Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.857
|
čitano: 3.532.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Micek kaže...
zoharbizo kaže...

Da, to je odlicno napajanje.

Sto ti treba drzati?Tesko da ces naci bolje za te novce.

Planiram iduće godine: fx8120 na @4GHz + dodavanje još jedne 6870 u CF + novi MB i RAM.

Razmišljao sam i o LC Power Metatron Arkangel kao jeftinijoj opciji ali to napajanje daje max.720W te na +12V 60A što je manje nego kod TX 850. A tu je i dulji garantni rok, vjerojatno veća stabilnost itd... Ovaj puta sam odlučio ne štediti toliko na PSU i MB.

Znam da se kroz to vrijeme može puno toga promijeniti pa za sada samo ispitujem teren.

TX 850 V2 je jednostavno bolje napajanje i kao takvo bolji izbor, iako nešto skuplje.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
1950Killer kaže...

Otvara mi samo glavnu stranicu ! Napisi koji model napajanja tocno !

Music As A Weapon !!
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...
1950Killer kaže...

Otvara mi samo glavnu stranicu ! Napisi koji model napajanja tocno !

BP550 Plus, polumodularno

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

OK napajanje , daje 444W , dosta kablova ...

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...

OK napajanje , daje 444W , dosta kablova ...

a kakvo je u odnosu na novi corsair cx 430 v2.3 bronze; i jeli postena cijena 300kn za anteca?

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Osobno bih isao na novog Corsaira CX430 80+ Bronze koji daje nesto manje struje , tocnije 384W , ima jedan PCI-E kabel manje i nije modularan ,al znas da je nov i ima 36 mj. jamstva ! Nekak mi je 300kn puno za taj Antec i jos ak nije pod garancijom ...{#}

 

Ili jos bolji izbor RealPower ECO 600W , 80+ Bronze , dosta kablova , daje 456W ...

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
d4rkd3atH
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Micek kaže...
zoharbizo kaže...

Da, to je odlicno napajanje.

Sto ti treba drzati?Tesko da ces naci bolje za te novce.

Planiram iduće godine: fx8120 na @4GHz + dodavanje još jedne 6870 u CF + novi MB i RAM.

Razmišljao sam i o LC Power Metatron Arkangel kao jeftinijoj opciji ali to napajanje daje max.720W te na +12V 60A što je manje nego kod TX 850. A tu je i dulji garantni rok, vjerojatno veća stabilnost itd... Ovaj puta sam odlučio ne štediti toliko na PSU i MB.

Znam da se kroz to vrijeme može puno toga promijeniti pa za sada samo ispitujem teren.

 FX 8120 @4.0Ghz i HD 6870 CF ti u gamingu troši brat bratu oko 400 do 450W maximum. Tebi netreba jače napajanje od kvalitetnog 500W ili 600W napajanja. Oba ova napajajna su ti overkill za to pa slobodno biraj koje ti je povoljnije.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Osobno smatram da ti nije pametno ici na CF, radije prodaj HD 6870 i bocni neku jacu karticu tipa HD 7950 koja ce tada sigurno biti jos jeftinija a nju drze sva kvalitetna 400+W napajanja.

Neces imati problema sa multi GPU opcijama i skaliranjem koje ovisi o profilima i od igre do igre a ustedjeti ces.

Inace taj CF i 8120 drzi TX650 sa dosta lufta tako da.

 

iclock2much
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
d4rkd3atH kaže...

OK napajanje i vrijedi te novce !

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 FX 8120 @4.0Ghz i HD 6870 CF ti u gamingu troši brat bratu oko 400 do 450W maximum. Tebi netreba jače napajanje od kvalitetnog 500W ili 600W napajanja. Oba ova napajajna su ti overkill za to pa slobodno biraj koje ti je povoljnije.

Nek se nađe za svaki slučaj, računao sam full load testove i sam proc na većem OC-u dosta povuće u npr. Prime 95 (primjer). Kupim takvo što i miran sam 10-15 godina s bilo kakvim eksperimentima i nadogradnjama. Zato i idem na nešto skuplje, jače i kvalitetnije napajanje.

zoharbizo kaže...

Osobno smatram da ti nije pametno ici na CF, radije prodaj HD 6870 i bocni neku jacu karticu tipa HD 7950 koja ce tada sigurno biti jos jeftinija a nju drze sva kvalitetna 400+W napajanja.

Neces imati problema sa multi GPU opcijama i skaliranjem koje ovisi o profilima i od igre do igre a ustedjeti ces.

Inace taj CF i 8120 drzi TX650 sa dosta lufta tako da.

Čitao sam o pojedinim problemima sa CF-om, skupljam i neke linkove u vezi svega toga (npr. Link 1, Link 2) ali ću vjerojatno ipak probati taj CF. Kroz par mjeseci već će se moći kupiti takva grafa za 800-tinjak kn (polovna) tako da me to ispada prihvatljivo pa i ako bude fail neće mi biti previše žao. Ne da mi se (a i ne mogu) na grafičku trošiti 2500-3000kn jer za 2-3 godine to već zastari. Zato sam i kupovao 6870 a ne npr 6970 tako da kad mi postane preslaba samo je nadogradim u CF i opet sam miran neko vrijeme. Iako i dan danas 6870 radi jako dobro svoj posao i super sam zadovoljan.

 

Ali za pola godine se još dosta toga može promjeniti i u životu i u hardwareu. Tko zna kakvi životni problemi mogu stići ili kakve se nove i bolje komponente mogu proizvesti pa ću morati resetirati sve planove :)

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa bolje je imati viška nego manjaka snage, ali ako tko zna koliko u kojem režimu troši FX, onda sam to ja ;). Imaš moju temu o potrošnji FX 8120 gdje sam mjerio potrošnju sam.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav narode!! dali za ovu graficku-- http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=130--dali moze neeko od ovih dva napajanja gurati navedenu graficku!--http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=3765  http://m.njuskalo.hr/kucista/napajanje-ocz-500w-oglas-5694531  ako nije ni jedno napajanje dobro jer mi mozete predloziti neko napajanje do 350 kn ??? 

asd
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ovo s njuškala ti je bolje. A još ti je bolje kupit novi iz trgovine GP3 460W Lc Power
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...
Ovo s njuškala ti je bolje. A još ti je bolje kupit novi iz trgovine GP3 460W Lc Power

može uzet i ovo za nešto manje para

http://www.hangar18.hr/hr/proizvodi/10059/224/power-supply-real-power-500w

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Boky1994 kaže...

Pozdrav narode!! dali za ovu graficku-- http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=130--dali moze neeko od ovih dva napajanja gurati navedenu graficku!--http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=3765  http://m.njuskalo.hr/kucista/napajanje-ocz-500w-oglas-5694531  ako nije ni jedno napajanje dobro jer mi mozete predloziti neko napajanje do 350 kn ??? 

Do 350kn ti je best - buy LC GP3 460W , Corsair CX430 80+ Bronze , RealPower ECO 600W ( moja preporuka ) , RealPower ECO 500W !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hvala,,a jer mi mozes reci samo jos ovo :D koja je od ta 4 po tebi najbolje ??? pls mislim da ce moci gurati ovu graficku hd 4870 ?? 

asd
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala! 

asd
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bilo koje od ta cetri ce drzat tu grafu bez problema , no osobno bih isao na Realpower ECO 600W jer daje najvise struje , ima najvise kablova ...

 

BTW za zahvalit imas tipku HVALA !{#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

e to sam trazio,,{#}hvala ti i pozz 

asd
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Interesira me dakle sljedece, ako ko moze ovo komentirat molio bi.

Dakle imamo recimo vrhunsko napajanje recimo kaos to je AX 1200 od corsaira.

Spojimo standardno potrosace koji idu dakle

Maticna (procesor , memorija)

graficke (uzmemo naj opciju,dakle sli ili cross fire)

Neki cd

eto neka je jos neka periferija spojena kao kontrolor okretaja fanova od kucista

Kuciste samo sa svojim hladenjem.

Sad me interesira koliko se moze jos hardova spojit u tu kombinaciju kad masina radi rcimo pod punim opterecenjem.

 

Zasto ovo pisem,pa eto zato jer osim gaming kompica svoj planiram da mi sluzi kao Massive HDD storage kompic.

Dakle sastojat ce se od

2 diska WD Green od 3 TB

4 diska WD Green od 2 TB

6 diskiva WD Black od 2 TB

1 SSD Intel 180GB Sistemski

1 mSSD 60GB na ploci.

 

Plan je uzet onaj mjerac Wati na uticnici tako da cu slikom i rijecima popratit sto se tu dogada i pokusat razbit mit koliko napajanje vuce u kojem slucaju i koliko je opterecen kompjuter u vecini tih mogucnosti prebacivanja podataka.

Jos nisam kompleirao kompjuter kako sam planirao ali kad to rijesim sve cu ovde izlozit i popratit tekstom.

Zao mi je sto sam momentalno u nemogucnosti jer nisam doma, ali cim budem bacam se na posao i dijelim stecene informacije.

 

GTX 690 SLI
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GTX 690 Sli kaže...

Interesira me dakle sljedece, ako ko moze ovo komentirat molio bi.

Dakle imamo recimo vrhunsko napajanje recimo kaos to je AX 1200 od corsaira.

Spojimo standardno potrosace koji idu dakle

Maticna (procesor , memorija)

graficke (uzmemo naj opciju,dakle sli ili cross fire)

Neki cd

eto neka je jos neka periferija spojena kao kontrolor okretaja fanova od kucista

Kuciste samo sa svojim hladenjem.

Sad me interesira koliko se moze jos hardova spojit u tu kombinaciju kad masina radi rcimo pod punim opterecenjem.

 

Zasto ovo pisem,pa eto zato jer osim gaming kompica svoj planiram da mi sluzi kao Massive HDD storage kompic.

Dakle sastojat ce se od

2 diska WD Green od 3 TB

4 diska WD Green od 2 TB

6 diskiva WD Black od 2 TB

1 SSD Intel 180GB Sistemski

1 mSSD 60GB na ploci.

 

Plan je uzet onaj mjerac Wati na uticnici tako da cu slikom i rijecima popratit  sto se tu dogada i pokusat razbit mit koliko napajanje vuce u kojem slucaju i koliko je opterecen kompjuter u vecini tih mogucnosti prebacivanja podataka.

Jos nisam kompleirao kompjuter kako sam planirao ali kad to rijesim sve cu ovde izlozit i popratit tekstom.

Zao mi je sto sam momentalno u nemogucnosti jer nisam doma, ali cim budem bacam se na posao i dijelim stecene informacije.

 

  vec ti se reklo x puta frende, to ti ax drzi u saci ko gladno dijete hranu.... :)

nemaj brige da ce ti uafalit struje ima taj ax i viska za to sve i da jos oc-as masno procesor opet bi imao lufta nesto sta se struje tice :)

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GTX 690 Sli kaže...

Interesira me dakle sljedece, ako ko moze ovo komentirat molio bi.

To je kvalitetno i jako napajanje i drzat ce tu tvoju konfu s tolikim diskovima bez problema ! Nemas brige  !

Music As A Weapon !!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GTX 690 Sli kaže...

 

Zasto ovo pisem,pa eto zato jer osim gaming kompica svoj planiram da mi sluzi kao Massive HDD storage kompic.

Dakle sastojat ce se od

2 diska WD Green od 3 TB

4 diska WD Green od 2 TB

6 diskiva WD Black od 2 TB

1 SSD Intel 180GB Sistemski

1 mSSD 60GB na ploci.

 

 

 

Ovo je po meni posve promašen odabir diskova. Radije uzmi jedan ili dva velika SSD-a na koje ćeš pucat OS + sve programe.

A za storage ostalo ubaciš primjerice četiri troterabajtna greena. Ne vidim poantu šaranja s 2TB pa 3TB greenovima, a ponajmanje odabir šest blackova. Ti su diskovi em urnebesno glasni, em se griju poprilično.

Također čemu onaj mSATA?

 

Odaberi dva tipa diskova i gledaj da ih bude što manji broj.

 

 

A vezano za napajanje tu brige nemaš. Također trebaš se jako pomučiti da u stvarnom životu posve opteretiš stroj.

BTW imaš ovdje temu o potrošnji ovisno o graf kartici tek toliko da dobiješ dojam koliko što može povuči struje

http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/potrosnja-racunala-obzirom-graficku-karticu/73798.aspx

''Of all the things I've lost I miss my mind the most'' Mark Twain
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2012 10:36 (Wolverine_pce).
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za storage nek si uzme Greena, ako će raditi RAID1+0 polje onda RED diskove.

 

Umjesto dva SSD-a i mSSD smeća neka si ubaci OCZ Revo drive od 128GB ili Hybrid sa 1TB 2.5'' diskom i gotova priča.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Don Kihoty kaže...

Za storage nek si uzme Greena, ako će raditi RAID1+0 polje onda RED diskove.

 

Umjesto dva SSD-a i mSSD smeća neka si ubaci OCZ Revo drive od 128GB ili Hybrid sa 1TB 2.5'' diskom i gotova priča.

 

Da, i Revo također nije loša opcija.

''Of all the things I've lost I miss my mind the most'' Mark Twain
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li ce Antec neo HE 430w moci drzati moju konfiguraciju(pogledajte pod moj pc)

XFire: armin771 ; Origin: Archy_ba
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Drzat ce !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Archy kaže...

Da li ce Antec neo HE 430w moci drzati moju konfiguraciju(pogledajte pod moj pc)

Bez ikakvog problema. Drži on i puno zahtjevnije konfiguracije.

''Of all the things I've lost I miss my mind the most'' Mark Twain
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice