Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.372.605
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jučer nabavio XFX-ovo 650W i nisam baš previše oduševljen...U njegove preformanse i izdržljivost ne sumnjam pošto je to ispod haube čistokrvni seasonic,no u oči me bode riječ Modularno......Napajanje je modularno,no to se treba uzeti sa šakom soli.Naime nudi pregršt kablova,no gotovo polovica njih su fiksirani.....

Fiksirani su: Main Power ATX24/20 pin,ATX 12v/EPS 12v 4/8 pin,EPS12v 8pin,dva PCI-e 6pin,i dva PCI-e 6+2pin.....Sve ukupno ima isti broj fiksiranih konektora ko moj umirovljeni Seasonic,.Iskreno neznam čemu su PCI-e naponski konektori i još jedan EPS12v 4/8pin fiksirani,kada su bez problema mogli biti modularni kao što je to kod Corsaira.....Inače napajanje je vrlo tiho pod punim opterečenjem(onoliko koliko ga moje komponente mogu opteretiti)....Ali zbog ovih fiksiranih kablova mi je žal što nisam dal 100kn više za 650W Corsair-a HX.....

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ili Tagana BZ seriju koja je full modularan osim 24 pinskog kabla... :P Ma zakaj se sekiras, to je pizzicato napajanje...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Batista kaže...

Ili Tagana BZ seriju koja je full modularan osim 24 pinskog kabla... :P Ma zakaj se sekiras, to je pizzicato napajanje...

Sekiram se zato kaj sad imam veču šumu kablova u kanti nek prije sa seasonicom..Ovo je ozbiljan propust sa XFX-ove strane...Dovoljno bi bilo da ima fiksiran ATX 24/20 pin,EPS 8pin i eventualno jedan PCI-e 6+2pin...E ne četri PCI-e i dva EPS12v.....Muku sam mučil sa skrivanjem kablova...... :(

A problem je i što je ovaj nešto duži u odnosu na seasonica pa mi kablovi su još bliže doljnjem usisnom ventu......Inače napajanje je TEŠKOOOO!!!!!!!.......

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2010 18:04 (microman).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tesko ? To je dobro :) Evo ja se jos mogu predomislit jer cekam jedno Tagance - ako ga hoces prodat ?

 

I kaj je to za avatar ? Belji se

 

Premda gledam malo, preskupo mi je...

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2010 18:12 (Batista).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Batista kaže...

Tesko ? To je dobro :) Evo ja se jos mogu predomislit jer cekam jedno Tagance - ako ga hoces prodat ?

 

I kaj je to za avatar ? Belji se

 

Premda gledam malo, preskupo mi je...

Vrlo teška artiljeria....Kutija tako krhka,a napajanje ima kila,bil sam strahu di če mi se kutija strgat prije nego je donesem do auta.... :)

 

Moram priznat oklop od GTX480 ima stila,no o kupnji dotične nisam ni pomislio.Kad bi uzimal grafu u tom cijenovnom rangu onda bi to definitivno bila HD5970...

No drugi ču mijesec najvierovatnije uzet jednu HD5850 i spojit je u CF sa HD5870....Zato sam i uzimal novo napajanje...

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

odlična tema, dakle koje je minimun napajanje koje mi treba za crossfire sa 5770? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
the economist kaže...

odlična tema, dakle koje je minimun napajanje koje mi treba za crossfire sa 5770? hvala

Dovoljan bi bio i Corsair VX450W, jer HD5770 grafe troše jako malo (imaju samo jedan PCIe naposnki)

Meštar od Hardvera :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
the economist kaže...

odlična tema, dakle koje je minimun napajanje koje mi treba za crossfire sa 5770? hvala

Brand name od 450W če biti dovoljno.Preporuka ala Corsair.

EDIT.Evo Oly me prešo

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2010 18:56 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Oly_E3 kaže...
the economist kaže...

odlična tema, dakle koje je minimun napajanje koje mi treba za crossfire sa 5770? hvala

Dovoljan bi bio i Corsair VX450W, jer HD5770 grafe troše jako malo (imaju samo jedan PCIe naposnki)

i to sa nekim četverojezgrenim procesorom i par hardova bi držalo?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
the economist kaže...
Oly_E3 kaže...
the economist kaže...

odlična tema, dakle koje je minimun napajanje koje mi treba za crossfire sa 5770? hvala

Dovoljan bi bio i Corsair VX450W, jer HD5770 grafe troše jako malo (imaju samo jedan PCIe naposnki)

i to sa nekim četverojezgrenim procesorom i par hardova bi držalo?

Da. Moja konfa troši svega 350W u full loadu, mjereno (VX550W je to nekada držao bez problema). Inače 4870-ke troše više nego 5770-ke

Meštar od Hardvera :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ajde fala, ušedio sam nešto para sada.... uzeti ću neki poveći HD monitor pa moram još popraviti komp da to drži vodu, bilo mi je žao prvo što nisam odmah uzeo jaču grafu a sada mi je to ustvari još bolje ispalo jer će taj crossfire biti jači od 5850, samo me taj izdatak za napajanje mučilo da zatvorim konstrukciju...

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav! Prvo moram reći da se slabo razumijem u konfiguracije i jedino načelo u odabiru (osim cijene dakako) je "veći broj je bolji od manjega" kod bilo koje komponente. Dakle, frend mi je složio ovu konfiguraciju prema nekim mojim idejama i potrebama i sad jedino sumnjam u odabir napajanja.
Na žalost, ne mogu izbjeći pisanje poruke na način koji je nepoželjan prema prvom postu u ovoj temi.
Prije nego vas pitam za moju konkretnu konfiguraciju, htio bih pitati kako se izračunava koliko je napajanje potrebno za određenu konfiguraciju? je li to zbroj watta pojedinih komponenti? i, gdje se to vidi jer za neke komponente uopće to ne piše?

dakle, ovako bi to trebalo izgledati:

Asrock M3A770DE, AM3 - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual C
AMD Phenom II X2 550, socket AM3, 7MB cache Black ED
Sapphire HD 5770 Vapor-X, 1GB GDDR5 128bit, Dual DVI + HDMI,PCIX
DDR3 4GB (2x2GB) Kingston, 1333MHz, CL9, KVR1333D3N9K2/4G
WD 500GB, 5000AAKS, SATA II, Buffer 16MB, 7.200 rpm , 8,9 ms

i ovo napajanje:
CORSAIR 400W, CX Series CMPSU-400CXEU, 12cm vent

jel to preslabo i ako je, koliko bi mi bilo dovoljno?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
to je skroz dosta za taj pc,uzmi
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I preveć....

 

Ako želiš malo uštedjeti, i jednu godinu jamstva manje (CX400 3 god jamstva, jedini Cors sa 3),

te mnogo tiši vent, uzmi LC-power 460W Silent Giant...

 

Super je, radi ga isto CWT kao i Corsaira...

 

Nemreš fulati za te novce, best buy u klasi....

(mnogo bolja zamjena za starog PNF-a 350/400W)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ok. hvala. nije mi problem u razlici od 100 kuna, ali razmišljam o tome koliko će mi buke stvarati. jer ovaj corsair je name brand i kao jako dobar, ali na ovom forumu sam vidio da različiti ljudi pišu o njemu kao neki su zadovoljni razinom buke, tj. nedostatkom iste dok drugi nisu. i sad ne znam. radije bih tiše napajanje, a da je dovoljno dobro, nego neko skuplje koje će eventualno bučit. ne znam.
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic, CWT i Enermax su pravi brandovi...

Corsair, LC-Power, XFX, sve brandirana napajanja...


Razlike nema, plaća se ime..

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam Corsair vx 550w. Konfu možete vidjeti pod moj pc. I sad me zanima kada bi kupio novu matičnu, procesor i7, ddr3 ram, grafa neka iz 5x serije, da li bi mi moglo ostati napajanje isto. Znaći kupio bi sve što spada pod ddr3 plus grafu. A ovo ostalo kao hard, kućište to bi sve ostalo

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
joze kaže...

Imam Corsair vx 550w. Konfu možete vidjeti pod moj pc. I sad me zanima kada bi kupio novu matičnu, procesor i7, ddr3 ram, grafa neka iz 5x serije, da li bi mi moglo ostati napajanje isto.

Može!

15 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
joze kaže...

Imam Corsair vx 550w. Konfu možete vidjeti pod moj pc. I sad me zanima kada bi kupio novu matičnu, procesor i7, ddr3 ram, grafa neka iz 5x serije, da li bi mi moglo ostati napajanje isto.

Može!

Kada ću znat otprilike kada će napajanje bit usko grlo

http://gtabalkan.com
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
joze kaže...
zabranjeniples kaže...
joze kaže...

Imam Corsair vx 550w. Konfu možete vidjeti pod moj pc. I sad me zanima kada bi kupio novu matičnu, procesor i7, ddr3 ram, grafa neka iz 5x serije, da li bi mi moglo ostati napajanje isto.

Može!

Kada ću znat otprilike kada će napajanje bit usko grlo

Kad se PC bude gasio...

 

Staviš dvije 5870HD i radit će...

Sa 3 će raditi, ali čim ih stresaš, restart će se PC (ili kad se pregrije, ili kad dođe do pada napona

na railovima).

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mozda za ljeto malo ojacam comp sto se tice napajanja...u oko su mi upali ovih par modela...sada...neki jaci neki slabiji...neki skuplji neki jeftiniji ali najbitnije neki kvalitetni neki ne...pa mi recite best buy i preporuku odnosno ako mislite nesto drugo mi stavite link...cijena je do 600kn

hvala

mora bit tiho i efikasno...vidio sam da se prica o LC power...link? :D

hx520-njega za 630 nabavim,nemam link

tagan

sliver power

sharkoon

silver power#2

 

 

pozeljno da bude modularno ali ako je ne modularno a dosta jace...rade cu jace uzet

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2010 15:53 (šiloman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzeo bih ovog tagan-a def. Vidim da mu je i cijena pala... Jako zanimljivo...

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

da,ali silver power 600w dobijem za 200kn manje Bogataš

cut cu jos koje misljenje

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li bi moje napajanje moglo držat jednu HD 4670 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
perkoxcar kaže...

Da li bi moje napajanje moglo držat jednu HD 4670 ?

Moguće da bi, ali savjetujem ti da ga promijeniš, jer je katastrofa...

 

Uzmi si bar LC-Power Super Silent 550W zbog kvalitete...

 

Codogen voli eksplodirati i povući diskove i memoriju sa sobom u provaliju..

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Don Kihoty kaže...
perkoxcar kaže...

Da li bi moje napajanje moglo držat jednu HD 4670 ?

Moguće da bi, ali savjetujem ti da ga promijeniš, jer je katastrofa...

 

Uzmi si bar LC-Power Super Silent 550W zbog kvalitete...

 

Codogen voli eksplodirati i povući diskove i memoriju sa sobom u provaliju..

Moguće ? Hmmmm... trenutno nemam para za napajanja a treba mi grafa, a i ak eksplodira neće biti štete, ali će biti nove mašineSmijeh.

14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nema štete kad nemaš podatke? Iznenađen

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jedno pitanje, za 2 mj cu uzet novu konfu , nesto tipa ( amd thuban hexacore, neka ploca s am3, 4 gb gskill ripjawsa, 2 hdd-a, zasad hd 4670 a nakon ljeta mozda 5870 zajedno s novim minitorom itd... ) e sad, mislio sam uzet neko malo jace napajanje, izdvojio sam za napajanje budet od 1000kn s time sto mora bit modularno, a to bi bilo nekakvih 650 w, e sad znam da je to i vise nego dovoljno za taku konfu ali ja bi uzeo malo vise wati da ga mogu ostavit u kompu neko duze vrijeme i da bude dovoljno jako za sve nadogradnje u buducnosti, tj postoji li mogucnost da uzmem corsaira od 650 i da to napajanje za 6 godina jos uvijek bude dovoljno dobro i jako, prijatelj je prije skoro 4 godine uzea antec power trio od 1000 i jos je mrcina, uracunajte to sto ne namjeravam stavljat nikakav corossfire ili sli sistem unutra,i jos jedno pitanje, u jednom bugu su pisali potrosnje grafulja, pa su za 4870 puta 2 napisali da u max loadu povuce 550w, jel to povuce cijeli testni sistem ili samo grafa??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to je za cijeli testni sistem potrošnja. 

Mislim da ti je HX650 za te novce odličan izbor. Možda kakav Tagan?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pita sam ja tu jos puno pitanja, nadam se da ce neko odgovorit, ali nema veze evo jos nesto, sad imam ms od 400w i skinuo sam njegova 2 venta jer su bucni i stavio 1 svoj, taj jedan gotovo pa sam 100% siguran ispuhuje zrak duplo bolje nego ona oba zajedno, ali igram cod recimo sat vremena i onda uguram ruku kroz rupu di je prije bia 1 vent i taknem onaj rail metalni i on bude toliko vruc da se mogu posteno opec o njega, stvarno jako vruc, zrak koji izlazi je mlak, ne pretopal za razliku od prijateljevog napajanje koje kuha koliko je zrak vruc, i sad sam cak osjetio lagani miris neke palezi, jeli to normalno za napajanje, koliko se ona inace griju??

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice