Dostupan Kali Linux

poruka: 94
|
čitano: 37.679
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Kali 2.0

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2015 17:10 (bob1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

pozdrav, posto sam imao iskustva u radu sa backtrackom jos od trojke, ali vecinom samo sa aircrackom, metaspoloitom, nesto sitno hydra itd, nemogu reci da ga razumijem ni priblizno, odlucio sam se sada posvetiti malo kali-u, u nadi da ce mi jednog dana koristiti monetarno.

nabavio sam primjerak "Kali Linux Network Scanning Cookbook - Hutchens, Justin" i "Mastering Kali Linux for Advanced Penetration Testing - Beggs, Robert" 
dali netko moze preporuciti jos neku literaturu na tu tematiku? bilo samog kali-a bilo o nekom od programa iz njega
i nadalje, dali mi je bolje, posto planiram to uzeti kao projekt od barem godinu-dvije, instalirati kali (posto bi za to morao nabaviti jos jedan hard disk, jer na svom vec vrtim windows 7 i ubuntu 14.04, pa sam mozda mislio i piknuti neki 80gb ssd za kali, da se vrti ko beba, komp je vec zvijer i bez njega) ili ga vrtiti sa usb-a...
hvala na pomoći :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 15:37 (1337Code_breaker).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Batali Kali.....to je naziv za predinstaliranu skupinu programa...ali to ti je vjerovatno vec dosadno slusat po 100ti put..

 

Neznam uopce na sta ciljas kad kazes "nauciti i upoznati" Kali distru...jer...nekuzim sta tocno zelis nauciti?

 

Ako te zanima mreza i njena sigurnost (zajedno sa propustima) onda se fokusiraj na predinstalirane programe i alate u Kali-u, znaci programe! ...koji su tu u Kali-u cisto jer ih je netko odlucio imati na jednom mjestu sve zajedno.

Malo wiki, malo google....slobodno u terminal uvezi odredjenog programa kucaj "imeprograma --help" ili jos bolje "man imeprograma"...

 

Ako te pak zanima sam operativni sistem, bolje krenut odmah s Debian-om (na kojem je i sam Kali baziran) i tu ces odma skuzit osnove OS-a, a i neces bit "ogranicen" na jedan OS, vec ces imat puno sire znanje za jedno sutra kopat po ostalim Debianoidima tipa ubuntu, mint...kali

a onda kad sve pohvatas...u obzir dolazi live kali distra, jer je "sve" vec tu..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

krivo sam se izrazio, istina, zelim se vise upoznati sa alatima u njemu, tocnije nmap, metaspliot, maltego, wireshark, hydra itd.. uz to sto je zanimljivo ne cini se lose imati u cv-u..
nabavio sam (citaj isprintao jer su bolesno skupe) vec gore navedene knjige, ova "scanning cookbook" je vise manje iskljucivo n-map, ali u veliku dubinu, dok je "mastering kali linux" dosta opcenita
daki zna netko neku dobru literaturu o metasploit frameworku?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice