Monitor za igranje

poruka: 17
|
čitano: 3.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

Možete li mi preporučiti monitor od 19 ili 20"(može i više ako je moguće ali nevjerujem) da nije widescreen cjena oko 2000kn da je dobar za igranje, i neću mrtve pikslele.

 

Ja sam naišao na SAMSUNG SM 932BF. 

 

Može mišljenje o ovome i još nekih prijedloga.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

Ja sam nedavno kupil 932bf i jako sam zadovoljan s slikom ali imam jedan stuck pixel i jako mi smeta jer pri kupnji nisam mogel provjeriti monitor. Tak da kad budeš kupoval obavezno nek ga u dućanu upale pred tobom i daju ti monitor bez stuck i dead pixela.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

Moja topla preporuka ti je samsung t220 osobno ga imam i pre prezadovoljan sam a za tebe onda t200(posto zelis 20") i dode ti oko 2100kn...malo pogledaj po nabava.net

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Monitor za igranje

Best buy monitor za 2000kn je LG L226WTQ

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2008 15:51 (elvis again).
16 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

Gospodo, kolega traži da nije widescreen!

Ovaj 932 je OK, a sumnjam da ćeš nači veću dijagonalu a da nije widescreen.

Bila je tema pod MONITORI kako netko traži veći monitor 4:3 dijagonele, pogledaj tamo što je bio zaključak.

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

Ipak sam se odlučio za wide.

Sada se dwoumim između: SAMSUNG SM 2232BW i SAMSUNG SM 2032BW 

Jdina je razlika u dijagonali, ima li kakve veze to što se isti broj piksela raspodjeljuje na veću površinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor za igranje

Dosta se dvoumiš kada si stavio 'w' :), moj ti je savjet da uzmeš nekog od njihovih nasljenika 2043bw ili 2243bw, pogledaj na nabava.net, cijene su od 1800 kn za 20' i 2100 kn za 22', monitori su pokretljivi u svim smjerovima, za razliku od tih koje si naveo koji su samo šminka...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor za igranje

Hvala na ovoj informaciji, mogao sam se stvarno zeznut, ali si postavio novu dilemu: 2043bw ili 2243bw.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor za igranje

Razlika u cijeni između njih je mala, ja sebi planiram uzeti veći model, vidio sam na nabavi za oko 1950 kn, a ovaj manji je oko 1800, ostalo im je sve isto rezolucija i to. Prijatelju sam savjetovao da uzme ovu seriju monitora, on je uzeo manji model jer nije bilo naručiti veći, i on je prezadovoljan, kačili smo se igara u lanu kod mene i iz prve ruke monitor je super, nema duhova i sl. Nadam se da sam ti pomogao.

Pozdrav.

16 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

Probajte se podsjetiti da je monitor za igranje a ne best buy,dakle ne trazi se sto jeftinije jer dolazi do problema sa latencijom ekrana koja je odvratna za igranje bilo kakvih pucacina,ili nesto sto se krece imalo brze na ekranu. Dakle, preporucam ti da trazis sto manju gtg (ili bolje od toga) vrijednost, ja imam samsung 940BW ,4ms ,a zapravo je mnogo vise, primjeti se u svakoj igri i u svakom filmu ovo o cemu pričam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor za igranje

Misliš na vrijeme odziva kod ovoga je 5 ms, ali to što piše na monitoru npr 2ms (gtg) je samo jedan od trikova kako lakše prodati monitor, ovaj monitor u testovima na netu dobivao preporuke od recenzenata, on je u uvodnoj poruci rekao monitor do 2000 kn, aj ti reci neki koji je bolj od ovog navedenog. Vidi, meni je najbolji monitor dijegonale 22' lenovo l220x koji košta oko 3000 kn, a to je značajno preko zadanog limita, i usput ima 5ms odaziv, i u svim domaćim časopisima je proglašen najboljim, pcekspert ga je proglasio najboljim, i ti sada tvrdiš da je tvoj bolji za igranje jer ima odaziv 4ms...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2008 23:10 (lebo1).
16 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

Ja sam se na 2043BW naigrao, najviše COD4 i RACE. Ni traga ghosting-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Monitor za igranje

@hUntEr:

 

E ja kad sam kupil 931bf sam mislio da imam dead pixel al mi je lik reko u servisu da  to može bit neka tvornička prašina kaj slučajno nutra završi, probaj malo kvrcnut prstom po tom, ja sam imo sreće pa sam uspio maknut to,  padalo je unutar ekrana prema dolje, samo kvrckaj lagano noktom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2008 16:06 (zv'jer2).
15 godina
offline
RE: Monitor za igranje

Meni ovaj izgleda dobro

Samsung SM 2053BW, 20" LCD, 2 ms, D-Sub, DVI, Pivot, crni

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1113076

 

16 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

Cim si rekao Monitor za igranje mislio si na Ghost Effect (Efekat)

 

Znaci trebao bi izbjegavati Monitore sa PVA/MVA matricom.

 

A da kazem ovom sto je rekao u vezi gtg-a.To je samo jedan od nacina na koji proizvodjaci mjere brzinu odzivom to jest gray-to-gray i rise and fall metodom..Ali sada dolazi jos gore,ne mjere svi proizvodjaci istom metodom,naprimjer SAMNSUNG ce mjeriti metodom Rise And Fall,dok ce ACER Gray-to-gray metodom.A matrice logicno brze postizu gray-to-gray promjenu boje zato je i vecina koristi proizvodjaca.Da jos bude gore,ima nekoliko matrica (TN-film,S-IPS.PVA/MVA).Tako da nema nekog standarda za mjerenje odziva...neko proizvodjaci rade na svoju ruku.

 

Sada znate da nije samo dovoljno reci dajte mi monitor od 2 ms odziva (response time)

 

A momak je pitao Monitor za igranje,i skoro su mu svi samo rekli model i cijenu (A fol nesto znaju)

 

Mozda neznaju ni oni sta je monitor za igranje.

 

Evo ti test za takozvane Dead Pixels

 

http://www.gdargaud.net/Hack/DeadPixels.html

 

 

Extreme_Tech
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Monitor za igranje

LG 226WTQ

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor za igranje
Unr3al kaže...

LG 226WTQ

 Taj model ima malo ghosting problema.....Mada ga HardCore Gamerima nebi nikako preporucio zbog istog razloga...Namigiva
Extreme_Tech
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice