Asus ZenFone 5

poruka: 728
|
čitano: 162.879
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Lumia 820 je bio vrhunski mob kad je izasao, sad kad vidis da je to tel iz 2012 a recimo zenfone 2014 ne trebas puno mozgati.
Iako je to Windows vs Android, ja realno bih preporucio i jedan i drugi, mada mogla bi biti malo jaca baterija na toj 820.
na 6xx seriju lumie ne bih isao 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Ok, shvatio sam! :D Biram Zenfone 5 (nemam love za šesticu haha :D )

 

eh jel bi mogao pomoći sad ovaj prika, što je naručio s ove britanske stranice? kak to hoda, šta gdje, koliko bi čekao na dostavu npr. u Austriji, jel dostave to sigurno ili ima šanse da se polomi itd.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Marinho_Sar kaže...

Ok, shvatio sam! :D Biram Zenfone 5 (nemam love za šesticu haha :D )

 

eh jel bi mogao pomoći sad ovaj prika, što je naručio s ove britanske stranice? kak to hoda, šta gdje, koliko bi čekao na dostavu npr. u Austriji, jel dostave to sigurno ili ima šanse da se polomi itd.

Mob ti dode za par dana iz ENG. Stize Thl-om dobijes tracking nuber i sve... A gle "sigurno" dostave, moj dosaso sve super sve pet, zasticeno je u  onoj vrecici sa balnocicma XD Stvarno nezz kako se zove xD Nebi ti trebalo nista se ostetit, dobro je zapakirano, ne vidim zasto bi se nesto smrdalo.  Meni je u Hr dosao 5 dana nakon narudbe, ukljcujuci vikend. Ako te jos sta zanima slobodno pitaj. 

@chaselol koju si verziju uzeo? Sa 2.0 cpu ili 1,6? 

 

@mcf Izasao je jos jedan update, cini mi se nekakva hitna zakrpa da je, posto je koristio previse ram-a

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 18:01 (herkulcro).
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

kod mene je 2ghz cpu,2 gb rama i 16 giga interne :)

Prezadovoljan sam, citav dan ga gnjavim testiram i kontam custom rom praviti mada ova 2gb memorije nema sanse opteretiti tako da jos uvijek ce biti ovaj...


Posto je intel cpu x86, on je sposoban da gura i windowse, tacno cu cackati malo po tome, ako se moze staviti windows cao android a siguran sam da ce biti nesto... ;) 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
chaselol kaže...

kod mene je 2ghz cpu,2 gb rama i 16 giga interne :)

Prezadovoljan sam, citav dan ga gnjavim testiram i kontam custom rom praviti mada ova 2gb memorije nema sanse opteretiti tako da jos uvijek ce biti ovaj...


Posto je intel cpu x86, on je sposoban da gura i windowse, tacno cu cackati malo po tome, ako se moze staviti windows cao android a siguran sam da ce biti nesto... ;) 

Kod mene je 1,6 i 2gb rama 8gb roma. 
E sad trebalo bi moci nesto to je, znam da mozes i neke dodate aplikacije terati bas zbog toga x86, ali iskreno nisam niti jednom nesto previse zagledao ni pokusavao s time. AJ vidi pa javi kako je proslo :) 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
herkulcro kaže...
Marinho_Sar kaže...

Ok, shvatio sam! :D Biram Zenfone 5 (nemam love za šesticu haha :D )

 

eh jel bi mogao pomoći sad ovaj prika, što je naručio s ove britanske stranice? kak to hoda, šta gdje, koliko bi čekao na dostavu npr. u Austriji, jel dostave to sigurno ili ima šanse da se polomi itd.

Mob ti dode za par dana iz ENG. Stize Thl-om dobijes tracking nuber i sve... A gle "sigurno" dostave, moj dosaso sve super sve pet, zasticeno je u  onoj vrecici sa balnocicma XD Stvarno nezz kako se zove xD Nebi ti trebalo nista se ostetit, dobro je zapakirano, ne vidim zasto bi se nesto smrdalo.  Meni je u Hr dosao 5 dana nakon narudbe, ukljcujuci vikend. Ako te jos sta zanima slobodno pitaj.

Još samo da ga imaju na jeb&#&#/&# stocku. Mene uvijek mora potrefiti "out of stock" -_- .
Ne znam di ga još mogu nać a da je poput mobicity, jer mi je hitno da nabavim 'fon

12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Naručiš i dolazi ti za 10-15 dana. To što piše out of stock ne znači ništa osim da se dobro prodaje i da su sve naručene zalihe unaprijed prodane.

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Ma fora je što mi nije sigurno da naručim tako. Ne znam koliko ću dugo ostat na ovoj adresi ovdje, u Austriji i zamisli, ja naručim i odem (jer moram), telefon dođe i piši propalo jer mi ga nema tko preuzet. Zato bih volio da je na stanju, da dođe za par dana i ćao. 15 je već previše i nesigurno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Crni model 2GHz/2GB/16GB je in stock, a koliko vidim i Xiaomi Mi3..

 

Razlika u cijeni u odnosu na 1.6GHz/1GB/8GB je nekih 250kn, što po meni nije puno, pogotovo za dodatan GB rama..

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Marinho_Sar kaže...

 

 

eh jel bi mogao pomoći sad ovaj prika, što je naručio s ove britanske stranice? kak to hoda, šta gdje, koliko bi čekao na dostavu npr. u Austriji, jel dostave to sigurno ili ima šanse da se polomi itd.

Narucio sam do sada dva zena sa mobicitya, doslo je odlicno zapakirano i brzo, bez problema.

 

@herkulcro - tnx :) bas skidam update. I da, i meni se fotke cine malo bolje sada.

 

@Marinho_sar - stoji sve sto je assassin.st rekao. Mobitel se nece prikazivati on stock, jer imaju puno narudzbi za njega. Ja sam drugi telefon cekao nekih 12 dana ako se ne varam (narucio sam ga dok je bio out of stock). Sto se tice dostave dhlom, kontaktiraj dhl i mozes ga pokupiti osobno, ne mora ti dolaziti na adresu.

 

 

 

Inace, koristim na godisnjem mob vec nekih tri tjedna i zbilja dobro radi. Navigaciju hvata odma, 3g lovi na vikendici gdje je ince strasno slab 3g* signal (htc x ga ne hvata recimo), hotspot dobro radi - spojio dva laptopa na njega, malo je pokisnuo, pao na kamen, ne lagira jos uvijek (2 gb rama izgleda zbilja koriste androidu).

 

* Sto se tice mjesta gdje je slab 3g signal, kad se pocne gubiti, telefon (uobicajeno) prebacuje na 2g. E sad, na zenui romu nema opcije da se forsira 3g signal samo, ali moze se instalirati sa gplaya app "phone testing" gdje se moze odabrati opcija "WDMCA only" umjesto "WDMCA preffered". Onda telefon drzi 3g signal do zadnjeg daha :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
assassin.st kaže...

Crni model 2GHz/2GB/16GB je in stock, a koliko vidim i Xiaomi Mi3..

 

Razlika u cijeni u odnosu na 1.6GHz/1GB/8GB je nekih 250kn, što po meni nije puno, pogotovo za dodatan GB rama..

Ako misliš na mobicity, zar nije 8GB model sa 2GB rama?

Jučer naručen :)

12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
RoyalBlood kaže...
assassin.st kaže...

Crni model 2GHz/2GB/16GB je in stock, a koliko vidim i Xiaomi Mi3..

 

Razlika u cijeni u odnosu na 1.6GHz/1GB/8GB je nekih 250kn, što po meni nije puno, pogotovo za dodatan GB rama..

Ako misliš na mobicity, zar nije 8GB model sa 2GB rama?

Jučer naručen :)

 

Nisam to znao, hvala.
9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

I ja sam narucio ovaj telefon, verzija 2GB RAM-a i 8GB interne memorije. Treba ovih dana da mi stigne. Moram priznati da mi je ova tema pomogla da prelomim, pa se zahvaljujem svim vlasnicima ovog telefona koji su ovdje djelili svoja iskustva.

Imam jedno pitanje. Da li zna neko gdje se moze naruciti zadnji originalni poklopac za zenfone 5. U svim opisima stoji da se jednostavno moze mjenjati boja jednostavnom zamjenom zadnjeg poklopca i da moze da se kupi originalna asusova. Posto na mjestu gdje sam narucio nije bilo boje koju sam htio interesuje me da li neko zna gdje ima da se naruci zadnji poklopac ili originalni ili bar da ima sve one oznake koje ima i originalni telefon (asus intel inside).

Nasao sam na jednom mjestu na e-bay ali kosta oko 30 dolara i cini mi se da je malo preskupo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
mlax kaže...
...

Nasao sam na jednom mjestu na e-bay ali kosta oko 30 dolara i cini mi se da je malo preskupo.

Originalni accessories uvijek kosta. Primjera radi, dok sam gledao pred par tjedana, origigi Asusov flip cover je bio nekih $30, no name kineski $5, a Nillkin $7. Uzeo sam Nillkin, i kao sto rekoh pred par postova, "prozirni prozor" na flip coveru nije kapacitativni, ne prenosi dodire na ekran. Steta, jer Zen ima zgodnih 5-6 skinova/widgeta namjenjenih zatvorenom flip coveru, a koji se mogu swipeat sa prstom.

 

Tako da bus tesko nasao puno jeftinije originalni poklopac. A zamjenski sumnjam da postoji.

9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Ma znam ja to, u pravu si. Nego mi je da cudno nigdje nema da se kupi originalni zadnji poklopac. Pretresao sam sve meni poznate sajtove i nasao sam samo na jednom mjestu na ebay-u i to kod samo jednog prodavca. Inace ima svih vrsta covera, bumpera i drugih dodataka, na stotine na svakom sajtu.

Znam da bi original trebalo da bude skup ali sto je najgore ja nisam siguran ni da je ovo original. Dam 30 dolara pa dobijem nesto bezveze sto nije original. Da dam 5-10 dolara pa mi nije zao, ali ovako...

Nego imam jos jedno pitanje. Da li vi koristite foliju za ekran - screen protector? Nemam iskustva sa gorila glass tako da ne znam da li je uopste potrebno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Ovako ljudi, nakon par dana koristenja tacnije intrnzivnog koristenja mogu reci:

Kamera je dobra, izradio sam par fotki i super izgledaju

Prijem signala mreze i wifi je jednostavno fenomenalan

GPS odlicno radi

Nasao sam dvije aplikacije koje ne rade, to su dvije tower defense igre (lair defense) ostalo radi

Multitasking je fenomenalan, koristio sam browser, skype, fb mssnger i prebacuje iz jedne aplikacije u drugu instant bez ukakvog laga

RAM memorija je jedna od najbrzih na trzistu parira Samsungu s5

Proc super radi, malo se grije u mulitaskingu ali normalno za 5"

Baterija jedan dan i to je to.

 

Kad dodjem s odmora pisem detaljan review, apsolutno svima preporuka pogotovo za dual sim telefon.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Jel bolji od Xiaomi Mi3 i Kingzone K1 Turbo?

 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Evo ga i review sam napisao za telefon, nadam se da ce nekome pomoci prilikom odabira i eventualne kupovine! :)

 

ASUS Zenfone 5

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Marinho_Sar kaže...

Jel bolji od Xiaomi Mi3 i Kingzone K1 Turbo?

Od Mi3-a nikako,Mi3 ga pojede

robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

planiram ga naručiti sa aliexpressa, mislmi da je jeftiniji nego na mcitiyu. Ima ko loša iskustva sa AE?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
BoDdAH kaže...

planiram ga naručiti sa aliexpressa, mislmi da je jeftiniji nego na mcitiyu. Ima ko loša iskustva sa AE?

koliko jeftiniji ??? , ako naručis sa aliexa onda ces sigurno plačati pdv ako otvore tvoj paket, a za mobicity neces, bar jos nitko nije spomenuo da su počeli naplačivati pdv mislim u toj trgovini .

Inače ja bi preporučio da izbjegavas Aliex express, radje kupi iz neke više pouzdane stranice recimo to2c, Bangood, Pandawill, Geekbuying, i preporucujem da gledas koji koristi singapursku poštu jer ces dobiti najranije mobuce oko 2tjedna maximalno, evo ja svoj paket koji ide švedskom poštom cekam mjesec i pol, pa ako imas volje toliko cekati onda uzmi bilokoju poštu .

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Samo da se javim. Naručio sam ga u srijedu 6.8. preko Mobicitya (nije ga bilo na stocku), u ponedjeljak 11.8. je predan DHLu i sutradan je stigao na kućnu adresu. Mene nije bilo doma pa su moji preuzeli paket, a ja sam ga tek danas po povratku otvorio.

Sve je fantastično, danas sam napravio zadnji update i vidim da je u njemu i dodana podrška za OTG, što je odlično.

Stvarno sam zadovoljan i mislim da za te novce (~1250kn) nema boljega.

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
RoyalBlood kaže...

Samo da se javim. Naručio sam ga u srijedu 6.8. preko Mobicitya (nije ga bilo na stocku), u ponedjeljak 11.8. je predan DHLu i sutradan je stigao na kućnu adresu. Mene nije bilo doma pa su moji preuzeli paket, a ja sam ga tek danas po povratku otvorio.

Sve je fantastično, danas sam napravio zadnji update i vidim da je u njemu i dodana podrška za OTG, što je odlično.

Stvarno sam zadovoljan i mislim da za te novce (~1250kn) nema boljega.

super :) 

 

Dajte mi recite dali ste požalili sto nema led osvijetlenje touch tipki dolje ? 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Što se mene tiče i nisam toliko zažalio. Nakon nekog vremena se navikneš, i jednostavno od prve sve pogodim u mraku. Mene osobno počinje malo bat zezati, nekako mi je slaba u zadnje vrijeme...
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
herkulcro kaže...
Što se mene tiče i nisam toliko zažalio. Nakon nekog vremena se navikneš, i jednostavno od prve sve pogodim u mraku. Mene osobno počinje malo bat zezati, nekako mi je slaba u zadnje vrijeme...

To ti je kletva svih 5" mobitela. {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
RoyalBlood kaže...

Samo da se javim. Naručio sam ga u srijedu 6.8. preko Mobicitya (nije ga bilo na stocku), u ponedjeljak 11.8. je predan DHLu i sutradan je stigao na kućnu adresu. Mene nije bilo doma pa su moji preuzeli paket, a ja sam ga tek danas po povratku otvorio.

Sve je fantastično, danas sam napravio zadnji update i vidim da je u njemu i dodana podrška za OTG, što je odlično.

Stvarno sam zadovoljan i mislim da za te novce (~1250kn) nema boljega.

koji si model uzeo jer ja ciljam ovaj 2.0 ghz sa 16 gb....

 

kakva je tebi baterija? i dal smetaju neosvjeteljenje tipke?

16 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

e i da, da li ima kakavih problema kada se koristi samo jedan sim? pod problem mislim na ono tipa točno se vidi da fali jedna kartica u nekim menijima i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
BoDdAH kaže...

e i da, da li ima kakavih problema kada se koristi samo jedan sim? pod problem mislim na ono tipa točno se vidi da fali jedna kartica u nekim menijima i sl.

Nema tih problema, do prije neki dan je pokazivalo ako koristis jednu karticu i pisalo je br1 i nista vise. Patch od prije par dana sve sredio, softver je tako dobro ispoliran da je to cudo i non stop sibaju update

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Da, softver je stvarno fantastičan.

 

BoDdAH kaže...
RoyalBlood kaže...

Samo da se javim. Naručio sam ga u srijedu 6.8. preko Mobicitya (nije ga bilo na stocku), u ponedjeljak 11.8. je predan DHLu i sutradan je stigao na kućnu adresu. Mene nije bilo doma pa su moji preuzeli paket, a ja sam ga tek danas po povratku otvorio.

Sve je fantastično, danas sam napravio zadnji update i vidim da je u njemu i dodana podrška za OTG, što je odlično.

Stvarno sam zadovoljan i mislim da za te novce (~1250kn) nema boljega.

koji si model uzeo jer ja ciljam ovaj 2.0 ghz sa 16 gb....

 

kakva je tebi baterija? i dal smetaju neosvjeteljenje tipke?

Uzeo sam 8Gb/1.6Ghz, jer sam procijenio da mi ne treba više prostora, a i radi manjeg takta pretpostavljam da je manja i potrošnja baterije. Možda ne puno, ali i tako ne mislim da je neka osjetna razlika, do sada nisam doživio trzaj ni u kojem programu, sve radi odlično i ovako.

Jučer sam ga izvadio i upalio odmah po povratku doma s puta, nakon cca 6 sati intenzivnog korištenja (stalno aktivan wifi - downloadi, updateanje firmwarea, čačkanje po svim programima i prilično multitaskanja, igranja sa kamerom, puštanja multimedije i vrćenje emulatora tipa fpse i to) je baterija bila prazna. Jutros sam ga u 8 skinuo s punjača, nešto manje korištenje ali i dalje prilično intenzivno, i sada je na nekih 60-ak %. Mislim da bi mogao proći kroz dan bez problema sa normalnim korištenjem, ali si svejedno planiram napraviti/uzeti neki portable mali battery pack, čisto za svaki slučaj, zgodno je imati pri ruci.


Apropo tipaka, nije to toliki problem. Koristio sam ga u mraku par puta sinoć i ok je bilo, samo su tri tipke pa nije problem pogoditi.

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

je netko naručivao s http://www.mobicity.co.uk/ ?

nemam za potpis
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice