirao s tim besplatnim programom.

 

kako sad to ??

 

je li defragmentiran, ili nije ?

 

 

eto, to je moj "problem" Osmijeh

Nije bitno kaj ti pokaze Perfect Disk nakon defragmentacije s Defraggler, prvo treba izmjerit ak se moze razlike u performansama nakon Defraggler defragmentacije i nakon kak ti ponovne defragmentacije s Perfect Disk to bi onda bil dokaz. Jesi ti to isprobal osobno ko sebe, ak jesi jel ima kakvih pomaka i to primjetnih nakon kak ti ponovne defragmentacije s Perfect Disk iza Defraggler.Nevinašce Ak nema osjetnih na oko pomaka u performansama iza "seanse" sa Perfect Disk, moš si mislit kaj to onda znaci lako je izlistat tablicu da je defragmentirano pa treba opet to napravit. No ak ne osjetimo nista bolje performansame u windowsima to je onda buckuriš i to teže kategorije.CoolNevinašce

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
Cemu se toliko raspravljate...

Komercijalna rješenja su vecinom bolja...

Ali za obicnog korisnika i onaj win defragmenter je dovoljan...
In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?

Standardni defragmenter koji dolazi sa windowsima je u vecini slucajeva vise nego dovoljan. Od komercijalnih mogu preporuciti Diskeeper i Norton Speed Disk...

 

Speed Disk moze defragmentirati i lockane datoteke (npr. swap datoteku) pa je po tome poseban, dok je Diskeeper najbrzi defragmenter koji sam vidio...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
moderator
offline
Koji je najbolji program za disk defragment?

Bas sad sam napravio Quick Defrag u Defraggleru - rezultat? S preko 4500 datoteka spao na 5 - nije mogao defragmentirati i tih 5 jer su velike (ukupno 3,4 GB), nemam puno mjesta slobodno na disku (10 GB), a kod Quick Defraga ne premjesta male datoteke da bi mogao defragmentirati velike, te nema bas genijalni algoritam - u trenutku defragmentiranja dok je dosao na neke od tih datoteka, nije bilo mjesta za njihovu defragmentaciju, ali sad ima - pa sam rucno isao defragmentirati te preostale datoteke i defragmentirao ih je sve osim jedne - 2,5 GB velik virtualni disk s Ubuntuom (a i njoj je broj fragmenata pao s 227 na 8!). Ja bih rekao da je to prilicno dobar rezultat za brzu defragmentaciju. Namigiva Auslogic Disk Defrag prijavljuje 305 fragmentiranih datoteka, ali te datoteke ne vidim u popisu fragmentiranih datoteka - pretpostavljam da su to datoteke iz System Volume Information i slicnih mapa, koje programi u pravilu ne mogu dirati. O&O Defrag mozda moze (mozda samo u onom nacinu da se pokrene prije nego se Windowsi ucitaju?).

 

Tako da - opcenito gledano, napravio je sasvim solidan posao. Ne kazem da O&O Defrag ne bi napravio bolji, ali i ovo je dovoljno dobro. A utjecaj tih 305 fragmentiranih datoteka na performanse racunala je upitan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Koji je najbolji program za disk defragment?
mbaksa kaže...

Graficki? Mislis ono gdje jedan graficki blok oznacava, ne znam, 50 megabajta i dosta je jedna fragmentirana datoteka u tom bloku da pa taj blok bude proglasem fragmentiranim? Dosta je otvoriti web-stranicu u web-pregledniku pa da se na hard-disk spremi nekoliko datoteka u fragmentima i eto - odmah ispadne da su blokovi u koje su te datoteke spremljene fragmentirani.

 

Mene ti vise zanimaju brojke od kockica - nakon defragmentacije mozes ponovno pokrenuti Defraggler ili Auslogic Disk Defrag i vidjeti popis svih fragmentiranih datoteka (ili pretpostavljam da iste informacije mozes vidjeti i u O&O Defragu), i postotak fragmentiranih. Pa... Koliki postotak datoteka ostaje fragmentiran nakon defragmentacije besplatnim programom? Takodjer, koliko u postocima imas slobodnog mjesta na tvrdom disku?

evo ti sličice Defragglera koji je "završio posao", složio sam i foldere (datoteke), znači sve OK.

 

nakon toga Q&Q defragmenter najnovija inačica se bome naradila jedno 20 min i pogledaj koliko je fajlova obradio, mada je defraggler rekao da su svi defragmentirani.

 

 

dakle prvo besplatni, onda nebesplatni ;)

 

i što ima Q&Q micati 14.379 (moved files) kad ih je besplatni "sve" pomeo ?!

 

e oprostite, treća slika je gotov Q&Q

 

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 20:52 (Bugofil).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice