4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.070
|
čitano: 1.162.098
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Momci, znate li koja su ogranicenja fw Vodafone Gigacube modela Huawei b818? Da li na njemu rade skripte/apk?
Ima ga na kleinanzeigen u DE vec od nekih 50ak evrica.


Takodje, koliko sam istrazio, b818-260 bi trebalo da bude Vodafone brendirani model, a b818-263 bi trebalo da bude stock Huawei. Medjutim, na oglasima (slobodno proverite na kleinanzeigen), vecina su vodafone b818-263.

 

Hvala unapred

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2024 17:04 (scylla98).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Moj Huawei B818-263 je vodafon, crveni interface ima, stavio neku skriptu da vidim na koji se band spaja i mozes mjenjati bandove. Ako je to ta skripta za koju pitaš!

 

Taraba WoW
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
TiMi79 kaže...

Pozdrav ekipa!

Zanima me valja li ovaj router što A1 nudi za 4G internet (ZTE Homebox MF297D Cat12)?

U ruralnom sam području gdje nema 5G i odašiljač na koji mi se mobitel kači je udaljen neking 8-9km. Ima još par bližih ali su u nizini pa kao i da ne postoje.

 

Isto tako može li se na taj router uštekati vanjska antena tipa https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104818?Logaritamska-antena-Unicom-MIMO-LTE-700-900-5G,-13dB#slikaBox-34 i okrenuti je prema tom odašiljaču za bolji prijem signala?

 Može se uštekati ta antena ali trebaš odgovarajuće adaptere sma na ts9. I ove antene koje si linkao pokrivaju samo 700 mhz 5G tebi trebaju ove iskre P60

14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
TiMi79 kaže...

Pozdrav ekipa!

Zanima me valja li ovaj router što A1 nudi za 4G internet (ZTE Homebox MF297D Cat12)?

U ruralnom sam području gdje nema 5G i odašiljač na koji mi se mobitel kači je udaljen neking 8-9km. Ima još par bližih ali su u nizini pa kao i da ne postoje.

 

Isto tako može li se na taj router uštekati vanjska antena tipa https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104818?Logaritamska-antena-Unicom-MIMO-LTE-700-900-5G,-13dB#slikaBox-34 i okrenuti je prema tom odašiljaču za bolji prijem signala?

 Može se uštekati ta antena ali trebaš odgovarajuće adaptere sma na ts9. I ove antene koje si linkao pokrivaju samo 700 mhz 5G tebi trebaju ove iskre P60

 "Antena omogućuje prijam LTE i 5G mobilnih signala u niskofrekventnom pojasu 700-900MHz, koji koriste 4G/5G operateri uglavnom u ruralnim područjima."
Ovako piše za antenu koju sam linkao. Mjerio sam sa cellmapperom i hvata mi 4g signal između tih frekvencija. Kao što sam rekao, na mom području nema 5g signala.

Ova koju si ti linkao je praktički ista samo pokriva više frekvencija, jel?

Da, pročitao sam da mi trebaju adapteri sa SMA na TS9. Svejedno hvala ti

14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
TiMi79 kaže...

 "Antena omogućuje prijam LTE i 5G mobilnih signala u niskofrekventnom pojasu 700-900MHz, koji koriste 4G/5G operateri uglavnom u ruralnim područjima."
Ovako piše za antenu koju sam linkao. Mjerio sam sa cellmapperom i hvata mi 4g signal između tih frekvencija. Kao što sam rekao, na mom području nema 5g signala.

Ova koju si ti linkao je praktički ista samo pokriva više frekvencija, jel?

Da, pročitao sam da mi trebaju adapteri sa SMA na TS9. Svejedno hvala ti

Pojas od 800mhz (4G) je samo jedna frekvencija koja je dostupna na baznoj stanici, a navjerojatnije je dostupno još 1800 i 2100 ili još dodatno 2600 (bar se te koriste svugdje u mojoj okolici). S obzirom da 800 Mhz ide najdalje taj pojas je i najzagušeniji pa kupnjom ove antene nećeš dobiti ni blizu onog što bi mogao.

 

Da ne govorim o tome da svi novi routeri podržavaju LTE+ što znači da koriste više frekvencijskih pojaseva odjednom pa se na taj način brzina povečava (maksimalna brzina je nešto manja od zbroja brzina na svim dostupnim frekvencijama koje router može povezati).

 

Recimo da ti je brzina na 800mhz 60 mbita/s, na 1800mhz 80 mbita/s, a na 2100mhz 40 mbita/s, dobio bi 180 mbita/s (u praksi je to nešto manje), a spajanjem ovakve antene (700-900) imao bi samo 800mhz jer bi izgubio više frekvencije.

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
tenac kaže...

Pojas od 800mhz (4G) je samo jedna frekvencija koja je dostupna na baznoj stanici, a navjerojatnije je dostupno još 1800 i 2100 ili još dodatno 2600 (bar se te koriste svugdje u mojoj okolici). S obzirom da 800 Mhz ide najdalje taj pojas je i najzagušeniji pa kupnjom ove antene nećeš dobiti ni blizu onog što bi mogao.

 

Da ne govorim o tome da svi novi routeri podržavaju LTE+ što znači da koriste više frekvencijskih pojaseva odjednom pa se na taj način brzina povečava (maksimalna brzina je nešto manja od zbroja brzina na svim dostupnim frekvencijama koje router može povezati).

 

Recimo da ti je brzina na 800mhz 60 mbita/s, na 1800mhz 80 mbita/s, a na 2100mhz 40 mbita/s, dobio bi 180 mbita/s (u praksi je to nešto manje), a spajanjem ovakve antene (700-900) imao bi samo 800mhz jer bi izgubio više frekvencije.

 Aha, kužim kužim. Hvala na detaljnom objašnjenju

Znači bolje uzet onda tu drugu antenu sa više frekvencijskih pojaseva.
I da, bazna stanica ima sve te frekvencijeske pojaseve koje si nabrojao

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2024 10:55 (TiMi79).
6 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Hitno tražim preporuku za neki povoljni 4G/5G USB ili standalone router koji podržava sim kartice ... 

 

Mislio sam nešto poput ovoga: https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=HUAE3372

 

Samo nigdje nije dostupno!

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2024 19:04 (blueskyhr).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

ronis, satshop.fi pa odaberi

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da znam sam odabrati ne bih ni pitao za preporuku

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
blueskyhr kaže...

Hitno tražim preporuku za neki povoljni 4G/5G USB ili standalone router koji podržava sim kartice ... 

 

Mislio sam nešto poput ovoga: https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=HUAE3372

 

Samo nigdje nije dostupno!

 Imaš ovdje i ovdje i da ne nabrajam dalje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice