OnePlus One

poruka: 1.019
|
čitano: 194.522
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One
lepi91 kaže...

 

 A mislim pa mora držati bolje baterija, 3 i pol sata SOT-a je premalo. Mora biti minimalno 4 i pol..

Jer ovih 3 i pol sata su kroz dva dana, znači nekih 34h na bateriji

 

Nešto ne valja s ROM-om, jer su i Google Play Servisi zezali i baterija se nenormalno trošila i tu sam dobio nešto dok sam ih ugasio.

 

Svi pišu da taj ROM ima odličnu bateriju, ako je to odlično onda kvragu, nadao sam se više..

 

Koliko drugi imaju SOT-a na ovom ROM-u od Sultana?

 "

 Ja sam trenutno na Sonic Open Kang, malo da isprobam ostale, zasad mi ovaj se čini fenomenalan.

 

Ja sam na Sultanovu ROM-u imao SOT oko 4h, ništa posebno dakle.

11 godina
offline
OnePlus One

Također, oko 4h max..

 

Koliko sam skužio najveći problem je mobile radio active, meni recimo kod chrome-a što mi dosta baterije pojede. 

Ali to je generalan problem na Androidu L, koji najavljuju da će riješiti tek na M verziji.

 

Za to nema lijeka osim što sam našao je da se stavi Xposed i ovo - http://repo.xposed.info/module/com.pyler.mobileradioactivefix

 

Planiram to staviti, a sad dali bi mogao što zeznuti neznam. Radio sam prije na HTCu s Xposed-om i nikad problema..

 

BTW. taj problem s Mobile radio active mi se tek pojavio prije nekoliko dana...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus One
lepi91 kaže...

Također, oko 4h max..

 

Koliko sam skužio najveći problem je mobile radio active, meni recimo kod chrome-a što mi dosta baterije pojede. 

Ali to je generalan problem na Androidu L, koji najavljuju da će riješiti tek na M verziji.

 

Za to nema lijeka osim što sam našao je da se stavi Xposed i ovo - http://repo.xposed.info/module/com.pyler.mobileradioactivefix

 

Planiram to staviti, a sad dali bi mogao što zeznuti neznam. Radio sam prije na HTCu s Xposed-om i nikad problema..

 

BTW. taj problem s Mobile radio active mi se tek pojavio prije nekoliko dana...

 Nešto sam čitao po netu da taj xposed modul ipak ne funkcionira... Imaš nekih ranijih iskustva možda?

Ako sve čitaš što piše u Xposed temi na XDA, nećeš ništa zeznuti. Ove današnje verzije za Lollipop (i 5.0 i 5.1) su stabilne. Na kraju krajeva, ako i zezneš nešto samo napraviš fresh install

11 godina
offline
OnePlus One

Malo čitam da nekima radi, a neki kažu da ne funkcionira. Iskreno ne znam više ni sam.

 

Ostaviti ću kako je i čekati Android M, očito nema druge. Vraćati na KitKat mi se neda, a ovaj Lollipop je očito u težoj banani

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Do Lolipopa je sigurno, meni se isto na svakom Lolipop romu dešava da sa wifi ne prebaci automacki na 3g, ali na svakom.

 

Baš živcira, vraćao na kitkak radi sve kako treba.

 

Probat ću flešati ovaj neki modem sa kitkata, pa možda pomogne, nego nikako se nakanuti, kažu da pomaže.

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/ref-oneplus-one-modem-collection-t2858734

 

ovaj XNPH44S valjda pomaže.

 

Čak je Sultanov ROM, na ovoj verziji što je prva potrefila kad sam ja skidao, mislim 10.09, imala je integriran modem u sebi ovaj kitkatov, i nisam imao tih problema, ali zato su se drugi korisnici 

žalili da oni imaju problema nekih, pa je u sljedećoj verziji vratio lolipop modem, i opet meni problemi.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61008464&postcount=2 evo imaš u changelogu da jeste u toj verziji imao taj modem, pa probaj ga flešati, i vidi imaš li tih problema, čak se i ja mislim vratiti na nju, jer je radilo sve baš ono kako treba, nego neda mi đavo mira, moram stalno na latest buildu bit

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: OnePlus One

Ja sam na verziji 14.09, i ne mislim updejtat na zadnju jer vidim da ima mušica s pozivima, a meni sve uredno radi osim tog mobilnog interneta.

Za taj modem sam čuo ali se nisam usudio, da nebi bilo još gore.
Koji je trenutno stock da znam što vratiti ako ovaj ne bude dobar?

Btw sto se tiče baterije dosta hvale na xda tyr i ak kernel, probao tko?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2015 0:11 (lepi91).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Nisam ni ja samo modem niti jednom flešao, mada preko twrp lako to ide, ali nisam.

 

Moj ti je prijedlog, skini 10.09 verziju, ona u sebi ima taj modem, pa tako možeš istestirati.

 

Ja sam evo večeras ponovo se vratio na nju, i ostat ću jedno vrijeme na njoj, pa ti mogu potvrditi 100% dali je do modema, u idućih par dana.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus One

Ma znam da nije problem flashati modem, to preko recoverya i mislim da ne preko bilo kojeg. Možda twrp treba biti, kao da sam to negdje pročitao..

 

A kad idem s vise verzije na nižu, moram čisti flash raditi, znaci obrisati i system i cache itd. i tek onda rom koji je stariji?

 

Ajde javi kako se ponaša baterija za par dana. Bas mi se i ne zeza za bezveze

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One
Odmah da ti javim na wifi/3g problem je i dalje postojan, bez obzira na KK modem. Maloprije update na najnoviju verziju sultanovog ROM-a, jer na 10.09 sam probao samo radi toga modema, vidio ne prebacuje automacki, mada sam bio uvjeren da je prije radilo kako treba, medjutim nije, iako sam clean install uradio. Probat ću ovaj vikend još kojih romova, pa ćemo vidjeti, uhvatila me flash-manija
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
OnePlus One

Sad si na 25.09?

 

Pišu da je zvučnik u pozivima slab i da ima problema s mikrofonom, jekom i sl..

 

Ajde vidi, pa javi. Ako ti se zeza probaj kernel mijenjati, ovaj sto sam spomenuo i u kombinaciji s sultanovim romom, pišu da nije loš..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Nisam imao problema sa zvučnikom ni mikrofonom nikakvih.

 

Sada sam malo na oxygen 1.0.3,  nemam uopće problema sa 3g/wifi, odo njemu dati malo šansu, zasada jedini problem na njemu je visok Google Play Services proces jer ždere bateriju.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus One

Možda ti ostaje Google Play Services u pozadini i mobitel ne ide u deep sleep pa zato ždere bateriju? Kod mene je taj problem bio..

 

Sultanov ROM u kombinaciji s tyr ili ak kernelom nisi probao?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OnePlus One

Gdje je trenutno najpovoljnije i najsigurnije uzet 1+1? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Primjetio sam da su se dosta ljudi žalili na ovaj Google Play Services da im jede bateriju, a ja ni na jednom ROM-u osim ovog Oxygena nisam to imao, ugasio sam sve lokacijske postavke vezane za Googlov račun, i izgleda da se smirilo.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus One
lepi91 kaže...

 

Za to nema lijeka osim što sam našao je da se stavi Xposed i ovo - http://repo.xposed.info/module/com.pyler.mobileradioactivefix

 Probao sam module, radi na Xperiji Z 5.1.1 

15 godina
offline
Re: OnePlus One
Ekipa, uzeo sam danas 16gb verziju. Moze preporuka za neki dobar stabilan ROM.

Inace, postoje li koje razlike kod flesanja u odnosu na 64Gb verziju?
14 godina
offline
Re: OnePlus One
PiXeLsss kaže...
Ekipa, uzeo sam danas 16gb verziju. Moze preporuka za neki dobar stabilan ROM.

Inace, postoje li koje razlike kod flesanja u odnosu na 64Gb verziju?

dajem preporuku na temasek rom, caf verzija, sa particijama složenima/formatiranima na f2fs u kombinaciji sa ak kernelom

koristim više od pola godine, i prezadovoljan sam 

sa caf verzijom roma još više 

 

a razlike u flashanju roma nema između 64 gb i 16 gb verzije

osim ako ne pomrdaš sistemske particije i onda moraš flashati određene zipove namijenjene 16gb ili 64 gb verziji

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2015 13:08 (matija656).
11 godina
offline
Re: OnePlus One
matija656 kaže...
PiXeLsss kaže...
Ekipa, uzeo sam danas 16gb verziju. Moze preporuka za neki dobar stabilan ROM.

Inace, postoje li koje razlike kod flesanja u odnosu na 64Gb verziju?

dajem preporuku na temasek rom, caf verzija, sa particijama složenima/formatiranima na f2fs u kombinaciji sa ak kernelom

koristim više od pola godine, i prezadovoljan sam 

sa caf verzijom roma još više 

 

a razlike u flashanju roma nema između 64 gb i 16 gb verzije

osim ako ne pomrdaš sistemske particije i onda moraš flashati određene zipove namijenjene 16gb ili 64 gb verziji

 Koliko SOT-a imaš?

15 godina
offline
Re: OnePlus One
Eo stavio temasek caf i AK caf kernel, formatira f2fs, stavi temu deep darkness i sve savrseno radi :)

No iman problem s zvučnikom prilikom poziva. Jako-jako je tih unatoč sto je pojačan do kraja.
Sad jeli problem do roma ili do kernela?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: OnePlus One
PiXeLsss kaže...
Eo stavio temasek caf i AK caf kernel, formatira f2fs, stavi temu deep darkness i sve savrseno radi :)

No iman problem s zvučnikom prilikom poziva. Jako-jako je tih unatoč sto je pojačan do kraja.
Sad jeli problem do roma ili do kernela?

 

imas li link svega toga?  ima li i dalje mobile radia active drain? tnx unaprijed

14 godina
offline
Re: OnePlus One
lepi91 kaže...

 Koliko SOT-a imaš?

 ne mogu ti dati taj info, jer uvijek nešto prčkam sa mobom, rebootam i sliučno, pa nikako da imam relevantan sot

a i neda mi se visit na mobu veći dio dana samo da vidim koliko će bit sot

ali recimo, dva tri dana mi baterija može izdržati uz oko 4h sot, po mom korištenju jel

PiXeLsss kaže...
Eo stavio temasek caf i AK caf kernel, formatira f2fs, stavi temu deep darkness i sve savrseno radi :)

No iman problem s zvučnikom prilikom poziva. Jako-jako je tih unatoč sto je pojačan do kraja.
Sad jeli problem do roma ili do kernela?

 to ti neznam, jer ja taj problem nemam, probaj malo pogledati na xda forumima u temama, možda tamo što nađeš

Shaka111 kaže...
PiXeLsss kaže...
Eo stavio temasek caf i AK caf kernel, formatira f2fs, stavi temu deep darkness i sve savrseno radi :)

No iman problem s zvučnikom prilikom poziva. Jako-jako je tih unatoč sto je pojačan do kraja.
Sad jeli problem do roma ili do kernela?

 

imas li link svega toga?  ima li i dalje mobile radia active drain? tnx unaprijed

 rom imaš ovdje 

kernel imaš ovdje

a što se tiče mobile radio active buga, svaki lolipop rom ga ima, i jedino riješenje za njega trenutno je xposed framework i njegov modul, ili aplikacija sa playstore, koju nisam isprobavao (moraš ju platit, a i ne koristim mobilni net) 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2015 16:19 (matija656).
11 godina
offline
OnePlus One

Čitao sam da rješenje za mobile radio active bug ne postoji. Jedino rješenje je Android M u kojem će biti zakrpa.

 

Svi ovi moduli i slično su samo prividno rješenje, odnosno da se makne mobile radio active potrošnja iz aplikacija, a zapravo taj problem i dalje ostaje..

 

Meni na Sultanxda romu drži baterija do 4h, 4 i pola max dok sam na mobilnom netu i wifi-u. A ako sam samo na wifi-u onda baterija drži bolesno, najmanje 5h sot-a..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus One
lepi91 kaže...

Čitao sam da rješenje za mobile radio active bug ne postoji. Jedino rješenje je Android M u kojem će biti zakrpa.

 

Svi ovi moduli i slično su samo prividno rješenje, odnosno da se makne mobile radio active potrošnja iz aplikacija, a zapravo taj problem i dalje ostaje..

 

Meni na Sultanxda romu drži baterija do 4h, 4 i pola max dok sam na mobilnom netu i wifi-u. A ako sam samo na wifi-u onda baterija drži bolesno, najmanje 5h sot-a..

 tako je, sve ovo što sad imamo za taj bug je samo prividno ili riješavanje putem zakrpa

tek će android m to riješit, a na xda će to bit ubrzo, u to ne sumnjam, jer već je vani jedan rom koji boota i dobro radi sa sitnim bugovima

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Hoce li 1+1 dobiti oficijalni M ROM? Ako nisu u planu izbacit oficijalni, moram se i ja prebacit na custom. Vec sam root-o ali koristim orginalni ROM. Pocinje mi ic na zivce slabija baterija nego prije, pa kontam da li da cekam M ili da idem na neki custom..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus One

vjerojatno hoće, samo je pitanje vremena

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
OnePlus One

Pojavio mi se system update danas,netko probao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Ljudi koliko traje dostava od OnePlus? Moram li imat Paypal ili mogu sa Visa karticom platit?

 

I isplati li se dat 100 eura vise za OPT? Cujem da je baterija losija nego na One, a to mi je dosta kljucno.

I ako netko ima iskustva, sto bi preporucio, HTC M8 ili OPO?

Hvala unparijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Meni je dvica stigla za tjedan dana.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One
Jakic007 kaže...

Meni je dvica stigla za tjedan dana.

 Hvala, jesi prije imao jedinicu ili ti je ovo prvi OnePlus uredjaj?

Ako jesi mozes li javit dojmove o bateriji i opcenito kratku usporedbu?

Trenutno je 1 300 eura a 2 400, zanima me je li isplativa tolika razlika. thx

14 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Ovo mi je prvi OP uredaj, a nisam nikad radio na OPO-u pa ti ne mogu usporediti. Jedino sto ti mogu reci da sam prezadovoljan OPT-om. Imam ga vec mjesec i pol i bilo je tu i tamo nekih softwarskih problema medutim rjeseni su nakon par dana updateom... OP slusa korisnike za razliku od htc-a koji sam imao prije.

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice