Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.417.634
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Apsolutno sve gore napisano stoji vezano uz potrošnju, no uvijek nekako si mislim da bih sa tim komponentama vjerojatno radio i OC pa to onda ipak ode malo gore, + možda iza tog ubode 5090 pa bude trebalo još malo snage. Nije toliko velika razlika u cijeni a gare su na 10 god pa onda nekako mislim, skuplje sad odmah pa ne mora duže mijenjati. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa, nisam dugo pratio komponente. Koje napajanje do 100 eur stavit na konfu Ryzen 5600 + XFX 6700 (bez XT)?

Trenutno na akciji je Asus TUF Bronze 750W za 85 eura. To ili neko gold 600-650W, npr. Be Quiet Pure Power 600W ili isto od 500W posto se procesor i grafa na toj konfi nece overclockat. Ili pak neki Seasonic, vidim da ima 750W Seasonic G12 GM za 97 eura.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 10:51 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

The_Fichek

 

Ako igra opcija narudžbe iz EU, na Casekingu ima Seasonic Connect 750 W za 80 € + 20 € dostava + razlika za naš PDV(?), ali bi trebalo prvo provjeriti stane li nastavak za kablove u kućište.

 

Kod nas s 10 god. jamstva bi trebalo malo probiti budžet (XPG Core Reactor 650 W - 110 €), a moja osobna preporuka bi išla ka Fortron Hydro GSM Lite 750 W (95 €; 7 god. jamstva). Od Gold modela bi mogao još proći Chieftec Polaris 750 W (od 92 €; 2 god. jamstva), iako je cjenovno previše blizu FSP-u koji ima dulje jamstvo i rekao bih bolju platformu sa svim japanskim elektrolitskim kondenzatorima (polimerni nisu japanski).

 

Od najjeftinijih ili Asus TUF Bronze 750 W (od 85 €; 6 god. jamstva) što si naveo ili XPG Pylon 750 W (62 €; 2/5 god. jamstva).

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slozio sam upravo novi PC sa Silverstone Decathlon DA850 i napajanje je ocajno glasno, doslovno najglasnija komponenta, sve drugo je prakticki necujno, napajanje se cuje iz susjedne prostorije kroz zatvorena vrata. Koliko vidim, nema nikakve tipke za zero RPM mod, pretpostavljam da tu nema spasa osim mjenjanja ventilatora?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 17:01 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzeo sam Fortron Hydro GSM Lite 750 W. Hvala kiwi_91, ne bih našao to napajanje sam da me ubiješ :) Živio!

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pitanje je da li je ovo ispravno sto sam spojio kablovi pogledajte sliku i

 

da li je Zalman GVM700 dovoljno jako za ryzen 5700x (4.6 ghz) i rtx 4070 ti aorus master? Kako bi imao stabilan FPS u igrama.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ivanking

 

Kvalitetnih 700 W je dovoljno za tu konfiguraciju, ali je problem što taj Zalman baš i ne pripada skupini kvalitetnih. On ima sve japanske kondenzatore i FDB ventilator, no problem je platforma koja nije DC-DC i učinkovitost je samo Bronze, što naslućuje na lošiju kvalitetu/performanse tranzistora i SBR dioda (recenzije: GVM 700 / GVM 600). Osobno bih savjetovao da uzmeš nešto kvalitetnije s Gold certifikatom. Možda MSI A750GL PCIE5 (od 95 €; 5/10 god. jamstva - recenzija)? Ako može i nešto skuplje, preporučit ćemo (reci budžet).

 

Što se tiče spajanja, uvijek je preporučljivo spajati na prve priključke u nizu na kablu (ne vidim dobro je li ovaj priključak sa žutim drugi u nizu (prvi ne može dohvatiti?)) i, ako je to moguće, tj. ako ima dovoljno kablova, uopće ne koristiti priključke na istim kablovima (u tvom slučaju nije moguće).

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ekipa!  koji PSU biste uzeli u linksa do cca 200 eura.

 

rx7800xt, ryzen 5----

 

hvala

 

link: links.hr/hr/napajanja

maximum effort
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

ekipa!  koji PSU biste uzeli u linksa do cca 200 eura.

 

rx7800xt, ryzen 5----

 

hvala

 

link: links.hr/hr/napajanja

 Kad pogledam cijene nizerazrednih napajanja u linksu, odlucio bih zaobici tu trgovinu + sto im je web tesko sranje, od pretrazivanja pa do sortiranja... I za 7800XT ti je dobro i neko jeftinije napajanje tipa Bequiet! Pure Power 12 M 750 W, MSI MPG A850G, Seasonic Focus GX 750W ATX 3.0, Thermaltake ToughPower GF3 750W ATX 3.0.

Kovačić
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

ekipa!  koji PSU biste uzeli u linksa do cca 200 eura.

 

rx7800xt, ryzen 5----

 

hvala

 

link: links.hr/hr/napajanja

 Ma da, masa napajanja od 650 - 750W pogone neki standadni komp s RX 7800XT bez problema za oko 100 - 120 eura.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

ekipa!  koji PSU biste uzeli u linksa do cca 200 eura.

 

rx7800xt, ryzen 5----

 

hvala

 

link: links.hr/hr/napajanja

 https://www.links.hr/hr/napajanje-750w-msi-mag-a750gl-pcie5-atx-v3-0-120mm-vent-modularno-80-gold-010507119

 

jedini minus je koliko čitam komentare kupaca a to je da fali tipka za zero rpm pasivan mod ventilatora, kazu da se vent cijelo vrijeme čuje 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

metallic

 

MSI A750GL je vjerojatno best buy, a eventualno samo provjeriti je li Seasonic Focus GX 750 W nova revizija s ATX 3.0 i ako je, možda bi vrijedilo to uzeti za 30 € više jer su unutra ipak svi japanski kondenzatori, ima pasivni način rada (ako ti to treba) i individualno sleevane kablove.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Po slikama nije ATX 3.0 revizija a i cijena bi bila veca sigurno u linksu

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6763181_-focus-gx-seasonic.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 4:30 (roby27).
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav svima,

Dali netko može dati mišljenje o ovom chieftec napajanju. Radi se o starijem modelu:
https://www.mindfactory.de/product_info.php/1250-Watt-Chieftec-Navitas-GPM-1250C-Modular-80--Gold_1032671.html
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

metallic

 

MSI A750GL je vjerojatno best buy, a eventualno samo provjeriti je li Seasonic Focus GX 750 W nova revizija s ATX 3.0 i ako je, možda bi vrijedilo to uzeti za 30 € više jer su unutra ipak svi japanski kondenzatori, ima pasivni način rada (ako ti to treba) i individualno sleevane kablove.

 

roby27 kaže...

Po slikama nije ATX 3.0 revizija a i cijena bi bila veca sigurno u linksu

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6763181_-focus-gx-seasonic.html

Ekipa, narucio sam ovaj model Focus750w GX iz linksa.

Rekli su da je 3.0 atx gold, pa da vam javim.

 

Hvala svim kolegama na komentarima i pomoci, a pogotovo kolegi kiwi_91 kumu svih napajanja na forumu. :D

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2023 13:24 (metallic).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gxOxt kaže...
Pozdrav svima,

Dali netko može dati mišljenje o ovom chieftec napajanju. Radi se o starijem modelu:
https://www.mindfactory.de/product_info.php/1250-Watt-Chieftec-Navitas-GPM-1250C-Modular-80--Gold_1032671.html

 

 U svoje doba je bilo dobro napajanje. A sad, ovisno koliko je staro i koliko je gaženo ili nije gaženo, pa da je ok ili nije baš.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gxOxt kaže...
Pozdrav svima,

Dali netko može dati mišljenje o ovom chieftec napajanju. Radi se o starijem modelu:
https://www.mindfactory.de/product_info.php/1250-Watt-Chieftec-Navitas-GPM-1250C-Modular-80--Gold_1032671.html

 Ako nije po njemu ništa prčkano malo je za ispuhat i vozit dok ne crkne, to je dobro napajanje 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...
kiwi_91 kaže...

metallic

 

MSI A750GL je vjerojatno best buy, a eventualno samo provjeriti je li Seasonic Focus GX 750 W nova revizija s ATX 3.0 i ako je, možda bi vrijedilo to uzeti za 30 € više jer su unutra ipak svi japanski kondenzatori, ima pasivni način rada (ako ti to treba) i individualno sleevane kablove.

 

roby27 kaže...

Po slikama nije ATX 3.0 revizija a i cijena bi bila veca sigurno u linksu

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6763181_-focus-gx-seasonic.html

Ekipa, narucio sam ovaj model Focus750w GX iz linksa.

Rekli su da je 3.0 atx gold, pa da vam javim.

 

Hvala svim kolegama na komentarima i pomoci, a pogotovo kolegi kiwi_91 kumu svih napajanja na forumu. :D

UPDATE: neko iz linksa je zeznuo, dosla je stara revizija.

 

Moze li nova preporuka, ako oni nemaju novu reviziju na stanju.

 

Pretpostavljam da sad na kraju 2023 trebam kupiti, atx 3.0 i pcie 5, bez obzira na konfu, b550chipset amd r5 5600 i radeon rx7800xt.

 

Edit: moze bilo koji webshop u RH.

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 10:47 (metallic).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

metallic

 

Šteta za Links, a evo nekoliko preporuka:

 

Seasonic Focus GX 750 W ATX 3.0(?) (od 142 € (ekupi kod HOHO5 - do 26.12.); 10 god. jamstva) - recenzija

Decathlon DA750R (od 111 €; 5 god. jamstva) - recenzija

Thermaltake Toughpower PF3 750 W (125 €; 1/10 god. jamstva) - recenzija

Chieftec Atmos 750 W (od 123 €; 2/5 god. jamstva) - recenzija

 

Seasonic je prva preporuka, a Silverstone DA750R ima istu platformu kao i best buy MSI A750GL, s razlikom što su unutra japanski kondenzatori, no unatoč tome daju kraće jamstvo od MSI-a.

Thermaltake je cjenovno dobra ponuda, no treba vidjeti s Protisom zašto daju samo 1 god. jamstva i odakle to uvoze. Platformu radi manje poznat HKC (po navedenom u recenziji) pa je Seasonic provjereniji izbor.

Chieftec je ugodno iznenađenje jer su unutra svi japanski kondenzatori, no platformu prvi puta vidim, ali sliči mi na Enhance Electronics pa bi trebala biti dobra. Da je cijena 90 - 100 €, to bi bio best buy.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kiwi hvala ti, samo da jos pitam, jel mozda bolje da se protezem do 200 eura i trebam li ciljat na atx 3.0?

 

 

 

 

maximum effort
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mango ovdje nije kiwi no kada kupuješ novo i možeš birati kupi 3.0 standard svakako....moje neko razmišljanje

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hej Mango, ovdje avokado! Ma da, kuzim taj dio, al buni me ponuda starih jacih serija npr Seasonic GX prime npr.

 

Ne znam cemu bi dao prednost. I dal da gledam mozda na 850w kao da ima vise lufta i da u gamingu bude uvik na cca 50% il manje.

maximum effort
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne moraš gledati na to da bude ispod 50% sva tier 1 i 2 psu rade i trpe više od deklariranog ionako no svakako ako sada koristiš 650w psu i mijenjaš ja nebi išao na ispod 850w, nije ti neophodno nužan 3.0 standard to znaš i sam grafičke koje koriste nove konektore ionako dođu sa adapterom u bandlu. Sam seasonic kaže i daje upute da kod kopčanja na novi standard je potrebno grijanje fenom i savijanje kabela na 35mm od konektora, problem je bio kod 4090 kartica jer su ogromne pa su ih frkali na silu odmah kod konektora i tiskali da se bočne stranice mogu zaklopiti i uz tu silnu struju koja ide na konektor je gorilo.

 

Ako pak nađeš dobru ponudu za neko kvalitetno napajanje a da nije 3.0 uzmi ga u obzir....vidjet češ o cijeni pa sam prosudi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I ja bih rekao da je bolje uzeti ATX 3.0 ako već postoji ta mogućnost. I zbog 12VHPWR priključak, a i standard ima malo rigoroznije zahtjeve za "power delivery" pa si i tu malo sigurniji. Srednja potrošnja Ryzen 5 i 7800 XT bi u gamingu mogla biti između 300 - 400 W tako da nema potrebe za 850 W, a Prime serija bi do 750 W trebala imati jednaku platformu kao Focus serija (uz određene manje modifikacije pojedinih komponenti) tako da bih u ovom slučaju Focus ATX 3.0 čak vidio boljim izborom od Prime serije (izuzmemo li nešto kraće jamstvo).

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Stvar je u tome da su male razlike u cijeni između 750w i 850w pa stoga ja bih išao uvijek na 850....ko felge 16 i 17

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

razlika je 200kn cca, onako.sto reci...

maximum effort
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za 2g. mozda pozeliš staviti 4090 pa ce ti dobro doci

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Za 2g. mozda pozeliš staviti 4090 pa ce ti dobro doci

 Sa 850W nece bas ici na 4090... 4080 jos i moze.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

stavim je na v-sync 60hz da spava

maximum effort
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice