23'' LED ili IPS LCD zaključana tema

poruka: 798
|
čitano: 189.397
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

Ponovno nakon nekog vremena planiram kupnju novog LCD LED monitora pošto je ovaj koji sad koristim zastario

(Samsung 710N 17'') i ima samo VGA ulaz, a imam 13.3'' laptop koji je ok za rad, ali kad sam doma ipak bi htio

uživat u radu i gledanju filmova na nekoj vecoj mrcini {#}  .

Zbog laptopa (MacBook Pro, koristi Mini DisplayPort) dobro ce mi doći HDMI jer bi putem njega rijesio i problem

spajanja na zvucnike.

Ciljam na 23'' Full HD jer je sve više od toga il 24 kolko sam skužio nepotrebno(zaboli te vrat od gledanja od 1 do

drugog kuta ekrana {#}) i preskupo.

Sve manje od 23'' mi djeluje ipak malo i neisplativo, jer planiram s vremena na vrijeme monitor koristit za gledanje

TV-a i filmova. Vecina poslova koje mislim obavljat vezani su uz uređivanje i pregled teksta i surfanje.

Igre skoro da ne igram, filmov i tv povremeno, a obrada slika tu i tamo.

Raspolažem sa do nekih 1700kn.

Za sad sam našao 4 monitora sve bolji od boljeg, samo neznam koji je ipak najbolji  {#}

Razmisljo sam mozda i uzet neki 24'' LCD koji bi me čak jeftinije ispao, al ni sam neznam šta bi bilo bolje.

Važno mi je da mi monitor zauzima što manje mjesta pa bi bilo zgodno da monitor poštuje VESA standard za

montiranje na zid, no to do sad skoro da nisam ni našao, osim DELLa  {#}

 

Svi imaju 1920x1080 rezoluciju,16:9 omjer, 23". Ugl. razmatram ove monitore:

 

DELL U2311H 

•ulazi: D-Sub, DVI-D, DisplayPort, 4xUSB

•odaziv: 8ms

•kontrast: 1000:1, 10000:1(DCR)

•vidljivi kut: 178/178

•svjetlina [cd/m2]: /

•jamstvo : 3g

•ostalo: Pivot, Boja crna

+ IPS matrica, pivot funkcija, montaža na zid, hub s 4 USB-a,  DisplayPort

- debljina monitora, potrošnja, nije LED, nema HDMI, cijena 

=1773kn

 

LG E2360V LED

•ulazi: D-Sub, DVI-D, HDMI, Audio In/Out

•odaziv:  5 ms

•kontrast: DC 5000000:1

•vidljivi kut:   170 °, 160 °

•svjetlina [cd/m2]: 250

•ostalo: 72h Zero Pixel Warranty,  Boja purple black

•jamstvo : 3g

+ audio in/out, cijena, LED, dizajn

- nema

=1498kn 

 

Samsung BX2350 LED

ulazi: D-Sub, HDMI, Audio In/Out

odaziv:  2 ms

kontrast: DC 5000000:1

vidljivi kut:  170 °, 160 °

•svjetlina [cd/m2]: 250

•ostalo: Boja crna

•jamstvo : 2g

+ audio in/out, LED, dizajn, odaziv

- cijena, garancija

=1611kn

 

LG E2350V LED

•ulazi: D-Sub, DVI-D, HDMI, Audio In/Out

•odaziv: 5 ms

•kontrast:  5000000:1

•vidljivi kut:  170 °, 160 °

•svjetlina [cd/m2]: 250

•ostalo:   TN+Film, 16.7 M, 0.265 x 0.265 mm, 30 - 83 kHz, 56 - 75 Hz, 509.17 x 286.41 mm, 584.2 mm, Boja: Black/Violet. Težina i dimenzije(mm): 39.9x 354 x 529.8, 2860 g, 559.8 x 198 x 428.1

jamstvo : 3g

+ audio in/out, cijena,

- dizajn, nekako djeluje losije od drugih

=1480kn

 

  Eto dodao i glasovanje!   {#}

59 DELL U2311H
8 LG E2360V
11 Samsung BX2350
0 LG E2350V
DELL U2311H DELL U2311H
LG E2360V LG E2360V
BX2350 BX2350
LG E2350V LG E2350V
Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 15:47 (alen-c).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
23'' LED ili IPS LCD

bx

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
23'' LED ili IPS LCD
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
 
7 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

pa evo i ja sad za bozic mijenjam staru 17-ku za novo , i vise manje taj gore dell i ovo http://protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-23-samsung-xl2370-1920x1080-250cdm25-000-0001-2ms-black/28249 su 2 monitora izmedu kojih se mislim sto da kupim , forumasi ipak kazu da su te milisekunde marketinški trik i da je taj dell pun pogodak , ali ovaj drugi samsung mi se isto svida a ima led pozadinsko ,nemogu se odlucit , gledao sam par rewiuova na netu i dell stvarno ima prekrasnu sliku i boje , ali moram ih oboje nac u ducanu da ih vidim uzivo , pogledaj ovo 

bas se vidi koliko dell ljepse boje ima , lg-ovi su jeftini al ne privlace me bas , neznam , dosta forumaša ima onaj lg flatron i kazu da je jako dobar a jeftin , treba poslusat jos par njihovih savjeta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
athlon64 kaže...

pa evo i ja sad za bozic mijenjam staru 17-ku za novo , i vise manje taj gore dell i ovo http://protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-23-samsung-xl2370-1920x1080-250cdm25-000-0001-2ms-black/28249 su 2 monitora izmedu kojih se mislim sto da kupim , forumasi ipak kazu da su te milisekunde marketinški trik i da je taj dell pun pogodak , ali ovaj drugi samsung mi se isto svida a ima led pozadinsko ,nemogu se odlucit , gledao sam par rewiuova na netu i dell stvarno ima prekrasnu sliku i boje , ali moram ih oboje nac u ducanu da ih vidim uzivo , pogledaj ovo 

bas se vidi koliko dell ljepse boje ima , lg-ovi su jeftini al ne privlace me bas , neznam , dosta forumaša ima onaj lg flatron i kazu da je jako dobar a jeftin , treba poslusat jos par njihovih savjeta.

Jako je dobar taj samsung, ima ga frend :)

 

Ovaj mi je prezakon : http://www.nabava.net/trazilica.php?q=acer+24%22&cod=&cdo=&firma=-1&order=&smjer=&submit=Pretraži

SLIKA

Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

Prije svega svima hvala na brzim i zanimljivim odgovorima i savjetima!  {#}

Sad kad malo bolje razmislim, cijene LG-eva su skoro iste a ipak je E2360V novija i ljepsa generacija(i tanji stalak)

od E2350V, tako da bi eliminiro E2350V.

ACER S243HLbmii izgleda super, ali mi je ipak 300kn previše, a cuo sam od ljudi da su svi skoro Acerovi

proizvodi manje kvalitete i da se lako kvare a podrska da i nije nesto. Ima li tko kakva iskustva?

 

Nekako mi se jos najvise sviđaju LG E2360V zbog izgleda i cijene i DELL U2311H tehnickih karakteristika i kvalitete  {#}

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
alen-c kaže...

Prije svega svima hvala na brzim i zanimljivim odgovorima i savjetima! {#}

Sad kad malo bolje razmislim, cijene LG-eva su skoro iste a ipak je E2360V novija i ljepsa generacija(i tanji stalak)

od E2350V, tako da bi eliminiro E2350V.

ACER S243HLbmii izgleda super, ali mi je ipak 300kn previše, a cuo sam od ljudi da su svi skoro Acerovi

proizvodi manje kvalitete i da se lako kvare a podrska da i nije nesto. Ima li tko kakva iskustva?

 

Nekako mi se jos najvise sviđaju LG E2360V zbog izgleda i cijene i DELL U2311H tehnickih karakteristika i kvalitete {#}

moj savjet ostaje taj dell , stvarno jako lijepo dizajniran monitor za prekrasnom slikom , te milisekunde mi i nisu toliko vazne jer nisam pro gamer koji zivi od call of duty-a.

14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

Uzmi u obzir da uspoređuješ vrstu pozadinskog osvjetlljenja sa tipovima panela, a kako je ovdje riječ o edge LED osvjetlljenim monitorima(WLED) neke prednosti osim manje potrošnje struje nad CCFL-om i nema, one napuhane brojke oko dinamičkog kontrasta možešpotpuno zanemariti.

Ako monitor misliš koristiti oko bilo kakve foto-video obrade gdje je važna reprodukcija boja TN možeš slobodno odmah prekrižiti, lijepo je

demonstrirano(pri kraju videa).

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD

A jel bi mogao navesti te neke sitnijene razlike, ako nije problem?

 

Sve je moguće...
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
The_Goc kaže...

Uzmi u obzir da uspoređuješ vrstu pozadinskog osvjetlljenja sa tipovima panela, a kako je ovdje riječ o edge LED osvjetlljenim monitorima(WLED) neke prednosti osim manje potrošnje struje nad CCFL-om i nema, one napuhane brojke oko dinamičkog kontrasta možešpotpuno zanemariti.

Ako monitor misliš koristiti oko bilo kakve foto-video obrade gdje je važna reprodukcija boja TN možeš slobodno odmah prekrižiti, lijepo je

demonstrirano(pri kraju videa).

odličan video ! ovo mi definitivno govori da kupim ips dell-a

15 godina
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
johi bro kaže...

A jel bi mogao navesti te neke sitnijene razlike, ako nije problem?

 

Osobno :

Acer ima bolju kvalitetu izrade, i manje troši.

Samsung ima ljepše boje, veće performanse osim kod kontrasta (di se malo primjeti razlika)

 

Uzeo bih samsung, pogotovo sad kad je 1400 kn.

 

EDIT -  a vidi sam, odi u neki dućan sa velikim izborom i sam usporedi :)

Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 14:27 (Mitch).
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

I meni se sve vise cini da cu uzet DELL-ov, nekako najkvalitetnije djeluje i u izradi i prikazu. Najviše zbog ISP-a.

Kolko sam skužio, LED tehnologija je trenutno više trik za prodaju(da ne govorim da mi je sumnjiva trajnost).

Jos ima USB hub, ali fali mi HDMI i audio in/out, to bi mi znacio 1 kabel više  {#}

 

A i vidim da su digli cijenu na 1790. ocito prate bug.hr {#}

Sad me još zanima jel mi se isplati cekat do Bozica ili tjedan/2 nakon Nove, moze li se cijena spustit za to vrijeme

za kojih 100-200kn? Mislim ne žuri mi se kupit, samo bi ga trebo nabavit unutar ovih mj.dana. Znam da je bilo

vijesti da se ocekuje pojeftinjenje LCD-ova jer ih ima dosta na zalihama.  {#}

 

Kako sad stvari stoje, kad skupim još kojih 100-200kn, kupujem DELL i neki VESA stalak za zid  {#}

 

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
alen-c kaže...

I meni se sve vise cini da cu uzet DELL-ov, nekako najkvalitetnije djeluje i u izradi i prikazu. Najviše zbog ISP-a.

Kolko sam skužio, LED tehnologija je trenutno više trik za prodaju(da ne govorim da mi je sumnjiva trajnost).

Jos ima USB hub, ali fali mi HDMI i audio in/out, to bi mi znacio 1 kabel više {#}

 

A i vidim da su digli cijenu na 1790. ocito prate bug.hr {#}

Sad me još zanima jel mi se isplati cekat do Bozica ili tjedan/2 nakon Nove, moze li se cijena spustit za to vrijeme

za kojih 100-200kn? Mislim ne žuri mi se kupit, samo bi ga trebo nabavit unutar ovih mj.dana. Znam da je bilo

vijesti da se ocekuje pojeftinjenje LCD-ova jer ih ima dosta na zalihama. {#}

 

Kako sad stvari stoje, kad skupim još kojih 100-200kn, kupujem DELL i neki VESA stalak za zid {#}

 

a ja cu ga kupovat pred kraj 12.mjeseca,kad mi skola zavrsi , moram ga prvo uzivo nac negdje.

14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

Slucajno ili ne, DELL-ov U2311H, koji je još jucer bio svuda u ponudi nestao i ADM-u, Mikronisu, Linksu i ostalima  {#}
Fakat malo cudno. Do jucer ga svi oni imali, sad ga skoro nitko nema.  {#}

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
alen-c kaže...

Slucajno ili ne, DELL-ov U2311H, koji je još jucer bio svuda u ponudi nestao i ADM-u, Mikronisu, Linksu i ostalima {#}
Fakat malo cudno. Do jucer ga svi oni imali, sad ga skoro nitko nema. {#}

damn wtf ? a nac cemo ga valjda negdi haha.

15 godina
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
alen-c kaže...

Slucajno ili ne, DELL-ov U2311H, koji je još jucer bio svuda u ponudi nestao i ADM-u, Mikronisu, Linksu i ostalima {#}
Fakat malo cudno. Do jucer ga svi oni imali, sad ga skoro nitko nema. {#}

Puno ljudi čita ovu temu :)

Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

drugi put ne pitam za savjete i ne dajem ideje  {#}
Nadam se samo da ce ga nabaviti do kraja 12.mjeseca, ako nista, nije ni ovaj LG za bacit a i jeftiniji je  {#}

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
alen-c kaže...

drugi put ne pitam za savjete i ne dajem ideje {#}
Nadam se samo da ce ga nabaviti do kraja 12.mjeseca, ako nista, nije ni ovaj LG za bacit a i jeftiniji je {#}

a ako ne nabave ja cu samsunga ili lg-a nekog {#}

15 godina
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
alen-c kaže...

drugi put ne pitam za savjete i ne dajem ideje {#}
Nadam se samo da ce ga nabaviti do kraja 12.mjeseca, ako nista, nije ni ovaj LG za bacit a i jeftiniji je {#}

p2370 ti je trenutno oko 1350 kn, što je i više nego isplativo

Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
Mitch kaže...

p2370 ti je trenutno oko 1350 kn, što je i više nego isplativo

  Šta mi nije onda isplativije uzet ovaj LG-ijev?  Skuplji je možda 200kn, ali je LED (tanji i štedljiviji i bolji mu je kontrast), ima audio in/out i ima godinu više jamstva.

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

Kakve je kvalitete ovaj  LG W2453SQ u odnosu na onaj 23" Acer H235 i Samsung P2370 monitor?

Sve je moguće...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
johi bro kaže...

Kakve je kvalitete ovaj  LG W2453SQ u odnosu na onaj 23" Acer H235 i Samsung P2370 monitor?

  Ima samo D-SUB priklucak koji je analogni, pa je i kvaliteta slike nešto lošija od digitalnih verzija (DVI, HDMI).

Osim toga nije LED, zbog ceg su ovi ostali skuplji i vec je dost dugo taj model na trzistu(preko godine dana),

pa spada u stariju seriju i jeftiniji je.

 

Al bez obzira na sve to nije loš

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
15 godina
offline
23'' LED ili IPS LCD

Imam gore navedenog Dell-a. Odlican monitor. Ako imas kakvih pitanja vezanih za njega slobodno pucaj.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

Mene zanima za taj DELL, jel istina mu u nekim djelovima kao da probija osvjetljenje na rubu?

Jel baš jako debel, na slikama mi malo djeluje. Preko cega ga spajaš i na cemu ga držiš(na stalku il zidu)?

Ugl.napisi neke detalje koji ti se cine zanimljivi. Neke stvari što su te razocarale ili ugodno iznenadile? {#}

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

A recimo ovaj sa LED 24'' LED AOC E1437FH, 5ms, 250cd m2, 20000000:1, D-SUB, DVI, HDMI,

I sta mu znaci onaj kontrast od DCR  20000000

Kolki mu je normalni?

 

Sve je moguće...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 23'' LED ili IPS LCD
alen-c kaže...

Mene zanima za taj DELL, jel istina mu u nekim djelovima kao da probija osvjetljenje na rubu?

Jel baš jako debel, na slikama mi malo djeluje. Preko cega ga spajaš i na cemu ga držiš(na stalku il zidu)?

Ugl.napisi neke detalje koji ti se cine zanimljivi. Neke stvari što su te razocarale ili ugodno iznenadile? {#}

Ja sam ga kalibrirao prema postavkama koje ima vecina po forumima vani i po postavkama koje su ljudi stimali po reviewima. Probivanja svjetla nema uopce, jedino se primjeti pri visokom brightnessu neuniformnost crne u donjem lijevom cosku, ali kao sto rekoh, nakon kalibracije se to vise ne primjeti,

 

Debel? Pa sam ekran je debel nekih 4 - 5 cm. Spajam ga preko DVI i drzim na postolju. Ugodno su me iznenadile performanse same matrice i kvaliteta izrade. Razocaralo me postolje - micanje lijevo/desno je pretvrdo dok je rotiranje ekrana prelagano rijeseno (kada sam stimao postavke ekrana me to malo nerviralo, ali sada kad sam nastimao sve vise ni ne diram ekran tako da mu to nije veliki minus).

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
23'' LED ili IPS LCD

Šta su svi navalili na taj monitor, sve rasprodano  {#} Mislim da cu na kraju i uzet taj DELL, al za tjedan dana / 2.

Naravno ako ga još ostane i ako mu cijena nece ici preko 1850kn {#}  (dobivat ce valjda nove pošiljke).

A i uvijek postoji mogucnost pojeftinjenja postojecih modela ili dolazak novih. Ionako mi djeluju sve te cijene

prenapuhane {#}

 

No našao sam još zanimljivih "jeftinjaka", naravno nisu IPS, ali su LED i mogu se montirat na zid i imaju HDMI{#}
  AOC E2343F  =1265 kn

 

  AOC e2437Fh =1523 kn

 

Ima tko kakvih iskustava sa ta 2 AOC-ova ekrana? Kako vam se cine?

 

A ovo mi tek djeluje odlicno! BenQ EW2420

Nije baš IPS ali je jako blizu i jeftiniji je + ima puno dodataka i mogucnosti i jeftiniji je. Ali ga još nema kod nas :(

 

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
23'' LED ili IPS LCD

Ne znam jesi li imao priliku, ali ovo je navodno jako dobar site s puno informacija o raznim monitorima i njihovim panelima. Bilo bi dobro provjeriti prije kupovine određenog modela.

Gledam te!
 
0 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice