Ram memorija DDR2 problem

poruka: 36
|
čitano: 5.391
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR2 problem

Imam kingmax  2x2 gige rama ddr2-800 i 2x1 gige ddr2-800 kingmax .Ovo je matična:http://www.asrock.com/mb/AMD/ALiveXFire-eSATA2/

Da stavim 2x2 da radi u dual chanellu ili da sve stavim u matičnu ako se itko kuzi ??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ram memorija DDR2 problem

Koliko čitam u manual-u, sve 4 zajedno neće raditi (možda i hoće), jer moraju biti identične.

E sad je li oni pod "identične" smatraju da su pločice od istog proizvođača, imaju istu frekvenciju memorije, iste latencije ili istu veličinu u GB, tko će ga znati.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Nisam mogao instalirat windows (uci u njega) dok nisam maknuo 2x1 gige rama.

10 godina
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem
zaclee kaže...

Nisam mogao instalirat windows (uci u njega) dok nisam maknuo 2x1 gige rama.

Ako neće radi sa svim modulima tad ili je koji modul u banani ili je slot u banani pa sad triba ispitat šta je od toga.

Znači 2+2 radi a kad ih pribaciš u druga dva slota jel onda radi a probaj i samo ta dva od 1+1 pa vidi jel rade.

Memtest86+ i opleti s njim po memoriji.

 

Tvoja ploča ima DualChanel a evo ti šema iz uputstava od tvoje ploče kako mora bit da bi radilo u Dualu

Sami sebi smo najveci neprijatelji
15 godina
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem
Matozan kaže...

Koliko čitam u manual-u, sve 4 zajedno neće raditi (možda i hoće), jer moraju biti identične.

E sad je li oni pod "identične" smatraju da su pločice od istog proizvođača, imaju istu frekvenciju memorije, iste latencije ili istu veličinu u GB, tko će ga znati.

 Ovo označeno ga najvjerojatnije muči!

Mislim da neće moći upogoniti sve 4 pločice, jer su različite/nisu identične.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
offline
Ram memorija DDR2 problem

Može bit ali piše tako i za moju DFI LanParti pa opet uredno u dualu radi 2+2 i 1+1 i to od najmanje dva proizvođača.

Tako da bi ja ispita ispravnost svakog modula i svakog slota zasebno

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Milsim stavit 2x2 gig rama u narancasti modul jel ima veze jeli u žutom ili narancastom?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2016 15:13 (zaclee).
10 godina
offline
Ram memorija DDR2 problem

Da bi bili u dualu tribaju bit il u žutim ili u narančastim, sasvim je svejedno

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Zanima me dali mogu u žute utore stavit dvije 2x2 gigre rama ,a u naracasti utor 2x1 gige rama to me zanima tko se razumije nek mi odgovori da znam(iste su frekfencije i proizvođača),tako da imam 6 gigi rama , a ne 4 !

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 15:02 (zaclee).
10 godina
offline
Ram memorija DDR2 problem

možeš

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Sad sam shvatio u čemu je prolem znaci imam 2 različita modela od 2 gige rama (iste frekfencije i veličine 2gige rama) i 2x1gige rama identične?Sad me zanima sta od toga mogu stavit da imam sto više rama?Znaci sta uopce moja matična podržava samo idte rame identične u svemu?Sve su iste kingmax ddr2-800!

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 16:29 (zaclee).
10 godina
offline
Ram memorija DDR2 problem

Stavi onako kako si sam rekao u prethodnom postu a ako nebude radilo vidi moju poruku s početka teme i testiraj module i slotove.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Zvuk počne krčat i driveri za grafičku prestanu radit ako krivo spojim.Spoji sam 2x2 gige ne radi,pa 1x2 gige i 2x1 gige ne radi !milim da me nisi shvatio ili procito gornji post jednio su indentične 2x1 giga !

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 16:46 (zaclee).
10 godina
offline
Ram memorija DDR2 problem

Nisi ti mene shvatio.

 

Testiraj jedan po jedan modul s programom memtest86+ pa utvrdi koji su moduli i utori ispravni.

Ja ovako nemogu znat koji valjaju a koji ne ja ti samo kažem kako ih možeš stavit.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 23:28 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem
zaclee kaže...

Zanima me dali mogu u žute utore stavit dvije 2x2 gigre rama ,a u naracasti utor 2x1 gige rama to me zanima tko se razumije nek mi odgovori da znam(iste su frekfencije i proizvođača),tako da imam 6 gigi rama , a ne 4 !

Naravno da možeš uz jedan uvijet:

- da su memorije međusobno kompatibilne

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Koliko sam ja shvati samo indentične rame mogu stavit u utore!

10 godina
offline
Ram memorija DDR2 problem

Ja neznam više šta bi ti reka jer sve je rečeno samo što ti to ne čitaš (kužiš)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem
zaclee kaže...

Koliko sam ja shvati samo indentične rame mogu stavit u utore!

 Ne moraju biti identični, već kompatibilni.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Dali ima neki jednostavan program da mogu iz windowsa pogledat?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem
zaclee kaže...

Dali ima neki jednostavan program da mogu iz windowsa pogledat?

Everest Home Edition:

http://filehippo.com/download_everest_home/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Imali igdje tutorial kako se testiraju ram memorije kako se to radi za obadva programa?Probo sam razne kombinacije ali ne radi (jedna od 2gie  u žutom i 2x1 gige u naracastom,pa jedna od 2 gie u žutom i jedna od 2gige u naracastom).Čitam negdje da bi radiili u dual chanelu moram ubcit jedan ram u žuti ,a drugi u naracasti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 21:12 (zaclee).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Youtube

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem
irush kaže...

RAM se nikad ne testira iz OSa, nikad. Sa razlogom postoji memtest86+

 

Treba skinuti image za USB/CD i sa unetbootinom napraviti bootabilni USB ili samo spržiti image sa ImgBurnom na CD. Taj USB/CD se odabere kao prvi boot device i svaka pločica se testira zasebno po minimalno 2 sata.

 

Sva tri alata su maksimalno jednostavna i ne zahtjevaju nikakve upute.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Probo sam razne kombinacije stavljanja rama u slotove jedino mi radi posebno  2x1 gige i posebno 1x2 gige ,kad stavim nesto drugo zvuk mi prestane radit i driveri za grafičku!

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 17:31 (zaclee).
11 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR2 problem

Znaci najvjerovatnije rade jedno 100 % indentični rami ( moraju imati sve isto i serijski broj ) ??

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 18:12 (zaclee).
 
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem
zaclee kaže...

Znaci najvjerovatnije rade jedno 100 % indentični rami ( moraju imati sve isto i serijski broj ) ??

Ne mogu imati isti serijski broj, koja je poanta serijskog broja ako postoje dva ista???

 

Drugo, RAM ne mora biti identičan, to je prije morao biti tako (SDRAM). Od prvog DDRa, to su malo ispeglali i RAM moduli različitih proizvođača, latencija te čak i taktova (ostali se naštimaju na brzinu najsporijeg) rade normalno.

 

Jesi napravio memtest?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

imam i ja pitanje u vezi ram-a pa da ne otvaram novi topic, pitat ću ovdje.

naime, slažem starcima računalo za internet, pregledavanje njuškala itd. ali muči me ram.

matična je http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2507#ov

koliko vidim max podržava ddr2 ram, jelda? jel se to uopće prodaje više lol? mislio sam staviti 4gb, ili 2x2gb ili 1x4gb 

trenutno računalo ima 2x1gb ram-a, apacer pc2 4300 cl4 koja radi na 533 mhz. ako ostavim 1gb ove memorije koju već imam te dodam 1x2gb ddr2 800 mhz, ne bude funkcioniralo? a ako stavim samo ovu od 800 mhz dali će išta ubrzati sistem?

žao mi je ako je pitanje glupo ali ne znam odgovor jer nisam nikada dirao ram-e, moram pitati ljude koji znaju bolje

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 15:11 (Skullscar1989).
11 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR2 problem

Memtest ne javlja ni jednu grešku nakon 1 prelaza  !Jednostavno u kombinaciji jedino rade 2x1 gige!Milsio sam na S/N broj 1x1 gige

imaj isti dok 2x2 gige nemaju iste brojeve(ni S/N niti ostale) !

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2016 21:50 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ram memorija DDR2 problem

Jedan prolaz je premalo, pusti 6-8 sati da radi

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Ram memorija DDR2 problem

Moraju imati iste latencije, tako sam ja našao ram koji su različiti a mogu radit skupa.

Bf3 & Bf 4 - nick - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice