Problem s iPhonom 2G

poruka: 32
|
čitano: 6.045
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G
pitanje

Naime, dobio sam iPhone 2G prije 10 mjeseci (kada je izasao u SAD-u) i sve je radilo na našoj mreži, meni se mobitel nije svidio, pa sam ga spremio u "ladicu" i nisam ga koristio, i sada kako je pocelo ovo s iPhonom u hrvatskoj, reko idem ga ja izvaditi i malo pročačkat po njemu. Spojim ga na iTunes, skine on novu verziju softwera (cini mi se 2.1....., a na njemu je bio 1.0.4.....) I ja sav sretan, instalira on to, i ono bum, ja upalim iPhone i ne radi na nasoj mrezi.

Prijedlog? Pomoć? Jel netk imao iskustva?

Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G

hahaha, ako imas Mac-a, imas alat pwnage kojim ga otkljucas. Probaj.

Vjerojatno ti je update ponistio unlock.

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
autorov komentar
lampa kaže...

hahaha, ako imas Mac-a, imas alat pwnage kojim ga otkljucas. Probaj.

Vjerojatno ti je update ponistio unlock.

 Sto je smiješno? :D
Nemam MAC PC. ako mislis na to..
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
Sonny kaže...
lampa kaže...

hahaha, ako imas Mac-a, imas alat pwnage kojim ga otkljucas. Probaj.

Vjerojatno ti je update ponistio unlock.

 Sto je smiješno? :D
Nemam MAC PC. ako mislis na to..
 
vjerojatno mu je smjesno to sto si ga isao updejtati, posto takav mobitel nije 'legalan', a vec duze vrimena kruze price o iPhonovim zastitama.
Isto kao da si isao updejtati win Xp s krivim serijskim kodom
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G
autorov komentar

I, sto da sada radim? :(

Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
Sonny kaže...

I, sto da sada radim? :(

 
nisam upucen, ali ces vjerojatno čekičem i toljagom natjerati ga na prijasnju verziju. Cool
Proguglaj malo kako da se vratis na stari firmware i koji tocno, tj koju verziju.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
Sonny kaže...

Naime, dobio sam iPhone 2G prije 10 mjeseci (kada je izasao u SAD-u) i sve je radilo na našoj mreži, meni se mobitel nije svidio, pa sam ga spremio u "ladicu" i nisam ga koristio, i sada kako je pocelo ovo s iPhonom u hrvatskoj, reko idem ga ja izvaditi i malo pročačkat po njemu. Spojim ga na iTunes, skine on novu verziju softwera (cini mi se 2.1....., a na njemu je bio 1.0.4.....) I ja sav sretan, instalira on to, i ono bum, ja upalim iPhone i ne radi na nasoj mrezi.

Prijedlog? Pomoć? Jel netk imao iskustva?

 
Ja sam prije neki dan gledao cijene i tako naisao na jedan clanak u kojem pise da je jedino u Australiji dozvoljeno legalno otkljucavanje iPhone-a..tako da tkogod da je kupio iPhone iz SAD-a mora bit potpuno oprezan da ga ne update-uje jer inace jedini nacin je da ga odneses u njihov ducan, a mislim da naknada za vratit u zivot takav aparat nije mala..Uglavnom, jedino telefoni koji dolaze iz Australije imaju neki poseban chip koji dozvoljava update firware-a.
16 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G
autorov komentar

Viče znaci za*ebo sam stvar Mršti se

Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G

Da, tako nekako..al ja ipak nisam strucnjak tako da se nadam da ces ga na neki nacin uspjet otkljucat

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
autorov komentar
colony84 kaže...

Da, tako nekako..al ja ipak nisam strucnjak tako da se nadam da ces ga na neki nacin uspjet otkljucat

 Nadam se i ja..
Ako netko ima neku ideju, bio bih mu zahvalan da se javi :D
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G
autorov komentar

Nitko nema ideju? :(

Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
Sonny kaže...

Naime, dobio sam iPhone 2G prije 10 mjeseci (kada je izasao u SAD-u) i sve je radilo na našoj mreži, meni se mobitel nije svidio, pa sam ga spremio u "ladicu" i nisam ga koristio, i sada kako je pocelo ovo s iPhonom u hrvatskoj, reko idem ga ja izvaditi i malo pročačkat po njemu. Spojim ga na iTunes, skine on novu verziju softwera (cini mi se 2.1....., a na njemu je bio 1.0.4.....) I ja sav sretan, instalira on to, i ono bum, ja upalim iPhone i ne radi na nasoj mrezi.

Prijedlog? Pomoć? Jel netk imao iskustva?

 šefe, svakim updateom se BRIŠE SVE, pa i crack.
Sve što sad trebaš učiniti je crackirati (koristeci JailBrake) iPhone ponovno.

Ako neznaš kako to napraviti, bolje NEMOJ nego nadji nekoga drugog aza to, ali ako ipak budes htio to uciniti sam, javi mi se.

Puma1400
http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G

Evo, sad sam i ja saznao da postoji alat za Windows, ako sam dobro razumio.

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
autorov komentar
lampa kaže...

Evo, sad sam i ja saznao da postoji alat za Windows, ako sam dobro razumio.

 Jesi, imam Windows (XP SP3), reci :)
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
prihvaćeno rješenje

Procedura je vrlo jednostavna.. Meni se ista stvar dogodila i riješio ju za 20 minuta.

 

LINK 1:

 

http://www.iclarified.com/entry/comments.php?enid=1880#commentsanchor

 

 

LINK 2:


http://iphoneindia.gyanin.com/tag/installing-problem/

 

 

Prvo odradiš Step One na LINK-u 1!

 

Onda odradiš korake od 2 do 7 na LINK 2! ( zato jer ti itunes ne prepoznaje iphone, barem meni nije..)

 

Dalje nastaviš od Step Two na LINK-u 1 ( korak 7 LINK-a 2 se preklapa sa ovim korakom, shvatiti ćeš)..

 

I to je to.

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
autorov komentar
ferovca1 kaže...

Procedura je vrlo jednostavna.. Meni se ista stvar dogodila i riješio ju za 20 minuta.

 

LINK 1:

 

http://www.iclarified.com/entry/comments.php?enid=1880#commentsanchor

 

 

LINK 2:


http://iphoneindia.gyanin.com/tag/installing-problem/

 

 

Prvo odradiš Step One na LINK-u 1!

 

Onda odradiš korake od 2 do 7 na LINK 2! ( zato jer ti itunes ne prepoznaje iphone, barem meni nije..)

 

Dalje nastaviš od Step Two na LINK-u 1 ( korak 7 LINK-a 2 se preklapa sa ovim korakom, shvatiti ćeš)..

 

I to je to.

 Puno hvala!
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G
autorov komentar

Uspio, radi besprijekorno.

Samo me jos zanima jedna stvar, dali mi kod iPhona 2G vrijede oni T-mobilevoi "web and walk" paketi i mogu li preko 3G mreze se spojit na net?

Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G

Koliko ja znam, ne mozes, jer prije svega nemas 3G. A mislim i da t-mobile ne dopusta samo uzimanje tarife bez uredaja. Ali ako nisam u pravu, neka me netko demantira jer je moguce i to.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G

imao sam identičan problem. jesi iz zagreba? odi u apple centar u voćarskoj- to ti je iznad kvatrića.

neću te lagat- odriješit ćeš kesu. ako se ne varam 300injak kn sam dao i radi kao nov.

eh da, budi mudriji od mene pa kad već budeš tam reci im da ti u tu cijenu uračunaju i update software jer ja to nisam spomenuo i naravno da su mi ga ostavili na 2.0 verziji, a mislim da za te pare im ne  bi trebao bit problem da ga prvo updateaju a tek onda otključaju.

ps. moj je isto iz amerike. ne smije se raditi niti reset to factory defaults jer će ga to isto zaključat. tek toliko da znaš za inače :)

 

edit. sad vidim da ima i nekih drugih rješenja.. prije ih nije bilo. a evo bravo.. ako si uspio bez para, bravo za tebe. kako god, upozorenje gore vrijedi :)

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2008 21:47 (bubbach).
16 godina
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
bubbach kaže...

imao sam identičan problem. jesi iz zagreba? odi u apple centar u voćarskoj- to ti je iznad kvatrića.

neću te lagat- odriješit ćeš kesu. ako se ne varam 300injak kn sam dao i radi kao nov.

eh da, budi mudriji od mene pa kad već budeš tam reci im da ti u tu cijenu uračunaju i update software jer ja to nisam spomenuo i naravno da su mi ga ostavili na 2.0 verziji, a mislim da za te pare im ne  bi trebao bit problem da ga prvo updateaju a tek onda otključaju.

ps. moj je isto iz amerike. ne smije se raditi niti reset to factory defaults jer će ga to isto zaključat. tek toliko da znaš za inače :)

 ?? bubbach buba napamet, ne čita postove po redu.. hehe
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
ferovca1 kaže...
 ?? bubbach buba napamet, ne čita postove po redu.. hehe
 istina, ovaj put.. moj greh, ostavio sam post zbog informacije da se ne smije radit reset to factory jer će isto otić lock. a ti ofca si dobro linkove našao, idem baš sad probat kak radi to sve.. za početak pročitat sve fino detaljno.
A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
autorov komentar
RaLe kaže...

Koliko ja znam, ne mozes, jer prije svega nemas 3G. A mislim i da t-mobile ne dopusta samo uzimanje tarife bez uredaja. Ali ako nisam u pravu, neka me netko demantira jer je moguce i to.

 Nema nitko ideju drugu?
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
offline
RE: Problem s iPhonom 2G

Otvorio sam temu iPhone - korisni linkovi na 


http://forum.bug.hr/forum/topic/rucna-racunala/iphone-korisni-linkovi/11437.aspx?page=0&jumpto=144530&sort=asc&view=flat

 

pa ako imate koji dobar, pišite..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
Sonny kaže...
RaLe kaže...

Koliko ja znam, ne mozes, jer prije svega nemas 3G. A mislim i da t-mobile ne dopusta samo uzimanje tarife bez uredaja. Ali ako nisam u pravu, neka me netko demantira jer je moguce i to.

 Nema nitko ideju drugu?
 
Ima T-Mobile sad neku novu opciju za iPhone na http://www.t-mobile.hr/iphone/opcija.asp ... Ali nisam probao, tako da cekam da netko javi da valja prije nego pocnu skidat 75 kuna besramno, za samo 512 MB :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
autorov komentar
RaLe kaže...
Sonny kaže...
RaLe kaže...

Koliko ja znam, ne mozes, jer prije svega nemas 3G. A mislim i da t-mobile ne dopusta samo uzimanje tarife bez uredaja. Ali ako nisam u pravu, neka me netko demantira jer je moguce i to.

 Nema nitko ideju drugu?
 
Ima T-Mobile sad neku novu opciju za iPhone na http://www.t-mobile.hr/iphone/opcija.asp ... Ali nisam probao, tako da cekam da netko javi da valja prije nego pocnu skidat 75 kuna besramno, za samo 512 MB :)
 Da, to bi bilo dobro!!! :D
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
RaLe kaže...
Sonny kaže...
RaLe kaže...

Koliko ja znam, ne mozes, jer prije svega nemas 3G. A mislim i da t-mobile ne dopusta samo uzimanje tarife bez uredaja. Ali ako nisam u pravu, neka me netko demantira jer je moguce i to.

 Nema nitko ideju drugu?
 
Ima T-Mobile sad neku novu opciju za iPhone na http://www.t-mobile.hr/iphone/opcija.asp ... Ali nisam probao, tako da cekam da netko javi da valja prije nego pocnu skidat 75 kuna besramno, za samo 512 MB :)
 Meni je 512 vise nego dovoljno za procitati mail, i novine ujutro u busu....

Podatkovna tarifa se moze uzeti bez obzira na telefon, jedino iphone ima neke povoljnije tarife.
jesti i spavati
16 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G

Da ne otvaram novu temu,imam jedan problem sa spajanjem iPhonea i laptopa wlanom.

Dakle želim spojiti laptop s iPhoneom 2G. Koristim Windowse XP i acer laptop s atheros karticom.

Dali netko zna rješenje?pokušavao sam na sve načine ali ne znam kako da ih spojim jer mi iPhone ne prepoznaje mrežu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s iPhonom 2G

slika govori vise od rijeci...

 

 

http://www.net.hr/2008/11/25/0357007.23.jpg

Matična ploča 26 °C (79 °F) CPU 41 °C (106 °F) 1. CPU / 1. jezgra 37 °C (99 °F) 1. CPU / 2. jezgra 37 °C (99 °F) GPU dioda 43 °C (109 °F) ExcelStor Technology J360 29 °C (84 °F) WDC WD1600AAJS-00B4A0 23 °C (73 °F)
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s iPhonom 2G
vlatko kaže...

Da ne otvaram novu temu,imam jedan problem sa spajanjem iPhonea i laptopa wlanom.

Dakle želim spojiti laptop s iPhoneom 2G. Koristim Windowse XP i acer laptop s atheros karticom.

Dali netko zna rješenje?pokušavao sam na sve načine ali ne znam kako da ih spojim jer mi iPhone ne prepoznaje mrežu.

 Spojit kako? Zašto? Koji router? Jeli laptop radi već na wlanu?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice