Programi za lcd ekrane

poruka: 11
|
čitano: 5.589
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Programi za lcd ekrane

imali iko ikakav program za testiranje lcd ekrana nesto tima o mrtvim pixelima i ostalim zezancijama

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Programi za lcd ekrane

Ja bih isto pitao jel neko zna kako se zove onaj programcic za ghosting koji su koristili na VIDI testu monitora prije nekih dvije i pol godine, onaj crveno-zuti autic sto bocno vozi preko plave podloge ili tako nesto.

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Programi za lcd ekrane

Ti programi služe samo za prikazivanje referentne slike na ekran koja je prikladna za test, samo mjerenje se vrši pomoću posebne opreme, npr. fotoaparata.

Nokia Monitor Test je jedan od legendarnih programa za testiranje monitora (od prije nego li su lcd monitori bili u modi) pa ću ga spomenuti, mislim da su ga i bugovci koristili, dalje, na netu se stvarno lagano mogu naći različiti programi i uzorci koji služe za testiranje, ali na kraju, najteži dio posla je na korisniku koji treba ocjeniti kvalitetu prikazane slike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2008 23:29 (manic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Programi za lcd ekrane

Na nekom BugDVD-u je bio program od Eizo-a za testiranje ghostinga, prikaza boja, kontrasta, brzine itd.

Uglavnom sadržavao je 25 testova i samo se pokrene (ne mora se instalirati).

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Programi za lcd ekrane

Mene najvise interesuje ovaj za ghosting jer ima korisnika na forumu koji su me napali kad sam im rekao da monitor od 2ms ima ghosting. Cak sam usliko s mobitelom test drive unlimited i fino se vidi ghosting. S ovim bi jos izrazenije bilo.

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Programi za lcd ekrane

Pogledajte ovu stranicu: http://www.lagom.nl/lcd-test/

Možda nudi neke odgovore.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Programi za lcd ekrane
iKAR kaže...

imali iko ikakav program za testiranje lcd ekrana nesto tima o mrtvim pixelima i ostalim zezancijama

  Ima ali mi nije testiran

Dead pixel tester

Screenshot Screenshot
P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Programi za lcd ekrane

Evo jos nesto

How to Fix a Stuck Pixel on an LCD Monitor

http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor 

 

http://www.widowpc.com/2005/08/fix_dead_pixels.php 

 

 

Ali ipak,sada LCDovi dolaze sa min. 3 godine garancije i ja da sam na vasem mjestu bih reklamirao monitor.

P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Programi za lcd ekrane

Ma na gornjem linku ima nešto za testiranje ghostinga, možda DrNasty-ju pomogne u korist njegove teorije.

Usput rečeno te 2ms su podatak na koji gledam kao na zvučnike za PC od 700 W.

 

Odnosno kad pogledam monitor i slika je zbilja brza po mom subjektivnom dojmu - mogu napisati i 100 ms - kupujem.

Isto tako kad odletim kroz prozor od snage zvuka priznajem da ima puno Wata (možda i 700).

16 godina
moderator
offline
Programi za lcd ekrane

Evo uspio sam na nekim drugim forumima iscupati ime programa koji sam trazio. Zove se PixPerAn. Evo link za download i slika. Sad sam uporedio 17''lcd 720n i 17''crt 795df. Moj 931bf (2ms) ce se muciti kad dodjem kuci.

 

http://www.prad.de/en/monitore/testsoftware/pixperan.html

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2008 9:33 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Programi za lcd ekrane

Hvala na linku, baš ću probat.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice