Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 925.007
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Ma da kako sam i mislio, hvala na odgovoru, davno je update stigao za Z a kod mene kao i kod mnogih t-mobile nesretnika jos uvijek nista, mogao sam davno flashati, ali eto cekam da samo stigne, sta sad da uradim, da flasham koliko je to ok za mob, vidio sam da je sony izbacio da se moze manuelno odraditi, ili da cekam t-mobile da se smiluje, evo neki pisu jos koji dan, sad nezzz

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Flashaj jer praktički nema nikakvih ozbiljnih posljedica, samo prati upute koje možeš naći ili na youtube ili na xda forumu

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Ma ja sam flashovo dosad svaki firmware ali mi lollipop nesto nije htio i skoro uj*bo cjeli telefon.

Najbolje cekaj jer ja sam pito prije malo vise od tjedan dana i rekli su da ocekuju da ce bit gotov za negdje tjedan dana.

Al de nek neko jos pita danas pa neka stavi tu meni glupo vise, rece da ih dosadujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozdrav, društvo! Imam Xperiu Z i još uvijek mi nije došao update za Lolipop, a vidim da ga već dosta ljudi ima... Koristim VIP mrežu. Htio bih flashati firmware na mobitel. Budući da u zadnje vrijeme se nisam uopće bavio s flashanjem i tim stvarima, molio bih da mi netko preporuči koji je to program kojim bi se flashalo i link na firmware. Mogao bih i sam naći, ali sam gledao malo iskustva tu i na Xda vezano uz Lolipop i radije ću ovako pitati. Također, ako ima neki Custom ROM koji rješava te greškice što je u ovom official Lolipopu. Ako netko je stavio ili zna. Neću čekati službeni update jer je već prošlo mjesec dana, i da odmah kada stavim firmware bude kao nov, jer neću kao prošli puta kada sam ažužirao da mi mobitel sporo radi, pa bih odmah stavio novi firmware bez backupa. I još budući da imam C6603 model (LTE) pa ne znam je li radi LTE s ovim fimwareovima koji su izbačeni?

Unaprijed zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 12:33 (jpelko2).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Da bi flashao custom ROM morat ćeš otključat bootloader, a to nemoj nikako raditi ako nemaš root i nisi backupao TA. Imaš sve što ti trebao, vodiče i fajlove na Z sekciji xda foruma pa tamo malo prošoblaj jer ima dosta toga i trebalo bi nam neko vrijeme da ti sumiramo tu. Uglavnom, root pa backup TA pa možeš dalje...

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Ako se dobro sjecam, stock i svi custom romovi bazirani na stock ne zahtjevaju otkljucan bl; osim ako nije nekakav kernel ubacen no to je napomenuto uvijek.
Za nekakav stock rom, samo npr. druge regije, je dovoljan flashtool (noviji imaju ugraden xperifirm pa se stock rom skida direktno u njemu).
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Nista jos od lollipopa i t-mobile-a, znaci ipak da flasham, potreban samo noviji flashtool, i koju regiju odbrati, koja je najstabilnija, kakve su posljedice nakon flashanja, sve me nesto strah, kontam izaci ce lollipop preko OTA, i tako vec mjesec i po cekam, lol, jel mi jos ista potrebno osim flashtool, gledao sam i na youtube, ali posto mi je t-mobile da ne bude komplikacija..LP

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
xperiaZbeast kaže...

Nista jos od lollipopa i t-mobile-a, znaci ipak da flasham, potreban samo noviji flashtool, i koju regiju odbrati, koja je najstabilnija, kakve su posljedice nakon flashanja, sve me nesto strah, kontam izaci ce lollipop preko OTA, i tako vec mjesec i po cekam, lol, jel mi jos ista potrebno osim flashtool, gledao sam i na youtube, ali posto mi je t-mobile da ne bude komplikacija..LP

 Nema ti veze što je tu t-mobile, a najstabilnija je Central Europe ili Baltička verzija...

8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Ok, znaci danas odradim flash, samo jos jel postiji ikakva razlika, u update-u, kada ga oni puste na androide ili mi odradimo manuelno, ili ako ja odradim sada sa flash, a oficielni izade za 1-2 dana, da li cu ja opet dobiti obavjest ili je to to sto sam flashao, i imas li  kakav link najnovijeg flash toola, koji ima u sebi i  ugraden xperifirm, evo gledam nezz koji da skinem???? hvala na odgovoru 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Ok, znaci danas odradim flash, samo jos jel postiji ikakva razlika, u update-u, kada ga oni puste na androide ili mi odradimo manuelno, ili ako ja odradim sada sa flash, a oficielni izade za 1-2 dana, da li cu ja opet dobiti obavjest ili je to to sto sam flashao, i imas li  kakav link najnovijeg flash toola, koji ima u sebi i  ugraden xperifirm, evo gledam nezz koji da skinem???? hvala na odgovoru

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
xperiaZbeast kaže...

Ok, znaci danas odradim flash, samo jos jel postiji ikakva razlika, u update-u, kada ga oni puste na androide ili mi odradimo manuelno, ili ako ja odradim sada sa flash, a oficielni izade za 1-2 dana, da li cu ja opet dobiti obavjest ili je to to sto sam flashao, i imas li  kakav link najnovijeg flash toola, koji ima u sebi i  ugraden xperifirm, evo gledam nezz koji da skinem???? hvala na odgovoru

 Ne postoji ta diskrepancija, barem je ja nikada nisam doživio. LINK

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Da li mogu pokusati sa ovim Emma flashtool od sonya gledajuci video je veoma jednostavno, da li moze sa ovim flashtool-om???

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
xperiaZbeast kaže...

Da li mogu pokusati sa ovim Emma flashtool od sonya gledajuci video je veoma jednostavno, da li moze sa ovim flashtool-om???

 Koristi ti flashtool, nije teško... Ionak ga svi koriste

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Nista ovo sa ovim Emma, kaze da mi je telefon zakljucan pokusacu sa drugim

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
xperiaZbeast kaže...

Nista ovo sa ovim Emma, kaze da mi je telefon zakljucan pokusacu sa drugim

 Prati ovo i nećeš moć nigdje zbrstit ništa, bez brige. Radio sam to jedno tisuću puta sa svoje 3 zadnje Xperie i nigdje nije bilo greške nikad...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Evo upravo sam pri tome da instaliram lollipop, flash tool instaliran, xperifirm pokrenut, i sve ostale pripreme spremne, samo pitanje koji da skinem firmware, Cental europe ima od 1-4 da li je svejedno, da prvi skinem

8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Lollipop uspjesno instaliran, xperia z, manuelno, vracen na fabricke postavke, upravo radim i software repair za svaki slucaj, citao sam pomaze protiv pregrijavanja, nadam se da ce biti ok, izgled mi je super :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z
I grije li se ?
dadon
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Moj primjer, nakon mjesec dana LP u standby je ispod 30, uobicajen rad oko 32-36..a temperatura je znala doc do 40 nekih npr. zadnja dva dana kad je bilo toplije a mob u navlaci (glupa igra, minimalno kamera+net).

sot je na kakvih 17% preostale baterije bio nekakvih 3:40 - torrent skidao za to vrijeme, browsanje dolphinom i firefox i 2d (html5 valjda) igra kakvih 3 sata.

Baterija je duze trajala na kitkatu, kakvih 30-45 minuta umjerenog koristenja vise, ali mob je sada ocigledno brži u svemu.

btw predvidanje trajanja baterije je bilo cudno neki dan kada sam iskljucio 'fast dormancy' na vipu..i nije realno na screenshotu (ispod slika) tih 6 dana osim ako nije ugasen uz staminu valjda ^^.

 

 

 

temp temp
bat bat
nesto nesto
0 brightness bez aktivnosti..blah predvidjanje 0 brightness bez aktivnosti..blah predvidjanje
iskljucen fast dormancy iskljucen fast dormancy
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 17:56 (kunof00).
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozdrav od mene, opet.

Dakle, vec par ljudi me pitalo da li sam se vratio na KK ili sam na Lollipopu.

Na Lollipopu, ali ne kompletno stock verziji.

Flashao sam PureX L v3, i preporodio se.

Sam biras koje sistemske aplikacije ce se instalirati (kod mene je to srezano na minimum, totalni debloat), nema problema sa mobilnim radiom, baterija je pristojna, i ono sta me drzi na tom softveru je integriranost Dolby Digital Plus Sound Mod-a, vjerujte mi ovo mogu usporedit samo sa Beatsom sta se zvuka u slusalicama tice, ovo je senzacija!
I koristim mod koji nije dio ROM-a, stereo mod gdje se i slusalica za razgovor koristi kao zvucnik za reprodukciju glazbe (sto ja ne radim jer slusam samo na slusalicama), i kod tona zvona.

Velika preporuka!

sent from my Sony Xperia Z C6603
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z

nakon azuriranja neznam ni ja kojih aplikacija, jer sam stisnuo da ih sve azurira, ne mogu ugasiti wifi. stavim ga na off i nakon sekunde on se automatski pali i cucla mi bateriju sad nenormalno.

zna li mozda tko u ceme je problem?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony Xperia Z

bok ekipa.

 

nisam uspio naci temu za z1compact pa cu ovdje napisati problem vezan uz istu.

 

naime frendica ima veliki problem koji se cini da je ne rijesiv i vec je u velikoj depri radi toga, ima pretplatu na tele 2 i problem je u tome sto nakon nekog vremena u razgovoru dolazi do robotskog govora onako kao da usporeno govori i zavlaci rijeci, to se ne cuje kod nje nego kod suprotne strane s kime razgovara...mob je bio prvi puta u servisu u gundulicevoj ulici da bi nakon par dana rekli da je mob popravljen, no međutim kvar se opet pojavio, da bi nakon toga ona zatrazila novi uređaj a u servisu su joj rekli da neka se obrati supportu sony.hr i da ih zamoli novi uređaj, tako je i napravila i dobila je drugi novi z1c i eto zamislite i na tom uređaju se opet isti kvar ponavlja, znaci nakon nekog određenog vremena se pojavljuje usporen kao robotski govor i nikako to rijesiti.

 

Ako je netko imao tako nesto i zna kako rijesiti problem ili kome se obratiti molio bi da pomogne, frendica je stomatolog i jako joj je bitno da je mob pouzdan jer prima pacijente preko mobitela i druga strana ju ne moze normalno cuti pri razgovoru.   

 

hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Stavljen KitKat cisto da se malo podsjetim koliko ova baterija moze zapravo trajat ;)

1 1
2 2
sent from my Sony Xperia Z C6603
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Danas, novi odgovor od t-com-a

 

Poštovani,

 

informacije koje Vam pružamo su informacije koje mi primimo od proizvođača. Za uređaj Sony Xperia Z1 update je stigao 30.06., dok je za uređaj Sony Xperia Z update već trebao stići, pa ćemo ovu informaciju provjeriti i povratno Vam se javiti na ovaj e-mail.

 

Do našeg skorog odgovora srdačno Vas pozdravljamo.

 

S poštovanjem,

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Evo dosao update od T-com-a. 

Napokon

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony Xperia Z

kako ga vratiti na kitkat ... evo vec mi se dva puta ugasio mobitel zbog pregrijavanja , aplikacije štekaju ,u neke nece ni da uđe ,baterija se troši prebrzo 

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Meni je isto tako bilo nakon updejta. Pregrijavanje, baterija se brzo trosi i ne otvaranje aplikacije.

Onda sam ga jednostavno stavio na punjac preko noci i ujutro je sve bilo u redu.

Sve radi odlicno. Neznam sta se desavalo al sad radi sve super, imam osjecaj kao da imam drugi mobitel.

12 godina
offline
Sony Xperia Z

Dečki, trebam pomoc, jucer navecer dosao update na 5.0.2, danas sam pokrenuo instalaciju, sve uredno zavrsilo, ali problem je sto ne mogu otvorit SMS, niti mogu poslat poruku, niti mogu primit poruku, stisnem da mi otvori poruke, ili stoji bijeli prozor sa natpisom gore poruke ili mi je sve crno...nisam htio napraviti reset, jer imam nekolicinu poruka koja mi je vrlo vazna, pa ima kakva mogucnost da se to nekako proba srediti? unaprijed se zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Kao što sam predhodno napisao mislim da treba dati vremena da se sve to ustabili.

Znam da bi trebalo od početka ići sve glatko al to nije bio slučaj samnom. Nakon što je mobitel preko noći bio na punjaču bilo je sve u redu.

Ide sve glatko, baterija traje duže itd..

Al sam kao i ti u početku imao problema, nisu mi se aplikacije otvarale, gasio mi se dva puta, trošila se baterija osjetno brže.

Uglavno lollipop je pun pogodak za xperiu z.

9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Molim za pomoć ako netko ima sličnih problema ili može dati savjet.

Odmah da kažem da imam garanciju za Z3 još godinu i pol i da ga mogu dati na reklamaciju,no možda netko zna kako riješiti bez toga.

Naime zvučnik za razgovor mi je nekako tih,kada sam u uvjetima gdje nema buke mogu razgovarati.
Ako je buka radio netko glasnije priča ili tako nešto stisnem mob u uho da ostane crta na uhu:D

Pojačan je do kraja isključio sam staminu i razne štednje i ništa.

Opcija garancija je prisutna no ako nemoram ga slati bolje nebih.

unaprijed hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice