INew v3

poruka: 130
|
čitano: 46.559
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
iNew v3

Kako su neki već naručili ovaj mobitel, vjerojatno će u bližoj budućnosti biti popularan mobitel. Izašao je pred tjedan dana.

Riječ je o kineskom mobitelu za 1,006.28 HRK (180$);

 

Službene stranice:

http://www.inewphone.com/EN/ProductDetails_v3.aspx

 

OS: Android 4.2.2

CPU: MTK6582, Cortex A7 quad core, 1.3GHz; GPU: Mali-400

ROM: 16GB

RAM: 1GB

Display Size; 5.0 Inch AUO screen, quite sensitive

Type: Corning II Gorilla glass, OGS technology

 

iNew V3 Ultrathin Smartphone

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

Sim Card: Dual SIM Card Dual Standby(one micro-sim card)

 

S time da je napomena da je debljina ustvari 8.4mm (isto jako tanko) te na novoj seriji radi OTG dok su prvi modeli bili bez otg-a i nfc-a. Sada je NFC i OTG podržan.

 

Stranice za narudžbu (svugdje je besplatna dostava): Panda 1,112.50 HRK (199$), Banggood (180.99$ (-10$) s kuponom na pm) 1,011.87 HRK (181$)-preporučujem, Geek 1,062.18 HRK (190$), Vompart (bez futrole) 1,006.28 HRK (180$)...

Za mobitel ovakvog lijepog dizajna, ekran s gorillom, četverojezgreni novi MTK procesor od 1.3Ghz i dvojezgreni grafički čip Mali400... cijena je samo 1000kn.

 

(1250kn s pdvom ako ode na carinu)-stvarno se isplati kupiti.

Recenzije:

HR, EN

 

 

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 19:52 (Ag008).
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
INew v3

Ima posebna tema već za kineze {#}

 

A ni ovaj nema 3G na 900Mhz...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 23:39 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
INew v3

Naručio i ja sa Banggooda..

Čini se kao zanimljiv izbor.. Nadam se da neće biti velikih problema sa signalom, pošto mi je ovo prvi kinez..

I još me jedna stvar brine, onaj neki lik stavio video kako mu je touch otkazao nakon 2-3 dana korištenje.. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iNew v3
Ag008 kaže...

Stranice za narudžbu (svugdje je besplatna dostava): Panda 199$, Banggood (10$ s kuponom na pm) 181$-preporučujem, Geek 190$, Vompart (bez futrole) 180$...

AntElife $177 (sa -$10 kuponom: inewv3)

 

lllnuclearlll kaže...

Ima posebna tema već za kineze

S obzirom da se mobitel prodaje kao vruća kifla, mislim da zaslužuje posebnu temu. Ona druga tema je ionako već postala kupus salata svega i svečega.

 

dv14 kaže...

I još me jedna stvar brine, onaj neki lik stavio video kako mu je touch otkazao nakon 2-3 dana korištenje..

Lik je flashao po prvi put i naravno smrdao mobitel (sam je to rekao), pa sad traži pomoć po svim mogućim forumima. Gdje god da vidim da ne radi touch, to je uvijek taj isti lik. A sve da je i greška u mobitelu, moraš shvatiti da se već prodalo na tisuće primjeraka, i normalno je da se takvo nešto desi. Dešava se i iPhoneu i Samsungu i svima.

Slušaj mater!
15 godina
offline
INew v3

Konačno jedan dobar, opširan i objektivan review.

Slušaj mater!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
INew v3

Izgleda da bi se brzo mogao prodavati u još dvije boje(zlatnoj i crnoj)...

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: INew v3

To je samo boja poklopca. Taj poklopac ćeš vjerojatno kao i kod gt99 moći kupiti za 5$

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
offline
Re: INew v3
Ag008 kaže...

To je samo boja poklopca. Taj poklopac ćeš vjerojatno kao i kod gt99 moći kupiti za 5$

$5? Banda lopovska :)

Ali mislim da to neće biti moguće posebno kupiti, jer je cijela pozadina u drugoj boji (i onaj donji dio oko zvučnika). Tako da nije samo u pitanju dio koji se skida, a i da je, tek ga onda ne bih kupio, jer bi onda bio prešaren.

Slušaj mater!
13 godina
offline
INew v3
Ne kužim u čemu je stvar sa kamerama? Gledam na netu i vidim da neki imaju kameru od 18MP.
Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: INew v3
dv14 kaže...
Ne kužim u čemu je stvar sa kamerama? Gledam na netu i vidim da neki imaju kameru od 18MP.

Nisi jedini koji ne kuži. Negdje je 13, negdje 18, specifikacije kažu 8, ne znaš tko prije a tko plaća.

Ali ja sam mišljenja da je vjerojatno 13, a neke modifikacije softvera dižu "kvalitetu" na 18 (interpolacijom).

S vremenom će se sve to razjasniti. Do onda možemo samo nagađati i špekulirati.

 

Slušaj mater!
12 godina
offline
INew v3

Kamera je svakako 13mp u originalu, a tih 18mp nisu stvarnih 18...
Stvarno nije bilo potrebe dizati do 18mp al eto.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: INew v3
Chriss kaže...

Kamera je svakako 13mp u originalu, a tih 18mp nisu stvarnih 18...
Stvarno nije bilo potrebe dizati do 18mp al eto.

Kamera se uvijek može podesiti da snima samo sa 13MP, nije sad da će se uvijek forsirati tih 18MP, tako da to uopće nije problem.

Većina kineza forsira tu interpolaciju i to me ništa ne čudi. Ali vrijeđa moju inteligenciju. Isto tako su mogli staviti 100MP i reći: evo najjače kamere na svijetu.

To je njihov marketing i tu se ništa ne može. Po pitanju odnosa prema krajnjim kupcima su svjetlosnim godinama od ostatka svijeta.

Slušaj mater!
10 godina
neaktivan
offline
INew v3

Pričao s Wency, mobitel je in stock, iak još to na njihovoj stranici ne stoji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
INew v3

Jel radi normalno data promet s ovim telefonom? I jeli ikto naručio to i koliko ga je izašlo ukupno?

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: INew v3
Fixcar kaže...

Jel radi normalno data promet s ovim telefonom? I jeli ikto naručio to i koliko ga je izašlo ukupno?

Radi normalno ako ti nije problem 3G na 2100Mhz. Ako hvataš 3G na 900Mhz kao i ja, onda će i dalje raditi internet, ali dosta sporije (EDGE).

Ja sam ga naručio sa AnteElife-a. Sam  mobitel me preračunato došao 900Kn, +25% poreza, znači ukupno cca. 1150kn.

Slušaj mater!
13 godina
offline
INew v3

Sad sam se već malo prepao..

 

Svako malo neki video na YT-u kako ne radi ekran, pa ne radi punjenje, pa neće da se upali.. Ili je stvarno neka hardverska/tvornička greška ili je softverske prirode..

Bar se nadam da je ovo drugo..

 

 

Kad ste se već uhvatili 3G-a, na kojoj frekvenciji radi BonBon? Hoće li biti problema?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 21:18 (dv14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: INew v3

Za bonbon ne bi trebalo biti problema jer odasilju 3g vecinom na 2100, iako i Vip i T-mobile isto koriste 900MHz kao i Tele2 samo u daleko manjoj mjeri.

 

A problema ima sa svim mobitelima. I ocekivano je da ima mozda i vise kvarova nego kod nekih brand name prozvodjaca tipa Samsung, HTC ali to je jedan od rizika prilikom kupnje, kao i nedostatak garancije (preciznije, tesko ostvarivo jamstvo). Ali to je daleko od onoga da ih npr 20% ima neki kvar. Nije bas tako drasticno sto se tice kvarova. Svi se uredjaji kvare u odredenom postotku i ali mislim da se radi o prihvatljivim brojkama.

15 godina
offline
Re: INew v3
dv14 kaže...

Sad sam se već malo prepao..

Svako malo neki video na YT-u kako ne radi ekran, pa ne radi punjenje, pa neće da se upali.. Ili je stvarno neka hardverska/tvornička greška ili je softverske prirode..

Bar se nadam da je ovo drugo..

Ima dosta "duplih" videa na YT. Jedan lik je stavio 3 videa za isti problem, jer mu se baterija nije punila, a poslije skužio da ima na sebi onu naljepnicu na kontaktima (da se ne prazni dok putuje preko pola svijeta). Da, mobitel ima nekih problema, ali nijedan od njih nije serijski, nego pitanje sreće kako te potrefi. Neki su hardverske, a neki softverske prirode.

 

cyclone kaže...

A problema ima sa svim mobitelima. I ocekivano je da ima mozda i vise kvarova nego kod nekih brand name prozvodjaca tipa Samsung, HTC ali to je jedan od rizika prilikom kupnje, kao i nedostatak garancije (preciznije, tesko ostvarivo jamstvo). Ali to je daleko od onoga da ih npr 20% ima neki kvar. Nije bas tako drasticno sto se tice kvarova. Svi se uredjaji kvare u odredenom postotku i ali mislim da se radi o prihvatljivim brojkama.

A iNew nije brand name? :) Garancija je dosta često godinu dana, ali mobitel im se mora poslati na vlastiti trošak (50-100kn, ovisno o težini paketa). Veći problem je trajanje cijelog postupka koji može potrajati mjesecima. Svi ti kvarovi su relativna stvar. Da imamo podatak da je prodano recimo 200,000 primjeraka, tih par dokumentiranih slučajeva je kap u moru. Ali to sad ne znamo, isto kao ni za nedokumentirane slučajeve, pa je sve to suvišno raspravljati.

Slušaj mater!
15 godina
offline
INew v3

Tko je uzeo, kako ste zadovoljni, jel imate kakvih problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
INew v3

Evo meni baš stigao prije koji sat..

 

Naručen iNew V3 i 2 dodatne baterije sa Banggooda mislim 4.1

Kinezi su bili tako dobri da su mi poslali i još jednu, treću bateriju, besplatno. Naravno tu je još i ona zaštitna folija za ekran i onaj "case"..

 

Što se tiče mobitela. Tanak, jako lagan, kvaliteta izrade mi se čini dobra. Mogu reći i bolja nego kod moje stare Xperie X8.. Jedino je onaj poklopac otraga jako tanak. Imam osjećaj da će puknut ako malo jače povučem.. Sa strane mobitela su one metalne, valjda aluminijske "trake".

 

A sad. Pošto nemam iskustva sa novijim smartphone-ovima, nemogu napisati neki dobar review i usporedbu. Do sada sam koristio jedino Xperiu X8..

 

Zaslon je stvarno odličan. Dobar kut gledanja, jako čiste boje. Zvučnik je prilično glasan. Kvaliteta zvuka je više-manje standardna. Nije wow, al nije ni loše.

 

Kamera me ugodno iznenadila. Nisam imao prilike uslikati puno fotografija, ali ja sam itekako zadovoljan. Bljeskalica me također ugodno iznenadila

 

 

Ostalo još nisam isprobavao.. Benchmarke i slična čuda neću ni isprobavati jer me kao prosječnog korisnika, to ni ne zanima. Samo znam da mobitel leti u odnosu na X8, nema laga u izborniku, web stranice se puuno brže učitavaju.

 

E sad bi mi trebala mala pomoć. Koji firmware/ROM ili što već bi trebalo staviti? 1.0.3 ili 1.0.4? I može tutorijal kako to napraviti, pošto nemam nikakvog iskustva u tim stvarima. Trenutna verzija mi je 1.0.1

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
INew v3

Kakav je fokus na kameri?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
INew v3

Pozdrav svima!

Pitanje za sve koji se vjerojtno puno bolje kuže od mene u sve ovo;

naišla sam na Aliexpress-u na ovaj mobitel po super povoljnoj cjeni od 130$. (http://www.aliexpress.com/item/Inew-v3-mtk6582-quad-core-phone-Android-4-2-5-0-1280X-720-touch-Screen-1G/1610972849.html)

Velika je razlika u cijeni spram svih ostalih stranica na kojima sam gledala, pa me malo buni!

Ima li tko iskustva sa Alijem? Plašim se da nije neki lažni!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: INew v3

Pripazi na takve prodavace bez feedbacka, gdje ne mozes platiti Paypalom i slicno. Meni smrdi na prevaru.

 

Aliexpress je kineski ebay, najblize receno.

15 godina
offline
INew v3

Vama koji ste ga uzeli kakva je situacija s baterijom, koliko izdrzi? Na XDA forumu se jako zale na bateriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
INew v3

I mene zanima situacija s baterijom kod ostalih korisnika. Na ovom primjerku koji sam dobio na probu baterija drži jedan dan bez problema, drugi dan oko podne traži da ga se prišteka. Dakle govoim o 3-5 poziva do 5min, te cca 2h surfanja + pokoja aplikacija (kalkulator, netbanking i sl.).

Member of ESCAJG Team Android, many flavours, many choices... [url=http://kupikinesko.weebly.com]KUPI KINESKO[/url]
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2014 20:57 (Branke).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
INew v3

Da pitam nešto.. Jel mobitel već dođe za onom zaštitnom folijom na ekranu? Znam da ima onu foliju na kojoj pišu one gluposti, ali zanima me ima li ispod te folija, još jedna? Ne znam jel se to meni samo čini, ali primjetim neka 2 mala mjehurića u blizini prednje kamere..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: INew v3
Dobiješ dummy foliju na kojoj piše svašta a ispod nje je goli ekran. U paketu imas pravu foliju za koju misle da ces je odmah staviti tj skinuti trenutnu.
Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
offline
INew v3

Usporedba baterije THL W200 koji ima jaci procesor, i Inew V3, nešto gadno ne štima. Nadam se da ce nesto poduzeti.


  Inew V3

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2014 12:42 (milanji).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: INew v3

Ne znam što bi slika trebala pokazivati no baterija ovisi o brojnim čimbenicima.

Tipa koje je osvijetljenje podešeno, je li uključena sinkronizacija, je li wi-fi u postavkama stavljen da je aktivan ili ne kada je uređaj u stand-byu.

Brojni mobiteli se hvale s recimo 2200mAh iako im je baterija oko 1800mAh. 

Baterija od 1830mAh je dovoljna za 1 dan korištenja. Mobitel ne bi mogao biti tako tanak i lagan da ima veću bateriju. Po meni sasvim dovoljno.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
10 godina
neaktivan
offline
INew v3
Ovaj primjerak koji sam ja imao na probi je došao isto sa folijom posebno kako je Anton naveo. Dakle odlijepi se ta neka zaštitna/reklamna tanka folija i zalijepi ova prava. Što se tiće baterije tih par dana što sam ga ja koristio nisam ga niti jednom trebao dopunjavati tijekom dana. Sve to ovisi o intenzitetu koliko su uređaj koristiti. Čuo sam da ljudi govore da se može povoljno nabaviti još jedna baterija, te tako riješiti problem slabe baterije. Inače mi je to glupa ideja, a na ovom uređaju izrazito nesnespretno radi tankog poklopca baterije, koji će sigurno puknuti ukoliko se bude svaki dan zamjenjivala baterija. Također je i problemgdje puniti tu drugu bateriju.
Android, many flavours, many choices... Moj pregled kineskih smartphonea na: kupikinesko.weebly.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice