Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

poruka: 16
|
čitano: 3.841
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

Evo nek ovo bude tema samo za shipping jer od 15 stranica teme o uredjaju vec 12 je samo kad ce stici gdi je zapelo :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

hahah odlicna ideja srcipesak :)
nego jel ko kupovao preko Fantacy Technology? link
da li ste placa pdv i carina ako se stavi dostava dhl? vidim da je cijena od 16gb znatno manja u odnosu na ponudu kod shenzena.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 2:43 (serious45).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

naručio uređaj dhl-om s merimobiles stranice (trebalo im je 5 dana da uopće pošalju)... e sad me zanima dal ima tko da mu je paket poslan dhl-om završio na carini? te kolko je vremenski potrebno da proradi tracking nakon što je paket poslan?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

Ako ide iz neke zemlje u EU pa u Hrv,nema carine.

Kad je poslano tracking proradi kroz dan-dva

8 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only
u nedjelju narucen, u pon dobio prvi track. broj(pocinje sa 78) a jucer dobio drugi(pocinje sa 73) uz poruku: Dear friend! We have already sent out your parcel before. The tracking number from China to Uk is .... , which is given by our dhl with 1-3 working days after we sent the products to them. i link za tracking. Kad mogu ocekivati dostavu? jesu li rezlutati pracenja isti na hr i uk dhl stranicama? cim vise info. to bolje,hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

Sa merija samo euroline ide bez pdva. Tako da vam DHL ne znaci nista.. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2015 12:58 (svenzy3).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only
ja sam narucio sa aliexpressa od shenzhen top one.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only
ajmo ekipo, jos cekam odgovore :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only
dtdtdt kaže...
ajmo ekipo, jos cekam odgovore :)

 jesi nestrpljiv na maksimum :D

dan dva svaki korak ide. Znaci vjerojatno pon-uto dobivas ak je vec krenulo iz uk prema tebi. Cim blize ZG si tim ces brze dobit jer paketi slijecu u ZG...

12 godina
offline
Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

Nije mi jasna ova procedura sad trazim MEIZU M2 NOTE i sad moram oznaciti dhl da ga ne carine i ne uzmu pdv...zasto to mislim koja je to sema ? i sad sam nasao recimo ovaj mob preko ebaya za 135$+ 25$ za Economy Int'l Shippin i sta da tako uzmem sve bi obracunalo ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2015 15:43 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

Ja naručio s Merimobiles-a Xiaomi Mi3 prije 46 dana točnije 16.09., još uvijek nisam dobio ni tracking number... navodno da je zapelo na kineskoj carini... jučer zatražioi da mi vrate lovu pa ćemo vidjeti kako će to ići... UŽAS

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only
@kaw_liga - pdv se ne placa samo ako se salje iz eu. ili ako se salje npr. iz kine i istaknuto je da se nista dodatno ne placa ukoliko se salje dhl-om. to je rijetkost i vidio sam jedino kod dva trgovca na aliexpressu.(oni salju svom covjeku u englesku,a on tamo plati pdv i sto treba pa proslijedi dalje).dakle vrsta dostave nema veze s placanjem pdva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only

Znaci nema problema ako narucim mob direkt iz Kine ''free shipment" ili se onda carini jer vidim po forumima da se proprucuje bas dhl.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only
ako narucis iz kine tesko ces izbjeci porez,mozda ako stave da je taj paket gift ili ima vrijednost ispod koje se placa pdv. znam neke stvari o tome ali nisam strucnjak pa radije jos istrazuj. valjda ima neka tema za to jer je ova za xiaomi. inace ima i tema za mob koji trazis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only
kaw_liga kaže...

Znaci nema problema ako narucim mob direkt iz Kine ''free shipment" ili se onda carini jer vidim po forumima da se proprucuje bas dhl.

 

Ima problema, slijedi isključivo upute koje ti piše i sam prodavatelj! Znači prodavatelji s aliexpressa koji napišu da nema carinjenja robe ako se odabere DHL, onda to znači da odabereš upravo DHL, ako ostaviš free shipping, platit ćeš PDV i morat ići na carinarnicu po mobitel praktički 100% osim ako im greškom promakne.

 

To vrijedi za ta 3 prodavatelja s aliexpressa, drugi imaju svoje uvjete pa tako recimo na merimobiles siteu za dostavu bez pdv-a moraš odabrati euroline shipping, dok s DHL-om plaćaš PDV.  Kako god, carinski postupak netko mora obaviti, ako iz Kine prvo šalju mob u Englesku (kao što rade na Aliexpressu), onda u Engleskoj plate PDV i to je to, kako je Hrvatska u EU, tebi dolazi mob na kućnu adresu bez dodatnih carinskih troškova. Ako ti prodavač pošalje paket iz Kine direkt u HR, bez obzira na način dostave, paket prvo ide na našu carinu i ti si taj koji će platiti PDV i zezat se sa carinskim postupkom...

8 godina
offline
Re: Xiaomi Note 2 - dostava/shipping only
07.10 u 06:11 paket je stiga u Gatwick-UK i nije se maka od tad, oce doc do ponediljka?
Sutra zg, pa tek onda u mene?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice