Linux desktop is dead

poruka: 66
|
čitano: 8.019
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Linux desktop is dead

Vrlo zanimljiv clanak. Nije me volja copy-pasteati, pa cu ostaviti samo link.

Ovaj thread moze posluziti za komentiranje clanka.

 

http://www.pcworld.com/businesscenter/article/207999/desktop_linux_the_dream_is_dead.html?tk=hp_new

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Linux desktop is dead

Zanimljiv članak. Istina je da desktop izumire općenito kod svih proizvođača, ali 1% od 2 miljarde je čisto okej.

 

Mada će se svi OS-evi promijeniti u skoroj budućnosti, odnosno okrenut će se prema webu i mobilnim platformama. Vidjet ćemo gdje će linux biti tu.

 

A za nas ostale kojima je računalo samo jedan alat koji donosi novac, nama su dovoljna i osnovna desktop izdanja.

 

Osobno mi treba najjednostavnije.

° | °
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Linux desktop is dead

Puno upitnih stvari.

 

Da desktop izumire - upitno. Smanjuje mozda, ali izumire... Pitaj bilo kojeg gamera, web developera, hobistu/entuzijasta, sve ljude kojima vise pase imati jednako dobar komp za 50% cijene laptopa istih mogucnosti, CAD ljude, urede itd.

 

Da je desktop Linux mrtav - to nije upitno, nego je krivo. Ja imam desktop Linux koji naizmjenice koristim s Windowsima. Ima takodjer i hrpa drugih ljudi koje se mogu naci na Ubuntu forumima itd. Prema tome, desktop Linux je ziv. Koliko se koristi, drugo pitanje je to.

 

Takodjer, meni kompjuter nikad nije bio alat, niti nesto sto mi sluzi iskljucivo za dobivanje novca. Uvijek je to bilo nesto sto me veseli + navedeno.

 

Imam osjecaj da je taj clanak napisao novinar koji nije znao sto bi napisao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 17:00 (kvark).
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
kvark kaže...

Puno upitnih stvari.

 

Da desktop izumire - upitno. Smanjuje mozda, ali izumire... Pitaj bilo kojeg gamera, web developera, hobistu/entuzijasta, sve ljude kojima vise pase imati jednako dobar komp za 50% cijene laptopa istih mogucnosti, CAD ljude, urede itd.

 

Da je desktop Linux mrtav - to nije upitno, nego je krivo. Ja imam desktop Linux koji naizmjenice koristim s Windowsima. Ima takodjer i hrpa drugih ljudi koje se mogu naci na Ubuntu forumima itd. Prema tome, desktop Linux je ziv. Koliko se koristi, drugo pitanje je to.

 

Takodjer, meni kompjuter nikad nije bio alat, niti nesto sto mi sluzi iskljucivo za dobivanje novca. Uvijek je to bilo nesto sto me veseli + navedeno.

 

Imam osjecaj da je taj clanak napisao novinar koji nije znao sto bi napisao.

 

Hm, ne slazem se bas. Cinjenica je da je Linux danas (iskljucvio desktop naravno) malo vise zastupljen, ali postotak se nije povecao. Vise ljudi koristi linux jer vise ljudi koristi racunala. Od svih svojih kolega koje poznajem u struci, ja sam jedini koji ga koristi kao primarni OS doma - nije fer usporedjivati posao.

 

Mislim da je autor dobro pogodio "problem" Linuxa (koji ja uopce ne smatram problemom nego prednoscu) - to je sustav razvijan primarno od strane developera, a developeri normalno razvijaju za druge developere. Developerima nije nikakav problem skoknuti u /etc i konfigurirati nesto, ili znati cisto intuitivno da se neka konfiguracija krije u homeu, sakrivena sa prefixanom tockom. Developeri znaju da ako pazljivo procitaju text prefixan hashevima u svim tim fileovima, znat ce sto tocno napraviti da otklone problem.

 

Stvar je u tome da se 'normlanim' ljudima ne da zahebavati s time. Vjerujem da nije bas tako u hr, ali recimo po vani, Mac je toliko zastupljen da u lokalnom lancu kafeterija, od primjerice 10 studenata - samo jedan (_jedan_ ne _jedna_) ima neki Acerov laptop ili slicno. Svi ostali su na macbookovima.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
15 godina
protjeran
offline
Linux desktop is dead

E, cekaj malo, ovdje je tema da: "Linux desktop je mrtav"... samo o tome pricam. Nije mrtav, koristi ga, kao sto je rekao covjek gore, 1% od 2 milijarde, znaci 20 milijuna, ako sam dobro u glavi izracunao. To je pun k****.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 18:29 (kvark).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Linux desktop is dead
kvark kaže...

 Ja imam desktop Linux koji naizmjenice koristim s Windowsima. 

 

Imam ga i ja, ali trebam nesto, moram u Windows, hocu mobitel spojiti, moram u Windows, hocu muziku slusati moram u Windows.

 

Palim samo Windows, iako je Ubuntu 10.10 tu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
Mentalist kaže...
kvark kaže...

 Ja imam desktop Linux koji naizmjenice koristim s Windowsima. 

 

Imam ga i ja, ali trebam nesto, moram u Windows, hocu mobitel spojiti, moram u Windows, hocu muziku slusati moram u Windows.

 

Palim samo Windows, iako je Ubuntu 10.10 tu.

Ma ne moras. "Samo" moras to konfigurirati i onda radi kao pupica. Problem je tocno taj, sto ljudi u globalu ne zele trositi vrijeme konfigurirajuci nego zele ukljuciti mashinu i da radi odmah.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
15 godina
protjeran
offline
RE: Linux desktop is dead

Razlika je u tome sto ga ja koristim bar 50% vremena.

 

Druga stvar, imam LG Cookie, podesim ga na USB storage i radi na Linuxu. Za muziku nemam iPod, da hocu nesto za muziku uzeo bi nesto sto moze raditi u USB storage modu. To je to.

14 godina
protjeran
offline
RE: Linux desktop is dead
Deus ex machina kaže...

Ma ne moras. "Samo" moras to konfigurirati i onda radi kao pupica. Problem je tocno taj, sto ljudi u globalu ne zele trositi vrijeme konfigurirajuci nego zele ukljuciti mashinu i da radi odmah.

Da, slušanje glazbe i spajanje mobitela moraš konfigurirati. Iz koje vremenske rupe si ti pao?

 

Pročitaj članak prije nego kometiraš.

 

 

° | °
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
Buffer Overflow kaže...
Deus ex machina kaže...

Ma ne moras. "Samo" moras to konfigurirati i onda radi kao pupica. Problem je tocno taj, sto ljudi u globalu ne zele trositi vrijeme konfigurirajuci nego zele ukljuciti mashinu i da radi odmah.

Da, slušanje glazbe i spajanje mobitela moraš konfigurirati. Iz koje vremenske rupe si ti pao?

 

Pročitaj članak prije nego kometiraš.

Rupa otprije 3 godine, Ubuntu 8.06. Ne radi sa MS USB Headsetom, izgubio sam dva dana podesavajuci PulseAudio i jos uvijek ne radi. Ako surfam direktno po Alsi, hoce, ali onda ne radi volume meter. Procitao sam clanak, valjda sam ga zato i linkao?

Neke stvari ne rade out of the box.

Cemu sluzi ndiswrapper i fwcutter, ako sve funkcionira perfektno, i kako to da NetworkManager u Gnomeu jos uvijek ima problema s time?

 

Sva sreca pa mi lap ima Ahteros WiFi koji je podrzan

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 19:49 (Deus ex machina).
14 godina
protjeran
offline
RE: Linux desktop is dead
Deus ex machina kaže...

Rupa otprije 3 godine, Ubuntu 8.06. Ne radi sa MS USB Headsetom, izgubio sam dva dana podesavajuci PulseAudio i jos uvijek ne radi. Ako surfam direktno po Alsi, hoce, ali onda ne radi volume meter. Procitao sam clanak, valjda sam ga zato i linkao?

Neke stvari ne rade out of the box.

Cemu sluzi ndiswrapper i fwcutter, ako sve funkcionira perfektno, i kako to da NetworkManager u Gnomeu jos uvijek ima problema s time?

 

Sva sreca pa mi lap ima Ahteros WiFi koji je podrzan

Ubuntu 8.06 ne postoji. Trenutna verzija je 10.10.

 

Provjeri kako trenutna radi a ne ona od prije 3 godine.

° | °
14 godina
protjeran
offline
Linux desktop is dead

Uh kako je kompliciran linux.

 

Napravio sam elive topaz like distru točno za sat vremena.

 

Baš je komplicirano slušat mjuzu i ostalo.

° | °
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
Buffer Overflow kaže...

Ubuntu 8.06 ne postoji. Trenutna verzija je 10.10.

Provjeri kako trenutna radi a ne ona od prije 3 godine.

Sigh... no thank you. Ne updateiram nista sto radi, to je pravilo. Ako radi, ne diraj.

 

Buffer Overflow kaže...

Uh kako je kompliciran linux.

Napravio sam elive topaz like distru točno za sat vremena.

Baš je komplicirano slušat mjuzu i ostalo.

Ma ej, nije uopce u tome poanta - mozes skinuti koji god live CD i bootati OS koji radi i u njemu raditi sto god.

 

Ja se ne slazem s autorom clanka da je fragmentacija ono sto linux desktop cini mrtvim projektom, dapace, siguran sam da je upravo fragmentacija i opensource razlog zasto sve to tako lijepo funkcionira.

 

Ali nemoj se pravit tupav kad znam da nisi, sta se dogadja kad naletis na problem? Ne mozes mi tvrditi da zato jer si TI instalirao distru za jedan sat koja radi, da SVATKO to moze (naivno vjerujem da ljudi koji koriste komp imaju IQ makar 100).

Sta kad naleti neki prbolem? Zvuk ne radi nakon instalacije. Zajebo si particioniranje jer nemas dume sto je boot particija a sto je root particija, i cemu sluzi swap. Nemas dume sto je EXT3 i kako se to razlikuje od NTFS-a, niti dal se to maze na kruh ili ne.

 

Samo zato jer su tebi neke stvari jednostavne za shvatiti i naivne, ne znaci da su svima. Moj stari zna podesit wifi modem, zato jer zna napamet 5-6 koraka koje treba povuc. Kad sam ga pitao zasto to ne konfigurira kao router, blenuo je jer ne zna sto je router.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
14 godina
protjeran
offline
Linux desktop is dead

Ne instalirao - > Konstruirao (napravio ako hoćeš)

 

Pa prvi problem je što ne update-aš. 8.04 je prastara distra već, jer promjene na ubuntu-u se događaju vrlo brzo.

 

S time da je ubuntu kao što autor članka kaže idiot-proof.

 

A i ljudi previše očekuju od linuxa pokraj windowsa. Očekuju da će sve biti na dva klika do korištenja. Tako nije ni u windowsima, pa isto tako nije ni u linuxu.  ;)

° | °
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Linux desktop is dead
kvark kaže...

Puno upitnih stvari.

 

Da desktop izumire - upitno. Smanjuje mozda, ali izumire... Pitaj bilo kojeg gamera, web developera, hobistu/entuzijasta, sve ljude kojima vise pase imati jednako dobar komp za 50% cijene laptopa istih mogucnosti, CAD ljude, urede itd.

 

Da je desktop Linux mrtav - to nije upitno, nego je krivo. Ja imam desktop Linux koji naizmjenice koristim s Windowsima. Ima takodjer i hrpa drugih ljudi koje se mogu naci na Ubuntu forumima itd. Prema tome, desktop Linux je ziv. Koliko se koristi, drugo pitanje je to.

 

Takodjer, meni kompjuter nikad nije bio alat, niti nesto sto mi sluzi iskljucivo za dobivanje novca. Uvijek je to bilo nesto sto me veseli + navedeno.

 

Imam osjecaj da je taj clanak napisao novinar koji nije znao sto bi napisao.

Slazem se... desktop nikada nece izumrijeti jer postoje zahtjevni poslovi koji se ne mogu raditi na cloudu (npr kako je kolega reko obrada videomaterijala, fotki, developing, gaming i slicno).

Sto se tice linuxa, da je unificiran (da ne postoji toliko razlicitih distri, i svega sto proizlazi iz tih raznolikosti) te da ne treba ulazit u config. fajlove da bi nesto proradilo (sto prosjecan kucni korisnik ne zeli raditi) smatram da bi bio puno vise dostupan i da bi ga proizvodjaci HW vise podrzali, jer jedna stvar vodi k drugoj: jednostavnije koristenje > vise korisnika > proizvodjaci HW uvide da je platforma sve popularnija te je sve vise podrzaju > jos vise korisnika i tako u krug. 

Biljezim se sa stovanjem...
15 godina
online
RE: Linux desktop is dead

Prvi komentar clanka je sve objasnio.

 

Da li je nesto bolje ili losije posve je nevazno ukoliko nije popraceno adekvatnim marketingom.

 

Linux marketinga nema. <----tocka

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
Buffer Overflow kaže...

Ne instalirao - > Konstruirao (napravio ako hoćeš)

Pa prvi problem je što ne update-aš. 8.04 je prastara distra već, jer promjene na ubuntu-u se događaju vrlo brzo.

S time da je ubuntu kao što autor članka kaže idiot-proof.

A i ljudi previše očekuju od linuxa pokraj windowsa. Očekuju da će sve biti na dva klika do korištenja. Tako nije ni u windowsima, pa isto tako nije ni u linuxu.  ;)

Actually, otkako sam prestao updateati, mogu na miru raditi. Ne trazim nove featureove, ne mijenjam hardware... sta ne valja tocno? Zasto je potrebno updateati stalno?

Sto se tice tvoje zadnje recenice, koju sam boldao - a sta sam ja tocno rekao? Jedina razlika je, ocito, u tome da ti to ne smatras za primarni problem za desktop, a ja da....

Convencience faktor je toliko visok da primjerice Steam uspijeva sa svojim modelom naspram vrlo jednostavnog piratstva cisto zbog toga sto je convenience veci. Ljudi kojima to nije hobi u pravilu hoce mashinu koja just works i to je to. 3 godine u rikverc, strosio sam 2 dana dok nisam instalirao ATI drivere na tadasnji lap - a ATI ih je sam izdao. Dodatna dva dana dok nisam natjerao wpasupplicant da radi, jer broadcom wifi naravno nije podrzan.

 

Mislim... svaka cast, ali nije se sve magicno popravilo u zadnje tri godine.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
syncmaster245b kaže...

Prvi komentar clanka je sve objasnio.

 

Da li je nesto bolje ili losije posve je nevazno ukoliko nije popraceno adekvatnim marketingom.

 

Linux marketinga nema. <----tocka

Sorry na doublepostu:

Dobar proizvod prodaje sam sebe.

 

Ne treba linuxu marketing, treba mu ono sto je cica u clanku rekao - content.

Linux prakticno nema AAA igara.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 20:20 (Deus ex machina).
14 godina
protjeran
offline
Linux desktop is dead

Zaključimo jednom zauvijek da linux nije konkurencija nego alternativa.

 

I pokušajmo razrješiti jednu stvar, a to je da nisu svi OS-evi za sve (pod sve mislim raditi ne osobe). Da su isti bilo bi glupo.

 

 Dakle alternativa, a ne konkurencija pa je zato redundantno uspoređivati uopće linux sa windowsima.

 

A ako mogućnost igranja određuje koji OS je dobar onda si krivo shvatio sam koncept operacijskog sustava.

 

Osobno koristim linux u 95% vremena korištenja računala. Ne zato jer sam linux fan, nego zato jer mi zadovoljava sve potrebe za rad.

 

A sad u dublje usporedbe operativnih sustava nećemo ići jer to je isto tako redundantno.

&amp;#176; | &amp;#176;
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Linux desktop is dead

Nije vezano uz temu ali deus zašto ne updateaš taj ubuntu 8.04?

 

Update je napravljen da poboljša korisnicima iskustvo s os-om, popravi kritične propuste, ubrza rad, itd. a ne da ti smeta.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Linux desktop is dead
Buffer Overflow kaže...

 

Ako si alternativa dugo, dugo, znaci li to da nisi uspio?

13 godina
offline
RE: Linux desktop is dead
Mentalist kaže...
Buffer Overflow kaže...

 

Ako si alternativa dugo, dugo, znaci li to da nisi uspio?

Što je uspjeh?

 

Zgrtanje love ili kvalitetan i siguran rad?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
tnakir kaže...

Sto se tice linuxa, da je unificiran (da ne postoji toliko razlicitih distri, i svega sto proizlazi iz tih raznolikosti) te da ne treba ulazit u config. fajlove da bi nesto proradilo (sto prosjecan kucni korisnik ne zeli raditi) smatram da bi bio puno vise dostupan i da bi ga proizvodjaci HW vise podrzali, jer jedna stvar vodi k drugoj: jednostavnije koristenje > vise korisnika > proizvodjaci HW uvide da je platforma sve popularnija te je sve vise podrzaju > jos vise korisnika i tako u krug. 

 

Je, nešto slično sam i ja pokušavao svojevremeno objasniti ljudima na forumu, ali ne daju se *nixaši... Smijeh Mislim OK, ali kad gledam kolegu kako po nekoliko slaže preglednik PDF-ova da bi mu radio bez rušenja i sl. gluposti na nekoj *nix distri, dođe mi da se smijem k'o blesav. A to je samo jedan najgluplji primjer kojeg sam se sad mogao sjetiti.

 

Sve to previše podsjeća na ono doba DOS-a kad si morao imati diplomu iz X znanstvenih disciplina da bi natjerao jadni Pentium da ti odsvira neku MP3-cu preko PCspeaker soundcard emulatora (da, radio sam to - nisam primjer izmislio iz glave xD). And my point is: ako se ni netkom tko jako dobro poznaju problematiku funkcioniranja računala i OS-ova općenito ne da više za*ebavati s tim (ako ne moram!), kako onda itko može isto očekivati od običnog Pere Perića? Mogu svi trubiti o tome da su se *nix distre približile "običnim korisnicima", ali to su (da se razumijemo: nažalost!) samo puste želje... Ne bi bilo sretnijeg čovjeka od mene da *nixi te neke "svakodnevne" stvari mogu odraditi podjednako automatizirano kao i neki drugi OS-ovi, ali da bi se to postiglo potrebna je suradnja na više razina (OS developeri, hardware/drivers developeri, programeri aplikacija, itd. itd.). U tom slučaju bi i Pero Perić to koristio = bilo bi više posla za sve nas. A ovako... Ah, tako je kako je. Bit će bolje jednom! Namigiva

 

Ontopic:

Desktop sustavi umiru? Teško. I dalje je cloud "nešto što je u oblacima" = imaginarno i daleko ljudima... I da - meni su poznate sve prednosti (i mane), ali Peri Periću nisu. I ništa od toga dok smještanje stvari u clod ne postane mainstream kao što su to desktop sustavi danas.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
14 godina
protjeran
offline
RE: Linux desktop is dead
mario.L_hr kaže...

Zgrtanje love ili kvalitetan i siguran rad?

 

 

 

Iskreno, meni nitko nikada nije uzeo brojeve kreditnih kartica sa racunara, isto tako svi racuni na raznim servisima su sigurni, niti jedan podatak nije ostecen. Koristim Windows sedam godina (konstantno). Kvaliteta je uvijek bila odlicna.

 

I uz to sam imao sve drivere i sve sam programe mogao pokrenuti.

16 godina
offline
RE: Linux desktop is dead

Ovaj dio je malo nelogican:

"Linux didn't fail on the desktop because it's "too geeky," "too hard to use," or "too obscure," as casual detractors so often claim in online forums."

 

a onda malo kasnije kaze:

"And that lack of content owes its existence to two key factors: the fragmentation of the Linux platform, and the fierce ideology of the open-source community at large".

 

Pa nije li upravo fragmentacija i uzrok kompliciranosti linuxa? Da linux ima sve standardizirano, od drivera do instalacije programa, ne bi bilo problema. Ali kad ovako negdje moras samo dvaput kliknut, a negdje moras kopat po config fileovima da napravis istu stvar, vrlo brzo otjera potencijalne korisnike...

 

Linux desktop is dead, Long live the Mac desktop! Belji se

 

edit:

Da potkrijepim svoju izjavu dokazima Nevinašce:

http://theappleblog.com/2010/10/14/mac-market-share-surges-in-u-s/

 

Zapravo je nevjerojatno da je uz Windowse neki OS uspio u zadnjih par godina dograbiti toliki dio trzista, a i trend se ne zaustavlja...

 

Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 23:23 (SupremeCommander).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
mario.L_hr kaže...
Mentalist kaže...
Buffer Overflow kaže...

 

Ako si alternativa dugo, dugo, znaci li to da nisi uspio?

Što je uspjeh?

 

Zgrtanje love ili kvalitetan i siguran rad?

 

Ovisi s kojeg gledišta gledaš :)

 

Inače nisam linux fan i ne koristim ga (nemam razloga kada su mi windowsi dovoljni) tako da neću ulaziti u neka predviđanja i rasprave, ali moram reći da usprkos tvrdnjama zadnjih nekoliko godina da je linux popularniji, više ljudi znaju za njega i da su današnje distribucije više prilagođene običnim ljudima ne vidim uopće pomake i napretke u tržišnom udjelu i njegovoj prihvaćenosti.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
xxxxx kaže...

Nije vezano uz temu ali deus zašto ne updateaš taj ubuntu 8.04?

 

Update je napravljen da poboljša korisnicima iskustvo s os-om, popravi kritične propuste, ubrza rad, itd. a ne da ti smeta.

a update zatvara i ovakove rupe nedavno otkrivene. linus je to odmah zakrpao. možemo reći skoro odmah. velika prednost nad zatvorenim sustavima. a naslov je možda malo krivo koncepiran, jer dok i jedna osoba koristi linux, on nije mrtav.

 

 

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
16 godina
neaktivan
offline
Linux desktop is dead

da vam ne poremetim alternativnu idilu,imam jedno pitanjce.

ako je sada na hardu mint 9, kad ovaj 10rc bude finalan,jel se to sve zalijepi u komadu kroz update i imas desetku  ili ne?

what Marcellus Wallace looked like
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Linux desktop is dead
Mentalist kaže...
mario.L_hr kaže...

Zgrtanje love ili kvalitetan i siguran rad?

 

 

 

Iskreno, meni nitko nikada nije uzeo brojeve kreditnih kartica sa racunara, isto tako svi racuni na raznim servisima su sigurni, niti jedan podatak nije ostecen. Koristim Windows sedam godina (konstantno). Kvaliteta je uvijek bila odlicna.

 

I uz to sam imao sve drivere i sve sam programe mogao pokrenuti.

Nisi odgovorio na pitanje. Mlad si ima još vremena za tebe.

 

Ja sam počeo sa DOS-om i dugogodišnji sam korisnik Windowsa. Ali koristim i Linux, prije sam koristio OpenSUSE a sada koristim Kubuntu. Ne smatram se nikakvim power/Uber userom, obični sam korisnik koji zna i pokoju stvar više.

 

Kompletno poslovanje ureda bih prebacio na Ubuntu samo da fuc***g Autodesk proizvodi AutoCAD za Linux (ne mislim dabi trebao biti besplatan).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux desktop is dead
mario.L_hr kaže...
Nisi odgovorio na pitanje. Mlad si ima još vremena za tebe.

 

Ja sam počeo sa DOS-om i dugogodišnji sam korisnik Windowsa. Ali koristim i Linux, prije sam koristio OpenSUSE a sada koristim Kubuntu. Ne smatram se nikakvim power/Uber userom, obični sam korisnik koji zna i pokoju stvar više.

 

Kompletno poslovanje ureda bih prebacio na Ubuntu samo da fuc***g Autodesk proizvodi AutoCAD za Linux (ne mislim dabi trebao biti besplatan).

jel mora biti autocad? evo odlične alternative, kompatibilan i izgledom istihttp://www.bricscad.com/en_INTL/. probaj, imaju trial

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice